Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:07 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема СЛЪНЧАСАЛИ АВГУСТИНКИ - 9 част, 2004  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано15.06.04 22:39



Момичета, взехме вече да слънчасваме - какво ли ни остава до края?!

Последните метри почват да текат бавно и славно





<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Collibri на 15.06.04 22:36.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Collibri на 15.06.04 22:40.</EM></FONT></P>

1. 1.08 - Taya
2. 2.08. - Megy Благоевград
3. 3.08 - deni_1203 - 26 г., Варна - с 1 дъщеря на 4г.
МОМЧЕНЦЕ
4. 3.08 - Dari
МОМЧЕНЦЕ
5. 4.08 - slanceslance – Кети, 21г., родена на 17 май , телец, София, масажистка, мъж - работи в Балкан стар
МОМИЧЕНЦЕ
6. 6.08 – my – Благоевград, работи – системен администратор
7. 6.08 - beria – Бети, 24 г., икономист, съпруг - програмист ,
МОМЧЕНЦЕ
8. 7.08 - Sema
9. 7.08 - Duci –21 г.– Радина, София, Надежда 4,студентка, има 2 сестри
с бебета
МОМЧЕНЦЕ
10. 8.08 - peache
МОМИЧЕНЦЕ
11. 11.08 - titi_78 – 25 г., Варна, счетоводител, настояща булка - сватба – 3.04.2004
МОМИЧЕНЦЕ
12. 11.08 – jonni_to – Йоана, 27 г., София, работеща,
МОМЧЕНЦЕ - Алекс
13. 12.08 - Collibri – Мария, 29 г.- родена на 24 септември,везни, София, Студентски град, архитект, с мъж- икономист
МОМИЧЕНЦЕ - Елена
снимки: http://webshots.community.com/user/marulka
http://community.webshots.com/user/marulka100
http://community.webshots.com/user/marulka200
http://community.webshots.com/user/zelka111
14. 13.08 – scout - America -
МОМЧЕНЦЕ
15. 13.08 – dalala – Дима, 28 г.,София, Гео Милев, зодия Телец , работи, омъжена
МОМИЧЕНЦЕ
16. 13.08 – Kalli77 – София, Лозенец, в момента в Полша
МОМЧЕНЦЕ
17. 13.08 – Nikol78
МОМИЧЕНЦЕ
18. 14.08 - Just a Girl – 27г., Габрово, икономист
МОМЧЕНЦЕ
19. 15.08 - Billy_wolf – Биляна,София, икономист, татко-инженер
МОМЧЕНЦЕ - Митко
20. 15.08 - Matiya - Мария, USA, родом от Пловдив
МОМЧЕНЦЕ - Давид
21. 16.08 – Marsha*
MOMЧЕНЦЕ
22. 17.08 – desykv - Деси –26г., София, КВ.НАДЕЖДА, първа бременност, зодия Риби, психолог
МОМЧЕНЦЕ - Александър
23. 17.08 - golden – втора бременност, мама на Петко
МОМЧЕНЦЕ - второ
http://community.webshots.com/user/chikagobulls
http://community.webshots.com/user/golden007102
http://community.webshots.com/album/108939881qMilHi
24. 17.08 – Malko-Kote- Весна-зодия Близнаци,22г.,София /Красна поляна , мъж Светослав-зодия Лъв,27год......не работи..той работи в Мобилтел
МОМЧЕНЦЕ - Кристиян
25. 17.08 – Redrose – Париж
МОМИЧЕНЦЕ
26. 17.08 - barbaron - Варна
МОМИЧЕНЦЕ
27. 18.08. - Faith_77 – Sofia – 26 г., икономист, мъж - архитект
МОМИЧЕНЦЕ
28. 19.08 – Carra_Bella
29. 20.08 – mameto04
МОМЧЕНЦЕ
30. 20.08 – kamey – Камелия, 25г., София, Овча купел, омъжена, икономист
31. 21.08 - Juna
МОМИЧЕНЦЕ
32. 23.08. – Toledo
МОМИЧЕНЦЕ
33. 23.08 - bony – 27 г.
МОМИЧЕНЦЕ
34. 25.08 - winnie_the_pooh
МОМЧЕНЦЕ
35. 27.08 - Mam4eto_08 –
МОМЧЕНЦЕ
36. 27.08 – vodolej4e – Таня, 28г.,
МОМЧЕНЦЕ - Павел
37. 27.08 – redhat – Пламена, 28г., икономист, София
МОМИЧЕНЦЕ - Цвета
38. 28.08 – коте.коте, 30 г.
МОМЧЕНЦЕ
39. 28.08 – Ivata
40. 29.08 – vajrater – 29г.,София, Студентски град, УНСС, мъж-33г.УНСС,
работи
41. 30.08 - Айез Седай - втора бременност, инженер
МОМИЧЕНЦЕ


18 момченца, 13 момиченца


ФУТБОЛНИЯ ОТБОР Е ГОТОВ, НАБИРАМЕ МАЖОРЕТКИ!

Редактирано от Collibri на 15.06.04 22:42.



Тема Re: СЛЪНЧАСАЛИ АВГУСТИНКИ - 9 част, 2004нови [re: Collibri]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано15.06.04 22:44




Извън темата - много ми хареса заглавието!
Леко бременеене!

Ралица, 20.Х.02г.


Тема Re: СЛЪНЧАСАЛИ АВГУСТИНКИ - 9 част, 2004нови [re: honey13]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано15.06.04 22:48







Тема Re: СЛЪНЧАСАЛИ АВГУСТИНКИ - 9 част, 2004нови [re: Collibri]  
Автор Aйeз Ceдaй ((бойна))
Публикувано15.06.04 22:51



абе, то да бе само слънчасване е добре, ама тук при мен е един задух, една влага, не ти е работа. В момента е 22:45 и температурата е 30 градуса, влага знам ли 60%. Седиш си и се потиш здравата, ставаш една лепкава, блях ...
Хм до края остава същото..... и първата ми бременност беше така (синът ми е роден на 24/08), а сега терминът ми е на 30/08. Чудничко....
А тия последни метри, уф многоп бавно и много славно текат бе.....



Тема Re: СЛЪНЧАСАЛИ АВГУСТИНКИ - 9 част, 2004нови [re: Collibri]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано15.06.04 22:51



ХАЙДЕ НА СРЕЩА!!!
20.06 - неделя - 16ч - пред клуб Ялта /до УНИВЕРСИТЕТА/
ХАЙДЕ, време не остана!





Тема Re: СЛЪНЧАСАЛИ АВГУСТИНКИ - 9 част, 2004нови [re: Aйeз Ceдaй]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано15.06.04 22:53



хехе, звучиш много морно и жегаво! Тамън слънчасало .... май верно е подходящо заглавието ни.... Ама ти къде си?!
Тук все още не е чак 30градуса, ама ние сме толкова слънчасали че и 25 ни стигат!
Накрая ще станем прегряли /прегоряли/ а може да сме и Загоряли августинки!



Тема Colibriнови [re: Aйeз Ceдaй]  
Автор matiya (новак)
Публикувано15.06.04 22:58



Blagodaria ti milichka Colibri za promianata v spisaka ,a kolkoto do slanchasvaneto vi v Bg ne znam no tyk v Kalifornia e neshto strashno ot moje bi 2 meseca i sega v momenta e okolo 40 gradusa i vaobshte ne moje da si pomislia da si pokaja nosleto navan.edinstvenoto mi izlizane e do doktora i obratnoto v kashti sam kato paren lokomotiv kvo ostava navan no pak krainia rezultat si zaslujava nali milichki



Тема momicheta striiiiiiiiiiiнови [re: Collibri]  
Автор matiya (новак)
Публикувано15.06.04 23:01



Vchera toku izlizam ot baniata sled dish i zastavam pred ogledaloto s grab i zapochvam da se maja s krem i koga poglejdam otzad bedrata mi celite se nacepili s cherveni strii i megdu krakata sashto.Mnogo strannoa az postoianno si se maja sas specialen krem za bremenni no uvi i to ne po korema ili zadnika ami tochno tam kadeto nikoga ne sam ochakvala da se poiaviat.A vie momicheta kak ste sas striite,kakvo izpolzvate i dali sled tova shte izcheznat a?



Тема Re: momicheta striiiiiiiiiiiнови [re: matiya]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано15.06.04 23:05



Оо, жалко че си се нацепила....
Ами аз се мажа с кремове против стрии сутрин и вечер - но само корема и гърдите... краката не... щото ме мързи......
и досега нямам...
Днес си говорих с майка и с леля ми /сестра й/ и двете ми казаха че те не са имали стрии - а и двете са имали по 3 бременности.... и братовчедка ми /2 бременности/ не е имала... и ме успокояваха че и аз няма да имам - щото зависело от кожата - демек такъв ни бил гена... Дано да е така...
Някъде чувах че с каквото и да се мажем, ако ни е съдено, ще се нацепим.
Макар че все си мисля че и кремчетата малко или много помагат.
Важно е да са плътни и мазни.



Тема Re: momicheta striiiiiiiiiiiнови [re: Collibri]  
Автор Aйeз Ceдaй ((бойна))
Публикувано15.06.04 23:57



верно?!?! Сутрин и вечер?!?!? Въх.... аз не съм толкова примерна, веднъж в седмицата .... ...
а иначе се плясках/пляскам с най-различни мурафети.... първо бе чист вазелин, ама много гадно ми миришеше,
след това едни мазила на Чико,.... сега в момента хитът е бебешкото олио на Джонсън и Джонсън. Като се наплескам с него, като лъсна .... ако излеза на балкона сигурно ще се изпържа....

иначе по корема нямам стрии, обаче краката и дупето (то сега е бая дупище) са ми нацепени като стар пергамент...
ама хич не ми пука....

Редактирано от Aйeз Ceдaй на 16.06.04 00:06.



Тема Re:Sreshtaнови [re: Collibri]  
Автор kali77 (непознат)
Публикувано16.06.04 00:16



Здравейте мили августинки...:) Аз най-сетне пристигнах в София и съм невероятно щастлива и доволна. Бебо спойкойна понесе полета, въпреки че няколко дни след това беше много тих и спокоен. Явно всичко му е ново и се адаптира. Съвсем друго си е човек да си е в къщи близо до най-близките си. Е нашият тати за съжеление ще дойде чак към края на месеца, но пък мисля че малко раздяла няма да навреди на отношенията ни. Аз съм с две ръце за срещата в неделя и обезателно ще дойда само че ме е малко срам и незнам в заведението ли ще се чакаме или преди това ще се срещнем някъде другаде?
целувки и до скоро виждане
Някой може ли да ми каже колко струва прегледа при Мазнейкова!!!



Тема МОМЧЕ Е!!нови [re: Collibri]  
Автор jonni_to (usmihnata)
Публикувано16.06.04 00:45



Е, мами ние категорично сме момчета!

И сме добре, всичко ни е наред, да не чуе дявол. Големи сме и в нормата, а не май каза - малко по-големи. Плацента, околоплодни - всичко е ок.

Дано само не сме с късмета на мама, т.е. аз - Марко Тотев.
Голямо назландисване беше за тази Мазнейкова и накрая втори час записвам, чакам 3 седмици, отивам и хоп - хубавия апарат не работел!! . Хайде на по-'нехубавия'. Умрях от яд! Ега ти смотания късмет!. Днес видео касетки купувах, мераци големи, бях се настроила, че ще остана много доволна. Нито снимки, нито касетки, нищо....
Мислех и да се откажа като разбрах, че хубавия апарат се е повредил, ама за кога да ходя после, то вече ще се ражда. Помислих си, че тя е достатъчно добър специалист и нещата по-скоро опират до нейния опит. Дано да е така. Защото и Доплер нямаше.
И мен хич ме нямаше. Нещо се обърках, разочаровах и всичко останало и замлъкнах. Добре, че тати беше с нас, та задаваше въпроси и за двама ни. А и между отговорите си говориха 'инженерно' по повод на 'сръчника', който й развалил сондата, на хубавия апарат, та поне Мазнейкова беше много мила и внимателна
Освен това, колкото и за хвалба, толкова и за оплакване, защото нищо от това, което ми каза Мазнейкова не съвпадаше с това, което на 10.06 ми каза Савова. . Бебето реално тежи 2600г. по еди си какъв размер или 2400г. по друг, като разликата в 200г. била допустима. Е, как от 1687г. за няма и 4дни станахме толкова големи??!! Луда работа!
Да ви кажа изпитвам някакво облекчение, че тези консултации и прегледи вече свършват. Не, че после ще сме по-спокойни ама ми омръзна.
Вместо да се радвам на новините, когато си тръгнахме бях толкова объркана, че се държах точно като слънчасала /да си дойдем на темата/!

Та така! Бебчо ни се изплези Като че ли, за да ни се присмее - Видяхте ли, че съм мъж!.
Даже като напуснахме кабинета се почувствах малко гузна, че се бях разколебала в усещанията си и бях започнала да се захласвам по розово.

По случая купихме на бебчо едно мъничко, СИНЬО боди.





Тема Re:Sreshtaнови [re: kali77]  
Автор jonni_to (usmihnata)
Публикувано16.06.04 00:59



Добре дошла на теб и на мъничкото човече!

Радвам се, че сте се приземили успешно и бебчо се е държал като истински мъж!

Ще се радваме много да те видим в неделя.
По предварителен план се срещаме пред Ялта, а след това отиваме на приказки и разходка отсреща в парка. Дано се съберем повече този път, че може наистина да е за последно преди голямото събитие

P.S. За Мазнейкова да ти кажа, че сега като гледа на другия апарат взима по 30лв. Дано ако си решила и се запишеш докато ти дойде часа да са й оправили хубавия.

До скоро



Тема Re: МОМЧЕ Е!!нови [re: jonni_to]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано16.06.04 08:22



Браво, Йоанка!
Знаех си аз, с тоя остър корем какво ти момиче
За килограмите на бебо - да не би да е казала 1600, а ти да си чула 2600? Защо не й каза, че са те гледали миналата седмица и са ти казали 1687?

Не се ядосвай за апарата-знаеш, че Мазнейкова е голям специалист и едва ли ако не дай си Боже има нещо нередно, тя няма да го види, било и със стар ехограф. Споко!





Тема Re: СЛЪНЧАСАЛИ АВГУСТИНКИ - 9 част, 2004нови [re: Collibri]  
Автор flavi (разхвърляна)
Публикувано16.06.04 08:29



Здравейте ,августинки

Аз съм от септемврийките ,но редовно чета вашата тема,нали сте с едни гърди (т.е. корем) напред
Искам само да ви поздравя и особено Колибри за заглавието на новата ви тема,която беше причина деня ми да започне свежо,с 5 минутен смях

Весел ден на всички !



Тема Re: СЛЪНЧАСАЛИ АВГУСТИНКИ - 9 част, 2004нови [re: Collibri]  
Автор kote.kote (непознат)
Публикувано16.06.04 09:13



Здравейте в новата тема,
аз май по веднъж в тема пиша
ама нали съм на работа от 8 до 18 и намирам време само да ви чета за сега.
Ние сме напреглед след два дни и на изследвания-също-да видим пооправихме ли го този хемоглобин най-после или така ще си караме до края.....
Завиждам ви благородно-за сбирките, курсовете за бременни, покупките за бебоците и ........... аз нямам време за сега. Благодарение на списъците тук се надявам да се справя бързо-от началото на другия месец спирам да ходя на работа.
Нищо не съм купила на бебока
Не сме измислили име
Не знам при кои да раждам
Абе като ви чета се чувствам лоша бъдеща мама
Но пък се чувстваме добре. Активни сме-ритаме и се въртим и подскачаме.... климатик има и в офиса дето работя и у дома и в колата на тати-така че не страдаме то топлината .... С нетърпение вече очаквам да си остана у дома и да започнем подготовката за бебока.
Весел ден на всички вас!

Редактирано от kote.kote на 16.06.04 13:48.



Тема Re: СЛЪНЧАСАЛИ АВГУСТИНКИ - 9 част, 2004нови [re: kote.kote]  
Автор Taya (коя?)
Публикувано16.06.04 10:22



Не се коси Коте и аз съм от "лошите" работещи майки, дето нямаме много време за предварителни приготовления. Аз уж бях спряла работа преди седмица, но се наложи отново да се върна за седмица - две... И аз не съм купувала нищо и съм сериозно затруднена с измислянето на име (мъжко!)... Не мисля, че бебчетата страдат от динамиката на нашето ежедневие - пропуските са си само за нас, но какво да се прави...
И аз искрено завиждам на свободните мами за срещите, повечето време за разговори и осмисляне на бъдещето с бебчо (бебка), но бидейки мама за трети път съм по-спокойна и подготвена (по принцип!!!) - иначе вълнението и радостта от очакването са както при първото раждане... Но жегата наистина е страшна и вече ми се ще всичко да свършва по-бързо!!
Давайте идеи за мъжко име - предпочитам по-кратко, че бащиното ще дойде въздългичко Поздрави на всички!!!

Всичко виждам двойно!!


Тема Re: СЛЪНЧАСАЛИ АВГУСТИНКИ - 9 част, 2004нови [re: Taya]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано16.06.04 10:45




Виж тук

Има още доста места, където можеда погледнеш де - за идеи! Има сайтове само с имена и тяхното значение,
ако искате ще ги пусна и тях.
Ама кажете нещо повече, какво име търсите, освен че е за момче, с някаква буква, предпочитания и т.н. - пък ние ще помогнем с идеи!



Тема Re: СЛЪНЧАСАЛИ АВГУСТИНКИ - 9 част, 2004нови [re: Collibri]  
Автор redhat (новак)
Публикувано16.06.04 10:46



Много оригинално заглавие!!!За срещата-благодаря ви, момичета, за промяната, сега-ура-и аз ще ви видя в Неделя Лека и безпроблемна последна отсечка на всички

I feel good


Тема Re: momicheta striiiiiiiiiiiнови [re: matiya]  
Автор redhat (новак)
Публикувано16.06.04 10:52



Много странно, че прочитам точно тази сутрин постинга ти-аз снощи сънувах кошмар че са ми се появили стрии по бедрата отстрани и тази сутрин се огледах внимателно-охх, нямам засега. Мажа се със специален крем против стрии, внимавам колко качвам и резултат-досега +8кг. и без стрииДано мога се похваля и в края с липсата им, но както ми расте корема последните седмици-едва ли

I feel good


Тема Re: СЛЪНЧАСАЛИ АВГУСТИНКИ - 9 част, 2004нови [re: kote.kote]  
Автор redhat (новак)
Публикувано16.06.04 11:02



Привет, миличка! Ами можем да си направим подтема-лоши бъдещи мами защото и аз все още работя и не съм ходила по курсове и т.н. по тази причина, въпреки че ми е интересно и бих искала, ако имам възможностобаче нямам засега-това е положението. А ти НЕ си лоша бъдеща мама, не допускай такива мисли. Най-важното е, че се чувстваш добре и сте активни!Подритванията трябва да ти говорят, че малкото мишле се чувства доволно и щастливо и за него ти си най-най-най добрата и удобна мамаЛек и приятен ден!

I feel good


Тема Да се оплача...нови [re: Collibri]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано16.06.04 11:12



Момичета ще ви се оплача че вече ми е адски гадно, но няма с кого да поговоря! Моят мъж иска да кръстим бебето (нали казват че ще е момче, така че приемаме тази версия) на неговия баща- Димитър. Така ще се наложи една традиция при която се повтарят и трите имена през поколение!!! Аз останах с впечатление че на моя мъж му е по-важно да има един ден внук със същите три имена като неговите, от колкото да кръсти сина ни на баща си за да го зарадва! Разбира се има го и този момент, но все пак прекалено често се оплаква от поведението на баща си. Тук е момента да направя кратко разяснение за семейните ни отношения.
Моите родители са от този малък процент родители, които живеят едва ли не заради децата си!!!! Те не само са готови да жертват всичко за децата си, те го правят! Баща ми има високи доходи и всичките идват за мен и брат ми, съответно те с майка живеят като че ли единя е безработен, а другия изкарва само колкото за прехрана (едва ли не), дори колата им е старата лада и още не са си купили нова, а на нас с брат ми ни купиха по един апартамент тук в София!!! Родителите на съпруга ми са значително по-бедни. Освен това те са и три деца. Не че парите тук играят роля де! Неговите родители първо се грижат за себе си и своето удобство, и после за децата си!!! Не бих казала, че имат предпочитание към едно или друго дете - и трите еднакво са изоставени да се оправят!!!! И вчера дори свеките имаше наглостта (а може и да е права) да си поиска разни неща, които ми е давала. Аз мислих че са ми подарък, но не било. Беше ми много неприятно, но понеже знам че е неприятно и за мъжа ми поне външно го приех на майтап. Те дори си купиха кола!!! Сега отказаха да ми помогнат за ремонта и покупките за бебето (макар да знаят че бебето ще е кръстено на тях) за да си направят ремонт те. Е това не е толкова важно де, но не се интересуват от нищо свързано с нас и с бебето. Дори ако питате свекъра или свекървата няма да знаят в кой месец съм бременна!
и сега защо да си кръщавам детето на тях????!!
Не искам, искам да уважа моите родители, които треперят над нас и напълно заслужават да бъдат уважени по този начин!!!
Не искам обаче да засегна мъжа си и още нищо не съм му казала. Той страда за това че на неговите родители хич не им пука за нас и сега ми е гадно да използвам това като аргумент! Въобще не знам какво да правя! А името Димитър направо ми става омразно , и ако остане то, не знам какво ще правя - пропита съм с негативно отношение вече към това име!
Искам да го кръстя Илия - на моя баща, но ме естрах как ще се приема това сега от свекъра и свекърватаи как от мъжа ми. Предполагам, че не можете да ми помогнете, но просто имах нужда да си излея душата, направо ми се реве от безсилие!



Тема Re: Да се оплача...нови [re: Billy_wolf]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано16.06.04 11:21



Били, не се тормози излишно! В неделя нали ще дойдеш да си поговорим???
Лично моето мнение е да си го кръстиш както на теб ти се иска-ти го носиш това дете, ти се мъчиш 9 месеца и ще се мъчиш кой знае колко, от къде на къде ще ги уважиш свекърите точно с това. Има и други начини за уважение, без толкова големи жертви. Това, което си ни написала, мисля че трябва да го кажеш на мъжа ти, но малко по по-различен начин
Да не би мъжа ти да си мисли, че на неговите родители ще им запука за вас и за това да иска да кръстите детето на баща му? Много е сложно. Не знам какво да ти кажа, всеки сам си преценява. Друг вариант е да не е на никой, само и само да не е омразното за тебе име-Димитър. Или да е с буквата "И" и ти да си знаеш, че е на баща ти
Ще го измислиш, спокойно. Има още време. А и в родилното теб те питат как да го запишат, не мъжа ти.

Кураж



Тема Re: Да се оплача...нови [re: Duci]  
Автор redhat (новак)
Публикувано16.06.04 11:38



О, много е неприятно това че други се месят в решенията ви за име! Но повечето като че ли го правят Според мен трябва да намериш начин да го обсъдите спокойно с мъжа ти и да си кажеш честно, но тактично, какви са твоите желания, и ще стигнете до общо решение с любимия. А от обкръжението ако има някой сърдит-много важноСтава въпрос за вашето дете и името, което то ще носи цял живот, така че не е честно това негово име да се превръща в разменна монета за добри отношения с родителите на единия или на другия.

I feel good


Тема Списък с вещи за новородено!!!нови [re: Collibri]  
Автор desykv (оптимистката!!!)
Публикувано16.06.04 12:16



Преместих списъка от миналата ни тема тук - списък с най-необходимите неща за новороденото според акушерката Емилия Казълова, при която ходя на курс за бъдещи родители! Приятно четене на всички, които още не сте го прочели!

1. Креватче – най-добре е да е с размери 1.40 х 70 см, с чекмеджета или допълнителен скрин за дрешките на бебето, да не се разполага на течение или под прозореца на стаята. За удобство може да се купи рамка за повиване на бебето или да се сложи квадратно парче дунапрен с найлон отгоре. Ако от стената му духа, може да се постави обиколник – парче плат около дървените решетки на креватчето, ако е дървено…
2. Спално бельо – минимум 2 комплекта. Първите 3 месеца бебето спи без възглавничка, под главата му може да се сложи калъфка или пелена. Бебето се слага да спи обърнато ту наляво, ту надясно. Ако го видим, че спи по гръб, няма страшно, даже му е кеф. Трябват му и поне 2 одеалца /за завиване/.
3. Количка – има богат избор, стига да е по джоба, да е удобна на височина за разходките, сравнително лека, най-добре комбинирана, до 200 лв., в магазин “Штъркел” ги има. Може да се купят също и столче за кола, кенгуру и шезлонг за бебе, но не е задължително въобще!
4. Корито със стойка /подложка/ за къпане – около 30 лв. е в “Штъркел”, то е най-доброто!
За хигиената на бебето са нужни още:
- 1 брой по-голяма хавлия /с качулчица/: за избърсване на цялото тяло и главичката след баня
- 2 по-малки хавлийки /обикновени/, за избърсване на дупето след смяна на памперса и измиването му
- легенче и каничка за поливане
- бебешки сапун
- бебешки шампоан /но не на Джонсън, защото има турско менте на пазара, от което много бебета се обриват!, може Нивеа или някаква друга козметика/
- памперси
- 1 комплект памучни пелени /за намятане, за поставяне на бебето върху тях, много са удобни в ежедневието/
- антибактериални кърпички – не са задължителни
- ножичка с тъпо връхче за рязане на ноктите – след първия месец
- 100 % чист зехтин за мазане на телцето на бебето, не и мас през лятото, може и бебешко олио, но има много химия вътре…
- крем “Бочко”, българският, 1.40 лв., против подсичане, зелен, с таралежче – много е добър!
- за обработка на пъпчето: 95 градуса спирт и памук
- клечки за уши с ограничител
- 2 ампули с физиологичен разтвор за нослето
- стаен термометър и термометър за тялото
- пудри, лосиони и т.н. глезотийки не са необходими!
5. За храненето на бебето са необходими:
- 1 шише от 150 мл за вода /може на Камера, Чико, Авент, Нук и други фирми/
- след втория месец още 1 шише от 150 мл за сокчетата
- ако бебето е на изкуствено хранене, а не се кърми, му трябват още 2 шишета от 250 мл за млякото
- биберон-залъгалка – 2 броя /1 гумен и 1 силиконов/
- четка за почистване на шишетата – може и от магазините за 1 лев! /шишетата се изваряват всяка сутрин в тенджера по 5 минути/
- помпа за изцеждане на кърмата: необходима е, ако кърмата е повече, отколкото бебето изсуква. Има помпи с цена между 4 и 82 лева, като на Авент е най-хубавата, но и евтината тип спринцовка също става!
6. Дрехи:
- 3-4 броя бодита с къс ръкав № 22 или № 24 за лятото
- 3-4 комплекта ританки с горна блузка за есента
- 1 гащеризон
- 2 чифта терлички
- 2 чифта къси чорапки
- 2 лигавника
- торба за спане – не е задължителна, но е много удобна /идеална за подарък на погачата, ако близките ни питат от какво се нуждаем!/
- космонавтче за зимата – не е задължително, но също е много удобно!
- 2 шапки
- жилетки за зимата, въобще по-дебели дрешки, за да не настине бебето...
Да си преглеждаме всеки месец дрехите за бебето, които са ни подарили, за да преценяваме коя дрешка за кога е подходяща и да не пропуснем някоя…
За бебе основното пазаруване може да ни излезе както 500 лв., така и 10000 лв. – на пазара се предлага богат избор, трябва да търсим и да обикаляме, и ще намерим и по-евтини неща. На “Илиянци” не всичко е боклук!
Хубавото е, че когато се роди бебе, приятелите, роднините и близките също му купуват много неща – важното е да им кажем какво вече имаме и от какво наистина имаме нужда!
Общо взето е това!
С приятелски поздрав - Деси.



Тема Как ви се радвам на всички, като ви чета!!!нови [re: desykv]  
Автор desykv (оптимистката!!!)
Публикувано16.06.04 12:31



Да започна с Колибри - сладурче, така ме разсмя с новата ни, малко променена темичка! Аз се моля за лошо време, не ми се сърдете, но жегите ме разболяват, в истинския смисъл на думата, не се майтапя - става ми много лошо, не мога да дишам, потя се като не знам и аз като какво, сърцетуп... Ужас! Та дано да не слънчасаме наистина, а само на шега! Колибри, мерси за внесеното име Александър, както и за доброто лидерство!

Аз сто на сто ще дойда на срещата в неделя и призовавам всички да дойдат да се видим!!!

Червена шапчице, радвам се, че ще дойдеш на срещата, липсваш ми вече!!! Твоите успокоителни думи към коте.коте ми подействаха и на мен като балсам, чак се разплаках със сълзи, благодаря ти от сърце!!! Наистина смятам като теб, че нашите бебоци ни смятат за най-най-добрите и удобни мами на света!!! Но имах нужда от уверение и подсещане... Че май и аз страдам от някакво смътно чувство за вина... Дали съм добра бъдеща мама... Мерси още веднъж!!!

Дуци, и на теб много ти се зарадвах!!! Написа ми, че съм страшна за списъка, който добавих във форума, благодаря ти за милите думи!!! Освен това така готино посъветва Били за името на бебето й, че дано те послуша... И аз бих й написала същото като теб!

На Матия ще кажа, че стриите явно са нещо неминуемо за едни и несрещано при други... Аз си мажа гърдите, корема и краката от третия месец с хубав крем, но уви!, и аз се нацепих - имам червени ивици по гърдите и бедрата, засега коремът ми е чист и бял, и се моля поне той да си остане здрав! И продължавам да се мажа! По-добре с крем, отколкото без! Нали съм си оптимистка???

Айез Седай, не отговори на Колибри! Ти къде си в момента?

Били, не се коси много, макар че проблемът наистина си съществува... Използвай хитричко факта, че си бременна - кажи на мъжа си, че си сънувала името на детето си, че то ти го е подшушнало насън и че ще си дълбоко нещастна, ако не го кръстите така, поплачи малко, ако трябва... Кажи му, че ако не е Илия, или Иван, или друго име с И, ще страдаш много... Че името не е най-важното на света, важно е бебето да е живо и здраво, и т.н. Удари го на чувства, особено ако мъжът ти се впряга от това... И късмет! Но нали ще се видим в неделя, пак ще ти дадем едно рамо и кураж! Относно моите работи, мисля, че този път ще се уредят, дай Боже!, намерихме си 2-ма поръчители, стискай палци, мерси за подкрепата оня път...

Йоанче, честит ти син!!! Радвам се, че прегледът е минал добре, нищо, че е на по-лошия ехограф! Радвам се, че сте били заедно с мъжа ти и че сте му купили дрешка след това!!! Само се усмихвай и не се нерви за нищо!!! Доскоро!

Ако пропуснах да спомена поименно някоя от вас, то не е защото не мисля и за нея хубави неща!!! Така че на всички ви приятно бременеене от мен - Деси!!!



Редактирано от desykv на 16.06.04 17:30.



Тема Re: Да се оплача...нови [re: Billy_wolf]  
Автор jonni_to (usmihnata)
Публикувано16.06.04 13:42



Здравей Били,

Може да бъда много крайно това, което ще ти напиша по-надолу, но да ти кажа честно все едно си писала за мен, но в друг сценарии.

Аз доскоро бях в същата ситуация. Преди да забременея сме си говорили с Виктор, че когато ни се роди дете ако е момче ще носи името на баща му – ДИМИТЪР /извинявай!, просто съвпадение/ или на майка ми Таня. Да, ама се оказа, че това ни решение се е отнасяло за тогава.
Нашите семейства също са адски различни. Аз съм възпитавана в дисциплина, традиции и ценности, а не намирах нищо от това там – нито в делници, нито в празници. Дори се чудя и не само аз как Виктор, явно както мъжа ти се е съхранил и е това, което е. Да естествено и ние имахме разнопосочни точки, но любовта ни научи на наши си неща. Минахме през много перипети, това което те правеха е постоянно да ни дишат във врата и да софлират за всяко действие, но не да ни помагат, а да пречат. Моите родители бяха винаги толерантни и към двама ни по равно. Там имаше и фактор брат и т.н и т.н. изобщо не ми се връща в онова време. Направила съм безброй компромиси!!!! Но реших стига вече! Осем години те ме приемаха едва ли не като тази дето краде сина им и до много скоро, докато един ден аз директно не попитах: “И докога........?” се задаваха въпроси само в единствено число към него.
Сега бебето е факт, който като че ли промени малко отношението им към мен и нас изобщо. Ок, разбрахме, че е момче. Името Димитър ми харесваше в началото, а и аз много трудно се отказвам от първоначалните си идеи и решения, но размислих много сериозно. Ако някой заслужаваше това уважение това бяха нашите. Мислила съм си как техните ще го приемат, но знаех, че ако вземем решението заедно с Виктор и той застане зад гърба ми, разбирайки ме, абсолютно нищо друго няма да има значение. Така и стана – говорих с него много, с малко такт, повече директно и му казах как се чувствам и защо. Искаше му се да е на баща му, но ме разбра. Сега живот и здраве нашият малчуган ще се казва Алекс, нито на едните.

Това, което исках да ти кажа е да не правиш компромиси с детето си. Традицията може да е традиция, но не на всяка цена. Уважението е за тези, които го заслужават. Аз съм така – отношение за отношение! Може да ти се струвам много смела и гадна, но повярвай ми трябваше ми много време, за да бъда толкова категорична. Имам някакво отношение и уважение към тях, заради Виктор, но съм доста резервирана, вече........
Говори с мъжа ти, но недей да криеш чувствата си. Вие сте заедно, за да бъдете истински един към друг. Детето ви ще се нуждае от вашата решителност и увереност във взимането на малки и големи решения от първия си ден. Достатъчно сте самостоятелни и сте зрели хора. Мисли само за детето си, то ще носи това име цял живот. Мисли за радостта си всеки път, когато се обръщаш към него.
Някои се примиряват, аз не можах........

Каквото и решение да вземете обичайте се и се радвайте на живо и здраво детенце. Стискам ти палци!!




Тема Re: momicheta striiiiiiiiiiiнови [re: redhat]  
Автор nikol78 (avgustinka)
Публикувано16.06.04 13:50



Аз засега нямам стрии, но не екъсно да се появят
Мажа се с бебешкото олио на Джонсън от 3 месец, засега действа добре, а и не ми цапа дрехите. Но може би наистина има нещо наследствено, защото майка ми каза, че с нищо не се е мазала /не занаела, че трябва/ и не се е нацепила.



Тема Re: СЛЪНЧАСАЛИ АВГУСТИНКИ - 9 част, 2004нови [re: Collibri]  
Автор nikol78 (avgustinka)
Публикувано16.06.04 14:09



Ех, че хубава тема
Днес не бях на работа до обяд, а вие ме изненадахте приятно с тази голяма нова тема.




Тема Re:Sreshtaнови [re: jonni_to]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано16.06.04 15:51



Йони! Ами честито ти окончателно мъж!!!
Казах ти аз
Почвай да залягаш на синьото!
Жалко че точно за теб й се е счупил апарата - верно много гадно .... както си нямаше нито една снимка, сега пък и това да ти се случи - чиста каръщина!
Е нищо, после пък ще родиш лесно :Р. Така де, трябва справедливост!
Странно е наистина това с кг.... ама то нали ги измерват по различни таблици.... така че.... най-добре ще разберем като се родят!
Радвам се че всичко е наред с теб!




Тема Re: Да се оплача...нови [re: Billy_wolf]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано16.06.04 16:07



Моят съвет е да си изберете име, с което да не е кръстено на никого..., с което да сте съгласни и двамата и което и двамата еднакво да харесвате.

Така ще избегнете кавгите, и двете ви роди, искат не искат ще го приемат и заобичат и няма да има тайни сръдни ... /защо на тях, а не на нас..../

Ние поне така ще направим. Не виждам с какво право можем да удостоим един от четиримата родители с особената чест да се казва на него... и после цял живот останалите да се цупят, и да имат едно наум....

Брат ми така направи - не кръсти дъщеря си на никой... И всички останаха доволни, а детето си има индивидуално име, с което никой не го свързва и то си блести с него!

Моето момиченце ще се казва Елена, няма да е кръстено на никой от родовете ни - нямаме Елени наоколо...
На това име се спряхме, след като аз си бях харесала 10тина имена и за момчета и момичета, и мъжа ми също, седнахме, обсъдихме.... отпаднаха всичките почти - тъй като или на мен, или на него нещо някъде не му допадаше.
Останаха само Ивет и Елена - които харесваха и бяха приятни и на двама ни по-равно. А когато сондирахме известен брой мнения наоколо, се оказа че Елена допада много повече на всички и им е по-близко.... А когато разбрах че значи и "слънчева светлина" съвсем слънчасах и се захласнах по това име! Така си остана то. Казахме вече на родителите си и на близките. Всички си я знаят така и даже вече й говорим на име в коремчето ми.

Моите родители приеха от раз името и си го харесват много. Но те никога не са страдали дали ще бъде кръстено точно на тях...Самите ние с брат ми не сме кръстени на никого.
Просто са си такива - важното е всички да са доволни и щастливи - това ги прави тях щастливи.

На мъжа ми родителите, може би малко са се надявали да кръстим бебето на някого все пак /поне като гледам в техния род, по си кръщават на някого децата/.../отделно че свекър ми си мечтае за момченце, сякаш момиченцата са втора ръка..../ , така че на мен хич не ми пука, но в крайна сметка приеха и те факта че ще се казва така без възгласи.... Даже се радвам, че още от по-рано го измислихме името и го знаят всички, да свикнат с него, та като се роди, да приемат детенцето каквото си е с това име, а не тепърва да имат някакви предрасъдъци към малкото същество, само заради името му....

Мда, доста дълъг размисъл излезна .....но в кратце - детето трябва да носи такова име, което да произнасят с радост и без никакви умисли задни и угризения и майка му, и татко му, и бабите и дядовците......
Мисля че е много важна, всяка една енергия, която се изпраща към малкото човече.... не бива да има никакви негативизми!
Затова - за да няма сърдити - най-добре - нещо от което и двамата да сте доволни абсолютно по равно!

Демокрация!

Редактирано от Collibri на 16.06.04 16:14.



Тема Не си единственна и аз получих стрии:)нови [re: matiya]  
Автор Maлko_koтe (Тръпнеща)
Публикувано16.06.04 16:37



И аз така един ден след баня и гледам на лявата си гърда стрии после и на дясната точно под зърната.. за сега на друго място нямам (пу пу) .., а и между другото зърната ми станаха много тъмно кафяви...отврат,успокоиха ме ,че след бременноста това изчезва покафеняването:)
А дано:)

Не позволявай,не се поддавай,не се предавай до край се бори и почтен бъди!

Редактирано от Maлko_koтe на 16.06.04 16:42.



Тема Re: СЛЪНЧАСАЛИ АВГУСТИНКИ - 9 част, 2004нови [re: Collibri]  
Автор vajrater (непознат)
Публикувано16.06.04 16:54



и мен страхотно ме разсмяхте, въпреки че днес въобще не ми е до смях. бях на консултация и ме изследваха за албумин. албумин нямам, но ми откриха някакви левкоцити. не ги лекуват никак. нищо! след 1 седмица пак на изследвания, за да видаим дали ги има още. а като ги има - какво? или само се следи дали има или не? много ми е странно. притесних се. знам, че албумина е кофти, а вие знаете ли нещо за тези левкоцити? опасни ли са за бебето?
въпреки всичко това СЛЪНЧАСАЛИТЕ АВГУСТИНКИ ме разсмяха.
страшни сте!

не обръщайте внимание на картинката-не мога да накарам бебето да се мести. депресиращо е, да не помръдва, нали? вече съм 30 седмица.някой може ли да ми помогне да започне да се мести?явно не ми е ден!!!


Редактирано от vajrater на 16.06.04 17:00.



Тема Re: СЛЪНЧАСАЛИ АВГУСТИНКИ - 9 част, 2004нови [re: vajrater]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано16.06.04 17:01



Здрасти!
За левкоцитите - на мен като ми правиха влагалищен секрет и ми намериха голямо количество левкоцити.... ама не се стреснаха много.... аз повече се стреснах.... Понеже имах и малко гъбички, слагах Гинопреварил, на 5ти ден имах розово течение..... изкарах си акъла - и спряхме гинопреварила - било възпаление на лигавицата от лекарството. оттогава не зная имам ли нямам ли....
Друго за съжаление не мога да ти кажа
А това за местенето на бебето - ами май Деси има такава картинка - да ти обясни как ги е направила тия работи!
ще дойдеш ли на срещата?



Тема Re: СЛЪНЧАСАЛИ АВГУСТИНКИ - 9 част, 2004нови [re: Collibri]  
Автор vajrater (непознат)
Публикувано16.06.04 18:05



ще пиша какво е станало другата седмица като са видели пак левкоцитите какво са казали. и при мен много не се стреснаха за тях, а аз повече се ошашках. на мен няма кой знае какво да ми стане с или без някакви левкоцити, но ме е страх за бебето.
на срещата ще опитам да дойда, но ме е страх да обещая, за да не ме чакате в случай че не успея. все още работя. до края на месеца съм на работа от 9 до 100 часа и за уикенда ми остава всичко, което трябва да свърша. така че тогава ми е най-напрегнато и уморително. ще опитам.
деси, деси, моля те, помогни ми да преместя бебето от картинката!!!
вече съм 30 седмица, а то не помръдва. и така ми тече бавно времето, а и с това "непомръдващо" бебе - съвсем се депресирам!!!
благодаря предварително!





Тема за Айез Седайнови [re: Collibri]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано16.06.04 18:23



И на мен ми е интересно къде си, Айез Седай.
Погледнах на профила ти и видях, че пощата ти е в гръцки сайт, но защо съм останала с впечатлението, че си в Турция. Може и да се бъркам, sorry за което. И ника ти ми е интересно какво означава. Изобщо, ти си обвита в мистерия





Тема Искате ли да помогнем???нови [re: Collibri]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано16.06.04 19:26



Момичета, чели ли сте темата "Втора среща на Клуб на майките"?
Момичетата се организират и носят разни неща на домове за деца без родителски грижи. Следващата им среща е на 26.06. и смятам и аз да занеса нещо-за сега съм решила да е прах за пране и превръзки. Нямам дрехи за даване, но ако някои от вас имат, могат и с това да помогнат. Има и други неща, от които имат нужда въпросните деца, така че хвърлете по един поглед на тази тема. А аз ще ви агитирам и на срещата ни



Тема Благодарянови [re: Billy_wolf]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано16.06.04 21:32



за утешителните думи!

Всички сте много мили. Аз може би няма да мога да дойда на срещата в неделя, защото ще пътувам за провинцията, но пък имам доста още време и се надявам да намеря разрешение!
Дуци постинга ти ме зареди с много енергия - направо като го прочетох и се казах - не ме интересува никой, кръавам го както си искам!
По принцип Йони си права, наистина очевидно си минала вече по този път!
На мен ми е болно най-вече за мъжа ми и се надявам на него да не му е гадно. Имам съмнения, че наистина иска да кръти сина ни на баща си за да почне да им пука, но не съм сигурна!
Освен това вариант - да не го кръстим на никой - при мен не върви, защото аз искам да го кръстя на някой, и то на баща ми илил на майка, и то с истинското им име, а не само с първата буква!
Но наистина мисля че накрая нещата ще се наредят - и аз няма да се примиря (в този смисъл мисля че си права Йони и въобще не мисля че си гадна, а само че си в правото си - както съм и аз). Все още ми е жал за мъжа ми, но пък и не съм говорила с него! Стискайте палци да му хареса идеята! )аз обмислям вариянти да го изманипулирам че идеята е негова - ей това е гадно!!)
Ще ме мислим! Все още ми е тежко, но като разказвам на ляво и на дясно и някак си ми олеква - за кратко, но все пак е нещо.
Благодаря ви отново за подкрепата!



Тема Re: Как ви се радвам на всички, като ви чета!!!нови [re: desykv]  
Автор Aйeз Ceдaй ((бойна))
Публикувано16.06.04 23:26



да бе верно, за което голямо сори... но ме е обзела една отпуснатост, нищо че климатикът работи фул...
къде съм, ами не съм в София, иначе бих дошла с удоволствие, за това ще пиете един сок с много,много лед за мед. Къде съм ли? Ами в подвизавам се от 12 год в Солун. Опитвам се да издяна на жегата, натрупах много килца, щото сладоледът е блага работа и не само...
вече съм +16 кг и кой ли знае къде ще се спря.... Да не ми е уроки имам си апетит...
През първата ми бременност качих 28 кг. май и сега натам вървя за съжаление.....
здраве да е... всичко да мине добре , бебчо да се появи на бял свят живо и здраво..... а килата майната им......



Тема Re: Благодарянови [re: Billy_wolf]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано17.06.04 00:15



Е, Били , ти очевидно си решила вече... Така че май нямаш нужда от съветите ни. Остава да се съгласи и мъжът ти, пък винаги ще го придумаш. Ще го обработиш. Поговори с него - току виж пък се окаже че няма нищо против



Тема Re: СЛЪНЧАСАЛИ АВГУСТИНКИ - 9 част, 2004нови [re: vajrater]  
Автор kote.kote (щастлива)
Публикувано17.06.04 08:43



Здравей Vajrater,и аз се опитвах да раздвижа бето ама не стана, но има добри инструкции в последната тема на септемврииките-ако имаш време прочети я е смятам, че ще се оправиш
Успех!

[image]http://lilypie.com/days/040827/1/0/0/+10[/ipg][/image]


Тема До vajrater!!!нови [re: vajrater]  
Автор desykv (оптимистката!!!)
Публикувано17.06.04 09:47



Здравей! Твоят никнейм ми напомня думата "вятър", даже по-скоро ми звучи като "баш вятър"!
Деси е. Моля те, не се дразни от моето ходещо напред човече, щом твоето не помръдва, все още... Вярвам, че ще успееш и ти да го отместиш!
Но честно казано, се чувствам напълно безсилна да ти помогна за бебчето да ти мърда напред!!! Просто наистина не знам как!!! Съжалявам!!!
Важното е твоето си истинско бебе да расте в теб, да помръдва и всекидневно да ти доказва енергичността и жизнеността си!!!
Аз също след адски много перипетии и чужди съвети успях все пак да си сложа тази картинка след всяко мое мнение, и после започнах със страх да следя дали бебето ми се мърда напред - да, мърда се, но това е станало автоматично, не съм задавала някаква специална команда за това...
Нали си влязла в профила си и оттам си му задала промяната? Друго не мога да ти кажа, уви!!! Или питай някоя от другите майчета с такива лентички като нашите, или пробвай отново по същия път, та дано стане!!! От сърце ти желая късмет!!! Деси.





Тема Re: До vajrater!!!нови [re: desykv]  
Автор vajrater (непознат)
Публикувано17.06.04 09:57



за 101 път опитвам да подместя бебето от лентичката. слава богу, моето си бебе си мърда доволно много. искрено се надявам бебето да мърда като е щастливо, не като нещо не му е на кеф. вие как мислите? дали мърдат като им е приятно или като им е некомфортно? познавате ли кога от какво е?
а между другото ми хрумна като написах думата "лентичка" - пазите ли си тестовете, които показват, че сте бременни? аз понеже направо не можех да повярвам първия път като видях положителния резултат, и на другата сутрин правих пак тест. пазя ги и двете лентички с заветните 2 чертички. не съм вещоманка, но това са едни от най-скъпите ми нещища. а при вас как беше? сигурна съм, че не може да сте забравили!!!


господи!!! сега пък бебето изчезна!!!

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от vajrater на 17.06.04 09:55.</EM></FONT></P>

Редактирано от vajrater на 17.06.04 09:55.



Тема Re: До vajrater!!!нови [re: vajrater]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано17.06.04 10:03



Казаха ни на някой от всичките курсове, че ако бебето рита много, ама наистина много, значи има нещо нередно и да отидем да ни видят. Или ако не мърда изобщо-също не е добре. Аз така веднъж се бях притеснила, корема ми се местеше, като че вътре ураган бушува, но после го усетих да хълца и се успокоих. Тук в клуба съм чела, че щом бебо хълца-няма страшно

А за теста-не го пазя. Само го показах на нашия тати и след това го хвърлих. Малко ме е яд Ама теста нали е напишкан, та май по-добре така

М/у другото човечето ти го няма на лентичката. Доколкото знам трябва да копираш второто от lilypie.com. Или си объркала нещо датите. Виж Хелп-а в lilypie.com.





Тема Re: До vajrater!!!нови [re: vajrater]  
Автор desykv (оптимистката!!!)
Публикувано17.06.04 10:03



Виж си твоето последно мнение от преди малко! Този път човече въобще не излиза, а на английски пише да влезеш в менюто хелп на сайта Лилипи, и още пише, че терминът ти се пада много напред във времето... Явно нещо куца в задаването на датите...
А иначе и аз като теб си пазя лентичката с 2-те чертички, от която изпаднах в такъв неописуем шок на радост, вълнение, страх и чак не можех да повярвам, че е истина!
Успех с бебчето!
А аз не познавам дали мърда от кеф или от дискомфорт, то толкова често си мърда, независимо аз какво правя... Все пак за един път съм сигурна, че риташе ядно от силен дискомфорт - когато бях на кино и пуснаха много силно рекламите в началото, направо гърмяха около 20-ина минути, тогава ми стана много жал за бебето ми, то риташе уплашено и нервно някакси, и знам, че не си въобразявам... Нищо, така се калява организмът, но все пак малко го поизмъчих милото с този шум... Уви! Като почна филмът, беше по-тихо, и то слава Богу се успокои, иначе бях решила да изляза от салона и да пропусна прожекцията... Галех си корема, пусках успокояващи послания към бебо, покрих си корема с якето за изолация на звуковите вълни и мисля, че всичко в крайна сметка завърши добре...
С приятелски поздрав - Деси.



Тема Re: Искате ли да помогнем???нови [re: Duci]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано17.06.04 10:07



Защо никой не ми отговаря?
Не ми ли четете постингите?
Исках само да ви кажа, че може и по един пакет пелени за еднократна употреба да занесем, не е задължително да е Pampers. Все пак те си нямат никакви. И така като се съберем 5 човека стават 5 пакета примерно.



Тема Re: До vajrater!!!нови [re: desykv]  
Автор redhat (новак)
Публикувано17.06.04 10:13



Еха, Деси, и нашето бебе не обича рекламите преди филма-гледах и аз "Денят след утре" и бебка се съсипа да протестира, но когато реших да демонстрирам на тати какво става и той си сложи ръката-пълен покой, нито едно ритниче, нищичко-хитруша! Следващия път можеш да пробваш с татковата ръчичка да успокоиш бебо

I feel good


Тема Re: Искате ли да помогнем???нови [re: Duci]  
Автор desykv (оптимистката!!!)
Публикувано17.06.04 10:14



Ей, Дуци, не се ядосвай толкова! Аз ти прочетох постинга разбира се, но си помислих, че на срещата в неделя ще обсъдим темата по-подробно... А пък и с моя Интернет чрез дом.тел., вече се плаша от сметката, която ще ми дойде с това висене в клуба с часове!!! Аз иначе нали работя в социални грижи, знаеш ли колко пъти съм влачила торби с дрехи и книжки за бедните в Триадица, и как се радват после хората... Наистина има тежки случаи... Ако намеря запазени дрешки, ще се включа и аз, честно! Вече съм го правила... Помагала съм на нуждаещи се, не че се хваля, иначе тези дрехи и книги бих ги хвърлила на боклука, но защо да ги вземат циганите, по-добре сирачета... Така че не се шашкай, Дуци, другите августинки също мислят по въпроса, просто още не са ти отговорили, а и нали разчитат и на срещата ни в неделя?
Толкова се радвам да ви чета всичките!!!
Нищо че се повтарям...
Леко и приятно бременеене!!!
Чао и доскоро - Деси.



Тема Червена шапчице!нови [re: redhat]  
Автор desykv (оптимистката!!!)
Публикувано17.06.04 10:24



Мерси за съпричастието!!! Така не се чувствам толкова виновна за шума, с който го бомбандирах горкото!!! И аз гледах "След утрешния ден" - страшно ми хареса филмът, а на теб? И моето бебе реагира по абсолютно същия начин на бащината лапа, чудя се как разбира кога съм аз и е неспирно и кога е мъжът ми, и тогава - нищо, пълен покой, все едно го няма... Мъжът ми каза, че бебето още отсега пазело поведение пред него! Ха-ха!!! Ще видим... Ча-а-о!!!



Тема Re: До vajrater!!!нови [re: desykv]  
Автор vajrater (непознат)
Публикувано17.06.04 10:28



знаеш ли, и на мен ми селучи нещо подобно на "Троя" в Арената. искаше ми се да повярвам, че бебето рита, защото харесва Брад Пит, но малко вероятно да е така. по-скоро му беше много шумно... тогава май единствено си мислех, че е дискомфорт. не вярвам обаше малко шум да му навреди.
а ако имам късмет може и да е момиче и да харесва Брад пит все пак....



Тема Re: Червена шапчице!нови [re: desykv]  
Автор redhat (новак)
Публикувано17.06.04 10:35



Хареса ми много филма, само все не мога да го запомня как се превежда на бгтова сигурно от бременността-преди не бях с толкова мъъъничко зрънце паметХахаха, по този повод да ви издам моят любим как също не може да запомни нещо-той много обича крем-сладолед-тези от машина, обаче никога не може да запомни какво трябва да отговори като го попитат: " кофичка или фунийка" и все трябва да подсказвам, че вафленото е фунийкаИ на поредния такъв епизод, тъкмо се отдръпваме с нашите сладоледи, и чуваме как продавача пита следващия клиент: кофичка или фунийка?-при което мъжа ми промърморва: хей, заядливко

I feel good


Тема Спешно!!! За vajrater!!!нови [re: vajrater]  
Автор desykv (оптимистката!!!)
Публикувано17.06.04 10:43



Ей, Южен Вятър, нали мога да те наричам така?, я чакай малко!!! Човечето ти си е съвсем наред!!! Ти наистина си в 30-та седмица, но реално са минали наистина 29 седмици и 4 дена, и наистина ти остават още 73 дена до термина!!! Така че всичко ти е наред!!! Ще видиш, че утре ще ти пише 72 дена до термин, вдругиден - 71 дена, и така... Сетих се, защото твоят термин е точно 12 дена след моя, аз съм за 17-ти август, ти си за 29-ти август, така че е редно на мен да ми остават 61 дена, а на тебе - 73 дена!!! Всичко ти е наред с картинката, свиркай си и не се шашкай толкова, и то предварително!!! Изчисли си пак нещата и ще видиш, че съм права!!! Толкова се радвам за теб!!! Мърда си се твоето човече, без паника!!! Деси.



Тема Re: Спешно!!! За vajrater!!!нови [re: desykv]  
Автор vajrater (непознат)
Публикувано17.06.04 10:53



обичам те!!!
аз съм оглупяла със сигурност откакто забременях, да знаете.
до сега се успокоявах, че в работата съм разсеяна, защото си мисля за бебето и не мога заради това да се съсредоточавам, но явно не е само в работата. направо съм си вятър. вятър и мъгла даже!!!
наистина страхотно ти благодаря! стискам палци 12 дни преди мен да се представиш блестящо, да имаш най-блестящото бебе и да окуражиш Южния си вятър!!!



Тема Re: Благодарянови [re: Collibri]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано17.06.04 10:54



Май има - и заради това ми е гадно! Не знам как да го накарам да сменим името без да го наранявам! Ама ще се оправим, или ще свикнем и ще се примирим, или ще стане както аз искам. Мерси много за съветите ви! Нищо конкретно още не съм решила - и всичките съвети ми бяха много полезни!



Тема Супер, освен птичката Колибри...нови [re: vajrater]  
Автор desykv (оптимистката!!!)
Публикувано17.06.04 11:18



си имаме вече и един сладък Южен Вятър!!! Това е нашата vajrater, която така ни шашна с това нейно уж немърдащо се човече на картинката й!!!
Толкова се радвам, че видях навреме, че всичко всъщност ти е О.К.!!! И аз те обичам, Южен вятър!!! Обичам и всички 41 момичета в нашия клуб, и всички хиляди въобще - и бременни, и вече майки!!! Любовта е нещо велико, искрено вярвам че тя ни събира тук всеки ден, както и желанието ни да се приобщим, да пообщуваме със сродни души, да сверим часовниците си една с друга... Нали?
Хрумна ми, че щом аз съм вече в 32-ра г.с., а на картинката ми пише, че са минали 31 седмици и няколко дни, което си е точно така, то и ти си в 30-та г.с., но реално са изтекли пълни 29 седмици и няколко дни, затова така ти и пише на лентичката... Така че се успокоих... Сега остава да ти следим човечето и ще видиш, че ще се мърда, и то само напред!!! А ти като се оплака, че не ти мърда, и аз си помислих, че си го следиш от дни и седмици, и все си стои така, а то не било така... Супер!!!
Ти в началото писа, че не искаш да си последната в списъка на августинките, нали? Е, не си, има едно момиче след теб - Айез Седай... Но иначе наистина си към края на август, а аз съм към средата... Ето, днеска влизам в 8-ия месец, остават ми точно 2 пълни месеца до термина! Но нашите бебчета ще си излизат на белия свят точно когато си поискат, независимо от термините ни, така че ти може и да ме превариш, особено пък ако аз пренося... Ха-ха! Това му е хубаво, има много неизвестни, има гъдел така - коя от нас кога ще роди... Доскоро!
И с голям риск да се изложа, ще питам все пак, пък вие ми гледайте сеира колко съм слаба по география... Солун къде е? Мисля, че е в Гърция, но не съм съвсем сигурна! Нали оттам е Айез Седай...


Редактирано от desykv на 17.06.04 11:36.



Тема Re: Искате ли да помогнем???нови [re: Duci]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано17.06.04 11:50



Малеей колко си нетърпелива. Пуснала си първия постинг снощи и чакаш веднага реакция. Аз примерно се опитах да намеря и темата да прочета за какво става на въпрос! До колкото разбирам (макар че още не съм я намерила тази тема да я прочета, време не ми стигна) става въпрос за среща на МАЙКИ, на които са им останали дрешки и разни други работи от бебоците им и те сега вместо да ги подаряват на роднини или да ги хвърлят - ще ги съберат и ще ги занесат! Аз какво да взема? Току що съм си купила първите дрешки за моето бебе, което още не се и родило?!! Идеята за памперси не е лоша, но не знам дали върши работа! Мисля и за това не ти отговарям - просто няма какво(нищо че изписах 100 реда!)!
Аз също ще се включа с някой и друг лев, само решете какво да КУПИМ, защото ако другите майки имат останали играчки и дрехи, то ния нямаме НИЩО!
Не ме разбирай погрешна - и аз ъм ЗА благотворителността, но нека не избързваме и да помислим как може да сме най-полезни. Аз лично не мисля, че ще се зарадват на храни или памперси!
Може би няма да успея за срещата, но обсъдете там и ме бройте и мен - после само ме информирайте какво сте решили да купим!



Тема Re: Супер, освен птичката Колибри...нови [re: desykv]  
Автор vajrater (непознат)
Публикувано17.06.04 12:02



Като каза "неизвестни", та се сетих- в работата ми вървят залагания дали бебето ще е момиче или момче. до сега докторите още не са го видели. другата седмица ще си запиша час за видеозон и се надявам да кажат нещо. а Айез Седай отдавна си я знам, че е след мен...



Тема Re: Искате ли да помогнем??? - списък с нещатанови [re: Duci]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано17.06.04 12:11



Копирам директно от темата на майките - организаторки!!! Прегледайте го и решете в неделя какво да съберем ние? Аз от така изброениет неща - нямам нищо! Но пък мога да купя малко превръзки. (според мен обаче е по-добре да съберем пари и да купим по-голямо количество)!

Та ето и копираното:

imam nova informatzia i neka tia da e posledna.Shte ia pusna na mamma za da ia vkara v saita i.A tia e slednata:


uchilishte za detza s uvreden sluh v Sofia.
350 detza na vazrast ot 2 do 20 godini.Detzata sa siratzi ,polusiratzi i detza na sotzialno slabi roditeli.


imat nujda ot :
1. drehi(novi i noseni)

2.igrachki,kantzelarski materiali.

3 .obuvki i maratonki.

4.Higienni materiali(prahove za prane i kozmetika)

5.damski prevrazki

6.Lekarstva.

Pansiona,uchilishteto i samiat dom se namirat v Pavlovo.Mojem da zanesem vsichko,koeto saberem.Otpada za momenta problema s transporta!!!!!!!

HAIDE NEKA GO NAPRAVIM PAK I DA SABEREM MNOGO NESHTA NA 26.06 (SABOTA)

eto i telefoni:8556117 i 0898315629
Sevdelina Grigorova.

Magnoliamm,mojesh li da izprintirash obiavata za Iujnia park?shte ti pomogna da gi razlepim!!!!!

haide momicheta,kakvoto mojete-donesete ili kajete na vshi poznati!



Тема Re: Искате ли да помогнем??? - списък с нещатанови [re: Billy_wolf]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано17.06.04 18:44



Не ме хокай, де.
Извинявам се, ако съм била рязка.
Видях, че се пише и отговаря на другите постинги и се нацупих, че на моя никой не обърна внимание
Аз съм решила да купя прах(Ехо-една кутия е 1лв.) няколко кутии, превръзки, Парацетамол няколко блистера и Аспирин може би. Не мога много неща за сега да взема. Дрехи и аз нямам. А и бебешките ще си ги пазя когато моето бебче ги израсте, защото смятам да му правим с татко му сестриче Струва ми се, че от памперси нямат нужда-те вече са големи децата, а и lavender не е написала за памперси.
Били, не мисля, че децата имат голям избор и ще се радват на всичко, в това съм убедена
Ти във вторник защо не дойде на у-щето в ЦУМ? И този вторник ли няма да можеш или само в неделя ще пропуснеш срещата?



Тема Re: Как ви се радвам на всички, като ви чета!!!нови [re: Aйeз Ceдaй]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано17.06.04 18:54



Еее, завиждам ти.
Много обичам Гърция, а пък Солун как го харесвам... И как мирише на море... Еееех... Ходиш ли да плуваш сега?
Между другото майка ми е във Волос, с удоволствие бих й отишла на гости въпреки жегата, но тази година ще пропусна.

А за килцата-аз до тук съм +21
После дружно ще ги сваляме-ето, майките от клуба ни дават добър пример.





Тема Re: Искате ли да помогнем???нови [re: Duci]  
Автор jonni_to (usmihnata)
Публикувано17.06.04 22:06



Дуцка, не можах да прочета темата, но съм много навита да помогнем с каквото можем. Да, наистина всички се приготвяме да посрещнем нашите си бебчета, но пък малко съпричастност, мисля че не е лошо да проявим.
Сблъсках се със съдбата на тези деца още когато бях в началното училище и най-вероятно никога няма да мога да забравя какви емоции ме връхлетяха тогава. Майка ми сега работи в такъв дом. Играла съм с тези деца, единственото, което можех да направя за тях е да им дам внимание и ласки от което те също имат нужда. Сега ще се почувствам добре ако мога да направя и повече.

Ако става въпрос за "Глухото"- училището е в квартала ми и всички така му казват, става въпрос за събота. Нашата среща е за неделя.......
Присъединяваме се към тях или си намираме наша инициатива?!





Тема Re: МОМЧЕ Е!!нови [re: Duci]  
Автор jonni_to (usmihnata)
Публикувано17.06.04 22:15



Thanks!
за успокоението

Казах й, че съм била преди нея на преглед и там са ми измерили много по-малко тегло на бебчо. В разговора споменах, че е било безплатно и тя точно за това се хвана. Демек - безплатните прегледи, какви специалисти ги правят!?......

А тя и на бележката, която ми връчи е написала 2400гр., беше категорична.
Знам ли!? Искам да знам само, че бебчо си е добре там вътре и си расте колкото трябва



Тема Re:Sreshtaнови [re: Collibri]  
Автор jonni_to (usmihnata)
Публикувано17.06.04 22:28



Много благодаря, Колибри!

Вече съм си поръчала и мома на татито
Бързам ама той да си знае!





Тема Eто тук има 2 ражданиянови [re: Collibri]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано17.06.04 23:28



Ако на някой му се гледат снимки от раждане - да видите за какво става дума де....

тук вижте





Тема Re: Как ви се радвам на всички, като ви чета!!!нови [re: Duci]  
Автор Aйeз Ceдaй ((бойна))
Публикувано18.06.04 00:16



ами никъде не ходя. Нали съм с проблемна бременност (демек много силен кръвоизлив в началото на 8 седмица, болница за задържане и т.н) и мойта докторица не ме пуска никъде. Една кратка обиколка из квартала и това. А морето, плажът и т.н... доготина, живот и здраве.
Уф, най-сетне приготвих сина ми. Утре заминава на лагер. Няма да ти описвам на жегата и влагата как се глади. Хич не ти и трябва сауна. Сама си я правиш...
Хм това за килцата си го знам....Абе аз ония ми ти кила бързо и лесно ги свалих, щото бях на 22, а сега ще е бая по-трудно....



Тема Re: 45-dni predi termina.нови [re: Collibri]  
Автор slanceslance (минаващ)
Публикувано18.06.04 08:43



Hei momicheta zdraveite.Az malko se pozagubih , no njamahme internet izvestno vreme.Utre vlizam 45 dni predi termina.Lekarkata mi kazva che veche trjabva da se pazja poveche zashtoto beba moje da reshi che i e vreme, a e hubavo da posedi v mama oshte malko.Makar che chestno da si priznaja veche njamam tarpenie, malko me e strah, no smjatam che tova e neshto savsem normalno.Az na 23 sam na konsultacija.



Тема Re: Искате ли да помогнем??? - списък с нещатанови [re: Duci]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано18.06.04 09:16



Във вторник пропуснах, защото не ми се слушаше за пигментаций и стрий. Аз още нямам де, но си знам че ще имам, каквото и да правя - така че темата ми действаше дересивно и без да я слушам.
Иначе в неделя заминавам за провинцията (при мама и тати), че в къщи стигнахме с ремонта до миризливата част - лакове и бои - а те са отровни както за бременната, така и зе бебчо - и бягам да не стане някоя беля!!!
Та няма да дойда и на училището във вторник!
Вие обаче си прекарайте ЧУДЕСНО и на двете събития!
С много пожелания за хубаво време в неделя, и весели срещи!



Тема Re: 45-dni predi termina.нови [re: slanceslance]  
Автор Taya (коя?)
Публикувано18.06.04 10:11



И аз преди два дни влязох в "45-дневното броене", на 23 ще ходя на консултация и ще си взема болничен лист. Колкото по-малко остава, толкова по-тежко ми се вижда....Но наистина трябва да се внимава накрая - все пак на бебето са необходими точно 9 месеца, а не 8 или 8,5... Утре ще пазарувам за бебчо!!!

Всичко виждам двойно!!


Тема Прегледнови [re: Collibri]  
Автор redhat (новак)
Публикувано18.06.04 10:49



Днес минахме на поредното УЗИ и- кеф голям - още сме си момичета, в 30 седмица сме 1507, дългобедри и с нормални размери на главичката за тази г.с. Беба беше с пълен пикочен мехур и по време на прегледа го изпразни....в мамаПравихме и запис на тоновете-вече трябвало да се правят, защото били много показателни за развитиета на бебето, и евентуално страдание на плода ( не дай, Боже ) се хващало отрано и може да се реагира преди да е станало опасно. Д-р Илиев каза, че след 36 седмица се прави всяка седмица, преди това-на 3-4 седмици от седми месец нататък. Ако някоя от вас реши да ходи на частен преглед, горещо го препоръчвам! Този лекар го открихме преди месец за УЗИ, може да се сещате как бях изпаднала във прехлас пред нашето гардже Цвета тогава И сега, след 1 месец, той ми помнеше името и че чакаме момиче и т.н.!!!И цените му са крайно нормални. Спечели ме за проследяване на бременността докрая, много по-спокойна съм с него, че иначе на ЖК-то какви подробни изследвания и преглед правят-мога и у дома да ги правя-кг, кръвно и отоци.
Това е засега от нас рапорта. Чакаме Неделната среща с нетърпение! Поздрави на всички мами и коремчетата ви!

I feel good


Тема Брей!!!нови [re: Collibri]  
Автор desykv (оптимистката!!!)
Публикувано18.06.04 10:56



Уж се смятах за жена с по-модерни разбирания, но май че не съм... Първо, никога не бих се снимала докато раждам, и то с такива подробности като на порно филм, и второ, дори да се бях снимала, чак пък да се разпростирам в цял Интернет да ме гледат... Не знам, не съм очарована... Даже не знам ако му покажа на мъжа ми тези снимки от раждания как ще реагира, дали ще се стресне... А уж съм гледала раждане на филм, но като че ли по-различно беше... Не мога да го обясня... Шашардисана съм! Колибри, мерси, че ни информира какви снимки има! Но съм тотален шаш... Не я ли е срам да показва на всички как е родила, все пак това й е влагалището? Какво мислите вие? Мене от докторите и от сестрите ще ме е срам да ме гледат толкова надълбоко, а камо ли някой друг!
Лошото е, че тези снимки по-скоро ме уплашиха от предстоящото и малко ме травмираха, отколкото да ме успокоят... А вас?

Редактирано от desykv на 18.06.04 10:56.



Тема Re: Брей!!!нови [re: desykv]  
Автор nikol78 (avgustinka)
Публикувано18.06.04 11:37



Колибри, че е образователно, така е

Знам, че резултата си заслужава, но...............срам ме е да го кажа............. не виждам нищо красиво в това. Много гадно, съжалявам, но не мога да си кривя душата! Може би майчинския ми инстинкт още не се е събудил!
А за desykv, аз също не бих се снимала, но това го приеми по-скоро като снимка на операция, а не като показване на женските полови органи.



Тема Re: Прегледнови [re: redhat]  
Автор nikol78 (avgustinka)
Публикувано18.06.04 11:42



И аз имам записан час за д-р Илиев, но дали става въпрос за същия, къде работи "твоят" д-р Илиев?
Поздрави!



Тема Re: СЛЪНЧАСАЛИ АВГУСТИНКИ - 9 част, 2004нови [re: Collibri]  
Автор vodolej4e (careing)
Публикувано18.06.04 11:54



Пишете ме и мен - стига да съм в София.
Тогава ще говорим и за моят принос към акцията по събирането на помощи за децата. Мисля че мога да се включа с около кашон сапуни ТЕО и прах за пране. Ще го уточним тогава.

Поздрави от мен



Тема Re: Прегледнови [re: nikol78]  
Автор redhat (новак)
Публикувано18.06.04 13:11



В гинекологичен център София-това е на ул. Българска морава -пресечна е на бул. Тодор Александров и е частна клиника. Правят му реклама постоянно в списанията-и "9м". и "моето бебе и аз"

I feel good


Тема Re: Прегледнови [re: redhat]  
Автор nikol78 (avgustinka)
Публикувано18.06.04 13:13



Значи става въпрос за друг!
Успех и лека бременност до края!



Тема Re: Брей!!!нови [re: desykv]  
Автор jonni_to (usmihnata)
Публикувано18.06.04 13:48



Стига, бе хора!

И аз не понесох много тези снимки, даже гледах само едното раждане, ама чак порно филм, или 'нищо красиво' не е ли малко пресилено!?
Така се ражда!! Или секцио естествено. Няма трети вариант. Мислите ли, че ще надхитрите природата, за да бъде, изглежда или каквото там на всеки се иска по-малко 'гадно'. Кажете ми, че не сте се усмихнали накрая на последните снимки, когато малкото ревливо бебче се беше сгушило в мама!? Не си ли представяхте и вашите така?! Ето ви тук 'красиво'.
Изобщо не смятам, че става въпрос за модерно мислене, а за приемане на действителността. Да, и аз няма да покажа тези снимки на нашия тати, но изобщо не се заблуждавам, че ще родя по друг 'много красив!' начин освен ако не съм секцио, което не знам дали е 'красиво'.
И накрая ако няма такива жени като тази, съгласна да бъде снимана точно в един от най-интимните й моменти, нямаше да има и филми за раждането, защото с кукли не става!
А за срама ли!?......., е да сте мислили по-рано!! Макар, че не виждам и кое му е срамното!?

Може и аз да не съм в ред, не знам!?................


Не ми се сърдете, обаче всички това ни чака!




Тема Re: Брей!!!нови [re: jonni_to]  
Автор nikol78 (avgustinka)
Публикувано18.06.04 14:03



Аз така и не стигнах до последните снимки, мина ми цялото жемание
Може би трябва да сложим предупреждение, да се започва от тях



Тема Re: Брей!!!нови [re: jonni_to]  
Автор redhat (новак)
Публикувано18.06.04 14:26



Много си права, Йоанче, всичко това ни чака, и с риск да ме обявите за ненормална, първо-мисля, че снимките показват най-красивото нещо на земята-раждането на нов живот, и второ- нямам търпение да свърши работния ден и да си ги разгледам с нашия тати, който ще присъства на люпенето на нашето гардже
Благодаря ти, Колибри, за възможността да видим отблизо един толкова съкровен момент

I feel good


Тема Re: СЛЪНЧАСАЛИ АВГУСТИНКИ - 9 част, 2004нови [re: redhat]  
Автор kote.kote (щастлива)
Публикувано18.06.04 15:51



Благодаря ти за хубавите думи.

Понякога се притеснявам ,че няма да успея с всичко, но знам,че съм организирана и бърза-всички ще успеем да се справим като настъпи момента-днес съм на мнение, че няма за къде да бързам.
Да се роди първо-и ще му дадем лесно име-трябва да е мъжко и с К.
Пък таткото ще накупи всичко необходимо.
Ссега отивам да се видим с бебчо- на видеозон демек

Редактирано от kote.kote на 18.06.04 15:57.



Тема Re: Eто тук има 2 ражданиянови [re: Collibri]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано18.06.04 17:33



Wow! Разгледахме снимките с нашия тати-беше отвратен, но като че ли най-много от космите на жената То май и аз от това. Всъщност той гледа само началните и му стана гадно. Е, насилих го да види как излиза главата на бебчето
Искам да ви кажа, че когато мъжът присъства на раждането, той не гледа от този ъгъл, а седи зад главата на майката. Нали все пак е там за да я подкрепя и да "диша" с нея. Ако припада, то той припада от вида на плацентата Абе гадничко е малко, но това е самата истина-така съм излезнала и аз. И повечето хора на тази земя. Другите са секцио.
Не ми харесаха особено снимките, ама аз не мога по принцип да гледам такива неща Слабо сърце ли му казват?
Започвам да си мисля, че е по-добре, че съм секцио, а бях такъв привърженик на естественото раждане. Както и да е.

Искам да ви се похваля: днес донесохме креватчето вкъщи и сега само ходя и му хвърлям по един поглед. Това е първата вещ, която внасяме за бебо(наследена, не купена). Много съм развълнувана, все повече осъзнавам какво щастие ще ме споходи след месец и половина. Айде да минава това време..........
Сега остава само да го сглоби нашия тати, но няма да е днес





Тема Re: Брей!!!нови [re: jonni_to]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано18.06.04 17:54



Здравейте, момичета!

Съжалявам ако съм шокирала някого с тези снимки, ама бях писала че са за раждане - а то това си представлява едно раждане.

Лично аз, мога да споделя че и аз малко се стресирах първо като ги разгледах, защото - то си е не най-приятното на земята....

Обаче, после пък се изкефих, че има такива снимки и че тази жена се е съгласила да ги публикува.... защото как да видя подобно нещо, ако не тук, или пък по ТВ.... И защо раждането трябва да е една забулена мистерия, дори за самите жени.... В никакъв случай не съм си и за миг помислила че това е порно.... Напротив, това е част от живота... И така стоят нещата. Просто за това не се говори и не се показва - сякаш е нещо супер отвратително....
Наистина, интимно е - но тази жена, според мен даже с гордост ги е сложила - и в крайна сметка малкият резултат е толкова красив на последните снимки, че си казва човек - ей, да му се не види - заслужава си.....!
И както има една приказка за дипломната защита на инженерите: 5 минути срам, цял живот инженер....
така и тук може да се каже - 1 ден срам, цял живот гордост! Пък и какъв ти срам .... този процес като си почне.... най-малкото ще ти пука дали и кой къде те гледа........
Пък и сега - да не би да не ходим на гинеколози, дето ни бъркат не знам си къде....?!? То си е направо същото - само дето е по-продължително и има ефект......

Та, след като ги разгледах, извиках милия ми съпруг и го питах -искаш ли да видиш 2 раждания. Той прояви определено интерес. И спокойно отново ги разгледахме всичките. Той също смята да присъства на моето раждане.
Това което и мен и него изненада .... по скоро осъзнахме - колко наистина голям става отвора.... Някак си, макар и да го знаех, не можеше ума ми да го побере... Е, сега видях че е истина.



На мен лично - това ми подейства образователно и успокояващо - ето, така става при хората, и при мен ще стане!

И като цяло - представям си да тръгна да раждам, без нищо да знам.... без да съм била в този клуб и без да имам никаква информация, като как точно става....
Е, на това му викам вече стрес! .....
И тогава наистина ще умра от срам......

Сега вече от нищо не ме е срам. Хората всеки ден това гледат по болниците, и ако на нас ни се вижда екшън.... за тях е мила родна картинка и обикновено ежедневие!

Така че СПОКО момичета и смело напред - към живота!


И честито на всички мами с успешни прегледи - само такива новини да се чуват!



Тема Re: СЛЪНЧАСАЛИ АВГУСТИНКИ - 9 част, 2004нови [re: Collibri]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано18.06.04 18:21



Само да споделя -
прочетох че било хубаво в последните месеци да масажираме перинеума с бадемово масло - спомагало за разтягането на тъканите и за да няма разкъсване....
И следва въпросът ми:

Кое точно е перинеум?!? Сори, за невежеството......



Тема Re: СЛЪНЧАСАЛИ АВГУСТИНКИ - 9 част, 2004нови [re: Collibri]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано18.06.04 18:18



Да не забравите за срещата в неделя!!!!! Идвайте, да се видим!!!




Тема Re: СЛЪНЧАСАЛИ АВГУСТИНКИ - 9 част, 2004нови [re: Collibri]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано18.06.04 18:35



Мястото м/у влагалището и дупето. И аз не знаех, споко, но Маленов ме светна А за бадемовото масло съм чувала,че се получавало повечко окосмяване. Мразя косми. Не може ли да имаме само на веждите и на главата???
За перинеума има и едно упражнение, пише го в книгата на Мари-Клод, а и на курса в Шейново ни казаха за него. Помниш ли? Стискахме мускулите на дупето

Редактирано от Duci на 18.06.04 18:32.



Тема Re: СЛЪНЧАСАЛИ АВГУСТИНКИ - 9 част, 2004нови [re: Collibri]  
Автор redhat (новак)
Публикувано18.06.04 18:47



Това е мускула, който затваря влагалището и ануса-има формата на ромб и се поддава на волеви контрол, ако е достатъчно упражняван да се отпуска умишлено и поддържаш двигателна активност, която подпомага еластичността му, е по-малко вероятно да имаш разкъсвания при раждането. Всичко това е много важно, при нормалното раждане.
А най-елементарното упражнение за перинеума е докато пишкаш да стискаш мускула, така че да се преустанови уринирането, броиш до десет и си продължаваш. И така-десетина пъти на ден-стискане на мускула, броене до 10, издишане много бавно с умишлено отпускане на перинеума. Докато достигнеш чувството за осъзнат контрол на точно този мускул.

I feel good


Тема Мисля, че...нови [re: Duci]  
Автор desykv (оптимистката!!!)
Публикувано18.06.04 21:08



или аз не съм се изразила съвсем правилно, или вие не сте ме разбрали точно, или пък защото съм твърде емоционална и реагирах веднаха малко по-първично... Съжалявам, не исках да кажа, че това е порно, а че се вижда всичко с такива подробности като в порно... Вярно, че е образователно, вярно е, че всички ние така сме се родили и така и ще родим, но... снимките ми подействаха доста шокиращо, явно съм си такава... Мерси за отзивите ви!!! Така си сверявам часовника. Току-що свърши мачът, мъжът ми е свободен и спокоен, добре вечерял, и смятам и аз да му покажа снимките, любопитно ми е как ли ще реагира, още повече че няма да присъства на моето раждане, поне да види как става... Дали ще го отвратя или измъча, или ще предизвикам неговото съчувствие и по-голямо внимание и нежност? Не знам... Доскоро! Деси.
И още нещо - тези снимки предизвикаха у мен много голяма доза страх... От кръвта, от гледката, от това дали аз ще мога да се разширя толкова много, че да излезе тази пуста голяма глава, или ще ме резнат... Ох, дайте ми кураж, нещо много се стреснах...
Току-що мъжът ми гледа снимките и ги прие съвсем естествено и спокойно, като Йоанка, блазе им!!! Въобще не се шокира, нито припадна, нито се погнуси, нито се уплаши, даже се опита да ме успокои!!! Не очаквах толкова положителна реакция от него и тази подкрепа!!! Дай, Боже, всичко да мине наред и да видя най-прекрасната и наистина красива гледка на света - моето сладко и здраво новородено бебче, което вече толкова много обичам!!! Късмет на всички ни!!! Доскоро!!!


Редактирано от desykv на 18.06.04 21:32.



Тема Re: СЛЪНЧАСАЛИ АВГУСТИНКИ - 9 част, 2004нови [re: Collibri]  
Автор jonni_to (usmihnata)
Публикувано18.06.04 21:19



Колибри, гледай пак касетката на fitmama, която ти дадох.
Там има упражнение за подготовка на перинеума и много точна инструкция какво точно трябва да правиш.



Тема Re: Мисля, че...нови [re: desykv]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано18.06.04 21:35



Добрата ми Деси, която винаги намира добра и успокоителна дума за всеки...

Всеки има право на мнение, не се притеснявай да си го кажеш, нали за това е клуба?
А мъжът ти като е добре вечерял, да не стане грешка?



Тема Re: Мисля, че...нови [re: Duci]  
Автор jonni_to (usmihnata)
Публикувано18.06.04 22:36







Тема Re: Мисля, че...нови [re: desykv]  
Автор Aйeз Ceдaй ((бойна))
Публикувано18.06.04 22:49



няма нищо страшно. Нормално е, като не знаеш какво те чака да те е шубе....
Кръвта нито ще я видиш, нито ще я усетиш. Ще имаш контракции, ще изтласкваш и последното нещо е да си даваш сметка кой те гледа и как си. Важно е да изпълняваш напътствията на гинеколога. Мен кога ме резнаха така и не разбрах. Там долу всичко ти е така изтръпнало, че нищо не усещаш. започваш да изтласкваш по-бързо и вече намаш търпение да чуеш плач, да го видиш, да се запознаеш с твойто си бебоче...
В момента, в който ще чуеш бебчо да изплаче и после да ти поставят до сърцето, забравяш всичко, къде се намираш и какво си изтърпяла. Забравяш болката, напъните....те напълно изчезват. Просто времето спира за секунди. Това е моментът, който никога няма да забравиш, който и на 90 год да станеш ще си го спомняш.
След това ще чакаш с нетъппение да го видиш пак, да го гушнеш, да го защитаваш и хич няма и да усетиш как ти махат плацентата, как ще те зашият. Цялото ти существо ще е насочено към едно вързопче, дето го преглеждат педиатрите. Ще се почувстваш уморена и изцедена, но и най-щастливата, най-гордата, най-прекрасната жена и майка на света. Чувствата са толкова много и дълбоки, че просто с думи не могат да се предадат. Те се изживяват...
Не се страхувай. Всичко ще мине. Дори един ден след раждането, ще ти се струва отдавна, сякаш е станало преди няколко дни.
Късмет и леко раждане на всички.



Тема Re: Мисля, че...нови [re: Aйeз Ceдaй]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано19.06.04 08:47



Докато четях ме побиха тръпки и ми се дорева...
Много хубаво си го написала, Айез Седай.




Тема Re: срещанови [re: Duci]  
Автор kali77 (непознат)
Публикувано19.06.04 10:01



Момичета здравейте и при мен се разви буря от чувства докато гледах тези снимки, но си мисля, че едва ли ще ми е до тях като дойде моят ред за раждане:) Единственото за което ще мислим ще са нашите бебчета, които скоро ще видим независимо по какъв те ще бъдат родени. Аз съм виждала подобен филм в Полша, на нашия тати само едно му направи впечатление тогава....как пък чак толкова може да се разтягаме там долу!:)

Аз понеже все забравям последно време...
Извинявайте, но може ли пак да се уточниме в колко и къде е срещата. Знам че е пред Клуб Ялта (само че близо до подлеза ли?).
много целувки и усмивки на всички



Тема Re: Мисля, че...нови [re: Aйeз Ceдaй]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано19.06.04 19:10



Айез, страхотна си! Толкова хубаво си го казала!!!



Тема Re: срещанови [re: kali77]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано19.06.04 19:21



Да, точно там - близо до подлеза, пред клуб Ялта - то няма начин да сбъркаш къде сме - от километри ще си личим с тези тумбачета!!!

Много ще се радваме да сме повечко тоя път!!!
Дано повече хора се навият!
неделя, 16ч, пред клуб ЯЛТА - хайде АВГУСТИНКИИИИИ!!!

А аз вчера такъв як рев да му дръпна..... лелеееее. ужас... и то, що...щото се почувствах не готова за болницата, раждането, някак си исках всички около мен да се вълнуват точно толкова колкото и аз.... да искат точно толкова, колкото и аз да сме готови.......
Просто се почувствах толкова безпомощна и нещастна - явно са тъпите хормони....
Но днес, мъжа ми ми направи психотерапия - шопинг терапия!
отидохме в един магазин и си купихме разни неща!
Вече имаме шишета на Авент - едно малко и едно средно, 2 резервни биберона за шише, 2 биберона залъгалки - все на Авент.... с пилета :).
Дъждобран за количката,
подплънки за гърди на Чико...
Шампоан и бебешко олио на Бюбхен,
крем Бочко против подсичане,
клечки за уши с ограничител,
помпичка за нос - на Нук
прах за пране - Тео бебе,
две малки хавлиени кърпи за дупето на бебето,
мокри кърпички за бебето - Памперс /за болницата - пакет/
и мокри кърпички - Чико- за гърди - с тях като съм се избършела и бебето можело директно да суче - били удобни за през нощта, да не ставам да се мия...

Много ободрително ми подейства тая терапия... направо станах нов човек!
След вчерашния рев....

Сега съм доста по-спокойна, пък и околните - мъжа ми, и наште се впечатлиха и се замислиха по-дълбоко, че то си наближава....
Имаме още разни преподрежданици на шкафове, чистене, някои дребни ремонтчета..... Мъжа ми се захвана днес да ги оправя лека полека.... че време не остана...

А на мен ми остават всъщност някои по-дребни неща за болницата - основно от аптеки.... Вече се замислям за багажа за болницата - тия 1-2 седмици ще донакупя каквото трябва и почвам да стягам чантата....
Много ми е неспокойно иначе...

Оставила съм един списък - по-крупни неща - с надеждата да са подаръци......
ако някой иска случайно, ще му кажем точно какво искаме, след като се роди...
Ако ли пък никой не ни подари.... сами ще си ги вземем.
Важното е , че показах на мъжа ми в магазина точно какви неща искам, и той ще може да ръководи покупките - независимо дали подаръци или не.




Тема една съвсем слънчасала....нови [re: Collibri]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано19.06.04 23:34



какво ли не прави безработицата с една бременна..........


съвсем избудалях........



Тема Moмичета стискайте палци...нови [re: Collibri]  
Автор Чyдя ce! (Само аз ли?)
Публикувано20.06.04 19:27



Малко коте е в болница с 2 см разкритие и главата ниско долу .В момента е на системи за да спрат преждевременното раждане.Моля ви молете се за нея,да успее да задържи бебето!

''Човекът е мислеща грешка"Мисли.."


Тема Re: Moмичета стискайте палци...нови [re: Чyдя ce!]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано20.06.04 20:39



Лелееее, милата!!! Стискам палци и се моля за нея и бебето й!!!
За кога й е термина, нещо не я виждам в списъка?



Тема Re: Moмичета стискайте палци...нови [re: Duci]  
Автор matiya (новак)
Публикувано20.06.04 20:53



shte stiskam palci i shte se pomolia za neia i za bebcho dano vsichko da se razmine i da si prodalji do kraia kakto si mu e normalno.mejdu drugoto koia sedmica e tia niama ia v spisaka,kakto i da e kasmet



Тема Re: Moмичета стискайте палци...нови [re: matiya]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано20.06.04 21:15



За 17.08 е, видях ей сега.
Чудя се!, нали ще ни казваш какво става с нея?



Тема Направи ми впечатление тонът ти...нови [re: Billy_wolf]  
Автор geminarius (beauty fool)
Публикувано20.06.04 21:28



Надявам се да не ме разбереш погрешно, но... от постигна ти струи едно такова ... егоизъм ли, как да го нарека... абе все едно "техните" са длъжни да се грижат за вас.
Не си права! Това, че твоите родители са устроили теб и брат ти, не задължава автоматически и родителите на съпруга ти да слагат първо децата си на пиедестала.
Това са вече отживелици, че видите ли, родителите трябва да осигурят първо бъдещето на децата си, пък после старините си.
Ти самата хем казваш "Не че парите тук играят роля де!" и после хоп - "Неговите родители първо се грижат за себе си и своето удобство, и после за децата си!!!" - с три удивителни! Ми ще се грижат за своето удобство, как няма да се грижат :))) Хора са, имат нужда, нормално е!

Разбирам, че твоите родители са ти по-мили, но е наистина несправедливо да изискваш от "техните" да ти помагат за ремонта и покупките.
Ми нали вие сте си семейство, уж големи хора, олегнали - вие си поемате грижата да направите всичко за новото човече в семейството ви.

"да ми помогнат за ремонта и покупките за бебето (макар да знаят че бебето ще е кръстено на тях)" Ми аз не мисля, че ако кръстиш бебето на тях, те са задължени към когото и да било. Не си права, наистина.
На мен това ми звучи много грозно, честно!

И още нещо - по-добре ли се чувстваш, когато майка ти и баща ти "живеят като че ли единя е безработен, а другия изкарва само колкото за прехрана (едва ли не)"? Баси, мен това би ме било срам да го напиша, да не говорим, че никога не бих могла да приема помощта им, след като работите така изглеждат отстрани. Замисляш ли се как родителите ти изглеждат в очите на околните? И имаш наглостта да искаш и още?

И последно, че съвсем ми кипна "...предпочитание към едно или друго дете - и трите еднакво са изоставени да се оправят!!!" Е тука нямам думи. Честно, не те познавам, но наистина нито разбирам доводите ти, нито морала ти (макар и да не открих наличие на такъв), нито мога да ти дам кураж. Аз, на твое място, бих се срамувала от себе си.

I only work to enjoy when I am not working.


Тема Re: Moмичета стискайте палци...нови [re: Чyдя ce!]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано20.06.04 22:13



Леле, миличка!!! Стискам палци на дъщеря ти да се оправи!!!!
Дано успеят да я задържат!
че откъде това разкритие?! Разкажи повече - какво стана?!? Как разбрахте - болки ли получи Весна?!
ах, ще се молим и стискаме палци!
Наистина, рано е за раждане, но поне успокоителното е, че дори да тръгне сега да се ражда, малкото човече е вече в жизнеспособна възраст и мисля че всичко ще е наред!!!!
Пиши ни! Знай, че сме с вас и ви стискаме палци - и ние, и нашите бебета отвътре!



Тема Снимки от срещатанови [re: Collibri]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано20.06.04 23:29



Срещнахме се днес, и ето ни отчета...
Направихме един бременен фурор в парка до Орлов мост.... Обрахме всички погледи.....
Само можем искрено да се надяваме, да родим бебчетата си успешно и да придобием по-приличен вид, за околните и себе си.... /щото вече почти се търкаляме - Девизът ни е: Да се превърнем в сфери! Идеалните тела! :))

Ето ни и нас - сферичните августинки....





Тема Re: СЛЪНЧАСАЛИ АВГУСТИНКИ - 9 част, 2004нови [re: Collibri]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано20.06.04 23:42




тук има малко снимки.... от разни сечения, епидурални и т.н.....
ама предупреждавам, че не са най-красивата гледка....
който иска да се образова



Тема Re: СЛЪНЧАСАЛИ АВГУСТИНКИ - 9 част, 2004нови [re: Collibri]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано20.06.04 23:58



Имам още един сайт със снимки от раждания....
ама са още по-цветущи от онова което вече гледахте....
та ако само някой иска, да ми пише бележка - ще му пратя адреса....Щото не ща да шокирам народа.....



Тема Re: Moмичета стискайте палци...нови [re: Duci]  
Автор Чyдя ce! (Само аз ли?)
Публикувано21.06.04 09:22



Днес след като ходя да я видя ,ще напиша как е.Засега лежи на инжекции и системи,правят мониторинг на 4 часа (записват тоновете на бебето),днес ще я гледат на ехограф.Много е уплашена а от инжекциите и системите и се повръща и не може да се храни даже.Благодаря за хубавите думи.

''Човекът е мислеща грешка"Мисли.."

Редактирано от Чyдя ce! на 21.06.04 09:24.



Тема Re: Moмичета стискайте палци...нови [re: Collibri]  
Автор Чyдя ce! (Само аз ли?)
Публикувано21.06.04 09:34



Всъщност то от доста време и тежеше ниско долу,но не му обръщаше внимание,а и лекарите само на ехографа я гледаха.Едва я накарах да си поиска вагинален преглед в петък и доктора направо хлъцна - 1 пръст разкритие,в събота след обяд вече беше 2 пръста с изгладена шийка на матката,приеха я веднага и от тогава е на системи и инжекции.Много е уплашена ,защото по същото време приеха едно момиче със същия термин и то роди до сутринта.И на другото момиче са казвали ,че бебето е над 1,500,но се е родило само 900 гр.Весна я болеше само кръста тъпа болка и тя мислеше ,че може да са бъбреците или от бременността.Едва я накарах да отидем на лекар ,защото подозирах ,че са контракции,но тя нали и е първа бременност не знае какво се усеща и не вярваше докато не разбра ,че има разкритие.Благодаря на всички за пожеланията,ще и ги предам веднага!

''Човекът е мислеща грешка"Мисли.."


Тема Re: Moмичета стискайте палци...нови [re: Чyдя ce!]  
Автор nikol78 (avgustinka)
Публикувано21.06.04 10:06



Дано всичко е наред, стискаме палци
Успех!



Тема Re: Eто тук има 2 ражданиянови [re: Duci]  
Автор nikol78 (avgustinka)
Публикувано21.06.04 10:17



И нашия тати ги изгледа, прие ги много спокойно, но накрая каза, че вече е 100% "за" секциото! .............досега май не гореше от радост, че ще съм със секцио!



Тема Re: СЛЪНЧАСАЛИ АВГУСТИНКИ - 9 част, 2004нови [re: Collibri]  
Автор nikol78 (avgustinka)
Публикувано21.06.04 10:40



Може вече да сме претръпнали, ама ми се сториха по-човешки снимките



Тема Re: СЛЪНЧАСАЛИ АВГУСТИНКИ - 9 част, 2004нови [re: Collibri]  
Автор nikol78 (avgustinka)
Публикувано21.06.04 10:56



Не искам да ви плаша, но упражненията за съжаление са пълна заблуда! На наше приятелско семейство майката на момичето е лекарка и я караше усърдно да се упражнява и да се маже с какво ли не. Отделяше сума ти време на ден специално за "тази част". Резултата- цялата на разрези, разкъсани вътрешни шевове и проблеми със задържането на урина. А нарочно не й слагаха нищо за ускоряване на раждането, за да се разтегне постепенно, а само я измъчиха 26 часа. Всичко опира до еластичността на кожата, нищо не можем да направим за съжаление, за стриите важи същото- с каквото и да се мажем, ако ни е писано се появяват!
Дано сме от "еластичните"



Тема Re: Moмичета стискайте палци...нови [re: Чyдя ce!]  
Автор slanceslance (минаващ)
Публикувано21.06.04 11:17



I az stiskam palci i dano vsichko da mine dobre s neja i bebcho.



Тема Re: Направи ми впечатление тонът ти...нови [re: geminarius]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано21.06.04 11:18



Злобата ти оставям без коментар!
Определено си разтълкувала нещата в най-лоша светлина - явно си си такава!
Явно и ти мислиш да изоставиш децата си и да се грижиш само за собственото си удобство!
Има една много груба поговорка - за кравата дето бозае от телето!
Ама какво да обяснявам на човек, от когото лъчи такава една злоба и завист.



Тема Хахахахаха!нови [re: Billy_wolf]  
Автор geminarius (beauty fool)
Публикувано21.06.04 11:33



Къде видя злоба? Аз нито смятам да оставя децата си, нито да цицам родители /моите или тези на мъжа ми/. Не ти завиждам, бе момиче, напротив, радвам се, благодарна съм на родителите си и съм горда, че съм възпитана по друг начин и сама да мога да си устройвам живота, а не да врънкам, че родителите ми/му не ми дават това, което поискам.
Живо и здраво момченце да ти се роди!

I only work to enjoy when I am not working.


Тема Re: Вече можем да махаме на бебоците ни!нови [re: Collibri]  
Автор nikol78 (avgustinka)
Публикувано21.06.04 12:12



Някъде от 33-34 седмица пише, че бебетата различават неясни силуети през корема Та тази събота и неделя си заголвах корема и карах нашия тати да маха с ръка за поздрав на бебката! Тя май се кефеше, но може и да си въобразявам!



Тема Re: Снимки от срещатанови [re: Collibri]  
Автор vodolej4e (careing)
Публикувано21.06.04 12:33



Здравейте момичета!
Аз се провалих пак във връщането в София навреме за срещата
Колибри, не знам защо не се отваря тази страница, към която си дала линк за снимките от срещата . Дали аз нещо имам проблем с нет-а или за вси4ки е трудно???

А за утрешната лекция събирате ли се някъде предварително или направо в кафето се виждате? Аз искам утре все пак да се присъединя. Ако можеш ми прати бележка или пък ще ти звънна по тел. ако ще ходиш и ти.

Това за идеалните фигури е много добра находка!



Тема Re: Moмичета стискайте палци...нови [re: Чyдя ce!]  
Автор vodolej4e (careing)
Публикувано21.06.04 12:35



Стискаме - възможно най-силно!

Дано нещата да се наредят както трябва! Успех ви желая и много силен дух, за да справите със стресиращата ситуация със възможно най-малко нерви!

Кажи на Весна, че всички сме с нея!



Тема Re: Moмичета стискайте палци...нови [re: Чyдя ce!]  
Автор jonni_to (usmihnata)
Публикувано21.06.04 12:47



Хей и аз стискам палци!!!
Всичко ще бъде наред, само ако може някак си /знам,че е почти невъзможно, но..../ тя да се успокои малко.

Всички вярваме, че бебчо е добре! И изпращаме цялата си позитивна енергия към нея и малкото човече!

Очакваме добри новини!



Тема Re: Снимки от срещатанови [re: Collibri]  
Автор nikol78 (avgustinka)
Публикувано21.06.04 12:47



И аз не мога да я отворя, а изгарям от нетърпение!



Тема Благодаря на всички!нови [re: jonni_to]  
Автор Чyдя ce! (Само аз ли?)
Публикувано21.06.04 12:52



Току що ходих за сведения,лекарката каза,че засега няма нищо тревожно,бебето било добре,имала много леки и нарядко контракции,и не се очертавало да ражда скоро,но ще стои там на инжекции папаверин и системи за по сигурно.Много сте милички,наистина слънчеви.Аз и препращам на СМС-и всички пожелания.Пожелавам на всички Ви всичко най-добро.

''Човекът е мислеща грешка"Мисли.."


Тема БРАВО!нови [re: Чyдя ce!]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано21.06.04 13:03



Йеее, супер!!!
Много браво на Весна!!!
Страхотна е, и надявам се вече по-спокойна - чудесни и успокояващи са новините, и вярваме че ще удържи до края - да стиска!

А ето ги и снимките отново!





Тема Re: Moмичета стискайте палци...нови [re: vodolej4e]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано21.06.04 13:08



Водолейче, направо там в кафето се събираме - кой когато свари. Нашата агитка седи винаги на първия ред! Ще ни познаеш от снимките! Да ни се обадиш
Ще те чакаме с нетърпение! Утре ще е интересно - за подготовката за кърмене!



Тема Re: Благодаря на всички!нови [re: Чyдя ce!]  
Автор slanceslance (минаващ)
Публикувано21.06.04 13:11



Mnogo se radvame che vsichko e nared!



Тема Re: Moмичета стискайте палци...нови [re: Collibri]  
Автор vodolej4e (careing)
Публикувано21.06.04 13:23



Мерси!

Дано този път си реализирам плановете!



Тема Re: Снимки от срещатанови [re: Collibri]  
Автор nikol78 (avgustinka)
Публикувано21.06.04 13:30



Отворих ги!
Много сте сладки! И коремчетата много ви отиват!



Тема Re: Вече можем да махаме на бебоците ни!нови [re: nikol78]  
Автор slanceslance (минаващ)
Публикувано21.06.04 13:33



Tova e mnogo hubavo.Nie s nashija tati si imame tradicija vsjaka vecher kato si legnem na spalnjata ili na divana v hola.Maja mi si slaga rakata na korema mi mi beba go rita.Taka si obshtuvat.Mnogo e zabavno i prijatno.



Тема Re: Благодаря на всички!нови [re: Чyдя ce!]  
Автор vodolej4e (careing)
Публикувано21.06.04 13:37



СТРАХОТНО!!!!

Много, много се радвам, че вече имате много по-малко грижи!!!
Дано да няма вече неприятни изненади - и от вас, и от целия ни отбор!





Тема Re: Moмичета стискайте палци...нови [re: Collibri]  
Автор Чyдя ce! (Само аз ли?)
Публикувано21.06.04 13:39



Видях снимките,много сте сладки.Тя и Весна се беше засилила този път да дойде на срещата,но още в събота към 16 ч. я взеха в болницата.Лека бременност и без никакви проблеми Ви пожелавам.

''Човекът е мислеща грешка"Мисли.."


Тема колко си права!нови [re: Collibri]  
Автор barbaron (непознат)
Публикувано21.06.04 14:02



и аз се чувствам почти по същия начин-бях ужасно нервна,заядлива,ревях по 100 пъти на ден...най-гадното е,че изпадам в някаква апатия и към бебето и си мисля,че нито го искам,нито го обичам
единствено вашите постинги/не знам какво точно означава тази дума/ ме разсейват за малко,но ми беше толкова гадно,че даже не ми се пишеше.
бебо като че ли разбира и сега ми отмъщава-в събота бяхме на преглед и се оказа,че не се е обърнало,а преди това ме залъгваше с едни "ритници" високо горе,а то май си е блъскало главата!
хормоните ли са виновни или аз си откачам?!?
да ви кажа честно много ме е яд,че не съм в софия,защото толкова ви завиждам за подкрепата,която си оказвате,за срещите ви...



Тема Re: колко си права!нови [re: barbaron]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано21.06.04 14:55



Здрасти, миличка Барбаронке!
Ами наистина, явно хормоните яко ни тресат.... Аз ту съм на седмото небе и обичам целия свят, ту мразя всичко наоколо и всички са ми виновни.... Ужас!!
Както си рева, така се оправям след това и обратно!
Вчера пък подреждахме с мъжа ми едни шкафове с дрехи.... Опаковахме разни зимни и т.н. И аз изпаднах отново в депресия че се нуждая от нови дрехи, и че всъщност хич нямам дрехи.... И се почувствах още по-безпомощна, като зная че сега няма смисъл нищо да си купувам, и така или иначе трябва да чакам за след раждането.... .Бях толкова смешна, че както си се смях, си се разплаках, смеейки се на собственото си безсили, а мъжа ми направо пък умря от смях да ме гледа.... Като едно голямо бебе.....
Успокои ме с милувки и целувки и куп обещания, че след като родя, освен за беба ще има и за мен
Днес пък нищо ми няма - много съм си нормална даже- така че освен с хормони, с друго не зная как да си го обясним....
Не искам да си мислим че откачаме нали?!
А пък защо не се срещате във Варна - мисля че имаше 2-3 мами и оттам?!
И там има същото училище за бременни вече, дето ние го посещаваме колективно - на 9 месеца. Даже Бебераци е пуснала обява утре точно къде ще е и на каква тема. Защо не отидеш?! Ще се запознаеш и с други тумбачета?!



Тема Re: Хахахахаха!нови [re: geminarius]  
Автор new* (искам!)
Публикувано21.06.04 14:59



Аз пък прочетох тебе и тогава кипнах. Ти с какво право се месиш и започваш да даваш определения за хора, дето не познаваш, баси? Обидите са ти много в стил "редка плетка", щото нито познаваш Билито, нито родителите й, нито пък тези на мъжа й. Аууу, какво е това чудо! И аз не ги познавам, ама знам какво е все да дават от едната страна, а другата страна да си чеше гъза и да купонясва, и на всичкото отгоре все да дава акъли и да изисква от теб.
Срамувала се, не й завиждала... глупости на таркалета...
Хайде, когато нямаш какво да правиш, да не нападаш така!



Тема Re: СЛЪНЧАСАЛИ АВГУСТИНКИ - 9 част, 2004нови [re: Collibri]  
Автор my ()
Публикувано21.06.04 15:31



Zdraweite i ot men...
Na nqkolko pyti zapochwah da pisha i mi prekyswa Inet-a...
Utre sym za posledno na rabota, wecherta shte otida na pregled, a i bolnichniq da mi napishat...i sled towa shte zapochna s priqtelki da obikalqm po magazinite da pazaruwam za bydeshtoto malko choweche pyk i neobhodimite ni neshta za bolnicata...
Za sega bebeshoka e momche, no da widime ....a za ime...oshte ne sme mislili
W nachaloto na iuni si naprawihme s bydeshtiq tatko edna mnogo dylga ekskurziq za dwe sedmici, che sled towa ne se znae dali shte imame wreme i wyzmojnost da otideme nqkyde....Ta taka...nawyrtqhme s kolata blizo 2000 km. za shtastie az obicham da pytuwam, a i bebeto go ponese mnogo dobre..
Obikolihme pochti cqla Bylgariq...izkarahme si super. Shte sloja snimki da me widite ...ot 8-mi iuni sa...towa e adresa:


Za sega towa e ot men...Pojelawam leko ponasqne na jegite na wsichki...

Megi.


Тема Re: Хахахахаха!нови [re: new*]  
Автор geminarius (beauty fool)
Публикувано21.06.04 15:44



Нямам представа какви са родителите на момчето, реагирах на постинга на Били именно, защото тя само ги описа като нежелаещи да помагат и тръснали вече големите си деца "на произвол". Нищо не е писала за родителите на момчето, освен, че не искат да помагат. Това на мен не ми се струва нито странно, нито лошо.
Отстрани така изглежда - нейните родители дават, та се късат, неговите не дават нищо, че и детето трябвало на тях да се кръсти.
Хубаво, дотук разбирам възмущението й, но тя не е длъжна да кръсти детето именно на тях. Къде ги тия правила?
Мен това, което ме стресна, го описах по-горе.
Кажи ми за какво имам да й завиждам на Били? 3а това, че е зависима от някого финансово, за това, че се чувства длъжна да кръсти детето на някого, за това, че (според нейните думи) някой трябва да й помага я с апартамент, я с ремонт, я с пари ли? 3А КАКВО, по дяволите да й завидя??? 3а това, че заради нея и брат й родителите й се стискат и не смеят да си купят нова кола ли? На мен това последното би ми тежало, нищо друго.

Пак казвам, ВСЕКИ родител има право да си уреди живота, след като е изгледал децата си, обратното не го приемам за нормално.
И да купонясват родителите имат право, и да се чешат където им хрумне... Извинявай, че не разбирам тая българска черта, мама и тате да осигурят апартамента, колата, пари на ръка... Каквато искаш ме наречи, но в случая за завист и дума не може да стане.
Ама всеки с разбиранията си. Живи и здрави.

I only work to enjoy when I am not working.


Тема Re: колко си права!нови [re: Collibri]  
Автор barbaron (непознат)
Публикувано21.06.04 16:49



ходя на училището и наистина е много интересно.там се запознах с titi_78 и други момичета,но повечето бъдещи мами ходят все още на работа.последната лекция беше на 10 юни и гостуваше една лекарка от софия,но не си спомням името й.каза,че всяка седмица се събирате в софия и че вие-т.е. августинките сте много сладки и толкова бъбриви,че от вас не можела да си изнесе лекцията! като разбра,че и ние с titi сме от клуба,каза че ще ви предаде нашите поздрави,но може да е забравила.
ето още един недостатък на варна-при нас училището не е всяка седмица,а 1-2 пъти на месец.
какво да се прави-съдба!



Тема Re: Moмичета стискайте палци...нови [re: Чyдя ce!]  
Автор barbaron (непознат)
Публикувано21.06.04 17:03



боже,че е стряскащо всичко това!аз съм със същия термин като нейния и затова направо настръхнах!стискаме палци всичко да се размине,а ако бебо все пак реши да излезе,дано да е добре и да не ви дава поводи за притеснения!



Тема Страхотни сте всички!!!нови [re: my]  
Автор desykv (оптимистката!!!)
Публикувано21.06.04 17:31



Толкова хубави снимки видях!!! Колибри, а твойте, "слънчасалите", както ги нарече, направо ми стоплиха душата - то не е красиво шарено коремче, пу-пу!, то не са рози и градини... А, най-накрая успях да видя и снимките от срещата ни вчера - да не се хвалим, ама все по-хубави ставаме!!! Все по-слънчеви, усмихнати, в истинско очакване вече!!! Момичета, които сте от София, а не идвате на срещите ни, много пропускате!!! Е, вие си знаете де!!!
Меги, значи не само аз правя турове из страната... Миналият месец ходих до Варна и обратно, умрях от страх да не стане нещо лошо, но слава богу пътят ми понесе добре и на мене, и аз си цопнах краченцата в моренцето - йес!!!
На "малко коте" желая в най-скоро време изцяло да се стабилизира и да излиза от тази пуста болница! А ако остане там още малко, да има приятни занимания и компания и там! Замислих се, че тя е със същия термин като моя... Дано да устиска до края... Майка й нека да й прати сърдечни благопожелания и от мен - Деси!
До утре с някои от вас, а за всички - приятен ден!!!
С обич - Деси.

Редактирано от desykv на 21.06.04 18:22.



Тема Re: СЛЪНЧАСАЛИ АВГУСТИНКИ - 9 част, 2004нови [re: my]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано21.06.04 23:24



Меги, много си хубава! И снимките ти излъчват релаксация!
Отива ти да си бременна и се радвам че най-накрая видяхме и теб, макар и виртуално! Чудесно е че сте си направили такава дълга екскурзия! Винаги съм си мечтала и аз за такава - ама сега вече е малко късничко - като се роди беба - с нея
Пращай ни още снимки и новини!



Тема Re: Хахахахаха!нови [re: new*]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано22.06.04 06:15




New*, съгласна съм с теб!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Отчетнови [re: Collibri]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано22.06.04 06:43



Вчера бях на доктор и се видяхме с бебето Главата му е с размер за седмицата, в която съм, а крачето върви с една седмица напред. Това означава, че ще си имам манекен или поне размерите ще са му манекенски Слушахме тоновете, всичко е о.к., обаче тази сутрин(будна съм от 5.30) е някакво бясно мятане и обръщане, та взех да се притеснявам. Имам чувството, че ме боксира Ако продължи така, май пак ще ходя до доктора.
Да ви се похваля - качила съм САМО 1кг за 20 дни. Това си е цяло постижение. Само да не се отпусна сега, че бързо ще наваксам;)
Дата за секцио нямам още 100%, но ще е към 27-28 юли, живот и здраве. Ще се разберем нещо конкретно в началото на месеца, като си занеса болничния и тогава вече ще знам. Нали трябва да се подготвям и с антиалергичния препарат.
Времето взе нещо много бързо да минава и хем се радвам, хем ми става едно мъчно и подтиснато. И го удрям на философия като Колибри...
След две седмици трябва да си подготвя багажа, нали влизам в 9-тия и за всеки случай, да няма изненади...


Ами това е от нас, лек ден на всички и ще се видим в ЦУМ с някои от вас



Тема Re: Moмичета стискайте палци...нови [re: barbaron]  
Автор Чyдя ce! (Само аз ли?)
Публикувано22.06.04 09:17



Бебо засега седи,но тя плаче непрекъснато от грубото отношение на акушерките,все намирали за нещо да се карат.Последното което я разплака сутринта е ,че някаква акушерка и се скарала защо била със стойка на колелца за системата,а те и сложиха системата на тази стойка още когато я приеха,но тази се е държала все едно я е откраднала.Доктора направил забележка и сега акушерката я гледала ''на кръв'',(така ми писа току що).

''Човекът е мислеща грешка"Мисли.."


Тема Stiskame iakoнови [re: Чyдя ce!]  
Автор matiya (новак)
Публикувано22.06.04 09:30



Nie stiskame palci i se molim za neia misleno,a kolkoto do akusherkite kaji i po dobre da ne im obrashta vnimanie i da se iadosva tai kato tova deistva i na bebcho.Nai vajnoto v tozi moment e da bade napalno spokoina i neshtata viarvam shte si prodaljat do kraia po staria nachin.Pozdravi Maria



Тема Re: Stiskame iakoнови [re: matiya]  
Автор Чyдя ce! (Само аз ли?)
Публикувано22.06.04 10:05



Ей сега ми писа,нейния доктор е ходил да я види,гледал я е и на ехограф.Казал ,е че няма никакви изгледи да я пусне от болницата,защото спрат ли системата и инжекциите щяла веднага да роди.Сега седи и плаче непрекъснато,защото не издържа там,а не може и да се махне от там и е в жестока депресия.


0887 41 35 85 - това е телефона и.Ако някой има възможност и желание може да и пише.

''Човекът е мислеща грешка"Мисли.."


Тема Re: Moмичета стискайте палци...нови [re: Чyдя ce!]  
Автор nikol78 (avgustinka)
Публикувано22.06.04 10:06



Единственото спасение е да не им обръща внимание, с тях няма оправия, всичко да е наред с бебето,. а а кушерките да не ги мисли!
Тя къде лежи?



Тема Re: Moмичета стискайте палци...нови [re: nikol78]  
Автор Чyдя ce! (Само аз ли?)
Публикувано22.06.04 10:08



В ''Света София'',в отделение по патологична бременност.Там всички лежат за задържане.

''Човекът е мислеща грешка"Мисли.."


Тема Re: СЛЪНЧАСАЛИ АВГУСТИНКИ - 9 част, 2004нови [re: my]  
Автор my ()
Публикувано22.06.04 10:31



Blagodarq wi momicheta...

Wchera sled rabota bqhme w Sofia na koncerta na Peter Gabriel....beshe super...samo deto dokato se pribereme stana 2 sutrinta....no ne syjalqwam, shouto beshe mnogo dobro....Bebeto shte go prawime rokadjiq....beshe mnogo poslushno, ne se bontuwashe ot silnata muzika...

Ot utre shte si pochiwam w kyshti, shte obikalqm po kafetata i magazinite s priqtelki....

Za syjalenie w kyshti detskata staq oshte ne e gotowa, wsichko e nagore s krakata....ne se znae koe kyde e, i kompiutyra stoi razgloben i nqma da imam skoro Internet...taka, che shte se chueme s was sled nqkolko sedmici...

Collibri zapishi oshte edno momche kym spisyka, pyk nakraq shte widime kolko sa dobri bylgarskite lekari w poznawaneto na pola na bebetata

Towa e ot men za sega....che dnes si me chaka dosta rabota....lek den i do skoro momicheta....pochiwaite si poweche

Megi.



Тема Re: СЛЪНЧАСАЛИ АВГУСТИНКИ - 9 част, 2004нови [re: Collibri]  
Автор vajrater (непознат)
Публикувано22.06.04 16:59



МОМИЧЕ!!!
Днес бях на преглед. Докторът каза, че бебето не е в идеално положение, за да се види пола му, но много се постара.
МОМИЧЕ!!!
Всичко останало си му ок на бебето!



Тема Re: СЛЪНЧАСАЛИ АВГУСТИНКИ - 9 част, 2004нови [re: vajrater]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано22.06.04 18:34



Честито Момиченце на теб!!! И на му - момченце!!!
Ще ви добавя към списъка! Радвам се че вече си знаете- друго е нали?



Тема Re: СЛЪНЧАСАЛИ АВГУСТИНКИ - 9 част, 2004нови [re: Collibri]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано22.06.04 18:36



Нова тема! Част 10



Тема СЛЪН*************ЧАСАЛИ АВГУСТИНКИ - 9 част, 2004нови [re: Collibri]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано21.01.21 05:32





УВОД

ЙОЗЕФ ГЕББЕЛЬС. ОСОБАЯ ПАПКА

подпис:
ПОВТОРЯЮ – ПОВТАРЯМ И ОБЯСНЯВАМ:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на САЩ USA - повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на USA, което не означава, че всички демократи са гадове, нито означава, че всички републиканци са saints.
затова не ме смущава червеният цвят.
Adam died at Gotta
Germany so icon *red*got mi e* is not color.
I prefer
black and white.
*гот ми е*
The same key is for still alive people at Wikipedia - SS have plan for them sign
they have brown color*orange* but there it is only one tool orange
apropos
Sponsor of Formula 1...

And this principle is at Internet at all
10x for confirming my words, stay away!

*b*u make me blue now I only make things clear profi is stolen nickname of unregistered me - efir

krechetalo77 or krechi77
_____________

*
Letter is for you
I am free
*гот ми е*
Да, имах нерегистриран никнейм псевдоним профайлър на шега, защото ми хареса навремето сериала без да съм чела тъпите ви анализи.
Сега след вашите изпълнения вече не харесвам нито Никита, нито пък Хрушчов, нито неговата прословута “оттепель” и имам друго отношение към Сталин.
А вие петата колона непрекъснато хулите един гениален военачалник.
Не окултна пионка като Хитлер.
Послесловие и подпис:




убеден републиканец съм и най-вече не съм предател.
мразя лъжата и предателството.
Фишек.
ВСИЧКО Е ЛИЧНО.




ЧЕТЕТЕ ТЕМАТА И ПОПИВАЙТЕ КОЛКО НАВИТИ ИМА ДА ВИ ОПРАВЯТ.
АЗ СЪМ САМО ЕДИН ПРЕВОДАЧ НА КРАДЕНА И РАЗПРОДАВАНА ОТ ВАС КЛАСИФИЦИРАНА ИНФОРМАЦИЯ И ДЪРЖАВНИ ТАЙНИ НА ДОСТА ПОВЕЧЕ ОТ 7 ДЪРЖАВИ.
СИГНАЛ ЗА ЯДРЕН ТЕРОРИЗЪМ Е ПОДАДЕН ОТ МЕН НА ИНТЕРПОЛ ОЩЕ ПРЕЗ 2012 ГОДИНА и си въобразяват 4е безпаметно паса трева.
Забавлявам се с тъпотата на доста слабоумни псевдомасони.
Минали сте покрай масоните...
Точка.
Танцувайте си вашата ПАН-е-в-РИТМ-и-я, не ми пречите.


Тъпунгерите от Фейсбук са си тъпунгери.

Сволочите те. Пшли все в баню! Просто далеч от мен, писна ми да въртя същата плоча. Размечтали ми се те глобално да станат суперагенти... Така се ставна то с черни очила и с походка на Нео. Спретнаха ми идиотите такъв живот, че дори прототипът на агент 007 би се гръмнал. Чш, алоу... Агентите ги разпознавам от километри. Убийците също. Стига сте тормозили криминалните. Те ме харесват. Те са по-свестни от ваc с вашите тъпи морални ценности.
У лево!
/]
Имате си работа с профайлър, за какъвто мечтае всяко разузнаване. Работил цял живот за оцеляването си, личното.
Като преводач фрийлансър. Сори нещастници.
Сега ще имам правото да пиша в блога си каквото пожелая.
Никой не ми е подарил тази свобода.
Марш от пътя ми, говедари прозди. Сатанисти и сектанти, фашаги.

клуб рецепти е баш за терористични и прочее каши.
за оооо... и т.н.


Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:37







Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:38



много грешиш, направо нагло

сега за вас ох и АХъ.






Това отворено писмо го пазехте като доказателство за лудост може би?
Албания сокаците видях как ваят с нож конете и плюскат конско месо с кров.
Това ви е за Косово инфо.
Да понаучите за съседите си колко са мили.

Red border video is nothing.
Бързичко изтрихте написах видеата.
МАСЛИНКИ БЪРЗО ИЛИ ХАПОВЕ.. not for me.
Allah is very angry.
Той ме опази да не полудея когато гледах Червената линия - филма за Сирия.
Споделям много лично преживяване.

Видеотеката ИДИЛи4на.


Честито!
[rl] https://www.facebook.com/photo/?fbid=258483529034895&set=pob.100046197481808[/url]




подпис:
Повторяю – повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на САЩ USA - повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на USA, което не означава, че всички демократи са гадове, нито означава, че всички републиканци са saints.
затова не ме смущава червеният цвят.
Adam died at Gotta
Germany so icon *red*got mi e* is not color.
I prefer
black and white.
*гот ми е*
The same key is for still alive people at Wikipedia - SS have plan for them sign
they have brown color*orange* but there it is only one tool orange
apropos
Sponsor of Formula 1...

And this principle is at Internet at all
10x for confirming my words, stay away!

*b*u make me blue now I only make things clear profi is stolen nickname of unregistered me - efir

krechetalo77 or krechi77
_____________

*
Letter is for you
I am free
*гот ми е*
Да, имах нерегистриран никнейм псевдоним профайлър на шега, защото ми хареса навремето сериала без да съм чела тъпите ви анализи.
Сега след вашите изпълнения вече не харесвам нито Никита, нито пък Хрушчов, нито неговата прословута “оттепель” и имам друго отношение към Сталин.
А вие петата колона непрекъснато хулите един гениален военачалник.
Не окултна пионка като Хитлер.
Послесловие и подпис:




убеден републиканец съм и най-вече не съм предател.
мразя лъжата и предателството.
Фишек.
всичко е лично.




четете темата и попивайте колко навити има да ви оправят.
аз съм само един преводач на крадена и разпродавана от вас класифицирана информация и държавни тайни на доста повече от 7 държави.
сигнал за ядрен тероризъм е подаден от мен на Интерпол още през 2012 година и вие все си въобразявате, че безпаметно паса трева.
Забавлявам се с тъпотата на доста слабоумни псевдомасони.
Минали сте покрай масоните...
Точка.
Танцувайте си вашата пан-е-в-ритм-я, не ми пречите.


Тъпунгерите от Фейсбук са си тъпунгери.
Сволочите те. ПШЛИ ВСЕ В БАНЮ! Просто далеч от мен, писна ми да въртя същата плоча. Размечтали ми се те глобално да станат суперагенти... Така се ставна то с черни очила и с походка на Нео. Спретнаха ми идиотите такъв живот, че дори прототипът на агент 007 би се гръмнал. Чш, алоу... Агентите ги разпознавам от километри. Убийците също. Стига сте тормозили криминалните. Те ме харесват. Те са по-свестни от ваc с вашите тъпи pseudo-морални ценности.
У ЛЕВО!
Имате си работа с профайлър, за какъвто мечтае всяко разузнаване. Работил цял живот за оцеляването си, личното.
Като преводач фрийлансър. Сори нещастници.
Сега ще имам правото да пиша в блога си каквото пожелая.
Никой не ми е подарил тази свобода.
Марш от пътя ми, говедари прозди. Сатанисти и сектанти, фашаги.

клуб рецепти е баш за терористични и прочее каши.
за оооо.oooo ooooooooooo.. и т.н.


Тема Re: как се прави ПАНкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:37







Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор TITANIK77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:38



много грешиш, направо нагло

сега за вас ох и АХъ.






Това отворено писмо го пазехте като доказателство за лудост може би?
Албания сокаците видях как ваят с нож конете и плюскат конско месо с кров.
Това ви е за КОСОВО инфо.
Да понаучите за съседите си колко са мили.

Red border video is nothing.
Бързичко изтрихте ведеата.

*гот ми е*
Видеотеката ИДИЛ-ична.
Честито!

[rl] https://www.facebook.com/photo/?fbid=258483529034895&set=pob.100046197481808[/url]




УВОД
ЙОЗЕФ ГЕББЕЛЬС. ОСОБАЯ ПАПКА

подпис:
ПОВТОРЯЮ – ПОВТАРЯМ И ОБЯСНЯВАМ:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на САЩ USA - повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на USA, което не означава, че всички демократи са гадове, нито означава, че всички републиканци са saints.
затова не ме смущава червеният цвят.
Adam died at Gotta
Germany so icon *red*got mi e* is not color.
I prefer
black and white.
*гот ми е*
The same key is for still alive people at Wikipedia - SS have plan for them sign
they have brown color*orange* but there it is only one tool orange
apropos
Sponsor of Formula 1...

And this principle is at Internet at all
10x for confirming my words, stay away!

*b*u make me blue now I only make things clear profi is stolen nickname of unregistered me - efir

krechetalo77 or krechi77
_____________

*
Letter is for you
I am free
*гот ми е*
Да, имах нерегистриран никнейм псевдоним профайлър на шега, защото ми хареса навремето сериала без да съм чела тъпите ви анализи.
Сега след вашите изпълнения вече не харесвам нито Никита, нито пък Хрушчов, нито неговата прословута “оттепель” и имам друго отношение към Сталин.
А вие петата колона непрекъснато хулите един гениален военачалник.
Не окултна пионка като Хитлер.
Послесловие и подпис:




убеден републиканец съм и най-вече не съм предател.
мразя лъжата и предателството.
Фишек.
ВСИЧКО Е ЛИЧНО.




ЧЕТЕТЕ ТЕМАТА И ПОПИВАЙТЕ КОЛКО НАВИТИ ИМА ДА ВИ ОПРАВЯТ.
АЗ СЪМ САМО ЕДИН ПРЕВОДАЧ НА КРАДЕНА И РАЗПРОДАВАНА ОТ ВАС КЛАСИФИЦИРАНА ИНФОРМАЦИЯ И ДЪРЖАВНИ ТАЙНИ НА ДОСТА ПОВЕЧЕ ОТ 7 ДЪРЖАВИ.
СИГНАЛ ЗА ЯДРЕН ТЕРОРИЗЪМ Е ПОДАДЕН ОТ МЕН НА ИНТЕРПОЛ ОЩЕ ПРЕЗ 2012 ГОДИНА и си въобразяват
4е, че безпаметно паса трева.
Забавлявам се с тъпотата на доста слабоумни псевдомасони.
Минали сте покрай масоните...
Точка.
Танцувайте си вашата пан-е-в-ритм-я, не ми пречите.


Тъпунгерите от Фейсбук са си тъпунгери.

Сволочите те. Пшли все в баню! Просто далеч от мен, писна ми да въртя същата плоча. Размечтали ми се те глобално да станат суперагенти... Така се ставна то с черни очила и с походка на Нео. Спретнаха ми идиотите такъв живот, че дори прототипът на агент 007 би се гръмнал. Чш, алоу... Агентите ги разпознавам от километри. Убийците също. Стига сте тормозили криминалните. Те ме харесват. Те са по-свестни от ваc с вашите тъпи морални ценности.
У лево!
/]
Имате си работа с профайлър, за какъвто мечтае всяко разузнаване. Работил цял живот за оцеляването си, личното.
Като преводач фрийлансър. Сори нещастници.
Сега ще имам правото да пиша в блога си каквото пожелая.
Никой не ми е подарил тази свобода.
Марш от пътя ми, говедари прозди. Сатанисти и сектанти, фашаги.

клуб рецепти е баш за терористични и прочее каши.
за оооо... и т.н.


Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:37







Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:38



много грешиш, направо нагло

сега за вас ох и АХъ.






Това отворено писмо го пазехте като доказателство за лудост може би?
Албания сокаците видях как ваят с нож конете и плюскат конско месо с кров.
Това ви е за Косово инфо.
Да понаучите за съседите си колко са мили.

Red border video is nothing.
Бързичко изтрихте написах видеата.
МАСЛИНКИ БЪРЗО ИЛИ ХАПОВЕ.. not for me.
Allah is very angry.
Той ме опази да не полудея когато гледах Червената линия - филма за Сирия.
Споделям много лично преживяване.

Видеотеката ИДИЛи4на.


Честито!
[rl] https://www.facebook.com/photo/?fbid=258483529034895&set=pob.100046197481808[/url]




подпис:
Повторяю – повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на САЩ USA - повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на USA, което не означава, че всички демократи са гадове, нито означава, че всички републиканци са saints.
затова не ме смущава червеният цвят.
Adam died at Gotta
Germany so icon *red*got mi e* is not color.
I prefer
black and white.
*гот ми е*
The same key is for still alive people at Wikipedia - SS have plan for them sign
they have brown color*orange* but there it is only one tool orange
apropos
Sponsor of Formula 1...

And this principle is at Internet at all
10x for confirming my words, stay away!

*b*u make me blue now I only make things clear profi is stolen nickname of unregistered me - efir

krechetalo77 or krechi77
_____________

*
Letter is for you
I am free
*гот ми е*
Да, имах нерегистриран никнейм псевдоним профайлър на шега, защото ми хареса навремето сериала без да съм чела тъпите ви анализи.
Сега след вашите изпълнения вече не харесвам нито Никита, нито пък Хрушчов, нито неговата прословута “оттепель” и имам друго отношение към Сталин.
А вие петата колона непрекъснато хулите един гениален военачалник.
Не окултна пионка като Хитлер.
Послесловие и подпис:




убеден републиканец съм и най-вече не съм предател.
мразя лъжата и предателството.
Фишек.
всичко е лично.




четете темата и попивайте колко навити има да ви оправят.
аз съм само един преводач на крадена и разпродавана от вас класифицирана информация и държавни тайни на доста повече от 7 държави.
сигнал за ядрен тероризъм е подаден от мен на Интерпол още през 2012 година и вие все си въобразявате, че безпаметно паса трева.
Забавлявам се с тъпотата на доста слабоумни псевдомасони.
Минали сте покрай масоните...
Точка.
Танцувайте си вашата пан-е-в-ритм-я, не ми пречите.


Тъпунгерите от Фейсбук са си тъпунгери.
Сволочите те. ПШЛИ ВСЕ В БАНЮ! Просто далеч от мен, писна ми да въртя същата плоча. Размечтали ми се те глобално да станат суперагенти... Така се ставна то с черни очила и с походка на Нео. Спретнаха ми идиотите такъв живот, че дори прототипът на агент 007 би се гръмнал. Чш, алоу... Агентите ги разпознавам от километри. Убийците също. Стига сте тормозили криминалните. Те ме харесват. Те са по-свестни от ваc с вашите тъпи pseudo-морални ценности.
У ЛЕВО!
Имате си работа с профайлър, за какъвто мечтае всяко разузнаване. Работил цял живот за оцеляването си, личното.
Като преводач фрийлансър. Сори нещастници.
Сега ще имам правото да пиша в блога си каквото пожелая.
Никой не ми е подарил тази свобода.
Марш от пътя ми, говедари прозди. Сатанисти и сектанти, фашаги.

клуб рецепти е баш за терористични и прочее каши.
за оооо.oooo ooooooooooo.. и т.н.


Тема Re: как се прави ПАНкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:37







Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор TITANIK77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:38



много грешиш, направо нагло

сега за вас ох и АХъ.






Това отворено писмо го пазехте като доказателство за лудост може би?
Албания сокаците видях как ваят с нож конете и плюскат конско месо с кров.
Това ви е за КОСОВО инфо.
Да понаучите за съседите си колко са мили.

Red border video is nothing.
Бързичко изтрихте ведеата.

*гот ми е*
Видеотеката ИДИЛ-ична.
Честито!
[rl] https://www.facebook.com/photo/?fbid=258483529034895&set=pob.100046197481808[/url]




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.