Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:06 28.04.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема След конизациянови  
Авторlily (Нерегистриран)
Публикувано21.04.06 23:00



Здравейте, преди 8 месеца ми правиха конизация. Понеже трябваше на 2-3 месеца да следя как се развиват нещата чрез цитонамазка, скоро пак бях на гинеколог. След операцията вече съм ПАП 2. Но последния път лекарката ми каза че на мястото на рязаното имало изградена нова тъкан, не си спомням как точно я нарече. Трябвало да се обгори с солкожин мисля че беше, за да се премахне тази нова тъкан. Може ли някой да ми даде инфо. Дали има жени при които се е получило същото нещо?



Тема Re: След конизациянови [re: lily]  
Авторwera (Нерегистриран)
Публикувано30.06.06 23:01



И на мен ми правиха конизация , но преди 20 дни; дойде ми МЦ, и заедно с него много неприятна миризма ти имаше ли такова нещо. Знам, че резултата от хистологията е добър



Тема Re: След конизациянови [re: lily]  
Автор MamaBuba (усмихната)
Публикувано02.07.06 13:14



не е коректно да се обгаря. това, което е редно да се направи е пак да се изреже и да се изпрати за хистологично изследване. няма да се впускам в подробности да ти обяснявам точно как се образува тази тъкан, но от онкологична гледна точка не е коректно за начало да се гори със солкожин.

Поздрав Буба!


Ники - 22.05.2003

Тема Re: След конизациянови [re: MamaBuba]  
Авторlva (Нерегистриран)
Публикувано06.07.06 13:13



А защо не е коректно да се гори според теб? Изобщо как решават кой метод да приложат, някой има ли идея??? Питам, защото и на мен ми предлагат конизация след като цитонамазката ми се оказа 3д, но прочетох, че това било най-агресивния метод, а никой нищо не ми обяснява – каква точно ми е дисплазията, какво следва от всеки метод на лечение... Нямало било смисъл от колпоскопии и пр. Чета в Интернет, но как да реша сама?!?! Вече мина повече от месец и кой знае какво се случва там... Все си мисля, че е добре да се пробва първо с горене преди да се реже... Моля ви кажете нещо!





Тема Re: След конизациянови [re: MamaBuba]  
Авторlva (Нерегистриран)
Публикувано06.07.06 13:19



А защо не е коректно да се гори според теб? Изобщо как решават кой метод да приложат, някой има ли идея??? Питам, защото и на мен ми предлагат конизация след като цитонамазката ми се оказа 3д, но прочетох, че това било най-агресивния метод, а никой нищо не ми обяснява – каква точно ми е дисплазията, какво следва от всеки метод на лечение... Нямало било смисъл от колпоскопии и пр. Чета в Интернет, но как да реша сама?!?! Вече мина повече от месец и кой знае какво се случва там... Все си мисля, че е добре да се пробва първо с горене преди да се реже... Моля ви кажете нещо!





Тема Re: След конизациянови [re: lva]  
Авторlily (Нерегистриран)
Публикувано06.07.06 20:20



Мило момиче, ако цитонамазката ти е ПАП 3, единствения начин да се лекуваш е конизацията. 4 - вече е рак, така че помисли. Дисплазия е промяна на клетките, които сама се сети накъде са тръгнали. Може някой от лекарите тук да ти го обясни на медицински език, но няма смисъл. Не губи време, няма нищо страшно.
А на момичето по-горе да отговоря, да миризмата е ужасна след конизация, при мен също беше така. Доста време си намирисва на опърлено. Но след няколко месеца минава.
Аз не знам какво да правя, но съм си запазила час при много добър специалист, така че ще разбера скоро дали трябва да се обгяра тази нова тъкан, която е израснала.



Тема Re: След конизациянови [re: lily]  
Авторwera (Нерегистриран)
Публикувано06.07.06 23:19



Здравей, при мен конизациото си беше само конизацио - с рязане на засегнатата част и затова ме притеснява миризмата, а заедно с нея се появи и течение, но не такова каквото беше веднага след операцията. Е отидох на лекар да ми изсладва вагинален секрет и сега чакам резултат. И моя съвет към горния потребител е да си направи колпоскопия и след това каквото каже доктора и по-бързо





Тема Re: След конизациянови [re: wera]  
Авторlva (Нерегистриран)
Публикувано07.07.06 11:59



Благодаря и на двете ви!
Вие къде си правите цитонамазките? А конизацията?
Лошото е че лекарката така и не щя да се занимава с колпоскопии - апаратът си седи покрит в кабинета и тя обяви, че само й пречел! Естествено, че ще направя операцията, щом се налага, но някак ми се искаше да е сигурно, че това е единственото лечение за случая. Само до преди година цитонамазката ми беше ПАП 1. Мисля да си направя втора, но се чудя къде... Май сбърках с тази онкология...
Извинявайте, че продължвам да ви занимавам





Тема Re: След конизациянови [re: lva]  
Авторwera (Нерегистриран)
Публикувано07.07.06 19:33



И моята преди година беше ПАП 1, април тази година ПАП 3Б; мен ме пратиха на биопсия, която показа тежка степен на дисплазия; след това отидох в София в Майчин дом и там ми направиха нова цитонамазка и колпоскопия, която показа ПАП 3б и карцинома ин ситу /е след това стана някаква грешка- доктора каза махане на матка и яйчници и т.н./ чрез дир.бг си пуснах тема - за най-добрия онкогинеколог/ можеш да я потърсиш/ - аз отидох при доктор Славчев той ми направи нова колпоскопия и след това операцията - конизацио. Препоръчвам ти го и успех



Тема Re: След конизациянови [re: wera]  
Авторyeиь (Нерегистриран)
Публикувано07.07.06 19:48



Темата е от 15.05 - можеш да видиш някои имена там; препоръчаха ми д-р мария Попова от 5-та градска а също и проф. Горчев от Плевен



Тема Re: След конизациянови [re: yeиь]  
Авторlva (Нерегистриран)
Публикувано10.07.06 09:53



Привет и за пореден път благодаря!
Аз в петък ходих при д-р Георгиева (кожен лекар, защото то нещастието никога не идва само) и тя като ме гледа каза, че раничката била малка и трябвало с азот да се изгори и щяла съм да видя, че след месец цитонамазката ще е друга... Малко ме притеснява фактът, че не е гинеколог, но пък като всеки човек ми се иска да вярвам на добрите новини и да опитам първо с по-малката интервенция. Надали може да навреди това с азота... Ти какво ще кажеш?
Иначе преди години, мисля, и аз бях при д-р Славчев. Тогава се консултирах за майка ми и той ми беше направил много добро впечатление, но си мисля, че повечето хирурзи си имат нещо като деформация и са склонни да режат за по-сигурно...



Тема Re: След конизациянови [re: lva]  
Авторwera (Нерегистриран)
Публикувано10.07.06 10:01



Здравей, може и да си права, не знам, но както писах при мен друг хирург каза да се маха всичко, а д-р Славчев и д-р Кърлов бяха за конизация и аз това избрах. Успех и късмет



Тема Re: След конизациянови [re: wera]  
АвторLena (Нерегистриран)
Публикувано26.07.06 01:06



Здравейте и от мен,реших и аз да се включа с мнение по темата,понеже вече претърпях подобна операция.След цитонамазка с резултат 3Д преди 2 седмици ми направиха и конизация-подобно на Ива ,този резултат е станал за година,понеже водя полов живот от година и нещо,а сега съм на 23 год...Освен това ми откриха и ХПВ,заради който предполагам се стигна до тук,не съм правила типизация,но за да има такива поражения за една година,трябва да е от агресивните щамове...

Това е накратко моята история,сега чакам резултатите от конуса,но съм в постоянно напрежение...А на Ива искам да кажа-не изчаквай прекомерно,виждам че си със същия резултат като мен,а аз изгубих 6 мес.с надеждата,че с обгаряне всичко ще се нормализира,но не стана така за съжаление..Пожелавам здраве на всички и да имаме поводи за усмивка



Тема Re: След конизациянови [re: Lena]  
АвторИвa (Нерегистриран)
Публикувано26.07.06 10:39



Благодаря, Лена, за мнението. Би ли ми казала как ти откриха вируса - с някакъв тест или просто го предположиха по резултата от цитонамазката? Преди конизацията някой направи ли изследвания да установи степента на дизплазията? И последно, би ли ми кзала кой ти направи тази конизация, ако това не те притеснява?
Много ти благодаря и дано всичко е ОК при следващото изследване!



Тема Re: След конизациянови [re: Ивa]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано26.07.06 11:19



За нищо,Ива,надявам се да ти бъда полезна с информацията-вируса го откриха на контролен преглед,понеже бях полу4ила те4ение ,но освен гъби4ките откриха и него.Гледаха ме през колпоскоп,направиха ми и биопсия,а и самия резултат 3д зна4и именно нали4ие на папилома вирус..Но преди това претърпях обгаряне,но резултата не се промени,даже напротив...След 2 месеца реших да си направя още една цитонамазка и тя показа този резултат,след това ме препратиха към онкологията и там ми взеха още една биопсия,която показа тежка дисплазия и ми препора4аха конизацията за да не стане по-зле...Операцията я направи доктор Чакалова,трая не пове4е от половин 4ас,като след това имах болки,затова ми биха те4ен аналгин,но на другия ден вси4ко ве4е поотмина,тези дни трябва да ми излезнат резултатите от конуса и съм доста обезпокоена какво ли още ме 4ака,а съм на 23 год,нераждала...Това е в общи линии,ако те интересува още нещо,не се колебай да ме питаш!Пожелавам на теб и останалите моми4ета вси4ко наи-добро и кураж!



Тема Re: След конизациянови [re: Лeнa]  
АвторИвa (Нерегистриран)
Публикувано26.07.06 11:48



Хиляди благодарности още веднъж! Ще видя какъв е резултатът от азота при мен, но след това, което ми писа ми е доста по-спокойно и по-лесно ще приема новините, ако не са особено добри.
Бъди здрава!



Тема Re: След конизациянови [re: Ивa]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано26.07.06 12:30



:)За това сме тук,да си даваме опора и надежда за добър изход от този омагьосан кръг!Ще о4аквам да пишеш как се развиват нещата с ле4ението,а ако има и други,преминали през това,нека пишат и споделят своя опит и съвети!Наистина е важно в такъв момент да не се 4увстваш сам в мъката си!Поздрави и голяма прегръдка за вси4ки!



Тема Re: След конизациянови [re: Лeнa]  
Авторandy (Нерегистриран)
Публикувано26.07.06 15:07



На мен също ми бе направена конизация юни месец от д-р Карагъозов -Майчин дом , аз отидох при него с оплаквания от бяло течение и си мислех че са отново гъбички след доста сменени гинеколози ми го препоръчаха, и още на място микробиологията покоза, че това не са гъбички а някакви бактерии и направи и колопоскопия, след което видя изменения на клетки и веднага направи биопсия, и резултата беше дисплазия ПАП 2-3 степен- аз с това течение си ходя от 3г и на всеки 3 месеца ходех по доктори -никой нищо не беше видял, смятайте за какви доктори става въпрос, за което съм много благодарна на д-р Карагьозов- той ме попита от колко години не съм била ходила на гинеколог-как да обясниш че ти си ходиш редовно на прегледи, но всички лекари само си знаят, щом имаш бяло течение значи са гъбички и всичко ти е ок!(но това е друга тема) - тогава сестрата на доктора ми каза голяма късметлийка си -няма да го забравя никога- доктора каза веднага да постапвам за конизация да не се чака.- На мен заедно с конизацията ми направиха и абразио защото съм имала някакви полепи! Всичко приключи благополучно, миналата седмица си взех резултатите от хистологията- няма рак! Урааааа

. Рака -ако може така да се нарече и бил най -отгоре на повърхноста и в дълбочина няма нищо! На мен ми сложиха и захарни конци, които сами се разграждат от организма! Сега на 3 месеца в продължение на една година трабва да се правят контролни прегледи да не би да се появи отново! 1месец без секс, вдигане на тежко!
Това някой ако има повече въпроси нека пита!



Тема Re: След конизациянови [re: andy]  
Авторaнди (Нерегистриран)
Публикувано26.07.06 15:15



Забравих да спомена, аз съм на 27г,не съм раждала, след конизацио няма никакъв риск да не можеш да забременееш., и да си родиш по нормален път! Дори анестезиолозите, които ми слагаха упойката, бях със спинална, ми казаха до година по това време да идвам пак и да ми слагат тази упойка, но вече за раждане!! :)))))Но конизациото според мен в никакав случай не е за отлагане щом са ви поставили диагноза дисплазия, защото не се знае тези видоизменени клетки след колко време ще се превърнат в рак! Може да са месеци, може и години!Божа работа! Но при млади не раждали момичета, не трябва да се отлага!



Тема Re: След конизациянови [re: aнди]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано26.07.06 23:01



:)Радвам се за теб,Анди,4е резултатите са добри,това е най-важно!Хубаво е също,4е си била и с такива конци,поне си спестяваш още една,предполагам,неприятна процедура като премахването им,на мен ще ги махат след 2 седмици,а резултатите утре трябва да са готови...Сърцето ми се е свило,да има как да не званя въобще,но знам 4е трябва...Така ве4е са ми дотегнали тези ходения по мъките и се моля от все сърце накрая да се увен4аят и с добър край!



Тема Re: След конизациянови [re: Лeнa]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано27.07.06 08:45



Отново съм аз,имам едно питане,незнам до колко е уместно-става дума за след операцията и дали в организма се образуват ве4е един вид антитела към щамовете на вируса,с който си бил заразен?Ако някой може да ми отговори ще съм безкрайно благодарна!



Тема Re: След конизациянови [re: Лeнa]  
Авторaнди (Нерегистриран)
Публикувано27.07.06 09:15



Доколко информацията, която съм чела е вярна- човек отново може да хване вируса, много зависи от имунната система. И ако до една година вируса не се появи отново, риска да се появи след това е минимален!



Тема Re: След конизациянови [re: aнди]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано27.07.06 09:54



ох,,направо незнам-ако пак се полу4и рецидив ве4е какво ще режат идея си нямамРезултатите ми още не са готови,а мина сума време...ве4е по4вам да си мисля да не е умишлено...А аз се надявах поне към щамовете ,с които си заразен да имаш някаква преграда...Когато успея да се видя с докторката,ще я питам подробно,благодаря за отговора...!



Тема Re: След конизациянови [re: Лeнa]  
Авторaнди (Нерегистриран)
Публикувано27.07.06 10:02



Спокойно, и на мен това ми мина през главата след две напразни ходения и резултатите все не бяха готови! При мен излязоха след 20дена, а ми бяха казали 10!Пиши като имаш резултати! аз за собствено успокоение взех една приятелка с мен, за да ми е по-спокойно, така че ако мислиш че ще се почустваш по-спокойно вземи си приятел с теб!Аз искам да те питам ако си била със спинална упойка, имаш ли някакви оплаквания от нея, аз вече месец имам придръпвания в кръста при навеждане, в началото бяха по-силни, но сега понамаляха?



Тема Re: След конизациянови [re: aнди]  
Авторwera (Нерегистриран)
Публикувано27.07.06 10:15



При мен конизацията беше със спинална упойка, но нямах никакви оплаквания от нея, също ми я правиха в Майчин дом д-р Славчев. И друг път съм била с такава упойка и пак съм нямала проблеми - дали да не се обадиш на някой доктор



Тема Re: След конизациянови [re: aнди]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано27.07.06 10:31



Благодаря за съвета,май маистина ще ида до болницата за най-сигурно,а ина4е моята упойка беше венозна,но и там си имаше притеснения,тъй като имам и пролапс на сърцето и бях под наблюдение,но при мен после се полу4и неприятно,понеже имах нетърпими болки непосредствено след конизацията и ми биха инжекция с те4ен аналгин-ве4е втора седмица крака ми не може да се пипне от болка,едва в последните дни отслабва дискомфорта,но ми беше неудобно да званя да питам лекарката защо се полу4ава и така си останах,надявам се скоро да отшуми,а ти за по-сигурно се обади и питай!



Тема Re: След конизациянови [re: Лeнa]  
Авторaнди (Нерегистриран)
Публикувано27.07.06 10:56



Да ще отида на лекар, но първо ще си изкарам едно море, защото цяло лято се разправям с лекари, нека поне изкарам няколко разтоварващи дни!Казаха ми, че и месец след операцията мога да ходя на море и да се къпя на. Теб след колко време ти казаха да отидеш на преглед? Странно ми е че си имала такива силни болки, мен почти не ме болеше, само в началото ми беше по-трудно да си кръстосвам краката, и само тогава усещах тежест и напрежение, но не и болки!



Тема Re: След конизациянови [re: aнди]  
Авторaнди (Нерегистриран)
Публикувано27.07.06 11:01



Искам да попитам Вера колко време след операцията ти продължава това неприятно течение! Аз днес правя месец, но продължавам да имам , по-малко е , но все пак не трябва ли да спира вече?





Тема Re: След конизациянови [re: aнди]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано27.07.06 11:20



И аз където 4ета мнения никой не споменава да е било болезнено,но мен ме боля като при цикъл,само 4е доста по-интензивно:(а и имах силен дискомфорт от тампона,който ми бяха сложили след операцията,първия ден едва ставах...а относно кървенето и аз продължавам да го имам и с наистина неприятна миризма:(на мен също ми казаха един месец без басейни,но щом при теб ве4е е минал,можеш спокойно да отидеш и наистина да си поотдъхнеш от вси4ко това!Приятна ваканция:)



Тема Re: След конизациянови [re: Лeнa]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано27.07.06 12:19



Пак съм аз,понеже днес последно имам неограни4ен достъп до нет,не спирам да 4ета и по други форуми мнения и статии и сега последното,на което се спрях се споменава,4е е хубаво до няколко години след операцията да се забременява,защото после може да се наложи пак някаква интервенция и тогава шансовете намалявали...Навсякаде се споменава и цезаровото се4ение като препора4ително,но може би зависи от степента на отрязания у4астък...Извинявам се,4е докладвам през половин 4ас,но място не мога да си намеря ,а и наистина живота ми се обръща на 180 градуса-за неща,за които не съм и правила планове,о4евидно трябва ве4е да имам предвид





Тема Re: След конизациянови [re: Лeнa]  
Авторaнди (Нерегистриран)
Публикувано27.07.06 12:40



да много зависи,някой раждат с цезарово други по нормалния начин! докато бях на операционата маса едната анестезиоложка ми каза, че на сестра и са и направили същата операция преди години и 2 години след това забременява с първото и след това веднага ражда и второ и двете деца ги била родила по естествен начин!И до момента нямала никакви проблеми! Така че си е строго индивидуално за всеки! Имай предвид, че на мен ми направиха и абразио заради полепите, което си е половин "аборт" и пак ми говореха за раждане по естествен начин! Сега вече много си зависи и от това предполагам как се е възтановила целостта на кожата,защото все пак изрязват парче в дълбочина! Но това пак предполагам може да се установи вече на първия преглед след операцията!Който предстои.........





Тема Re: След конизациянови [re: aнди]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано27.07.06 13:29



Да,наистина е строго индивидуално,а и аз с мойто късогледство и пролапс(то не е една беля)живот и здраве ако някога забременея вероятно ще се ражда секцио...След 2 седмици пак вероятно ще имам нет,така 4е ще държа в те4ение са станалото,а ина4е за преглед никои нищо не ми е споменавал-към 10 август трябва да ми се махат конците и вероятно тогава може да ме прегледа,а вие Анди,Ива и останалите у4астни4ки във форума,ще о4аквам също да ме държите в те4ение за ставащото около вас





Тема Re: След конизациянови [re: aнди]  
Авторwera (Нерегистриран)
Публикувано27.07.06 14:30



Здравея, значи правиха ми конизацията на 13.06, към 26.06 почти беше намаляло, но от 28.06 ми се появи ново жълтеникаво с миризма и аз ходих да изследвам секрет - откриха ентерококи, пих антибиотик и слагах глобули и вече нямам нищо но другата седмица пак ще изследвам секрет, за да съм сигурна , че вече е чисто



Тема Re: След конизациянови [re: wera]  
Авторaнди (Нерегистриран)
Публикувано27.07.06 14:47



при мен вече месец след операцията продължавам да го имам(миризмата при мен не е неприятна,по скоро мирише на йод), и се чудя дали морето няма да го увеличи-след 9 дена живот и здраве заминавам!



Тема Re: След конизациянови [re: wera]  
Авторwera (Нерегистриран)
Публикувано27.07.06 14:51



На вас казаха ли ви след колко време може да се прави преглед- защото освен изследване на секрет искам да си направя и преглед- имам болка вляво ниско долу, която се появи след около 30-40 дни след конизацията и не ми се вярва да е от нея, но пък се притеснявам от прегледа, дали вече там всичко е зараснало



Тема Re: След конизациянови [re: aнди]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано27.07.06 15:00



Анди,при теб те4ението може би е по-продължително,понеже сама каза 4е са ти правили и абразио,тоест двойна интервенция и се предполага,4е на епитела му е нужно пове4е време за регенерация,поне аз така си го обяснявам,без да съм медицинско лице:)но за всеки слу4ай преди морето се обади на лекаря си ,може да те упъти по-добре!А за Вера-след като след месец може ве4е да се води полов живот,а на мен ще ми махат конци,логи4но е и преглед да може да се прави,а и може да се осъществи и външно с ехограф в краен слу4ай,ако е нещо от яй4ниците например,успех:)



Тема Re: След конизациянови [re: wera]  
Авторaнди (Нерегистриран)
Публикувано27.07.06 17:19



На мен ми казаха , че раната зараства за около 2седмици, но за да се възтанови напълно епитела на лигавицата е необходим месец! и спокойно може да се прави секс и прегледи, аз снощи правих защото беше минал точно месец,нямаше никакви проблеми





Тема Re: След конизациянови [re: aнди]  
Авторwera (Нерегистриран)
Публикувано27.07.06 18:38



Благодаря много



Тема Re: След конизациянови [re: wera]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано09.08.06 13:39



Здравейте отново,надявам се все още този форум да се посещава или май всеки е заминал на по4ивка:)Ве4е си взех епикризата и здравния картон от онкологията,махнаха ми шевовете,лекарката ми каза,4е съм имала само лека дисплазия във вътрешността на изрязания у4астък и подлежа на наблюдение 4рез цитонамазки през 3 мес и в общи линии това беше-нито някакави лекарства ми препоръ4а,само за гъби4ките...След като се прибрах оба4е забелязах 4е на самия картон е написала,4е ми е направена конизацията след хистологи4но доказан рак ин ситу,а на мен досега за рак не ми беше казана и дума,споменаваше се само дисплазия,което доколкото знам е предраково,а не раково състояние

Днес отидох да се консултирам и с ли4ния ми лекар,макар да не е онкогинеколог и той ми каза,4е е важен резултата от епикризата,а не написаното в картона,но направо недоумявам как и защо е написано това и май другата седмица пак ще се ходи до онкологията,а така ми се искаше да не стъпвам пове4е там...Това е засега моми4ета,надявам се и останалите да пишат какво се слу4ва с тях и как проти4а ле4ението и оздравяването ви!



Тема Re: След конизациянови [re: Лeнa]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано09.08.06 13:59



чувала си за идиотщината "клинична пътека" та не се шашкай толкоз какво е писано на картона, а спокойно си иди на онколог. за всеки случай



прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ

Тема Re: След конизациянови [re: Лeнa]  
Авторlva (Нерегистриран)
Публикувано09.08.06 14:27



Мила Лена,
благодаря ти, че не ни забравяш. Съжалявам за всичките притеснения, които ти причиняват освен всичко друго. Важното е да се чувстваш добре. Дано това с рака се окаже лекарска простотия пак, което силно подозирам, че е.
Аз все още нямам какво да споделя - добро или лошо. Чакам д-р Славчев да се върне от отпуска и да ходя при него, но до тогава има повече от месец... Дано поне си заслужава чакането, че направо си съсипах нервите.
На теб след махането на конците не ти ли направиха нова цитонамазка?
Като четох по-горе не видях да си писала горенето с какво беше преди това?
По повод на това, че нищо не са ти препоръчали: защо не вземеш да пиеш някакви хранителни добавки - мужик корен, саменто. В никой случай не ги препоръчвам, защото от горчив опит знам, че не лекуват, но поне няма да навредят, а и знае ли човек... Друго, което бих те посъветвала е да си правиш пресни сокчета - моркови, магданоз (ако можеш да го изтърпиш), червено цвекло - казват, че разните раци добре се опвлияват от подобна диета.
Бъди здрава и усмихната!



Тема Re: След конизациянови [re: Лeнa]  
Авторwera (Нерегистриран)
Публикувано09.08.06 14:38



Здравей, рак ин ситу ли пише или карцинома ин ситу, защото са различни. В моята епикриза пише карцинома ин ситу, което е предраково. Не мога да кажа че се чувствам добре след конизацията - лекувах бактерии и след лечението пак си ги има. Гинеколожката ми изписа лактофем. от днес го почвам. А в началото на септември съм на първата контролна цитонамазка и тогава ще видим.



Тема Re: След конизациянови [re: lva]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано09.08.06 14:44



Привет и на теб Иве,и аз се радвам 4е си на линия и 4е откликваш на написаното!Старая да съм максимално из4ерпателна когато описвам какво ми се е слу4ило,с риск да стана банална,но си мисля,4е в същото време някой със същите проблеми може да 4ете това и да му е в някаква утеха и помощ,надявам се да е така!А ина4е онзи ден ми махнаха конците,въобще не е болезнено,само се усеща леко дръпване,а за цитонамазка ми казаха даже към Нова година,но смятам да ида по-рано,мислех,4е поне Изопронизин ще ми предпише,но само за гъби4ките ми даде рецепта.Относно соковете-гледам да пия моркови и магданоз ям,както и когато мога грейпфрути,знам 4е и те са много полезни за такива състояния...Когато ме обгаряха беше с електри4ество,но сега когато питах колко е изрязания у4астък,лекарката каза 4е е изрязано и обгаряното и е около сантиметър за нераждали жени.Доколкото си спомням,ти също беше с ПАП3,в никакав слу4ай един месец до идването на лекаря не е фатален,но защо не потърсиш и друго мнение,да ти направят евентуално още една цитонамазка или биопсия-аз имах 2.А моята "диагноза"незнам какво ще я правя-на епикризата си пише клини4на диагноза Дисплазия гравис коли утери,а на следващата страница с лекарски по4ерк-хистологи4но доказан рак ин ситу,подлежащ на конизация

???Абе,тъпотии,надявам се да поддържаме връзка,прегъдки!!!



Тема Re: След конизациянови [re: wera]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано09.08.06 14:51



Привет и на теб Вера,и на мен това ми беше странно,пише рак ин ситу на мато4ната шийка,а знам 4е термина за това трябва именно да е карцинома... А доколкото съм 4увала от преболедували,дори самите лекари,ако се констатира рак,го казват заобиколно на пациента,а камо ли да го напишат на картон,но това е... А за капак мойте гъби4ки,които лекувам сума време не се махат и днес отново хвърлих 40лв,а предния месец 60 за глобули и хап4ета

,от нерви напоследък и много сладко ям,а и по принцип оби4ам,а сега трябва заради тях максимално да го ограни4а,но не виждам как ще стане.Искам най- сетне да свърши вси4ко....



Тема Re: След конизациянови [re: Лeнa]  
Авторwera (Нерегистриран)
Публикувано09.08.06 22:08



Привет, стискам ти палци за гъбите, аз имам такива по ноктите на краката и съм вдигнала ръце, а пък тук не мога да се преборя с ентерококи- ужким антибиотик след антибиограма и капсули Макмирор и пак има ентерококи, е затова както казах по-горе сега ще пробвам с Лактофем, защото не ми се пие пак антибиотик.



Тема Re: След конизациянови [re: wera]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано09.08.06 22:38



Ох ,и аз имам на единия нокът, а влагалищните ги лекувам пове4е от 6 мес...Сега пия успоредно хап4ета за гъби4ки,противоза4атъ4ни за яй4ниците и витамин А -пълна каша





Тема Re: След конизациянови [re: Лeнa]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано10.08.06 09:31



Момичета, здравейте! Проследих темата за конизацията, защото и аз съм имала подобен /за съжаление по-тежък проблем/. Не ми се разминаха и гъбичките; вероятно знаете, че те са и проблем на имунната система. Така че успоредно с лечението им, полагайте усилия за укрепването на съпротивителните сили на организма. Иначе мъките продължават с години...


Желая ви успех!



Тема Re: След конизациянови [re: lily]  
АвторИвa (Нерегистриран)
Публикувано10.08.06 11:32



Ами да взема да докладвам и аз какво се случи при мен. Днес отидох при д-р Ралчева (казвам й името, защото не мисля да казвам нито добро, нито лошо за нея) с идеята да си направя нова цитонамазка да видя има ли резултат от азота (другата лекарка беше казала, че вече всичко е ОК). Само че докато се усетя, тя грабна лазера и му видя сметката на този явно невидим за някои папилом (или поне така се надявам). И така си заминаха с него и плановете ми за морета и пр.
Ще пиша пак след месец да кажа за резултата...
Хубав ден!



Тема Re: След конизациянови [re: Ивa]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано10.08.06 10:36



Здравейте отново,надявам се с теб,Juli вси4ко ве4е да е наред въпреки неприятностите ,които си изживяла...

А направо по4вам ве4е да се 4удя дали с мен не прибързаха с тази операция-когато дойде резултата с ПАП 3 веднага казаха 4е щом е над ПАП 2 е за конизация и 4е още ,когато са ме обгаряли преди 6 мес е било излишно и е трябвало да се пристъпи към операция...Както се казва оба4е ,станалото станало,дано тази интервенция ти помогне,Ива и не се наложи по-нататъшна намеса!



Тема Re: След конизациянови [re: Лeнa]  
АвторИвa (Нерегистриран)
Публикувано10.08.06 11:54



Ами аз и по-горе бях писала, че съм на мнение, че онколозите винаги се престарават и режат на поразия със и без нужда. Все пак, след като ти си опитала с обгаряне и не се е променил резултатът, струва ми се това да е била необходима стъпка. Но както казваш, важното вече е само да се оправиш, а мисълта кой как може да е сбъркал не помага. Така че горе главата и вече само добри новини!





Тема Re: След конизациянови [re: Ивa]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано10.08.06 10:59



Така е,наистина ми втръсна от опасения и болници и вместо да си изкарам едно спокойно лято дойде това...Другата седмица ще занеса картона на лекарката да я питам какви за тези писания и после искам да захвърля вси4ко и да се абстрахирам,4е и изпити ме 4акат.....



Тема Re: След конизациянови [re: Ивa]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано10.08.06 11:11



Ох, припомнихте ми името на д-р Ралчева...! Не че мога да го забравя - за мен е свързано с първия голям кошмар, който изживях преди години. След две цитонамазки, които през една седмица показаха отначало група ІІІ Б, а после напраово ІV /да се чудиш на тия хистолози!/, отидох при д-р Ралчева, която ми направи биопсия и каза: "Според мен имате рак, но все пак /?!/ да изчакаме резултатите..." Щях да умра, докато ги чаках, а когато й звъннах по телефона, доста нелюбезно ми каза да побързам да отида при нея!... В пълна безпаметност прекосих София, за да се окаже, че тя просто излиза в отпуск и по тази прочина е трябвало да побързам... и че не е най-лошото, което е очаквала... Друг е въпросът, че можеше да ми каже само това и по телефона, за да не получа инфаркт, докато стигна до Онкологията. После нещата се завъртяха... и приеха друг обрат... Но да не досаждам повече. С цялото ми уважение към професионализма на нашите лекари /не всички, разбира се/, не преставам да се питам - не може ли в Медицинската академия да ги учат и на отношение и подход към пациентите - малко човещина, добра дума, защото обнадежденият болен може чудеса да направи!...
Добре, че го има този форум за взаимопомощ - поне тук човек намира съпричастие! Бъдете здрави, мили момичета!





Тема Re: След конизациянови [re: Лeнa]  
Авторwera (Нерегистриран)
Публикувано10.08.06 12:12



Здравей, не си мисли, че са прибързали. При мен нещата стояха така: 1-цитонамазка РАР3Б; 2-следва биопсия / чрез абразио/- резултат тежка степен на дисплазия;3- нова цитонамазка и колпоскопия - резултат РАР 3Б и карцинома ин ситу; 4- нов преглед по документи, защото 3 каза пълна хистероктомия - тук вече само конизация; 5- нова колпоскопия- резултат карцинома ин ситу и конизация - и накрая направих конизация - резултат в епикриза: карцинома ин ситу на изрязаното.



Тема Re: След конизациянови [re: wera]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано10.08.06 12:26



Последните написани мнения ме навеждат на мисълта за сжоеобразен ''4ерен списък''на лекарско действие,бездействие или комерсиализъм,понеже споменавате за подобни неща ,а и аз минах през същото,когато първо попаднах на ''лекар'',който направи обгаряне,с което каза,4е ве4е вси4ко е наред и 4е ''нещата тъкмо били хванати навреме''-Евелина Желязкова.Нама да се впускам и ж останалите подробности,но за мен все още е недопустимо на едно място да стоят в кабинета хуманният Хипократов бюст и клетва и ценоразпис и отношение към пациента без грам хуманизъм....



Тема Re: След конизациянови [re: Лeнa]  
Авторwera (Нерегистриран)
Публикувано10.08.06 20:08



Ох не ми се мисли какво изживях април, май и юни, като имаш в предвид ,че преди 1 година бях РАР1!; някой досега май не си е гладал работата, защото ми казват, че това нещо се развивало с години!. Но всъщност от лекар 4 и 5 от горния ми път / бях на 5 различни лекаря/ съм много доволна. Оперирах се при последния и наистина съм много доволна. Дано да нямам повече проблеми, което и желая на всички



Тема Re: След конизациянови [re: wera]  
АвторИвa (Нерегистриран)
Публикувано11.08.06 09:38



Вера, защо не напишеш имената на тези лекари? Тук непрекъснато се споменава, че било в разрез с правилата, но аз правила никъде не видях (е, не съм търсила щателно, но то не би трябвало и да се налага). В един форум на майки дори си имаха черен и бял списък на лекари акушер-гинеколози

. Не че предлагам и тази тема да се обърне на това, но ще е от полза, ако знаем за някой друг успешен случай, пък в крайна сметка всеки сам си преценява...



Тема Re: След конизациянови [re: Ивa]  
Авторwera (Нерегистриран)
Публикувано11.08.06 09:57



Здравей,
лицето 1 не е от София и той толкова ме обиди, че не ми се коментира; 3 си свърши работа, лечението, което предписа е грешно според 4 и 5, но както казват и по-горе отношението му беше ужасно, на всеуслушание пред 10 човека и аз права ми обяснява как ще режем всичко и никакъв проблем. От 4 и 5 съм доволна и това са д-р Кърлов от Онкологията и д-р Славчев от Майчин дом, който ме и оперира. Извинявам се на лекарите, че ги кръщавам 1,2,-5/ само за краткост е/.



Тема Re: След конизациянови [re: wera]  
АвторИвa (Нерегистриран)
Публикувано11.08.06 10:06



Мерси много!



Тема Re: След конизациянови [re: Ивa]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано11.08.06 10:25



Здравейте и от мен за днес!Не мисля,че е толкова неетично да се споменават тези имена,колкото неетично е отношението им към хората,които ,в отчаянието си и уплахата си са готови да следват някакави указания и лечение или,не дай си боже интервенция,която после да им коства най-ценното,да ги лиши от това да са майки и въобще от правото да са пълноценни хора и жени!Аз например в яростта си бях готова да отида в кабинета на споменатата и със все глас да извикам ,и на пациентите за какво става дума,мислех и да я съдя,но тя ,благодарение на парите,които ние и плащаме,може да си подсигури добър адвокат и накрая освен другите ми проблеми,ще имам още една горчивина от повторната ни среща....



Тема Re: След конизациянови [re: Лeнa]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано14.08.06 18:06



Здравейте момичета!Преди малко говорих с лекарката и тя ми обясни,че въпреки,че в картона е написано рак ин ситу,ставало дума именно за предраково състояние,хванато в ранна фаза-как стават тези неща с разлика от небето до земята,незнам,май един от горните потребители ще се окаже прав за тези клинични пътеки,понеже онзи ден говорих с една приятелка и на нея в картона са и написали по тежка диагноза от реалната,и тя като мен плащала за болнично легло повече,отколкото е бил реалния и престой-аз платих за 6 дни,а стоях едва 1.....Пожелавам ви всичко най-хубаво,очаквам хубави новини и да не се сбъсквате с такива неуредици!



Тема Re: След конизациянови [re: Лeнa]  
Авторyeиь (Нерегистриран)
Публикувано14.08.06 21:48



Здравейте всички конизирани. Аз се оперирах в Майчин дом - и за него какво ли не говорят, но на мен си ми взеха пари за 3 дни и толкова си стоях в отделението на 6-ти етаж /оперативна гинекология/ много ми хареса главната акушерка не си спомням името, но е много любезна и внимателна; но виж някои от санитарките!



Тема Re: След конизациянови [re: yeиь]  
Авторwera (Нерегистриран)
Публикувано14.08.06 21:49



горното мнение е моето



Тема Re: След конизациянови [re: wera]  
АвторKarol (Нерегистриран)
Публикувано15.08.06 15:55



Lili,kakwo stawa s teb,wijdam,4e ti si suzdala temata ,a we4e ne u4astwa6.Dano wischko s teb e nared,ako mojesh razkaji kakwo le4enie ti predpisaha,uspeh!



Тема Re: След конизациянови [re: Ивa]  
Авторaqua (Нерегистриран)
Публикувано15.08.06 17:31



Ама така без да ти каже какво ще прави и без да те пита ли с лазера? Защо си мисля, че е незаконно.



Тема Re: След конизациянови [re: aqua]  
АвторKarol (Нерегистриран)
Публикувано16.08.06 17:03



Molq wi,nqkoi ako znae kakwo se prawi,kogato sled konizaciq rezultata ot citonamazkata otnowo e wisok ,neka pi6e!



Тема Re: След конизациянови [re: Karol]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано17.08.06 08:49



Здравейте,искам да помоля да ми препоръчате добър гинеколог в София,при когото да отида на профилактичните прегледи,когато дойде време,благодаря предварително!



Тема Re: След конизациянови [re: Karol]  
Авторlily (Нерегистриран)
Публикувано18.08.06 22:39



Здравейте. Аз пуснах темата преди време. Понеже виждам, че много жени се интересуват от този проблем, накратко само ще ви кажа какво се случва при мен.
Най-важното, винаги търсете второ мнение - при мен се оказа че нищо не трябва да се обгаря. Ако може потърсете много добър специалист.
При мен става точно една година от конизацията, като през това време съм си правила през 3-4 месеца цитонамазки. Добри са. Но чак сега ми пуснаха едно друго изследване - човешки папилома вирус тип 16/18. Изследването струва 40 лева и е само платено. тип 16 ми е отрицателен, но тип 18 -положителен. Сега трябва да боря този вирус, защото той е причинитела на тези предракови клетки и дисплазията.
Това е, някой ако иска да пита нещо, ще се опитам да отговоря ако съм запозната.
Успех на всички!



Тема Re: След конизациянови [re: Лeнa]  
Авторester (Нерегистриран)
Публикувано19.08.06 14:43



д-р Андреева - болницата на Щерев
във ВМА също са много добри специалисти
Лена, ако се интересуваш ще ти пратя мобилния телефон



Тема Re: След конизациянови [re: lily]  
Авторwera (Нерегистриран)
Публикувано19.08.06 22:05



Здравей, а как решиха да ти направят такова изследване - какви симптоми трябва да имаш



Тема Re: След конизациянови [re: aqua]  
АвторИвa (Нерегистриран)
Публикувано21.08.06 09:57



Ами така си беше.
А по втория въпрос - ами някой чевал ли е за осъден лекар в България...
Както и да е, гледам вече клкото мога по-малко да се ядосвам и се моля да е било за добро...



Тема Re: След конизациянови [re: lily]  
АвторИвa (Нерегистриран)
Публикувано21.08.06 10:00



Лили, къде ти направиха това изследване. На мен ми казаха, че се прави съмо във вирусологията (някъде към затвора се намирала) и струва 100 лв., но доколкото разбрах с него се определя кой щамове имаш, а не се търсят някои специални.
Мерси!



Тема Re: След конизациянови [re: Ивa]  
Авторlily (Нерегистриран)
Публикувано21.08.06 14:02



Струва 39,20 лв. - Лаборатория Геника, тел. 9542868.
Но трябва лекар да ти вземе цервикален секрет.
Успех!



Тема Re: След конизациянови [re: ester]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано29.08.06 11:41



Благодаря ти за отговора,нямах достъп до нет и затова едва сега отговарям,ако не те затруднявам,напиши ми някакви координати.



Тема Re: След конизациянови [re: Ивa]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано30.08.06 12:32



Привет,пак съм аз,ще съм благодарна за някакви координати на добри специалисти,по възможност онкогинеколози,също искам да питам ако някоя от вас е пила Изопринозин-по каква схема и какъв е приемът му за профилактика,понеже ми се иска да си взема,но лекарката ми каза,че нямало нужда и смисъл,но аз не мисля така-навсякъде го описват като мощен имуностимулатор.Моля,ако някоя от вас ги е пила,да ми напише примерна схема и колко време го е приемала ,поздрави!



Тема Re: изопринозимнови [re: Лeнa]  
Авторaнди (Нерегистриран)
Публикувано30.08.06 13:15



Здрасти Лена,
аз в момента пия Изопринозин, аз го пия заради еден херпес застер, с който се сдобих на челото на морето, не знам дали след тази конизация ми е настъпил срив на имунната система,или морето ни е прекалено мръсно, но факта е, че досега никога не ми излизал херпес през живота ми , и то с моя късмет от най-лошите, 2седмица го лекувах бях с огромни отоци по главата, все едно са ме били, но както и да е малко се отклоних от темата за Изопринозина, посетих двама дерматолози, който ми прероръчаха щом спра да пия лекарствата за херпеса, веднага да почвам да пия Изопринозим в големи количества, за да не ме повтори, при мен схемата е 7 дена по 10хапчета на ден след 20 дена се повтаря схемата! Аз от опаковката на изопринозима видях че лекува Папилома Вируса! Дозата, която аз взимам ми казаха че е нещо като ваксина и веднаж в годината трябва да се прави този курс на лечение за да няма повторение! Лошото е че е доста скъпичко за 7 дена струва около 58лв.! Надявам се поне маничко да съм ти била от полза!Ако те интересува още нещо питай!

Р.SМисля другата седмица да отида на контролен преглед-първия след конизацията, ще избързам малко- само 2 месеца са минали, но искам да знам какво се случва!





Тема Re: изопринозимнови [re: aнди]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано30.08.06 13:34



Хей,Анди,тъкмо се питах къде се изгуби,радвам се,че си пак на хоризонта:)Съжалявам че не си могла да си изкараш една пълноценна почивка с тази неприятност,но дано всичко бързо да отшуми!А относно прегледа-понеже и аз мисля след няколко седмици да ида,макар наистина да е рано,но и на мен ми се иска да видя как се развиват нещата,а и с тея гъбички-пия сега едни лактобацили,но ми се искаше и нешо по-силно като Изопринозина,който наистина потиска и папилома вируса,та затова оше повече искам да опитам и с него,но гледам че при всеки случай се постъпва индивидуално-някои го пият по 2 пъти по 3 месеца,други по седмица и затова се питах дали има някаква листовка,където да е описан именно профилактичен прием или специално ,когато има наличие на папилома инфекция?Благодаря ти за отговора и да държиш в течение са резултатите,вярвам че ще са добри!:)П.С.понеже сега си търся и аз добър специалист за преглед,ти можеш ли да ми препоръчаш някой,понеже сме с идентични проблеми?Предварително ти благодаря



Тема Re: изопринозиннови [re: Лeнa]  
Авторaнди (Нерегистриран)
Публикувано30.08.06 13:53



За съжаление на опаковката няма схеми, единственото, което пише е, че могат да се взимат от 5 до 10 хапчета на ден, зависи какво трябва да лекува или подсилва. В момента аз пия по 2 хапчета на 6 часа!Понеже листовката не е при мен ,утре ще я взема в офиса ще я скенирам и, ще се опитам да я прикача! Изопринозина лекува още Хепатит, Рубеола, Морбили, всички видове херпеси,Грип и кондиломи!
За много добри онкогинеколози мога да ти препоръчам проф. Карагьозов от Майчин дом, мен ме оперира сина му д-р Карагъозов и двамата са изключително добри специалисти особено професора, и също така се отнасят много добре с пациентите, за разлика от други техни колеги!





Тема Re: изопринозиннови [re: aнди]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано30.08.06 14:10



Ще ти бъда безкрайно признателна за листовката,пък и аз като се реша да го пия ще искам от аптеката,ше видим обаче кога ще стане това,че си е наистина и с хубава цена

А относно Карагиозов наистина много го спрягат,но и знам,че е голяма навалица при него и май се занимават повече с операции,а не с цитонамазки и ехографии...Благодаря ти за препоръките,до писане



Тема Re: изопринозиннови [re: Лeнa]  
Авторaнди (Нерегистриран)
Публикувано30.08.06 14:24



дано да разбираш руски намерих един сайт , в който е публикувана листовката на Изопринозина , а също така има и схеми на нея за прием на лекарството!

http://www.webapteka.ru/drugbase/name2617.html



Тема Re: изопринозиннови [re: aнди]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано30.08.06 14:44



Благодаря ти за информацията,горе-долу разбрах,ама точно за кондиломите нещо не ми се връзва,а и най отдолу си пише че трябва да е с лекарско наблюдение и предписание,та най вероятно като ида и аз на преглед след месец да питам пак и да видим какво ще стане:)



Тема Re: изопринозиннови [re: Лeнa]  
Авторaнди (Нерегистриран)
Публикувано30.08.06 14:48



доста се поразрових из форумитее за изопринозима -повечето гинеколози го изписват при наличие на кондиломи





Тема Re: изопринозиннови [re: aнди]  
АвторИвa (Нерегистриран)
Публикувано30.08.06 15:29



Здравейте!
Да се включа и аз в дискусията

. Преди време се опитвах да пусна същия въпрос, защото гинеколожката ми беше изписала Изопринозина по 1 на ден докато свърши опаковката. След това една друга лекарка ми увеличи дозата на 3 по 2 за 5 дни и после 2 по 2 докато свърши опаковката. На една приятелка пък й предписали само 2 по 2 за 5 дни. Объркана работа, както всичко останало
Бих искала да ви питам и за времето на контролния преглед също. Понеже и двете сте оперирани преди мен, а пишете, че още било рано, аз се надявах в края на първия месец да ми направят цитонамазка... И час съм си записала! Много ли е рано според вас? Кога да отида?
Много ви благодаря!



Тема Re: изопринозиннови [re: Ивa]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано30.08.06 15:38



Здравей,на мен ми казаха дори,че трябва да ида чак към края на годината,ама въобще не мога да си представя да чакам до тогава...По принцип предполагам се чака най малко три месеца,за да се уравновесят показателите,да заздравее окончателно местото,за да не покаже някакви противиречиви и променливи резултати и т.н.А относно Изопринозина наистина се предписва май индивидуално,като гледам май само аз не съм пила,а ми казаха ,че нямало смисъл





Тема Re: след конизациянови [re: Лeнa]  
Авторaнди (Нерегистриран)
Публикувано30.08.06 15:48



По принцип след конизация се правят контролни прегледи на всеки 3 месеца в продължение на една година, но знам и за момичета, които ходят всеки месец- нищо няма да навреди един преглед. При мен са минали точно два месеца, и ще отида не ми се чака още един месец!



Тема Re: след конизациянови [re: aнди]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано30.08.06 16:01



Една потребителка задава по-горе един въпрос,наистина във връзката,в която е пусната и тази тема-ако показателите ти след конизация и цитонамазка отново са с висок PAP?Само като си помисля и лошо ми става,да се повтори отново целият този кошмар..На мен ми казаха,че вероятността е към 4%,ама май е по-висок,като гледам....



Тема Re: изопринозиннови [re: aнди]  
Авторwera (Нерегистриран)
Публикувано30.08.06 20:15



Здравейте и от мен. Отдавна не бях влизала тук. За сина Карагъозов мога да кажа само, че той е доктор 3 от по-горно мое мнение - тотално ми обърка диагнозата и много невъзпитано пред сума ти народ ми каза как ще ми реже матка, и т.н. Не знам, аз бях шокирана от неговото отношение когато ми каза какво мисли да ми прави и беше абсолютно сигурен, но в интерес на истината при прегледа беше много внимателен, нямах болки. Може би трябва още да се учи в диагностиката.



Тема Re: изопринозиннови [re: wera]  
Авторaнди (Нерегистриран)
Публикувано31.08.06 10:07



Явно при всеки пациент отношението на лекаря е различно и зависи май в какво настроение е! Аз за д-р Карагьозов само хубави неща мога да кажа! А колкото до твоя лекуващ лекар, предполагам за д-р Славчев от Майчен дом говориш- не съм имала никакав контакт с него, но в моята стая имаше една жена с рак в напреднал стадии, д-р Славчев дойде и най-нагло и каза че ще умре и не се наема да я оперира!Тя се разплака! Много кофти сцена беше!
За това казвам, че най вече си зависи от настроението на лекаря и пациента!



Тема Re: изопринозин- листовканови [re: aнди]  
Авторaнди (Нерегистриран)
Публикувано31.08.06 10:59



ISOPRINOSINE (Изопринозин)
КакВо трябВа да знаете за ISOPRINOSINE® таблетки
Тази листовка Ви даВа полезна информация за приложението на ISOPRINOSINE. Прочетете я Внимателно преди употреба. Ако имате Въпроси се обърнете към Вашия лекар или фармацеВт.
КакВо предстаВляВат таблетките ISOPRINOSINE ®?
-—•-ВсяКа бяла (до белезникава) таблетка ISOPRINOSINE -съдържа—500мг актиВна сьстаВка инозин пранобекс.
• Други сьстаВки, използВани при произВодстВото на таблетката са манитол, скорбяла, поВидон и магнезиеВ стеарат.
• Таблетките ISOPRINOSINE се предлагат В блистери В опаковка по 50 таблетки. Таблетките се продаВат по рецепта.
• ISOPRINOSINE помага на имунната система да се спраВи с Вирусните
заболяВания. Той осъщестВяВа и директен антиВирусен ефект.
За какво служат таблетките ISOPRINOSINE ®? ISOPRINOSINE е показан при лечение на някои имунологични нарушения, потиснат имунитет и на клиничната симптоматика при Вирусни инфекции, например:
• грип,
• херпес симплекс,
• херпес зостер,
• афтозен стоматит,
• папилома Вирус (кондиломата акумината),
• Вирусни хепатити,
• Ерstein – Barr -Вирусни инфекции,
• цитомегалоВирусна инфекция,
• подостър склерозиращ паненцефалит,
• рубеола,
• морбили,
• заушай.
~Преди да Вземете таблетките——-
• Предупредете Вашия лекар, ако имате бьбречни проблеми, подагра или Високо ниВо на пикочната киселина в кръвта.
Употреба на таблетките
Как( да употребявам ISOPRINOSINE * таблети? Тcй като ISOPRINOSINE е утвърден за голям брой индикации, моля спазВайте инструкциите на Вашия лекар кога и колко дълго да приемате таблетките. Обичайната доза е :
• 50 мг/кг телесно тегло днеВно, максимум 4 д на ден (или по 2 таблетки, приемани 3-4 пьти днеВно за Възрастни и хора В напреднала вьзраст)
• Деца: препорьчителната доза е 50 мг/кг телесно тегло (1 таблетка на 10 Кд )
ТаблетКата можее да се стрива и да се разтваря В течности (чай, мляКо, плодоВи соКоВе)
• Прочетете Внимателно етиКета.
КакВо трябВа да направите, ако сте погълнали твърде много таблетки?
• Потърсете леКар.
КакВо трябВа да направите, ако забраВите да Вземете таблетки те наВреме?
• Вземете ги В момента, В Който се сетите и продължете по пред-Видения дозоВ режим.
След приема на таблетките
• КаКто при други леКарстВа, таблетКите могат да причинят стра-нични ефеКти, но те са редКи и обиКноВено са с умерен и Краткотраен характер. ЕдинстВеният, обичайно срещан страничен ефеКт е поВишеното ниВо на пиКочната Киселина В КръВта и урината, което се ВъзВръща до нормалните стойности след спиране на лечението.
Редки странични ефекти:
Стомашно-чреВни: Гадене, поВръщане, дискомфорт В стомашната
област Чернодробни: -- ПобишаВане на трансаминазите, алКалната фосфатаза
или ниВата на азотните тела В КръВта.
Кожни: Сърбеж, зачерВяВане на Кожата
НерВна система: ГлаВоболие, сВетоВъртеж, умора, неразположение
Други: Ставни болКи
По-рядко срещани странични ефекти:
Стомашно-чреВни: Диария, запеК
НерВна система: БезпоКойстВо, безсъние или сънлиВост
Урологични: Полиурия (уВеличен обем на урина В даден период)
• АКо чуВстВате или наблюдаВате нещо необичайно, Което не можете да си обясните, Кажете на Вашия леКар КолКото е Въможно по-скоро.
Съхранение на таблетките
• ТаблетКите да се съхраняВат на безопасни, недостъпни за деца места; В оригинална опаКоВКа, на сухо място при температура до 25 "С .
• Да не се ползВат след изтичане на србКа, определен Върху етиКета. Помнете, тоВа лечение е за Вас Като пациент. Само леКар може да Ви го предпише. Не позВоляВайте други да приемат таблетКи ISOPRINOSINE ®, дори техните симптоми да изглеждат подобни на вашете.

Дата на последна редакция: март 1999



Тема Re: изопринозин- листовканови [re: aнди]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано31.08.06 11:45



Много ти благодаря за листовката!От прочетеното обаче отново стигам до извода,че без лекарско предписание няма да се размина...Има някаква примерна схема в руския сайт за кондиломи-3 пъти на ден за 5 дни,може и така да направя,незнам....Още веднъж мерси много и успешно оздравяване:)



Тема Re: изопринозиннови [re: aнди]  
Авторwera (Нерегистриран)
Публикувано31.08.06 15:31



Да, аз това казвам от прегледа при него бях доволна, но той ми сбърка диагнозата - и беше сигурен в мнението си, според него всяка друга консултация ще потвърди неговото мнение; но не се оказа така - аз направих доста консултации и никой не беше на неговото мнение



Тема ХПВнови [re: wera]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано31.08.06 19:41



Лили,едва сега видях написаното от теб,искам да те попитам-защо решиха да ти направят типизация на вируса?Понеже на мен след операцията ми казаха,че ако отново покажа на контролния пореглед резултат с висок ПАП,тогава ще направят типизация,но не ми обясниха това с какво би помогнало-дори и да се разбере,че си рисков щам,какво?Благодаря ти предватително!



Тема Re: ХПВнови [re: Лeнa]  
Авторlily (Нерегистриран)
Публикувано31.08.06 22:49



Не знам защо чак сега решиха да ми правят това изследване, при условие че цитонамазката е добра - пап 2. Просто доцентката е най-добрата и е много стриктна. Но е хубаво че го направих, защото се оказва че първопричината си стои. В момента пия изопринозин - 10 дни 3x2 и после поддържащо един месец по 1 на ден. Видях че го коментират момичетата преди това. Имам огромно доверие на лекарката. Може би трябва да се поинтересуваме от ваксината, която са измислили съвсем наскоро. Доколкото четох до края на годината ще я има в БГ. Въпроса е доколко ще е ефикасна при проявен проблем.



Тема Re: ХПВнови [re: lily]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано31.08.06 22:56



Лили,за доцент Попова ли говориш?Ако не те затруднявам,би ли ми дала някакви координати,понеже и аз отчаяно се опитвам да си намеря свестен лекар и все от трън ,та на глог

А относно вируса-за съжаление,поне това,което съм чела ваксината е,че тя само ще предпазва от бъдещо заразяване,а не лекува наличието,понеже структурата на вируса е много устойчива и той доживот си остава в тялотоАз също много се надявах на това,но не би.....само от имунитета зависи дали вируса че рецидивира или ще е в период на ремисия..затова и те попитах при положение че и от цитонамазка се регистрира вируса,с типизацията,като се види само че е лош щам,нищо не се променя,както и да е....Благодаря и ако можеш,пиши!



Тема Re: ХПВнови [re: Лeнa]  
Авторlily (Нерегистриран)
Публикувано31.08.06 23:56



Да, дай ми мейл.
За съжаление май е така, да видим...



Тема Re: ХПВнови [re: lily]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано01.09.06 00:28



Мейла е maiavp@abv.bg,благодаря ти за съдействието!



Тема Re: ХПВнови [re: Лeнa]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано03.09.06 12:34



Здравейте,случайно някоя от вас да има впечатления от доктор Антоанета Ганчева?



Тема конизация и секснови [re: Лeнa]  
Авторaнди (Нерегистриран)
Публикувано05.09.06 17:25



Здравейте, днес бях на преглед за първи път след конизацията, от колпоскопа се видя че всичко е ок, но все пак да изчакаме и резултатите от цитонамазката следващата седмица, тогава пак ще пиша! Но аз имам следния въпрос, днес ми казаха,че след конизация трябвало постоянно да правиш секс с презерватив, някой знае ли нещо по въпроса, защото си податлив на вируси!



Тема Re: конизация и секснови [re: aнди]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано06.09.06 08:20



Анди,и презервативът не е гаранция-аз именно така се заразих!

Най-добре партньорът също да отиде при уролог или дерматолог,за да си направи изследвания и за гъбички,и аз ХПВ и вече ако се открие наличие и при него,да се проведе съответното лечение и е хубаво това да става паралелно и при двамата,за да се получава пинг-понг ефект!



Тема Re: конизация и бременностнови [re: Лeнa]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано06.09.06 10:32



На мен пък вчера ми попадна една статия,в която пишеше как тези предракови клетки силно се влияели от спермата,едва ли не те се''хранят'' от нея и така нарастват и нараво се чудя ако чоовек реши да запланува бременност как се процедира,и другият момент който ме безпокои-когато имаш наличие на ХПВ се прилага цезарово сечение,за да не се зарази бебето,но нали е еднакво и кръвообращението,ХПВ не е само във влагалището,така че и бебето ли се заразява автоматично с вируса?

Ако някой има представа,нека я сподели.....



Тема Re: конизация и бременностнови [re: Лeнa]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано08.09.06 12:02



Пак съм аз,намерих още информация и от нея разбрах 4е ХПВ не се регистрира в кръвта,така че не може да се предава по този начин.



Тема Re: след конизациянови [re: aнди]  
Авторaнди (Нерегистриран)
Публикувано12.09.06 15:17



Здравейте момичета,
Днес си взех резултатите от цитонамазката ( пръв преглед след конизацията), доктора каза, че всичко е ок и да отида отново преди Коледа, но все пак на цитонамазката пише наличие на метапластични клетки, слуз и обилно левкоцити, някой може ли да ми го разтълкува!Група по ПАП 2 и преди конизацията пак си бях 2-ра!



Тема Re: първи резултати след конизациянови [re: Лeнa]  
Авторaнди (Нерегистриран)
Публикувано12.09.06 15:37



Здравейте момичета,
Днес си взех резултатите от цитонамазката ( пръв преглед след конизацията), доктора каза, че всичко е ок и да отида отново преди Коледа, но все пак на цитонамазката пише наличие на метапластични клетки, слуз и обилно левкоцити, някой може ли да ми го разтълкува!Група по ПАП 2 и преди конизацията пак си бях 2-ра!



Тема Re: първи резултати след конизациянови [re: aнди]  
Авторwera (Нерегистриран)
Публикувано15.09.06 21:53



Здравейте, и моя първи преглед след конизацията мина; на колпоскопията ми казаха - без атипизъм и йод-позитивна повърхност на шийката и сводовете; цитонамазката ми е ПАП 2 / преди конизацията бях ПАП 3б с високостепенни плоскоклетъчни интраепителни лезии и имаше метапластични клетки, които незнам какво представляват/ , казаха ми да отида след 6 месеца на преглед и съм много щастлива. Пожелавам го на всички



Тема Re: след конизациянови [re: aнди]  
АвторToни (Нерегистриран)
Публикувано30.09.06 18:06



Здравейте,на 12,09,2006 г ми направиха електроконизационем коли утери. Резултатите от конуса са ЦИН II. На 28,09,2006 ми дойде менструация. Много е обилна. Това ме претеснява. На вас след колко дни ви дойде и обилна ли беше?Пихте ли някакви лекарства? На вас с конизацията правено ли ви е кюретаж?





Тема Re: след конизациянови [re: Toни]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано02.10.06 11:35



Момичета,здравейте отново.Тези седмици бях на прегледи-първо микробиология,а в сряда и цитонамазката трябва да е готова.За жалост,след почти едногодишно лечение,пак в пробата се регистрираха гъбички-умерено количество кандида и за моя изненада-коли бактерии,които се лекували с антибиотик.Казаха ми-първо се лекуват те и после гъбичките,които обаче се обострят от антибиотици и усещам,че този процес няма да има край....След сряда пак ще пиша,дано поне цитонамазката е добра,макар от колпоскопията да се видя ,че каналчето е възпалено





Тема Re: след конизациянови [re: Toни]  
Авторwera (Нерегистриран)
Публикувано02.10.06 23:34



Здравей, конизация ми правиха на 13-то число, а менструация на 29-то/ интервала като при теб/ но не беше обилна - сигурно друга е причината, не елконизацията. С конизацията ми правиха и абразио



Тема Re: след конизациянови [re: wera]  
АвторToни (Нерегистриран)
Публикувано04.10.06 15:38



Здравейте момичета,надявам се , че не ви се натрапвам.Вера,благодаря ти за отговора. На мен не ми е правено абразио по време на конизацията и вероятно за това ми беше по обилна менструацията.Тя вече преключи и съм по спокойна. Падна ми първия конец.На 13,10,2006 г. съм на контролен преглед и ще разбера дали всичко е наред . Вера , тъй като си преживяла това преди мен , бих желала да ти задам още някой въпрос , ако не ти досаждам.

Имам още болки долу ниско/ като тежест/. Много ми се вие свят, а вече съм 23 дни след операцията. Трябва да съм на работа на 09,10,2006 г. , но няма да издържа. Вие кога се почуствахте по добре?Движехте ли се много?



Тема Re: след конизациянови [re: Toни]  
Авторwera (Нерегистриран)
Публикувано04.10.06 22:48



Здравей, значи болки нямах / е може би само първата седмица, но никак не силни/, виене на свят също. Движех се средна работа, може би повече дори съм почивала, спях всеки следобяд, абе отгледах се на телевизия, по принцип съм доста слаба, ако това има значение. Виенето на свят може да е от обилната менструация, незнам. Първия преглед ми казаха да направя след 3 месеца/ мина вече/, а пък конците ми бяха резорбируеми.



Тема Re: след конизациянови [re: wera]  
АвторLena (Нерегистриран)
Публикувано06.10.06 09:35



Rezlutatite ot citonamazkata sa Pap 2,no sega 6te trqbva da lekuvam bakteriite i gubite i dnes pak dadoh proba v laboratoriqta zaradi koli nakteriite,o4evidno tova 6te se varti do bezkrai...uspeh na ostanalite i dano pone s vas vsi4ko ve4e e nared!



Тема Re: след конизациянови [re: Lena]  
Авторwera (Нерегистриран)
Публикувано06.10.06 21:10



Ще стискам палци да ги излекуваш, и аз лятото имах ентерококи и ми писнаха, сега съм добре. Искай непременно и антибиограма за бактериите и другото, което примен се случи: докторката реши , че тъй като съм слаба може да пия по-ниска доза антибиотик и съответно бактериите не бяха убити, та наново и слагах Лактофем



Тема Re: след конизациянови [re: wera]  
АвторToни (Нерегистриран)
Публикувано13.10.06 10:29



Поздрави на всички. Вера благодаря ти за това , че ми отговаряш. Днес съм при докторката, която ме оперира.Ще пиша. Успех на всички и горе глава.



Тема Re: след конизациянови [re: wera]  
АвторToни (Нерегистриран)
Публикувано18.10.06 11:49



Здравейте всички. Вчера бях на контролен преглед. Раната зараства добре.Взеха ми стерилна урина. Имам някаква инфекция.Вяра , ти след конизацията пи ли антибиотик ,после дадоха ли ти свещички вагинални/ Бетадин/?Малко ме е страх да ги сложа заради раната, защото са с йод.
Успех!



Тема Re: след конизациянови [re: Toни]  
Авторwera (Нерегистриран)
Публикувано18.10.06 20:55



Пих и антибиотик и слагах глобули Макмирор, бях получила течение, изследвах секрет и имах бактерии. Всичко това след около месец от конизацията. Докторът каза, че няма проблем, но не са Бетадин, питай най-добре



Тема Re: след конизациянови [re: Toни]  
Авторaнди (Нерегистриран)
Публикувано24.10.06 17:47



Здравейте момичета,

Искам да отговоря на Тони относно цикъла - аз също съм с много обилен цикъл след конизацията и това и вече 4месеца- все едно получавам кръвоизлив- гадничко е и ми прави впечатление че по време на цикъл сега ме боли много глава не корема,преди конизацията цикъла ми беше много оскъден и с болки в корема и тогава това много ме притесняваше! Аз също бях и с абразио! И сега и преди пак съм си с мното обилно бяло течение-въпреки че микробиологията не показва отклонения! Казват ми нарушена влагалищна флора!Доктори!

Май за бялото течение лек нама! Казаха ми за тампони с мед преди цикъл -сега и това пробвам да видя дали ще има ефект!



Тема Re: след конизациянови [re: Toни]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано27.10.06 12:50



Здравейте отново и от мен-поизгубих се,понеже ме затресе страшна депресия-от близо година аз здрава не мога да се видя и нямам месец или седмица без някакво лекарство

както писах по рано,сега лекувам нещо много неприятно и упорито-коли бактерии и не вярвам скоро да се оттарва ,а и ефекта би бил временнен,на приятеля ми от микробиологоията също откриха подобен вид бактерии днес пак сме на преглед за да му предпишат и на него лечение...Препоръчвам ви,момичета да си направите микробиология заради течението,понеже и аз си мислех че е от конизацията,но едва ли е само от нея...Е,това е засега от мен,надявам се да споделяте занапред вече само хубави новини и ви благодаря за подкрепата,успех!



Тема Re: след конизациянови [re: aнди]  
АвторToни (Нерегистриран)
Публикувано27.10.06 18:16



Здравейте момичета,вчера бях на преглед заради обилна менструация. Анди ,аз от януари месец имам проблеми с менструацията и мислех ,че след конизацията всичко ще мине , но уви не е така. От седем месеца пия Дуфастон/прогестерон/.Има малък ефект.Вчера го смениха с Целест.Според лекарката имам хормонални проблеми.Не мога да стоя на работа,когато ми дойде.Едвам издържам.Кръвното ми пада.Смятам да направя хормонални иследвания. После да се избере подходящото лекарство.

Успех на всички



Тема Re: след конизациянови [re: Лeнa]  
Автор alpha_beta (непознат )
Публикувано27.10.06 20:17



Привет на всички момичета писали в тази тема!
Жеалая ви искрено здраве и живот с по-малко проблеми!
Изчетох всичко написано и меко казано се ужасих - представям си какво сте преживели!
На мен ми предстои да ми махат полип от шийката и много се притеснявам, но предполагам че вашето заболяване е доста по-страшно!
Лекарката ми е Ралчева в онкологията. Малко се поуплаших, не съм ходила при други лекари засега!
Успех момичета! Ако някой нещо знае за полипите нека сподели! Пуснах такава тема но нищо съществено не е написано - само реплики като "няма страшно", а се надявах някой да ми сподели какво точно представлява процедурата, как боли, кога боли и т.н.



Тема Re: след конизациянови [re: alpha_beta]  
Автор Mese4inka (новак)
Публикувано27.10.06 20:25



alpha_beta аз също съм с диагноза полипи при Ралчева. Бях преди месец при нея, каза да отида като ми свърши М, което се пада в понеделник (30.10). Препоръча ми я позната като много добър специалист, но това което ме смущава е, че месец преди прегледа при нея бях при Слвачев от МД, който се води също за много добър лекар и според него всичко беше наред. Прави ми конизация през март и смятам,че ако съм имала полипи би трябвало да ги е махнал.
Иначе всичко, което изчето за полипите наистина не звучеше много страшно, само в един руски сайт беше споменато,че е желателно да махнат в краен случай, тъй като при повторна поява ставали още по-устойчиви.
На теб Ралчева какво ти каза?



Тема Re: след конизациянови [re: Mese4inka]  
Автор alpha_beta (непознат )
Публикувано27.10.06 22:35



Mese4inka, на мен ми каза незабавно да го махна за да нямам повече болки и кръвоизливи, макар че може и миомни възли да имам - това ще се докаже с ехографията. Аз се притеснявам от самата процедура дали е нещо като аборт - досега не съм имала, с каква упойка и други такива въпроси ме вълнуват.



Тема Re: след конизациянови [re: alpha_beta]  
Автор Mese4inka (новак)
Публикувано28.10.06 12:11



След като ти е казала незабавно да го махнеш не ти ли обясни в какво се състои процедурата, рискове и т.н...? Болките къде ги имаш? Аз не нямам нито болки, нито кръвоизливи и затова се чудя какво става.



Тема Re: след конизациянови [re: Mese4inka]  
Авторaлфa-бeтa (Нерегистриран)
Публикувано28.10.06 19:06



Аз много се притесних когато ми го каза и не успях да реагирам адекватно и да си задам всички въпроси. Боли ме както ми го описа с всички симптоми - болките са все едно ще ти идва мензиса но не идва, тъпа болка ниско долу, понякога с леко придърпване, понякога леки следи кръв във вагиналния секрет и като гарнитура - обилен мензис с големи съсиреци.
Аз изчетох много литература - полипите вътре в матката могат да се докажат само с хистероскопия или хистерография, а при теб как ги откриха? Освен това са 2 вида - фиброзни (от мускулатурата на матката) и мукозни (от лигавицата). Мукозните се махат с кюретаж а фиброзните - с отрязване. Така че ако са фиброзни а ти правят кюретаж няма да има ефект.
А нали се сещаш ако се явя пред лекар с такива разсъждения какво ще ми се случи!



Тема Re: след конизациянови [re: aлфa-бeтa]  
Автор Mese4inka (новак)
Публикувано29.10.06 10:34



Общо взето и аз се страхувам да задавам много въпроси, за да не демонстрирам, че съм запозната с темата, защото не знам как би реагирал лекаря. Ралчева не ми каза нищо за вида полип - единственото, което откривам при себе си като симптом са болките ниско вдясно от около месец. Нямам обилно кървене със съсиреци, нищо... Утре съм на преглед и ще видим какво ще каже. За кога ти е назначила операцията?



Тема Re: след конизациянови [re: Mese4inka]  
Авторaлфa-бeтa (Нерегистриран)
Публикувано29.10.06 17:10



В някой от дните през следващата седмица! :( Ще разбера като се обадя!
Стискам ти палци!



Тема Re: след конизациянови [re: aлфa-бeтa]  
Автор Mese4inka (новак)
Публикувано30.10.06 10:09



Здравей отново! Ходих до Онкологията при Ралчева, но така и не ме прегледа
:( Да ти кажа честно останах разочарована и изненадана от това което се случи. Със сигурност ще търся и второ мнение. При последния преглед ми беше предписала за пиене някои неща, както и вагинален гел. Каза, че имам полип и нещо като възпаление като при следващия преглед трябваше да бъда прегледана по-обстойно и да се вземе решение за действие. Днес мед.сестра ме пита "Имате ли направление Ном.7 за извършване на манипулация?" Аз и отговорих, че не са ми казвали да нося такова, а просто да мина още вднъж на прегледа да видим докъде са стигнали нещата. Върнаха ме за следващия път да нося това направление, като трябвало да се направи обгаряне на зоната, която не била зараснала. Нито ме прегледа отново да види дали след медикаментите нещата не са се подобрили, нито ми обясни кое как и защо. Директно заговориха за обгаряне,при положение,че вече съм минала конизация и бях казала, че мисля за бебе. Знам, че обгарянето не се препоръчва за нераждали жени и просто с чудя какво става. При Славчев всичко беше ОК, а сега отново обгаряне?! Ти не си ли мислила да търсиш второ мнение?



Тема Re: след конизациянови [re: Mese4inka]  
Авторwera (Нерегистриран)
Публикувано30.10.06 22:15



Здравей, аз съм била при много лекари, включително и Славчев, той ме оперира и съм много доволна, защо не отидеш при доцент Мария Попова от 5-та градска, много е добра, координати можеш да намериш тук чрез търсене в дира



Тема Re: след конизациянови [re: wera]  
Автор Mese4inka (новак)
Публикувано31.10.06 09:28



Четох за нея във форума, но не знам кога са и приемните дни и часове в V градска... Освен това досега съм ходила само при гинеколози, които са ми били препоръчани от някого, вече не знам на кого да вярвам





Тема Re: след конизациянови [re: Mese4inka]  
АвторJull (Нерегистриран)
Публикувано31.10.06 09:47



Доц. д-р Мария Попова изглежда наисстина е много добра, защото при нея ходят пациенти от цяла България. Мисля, че човек може да й се довери. А от д-р Ралчева лично аз нямам добри впечатления. В крайна сметка става въпрос за още едно мнение, а после човек решава! Успех!





Тема Re: след конизациянови [re: Jull]  
Автор Mese4inka (новак)
Публикувано31.10.06 11:24



Така е за второто мнение. Но честно казано от 3 посещения при лекари-все хвалени и посещавани от къде ли не - 3 различни мения съм чула. Задавам си въпроса - 4 лекар 4 диагноза ли ще ми постави?!





Тема Re: след конизациянови [re: Mese4inka]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано31.10.06 19:35



Здравей,прекрасно те разбирам -и аз доста изстрадах от псевдоспециалисти и компетентни съвети и да ти кажа и аз вече се чудя какво и към кого да се обърна,преди месец реших да се обърна към доктор Антоанета Ганчева и зсега съм доволна от отношението и-тя е гинеколог онколог и наистина щателно преглежда и изслушва,ще видим и по-натам,ако се интересуваш ще ти дам координати,успех и не се отчайвай!



Тема Re: след конизациянови [re: Лeнa]  
Автор Mese4inka (новак)
Публикувано31.10.06 21:29



Да, проследих цялата тема и прочетох, че и ти имаш такива проблеми-съжалявам! Ясно е, че ще се стискат зъби докато не се оправи висчко, проблемът е,че искам дете, а се страхувам да започна с опитите докато имам гинекологични проблеми

. Това от което имам нужда в момента е гинеколог, който няма да ми поставя фалшиви диагнози, с цел да го посещавам по-често за да вземе повече пари, а НАИСТИНА ще ми помогне да излекувам всичко, за да започна с опитите за бебе. Кога и къде приема твоята лекарка? И колко взима за преглед?



Тема Re: след конизациянови [re: Mese4inka]  
АвторCиepa (Нерегистриран)
Публикувано31.10.06 21:51



Момичета, мисля че всичко опира до това дали ни преглеждат в частния кабинет или в държавната клиника! За да ни лекуват "безплатно" се налага набавянето на купища бумащина, направления и т.н. за да се оправдае клиничната пътека. Сами виждате колко хартия се налага да изписват лекарите и сестрите при един преглед и манипулация с направление за хоспитализация например.



Тема Re: след конизациянови [re: Cиepa]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано01.11.06 08:56



Здравей,на мен също освен здравословните ми проблеми,ми тежи и отношениетио на алчните лекари,но поне засега при нея не срещам това-понеже не и знам координатите наизуст а и нямам много време в момента влез в Гугъл и напиши иомето на доктор Антоанета Ганчева и ти излизат телефона и работното време,адреса на кабинета и е на улица Искър23 май беше,а иначе цените са сносни-за цялостен преглед,включващ ехограф,колпоскопия,ситонмазка и проба за микробиология ми взе 35 лж,прецени и се надявам да се спре и твойто ходене по мъките,успех!



Тема Re: след конизациянови [re: Лeнa]  
Автор Mese4inka (новак)
Публикувано01.11.06 09:52



Здравей Лена, потърсих в гугъл името на А.Ганчева, но ми излиза инфо само за Онкологията на Пловдивско поле. За частен кабинет нищо не можах да открия:( Четох из форума, че Попова от 5 градска е много добра, тя ми е резервния варинат, но първо мисля да мина през гинеколог, който не е конкрето онколог, за да няма съмнение, че се опитва да ми пробута някоя диагноза, знаейки, че за да съм при него все някакавъ проблем триябва да има.Много лекари се възползват точно от тези наши страхове по най-лошия начин :( Та утре съм при Гунев, за когото не съм прочела нищо лошо от никого, пък да видим той какво ще каже.



Тема Re: след конизациянови [re: Mese4inka]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано01.11.06 21:28



Значи адреса и е на улица Искър23,пресечна е на Раковска и булевард Левски,иначе координатите в Гугъл са същите просто този адрес е малко по отдолу,успех!



Тема Re: след конизациянови [re: Лeнa]  
Автор Mese4inka (новак)
Публикувано02.11.06 08:59



Благодаря за адреса, надявам се да се окаже, че нямам нужда от преглед при онколог-днес ще се разбере

.



Тема Да разкажа...нови [re: Mese4inka]  
Автор Mese4inka (новак)
Публикувано03.11.06 09:04



... какъв беше резултатът от прегледа... Не само, че няма такова нещо като незараснала операция, ами дори и полипи нямам, както Ралчева беше казала. Изпадам в ужас като си помисля, че без малко щях да мина при нея за обгаряне - какво щеше да ми обгаря тази жена, след като всичко е наред?!

Тук е моментът да споделя и аз моето положително впечатление от Др.Гунев - за първи път от 2 години насам излязох от гинекологичен кабинет без да имам гинекологични проблеми. То не бяха хламидии, ракови клетки, полипи, възпаления, удебелени тръби... всяка диагноза от различен лекар. Но той човекът си го каза : "достатъчно голяма сте,за да знаете, че на 8 места да отидете-8 различни мнения ще чуете". Искам да се обърна към алфа бета: знам,че е с добри впечатления от Др.Ралчева, но я съветвам да потърси и второ мнение.Явно в този кабинет на мода е диагнозата "полипи", както при друг гинеколог, при който ходеха много мои приятелки се оказа, че всяка от тях (вкючително и аз) беше с удебелени тръби... Успех на всички!



Тема Re: Да разкажа...нови [re: Mese4inka]  
Авторwera (Нерегистриран)
Публикувано03.11.06 22:04



Здравей, най-напред от цялото си сърце ти пожелавам всичко да ти е наред. Но, хубавата прогноза не винаги е вярната, не искам да те плаша и дано при теб не е така. 15 години всичко ми беше наред цитонамазки РАР 1, само луф -синдром и не можах да забременея с 6 опита инвитро и всички светила обиколих, едва тази година няколко онколози казаха РАР 3Б и карцинома ин ситу и 4-ма лекари онколози го потвърдиха и направих конизация, резултата от хистологията на отрязаното също беше карцинома ин ситу, а когато се оплаквах от болки и разни течения винаги ме обвиняваха, че съм глезла, никого не можах да убедя, че не съм глезла, то накрая резултата се видя, даже един от лекарите искаше да прави тотална хистеректомия. Никога не вярвай на лекар ако ти каже, че нищо ти няма и ти трябва само спокойствие. Желая ти много късмет и здраве



Тема Re: Да разкажа...нови [re: wera]  
Автор Mese4inka (минаващ)
Публикувано04.11.06 18:30



Права си,че не трябва да се доверяваме само на едно мнение, затова винаги съм ходила на втори преглед при друг гинеколог. Но прекаленото вманиачаване,че на всяка цена тряба да ни има нещо също не е правилно. Достатъчно е да си изберем лекар, от който сме доволни и да ходим редовно на прегледи. В днешно време много медици гледат да измъкнат повече пари от пазиентите си и не се знае колко са реални диагнозите им. С дълго проучване мисля, че най-накрая намерих гинеколог от когото съм доволна.Затова съветът ми към всички жени и момичета е преди да изпаднат в паника от откритите им ракови клетки, хламидии, полипи и куп други страшни "присъди" е да поема дълбоко дъх и решат къде биха могли да се консултират с още един лекар, на когото имат доверие. Едва тогава, ако се налага лечение да предприемат необходимите действия.



Тема Re: Да разкажа...нови [re: Mese4inka]  
Автор alpha_beta (непознат )
Публикувано04.11.06 20:33



Благодаря на месечинка за добрите съвети!
Това наистина е ужасно - да отидеш при лекар и да ти напише фалшива диагноза само за да ти вземе още пари! Не знам как със сигурност можем да се предпазим от това, още повече като е трудно дори на добър лекар да попаднеш.
Не знам дали при теб точно така се е случило.
Аз бях при Ралчева на профилактичен преди 2г. и тогава видях най-внимателния лекар - не усетих как ме прегледа! А ми се е случвало при един професор (не му помня името) само след вземане на материал за цитонамазка да имам кървене и болки 3 дни след това.
За втори път бях наскоро при Ралчева и ми каза че имам полип още преди да си кажа оплакванията, а симптомите си ми бяха като по учебник.
Момичета - ходете редовно на профилактични гинекологични прегледи - непременно! И на мамолог - също!
Месечинка, не знам какво да ти кажа, но след като си имала конизация е добре да продължиш да ходиш при гинеколог онколог.
В моя случай мога да кажа само хубави неща за Ралчева.
Желая на месечинка здраве и успех в това което искаш! :)



Тема Re: Да разкажа...нови [re: alpha_beta]  
Автор Mese4inka (минаващ)
Публикувано04.11.06 21:45



Алфа бета, благодаря ти за пожеланията! Надявам се всичко да мине успешно при теб, още повече обаче се надявам диагнозата ти да е по-скоро лекарска грешка. Относно Ралчева, както вече писах - отидох при нея по препоръка. За прегледа при нея не мога да кажа нищо лошо-наистина беше внимателна. Това, което не ми хареса е, че нямаше контролен преглед след приема на изписаните медикаменти, а директно ми назначи обгаряне. Иначе на прегледи си ходя редовно

Дори по-често от необходимото . Пожелавам ти още веднъж съвсем скоро да си напълно здрава, а също така да си припомняш от време на време, че проверката е висша степен на доверието (особено когата става дума за здравето)!



Тема Re: Да разкажа...нови [re: Mese4inka]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано05.11.06 10:03



Миличка,и аз ти изпращам поздравления за добрите новини и силно се надявам и занапред нещата да вървят все в положителна насока!Но няма и как да не се присъединя към съвета за поне още едно мнение-казвам го като човек,минал пред ада на ''добрия резултат'' и 4 мес .живеех с тази илюзия-мисля,че съм писала по-нагоре какво ме сполетя и само при мисълта настръхвам!Най-малкото,което може да направиш като допълнително успокоение е поне една цитонамазка и преглед с колпоскоп-сега не знам през какви процедури си минала,но ако имаш и конизация като мен е добре да те погледне и онколог,колкото и страшно да звучи-успех и само добри резултати!



Тема Re: След конизациянови [re: Лeнa]  
АвторTeди (Нерегистриран)
Публикувано14.11.06 10:28



д-р Начев от Майчин дом. Приема всеки понеделник от 14.00 часа с предварително записване в кабинет 214. При прегледа прави и цитонамазка, която се получава следващия понеделник. Ако прецени прави и биопсия. Прегледа е 35 лв., цитонамазката е 5 лв., биопсията е 10 лв. Ако след получаване на резултатите прецени че е необходимо оперативно лечение, той казва на акушерката да те запише за операция, обяснява ти каква е и какво е необходимо да направиш и т.н. Определено е компетентен, с добро отношение към пациента, което е много важно и отговаря на всичките въпроси, които му се задават.



Тема Re: Да разкажа...нови [re: Лeнa]  
Автор Mese4inka (минаващ)
Публикувано14.11.06 14:13



Благодаря за подкрепара Лена. Онколога, при когото ходя ми прави конизацията и каза, че вече всичко е наред. Въпреки това реших да проверя дали това наистина е така и потърсих второ мнение. Според новия лекара съм имала все още нещо за горене и полипи. Отидох на трето мнение-там гинекологът ми каза, че съм била при най-добрия и той чудесно си е свършил работата. Вчера бях на хомеопат, жената също искаше да ми помогне и се разрови да търси телефона на "Д-р Бог". Аз не знаех на кого викат така, затова чак като като каза: " абе къде съм го записала този Славчев" разбрах, че и тя има предвид този, при когото ходя. Така, че от много и различни места ми препоръчват само моя си лекар... реших да взема първото и третото мнение под внимание, а тази с многото диагнози да впиша в графа "жадни за пари". Сега ходя на пак при втория на фоликулометрия, защото има съмнение за СПКЯ. При Славчев-само за сложните процедури, че при него се чака мнооого за час и мноооого в самия кабинет да ти дойде редът.
Надявам се при теб всичко да е наред! Поздрави!



Тема Re: Да разкажа...нови [re: Mese4inka]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано14.11.06 15:24



Това да се чува и дано наистина вече лошото и притесненията останат далеч назад!Пожелавам ти само здраве занапред и вече само хубави новини:)



Тема Re: След конизациянови [re: andy]  
Авторlva (Нерегистриран)
Публикувано24.11.06 19:02



Zdraveite!I na men mi praviha konizaziq sled Paps IV b.I pri men be6e svi4ko nared,do skoro.Godina i polovina sled tova se poqvi rezultat IIId.Sega 6te vidim kakvo 6te mi pravat...Problema e 4e sam 22 i vse pak mi se iska i deca da imam,koeto ne znam dali 6te e vazmojno sled vsi4ki operacii koito moje bi 6te mi napravat.Moje li nqkoi ne6to da mi kaze po tozi vapros?



Тема Към Иванови [re: lva]  
Автор Mese4inka (минаващ)
Публикувано27.11.06 12:05



Мила Ива,
съжалява, че резултатите не са добри. Но най-добре е при такава висока група да подбереш много внимателно специалиста, при когото да отидеш, за да може да те посъветва как се постъпва в такива ситуации и какво трябва да предприемеш оттук нататък. Ако искаш пиши ми на лични за да ти дам координати на моя гинколог, за който казват, че е факир на такъв вид операции. Стискам палци всичко да се оправи!



Тема Да разкажа и аз...нови [re: lily]  
АвторИвa (Нерегистриран)
Публикувано12.12.06 10:04



Здравейте момичета!
Да кажа и аз най после какво стана с мен, още повече, че е обнадеждаващо!!!


Направих си най-накрая въпросното изследване след лазера. Още на прегледа лекарят каза, че всичко му изглеждало ОК, а днес звъник и за резултата от цитонамазката. Отговорът беше, че е нормална. Е, аз не се задоволих с това и настоях да ми кажат група (да е съм изчела всичката литература по въпроса за нищо, я! ). Отговорът беше - Іва-ІІра... Не знам как от ІІІд става І, но мисля да не се задълбочавам повече.
Желая на всички здраве и само добри новини!
И весели празници!



Тема Re: Да разкажа и аз...нови [re: Ивa]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано20.12.06 11:54



Привет!Много се радвам,че всичко е минало така добре,Ива,хубаво е,че си била на лазер,дано всичко е вече изчистено и да има само добри резултати!Въпреки това винаги си искай резултата от цитонамазката,понеже и на мен така ми бяха казали след обгарянето,че всичко е наред,без да видя с очите си резултата и след 2 мес.се оказа ,че съм си с 3 Д,така че си имай винаги едно наум!Весели празници и от мен и пишете какво става,запуснахме го тоя форум напоследък:)



Тема Re: Да разкажа и аз...нови [re: Лeнa]  
Автор Mese4inka (минаващ)
Публикувано20.12.06 17:05



Ама това си е направо чудесна новина, че сме го запуснали :) Нали значеш, липсата на новини е добра новина :) Здраве на всички през новата година!



Тема Re: След конизациянови [re: lva]  
Авторlva (Нерегистриран)
Публикувано23.12.06 23:42



E,okaza se 4e i dve konizacii mogat da se prejiveqt.Tozi pat oba4e par4eto e zna4itelno po malko,za6toto be6e hvanato po na vreme.O6te imam 6ans za deca!:-) E,pak be6e karzinoma in situ,ama ve4e dva pati go imam i me spasqvat (da 4ukna na darvo).Da jivee medizinata!Taka 4e momi4eta,gore glavite,vsi4ko koeto se hvane na vreme e le4imo!



Тема Re: След конизациянови [re: lva]  
АвторJull (Нерегистриран)
Публикувано25.12.06 10:40



Честито Рождество, мила Ива! Желая всички премеждия да останат зад гърба ти и да се появи желаното бебче!


Имам въпрос. В последния си постинг пишеш, че си имала два пъти диагноза "Карцином ин ситу" (вероятно установен при биопсия). А какви са хистологичните резултати след конизацията? Установени ли са атипични клетки? Това много, много ме интересува!
Благодаря ти и още веднъж - весели празници!



Тема Re: След конизациянови [re: Jull]  
Авторlva (Нерегистриран)
Публикувано26.12.06 16:21



Chestoto rojdstvo i na teb! I az si pojelavam beb4eto da se poqvi nqkoi den,ne e zadaljitelno da e sega :-))) Tova pozelavam i na vsi4ki s podobni problemi! Az ne6to ne razbiram vapros ti,qvno ne sam takav ekspert za kakvto se imah :-) Sled vsqka koniza4iqta izrqzanite par4eta gi izsledvaha v patologiqta i dvata pati tam bqha namereni kletki ot takiva s tejna displaziq do takiva na karzinoma in situ. I dvata pati kazaha 4e bili izrqzani na palno-4e kletkite po raba na par4eto ve4e bili normalni. Ako tova otgovarq li na vaprosa ti.....:-) Kade dali e imalo atipi4ni kletki?
Vsik4o hubavo!



Тема Re: След конизациянови [re: lva]  
АвторJull (Нерегистриран)
Публикувано27.12.06 14:18



Благодаря, Ива! Твоят случай просто е по-различен от моя... Няма значение, важното е всичко да бъде наред! От сърце ти го пежелавам!





Тема Re: След конизациянови [re: lva]  
Авторwera (Нерегистриран)
Публикувано28.12.06 09:39



Здравей, понеже и на мен лятото ми правиха конизация с резултат карцинома ин ситу искам да те питам на теб през колко време ти ги правиха и как се установи втория път.



Тема Re: Здравейтенови [re: Mese4inka]  
АвторToни (Нерегистриран)
Публикувано28.12.06 21:01



С мен всичко е наред.В края на януари ще ми вземат секрет за цитонамазка,тогава ще пиша.
Искам да пожелая на всички Честито Рождество Христово!От все сърце ви желая здраве и любов и нека Господ ви пази.
Весели Новогодишни празници.



Тема Kam Veraнови [re: wera]  
Авторlva (Нерегистриран)
Публикувано29.12.06 13:53



Zdravei!
Ami sled parvata konizaciq si hodih na proverki prez 3 meseca.Godina i polovina vsi4ko be6e II grupa,no sega v kraq na noemvri se poqvi pap IVa. Napraviha mi vtora konizaciq i pri izsledvaneto na otrqzanoto par4e pak e bil ustanoven carzinoma in situ.
No tozi pat otrqzanoto par4e be6e dosta po malko,za6toto po navreme se hvana.
Taka 4e moga da ti dam samo edin savet-prez 3 meseca, savsem redovno pap test,i to ne samo ot van6nata 4ast na shiikata ami i ot kanala s pomo6ta na edni 4et4ici se pravi tova,za6toto pri jeni koito ve4e sa imali konizaciq veroqtna promqna na kletkite po4va ot po navatre v kanala,a ne ot van6nata 4ast- usta na 6iikata, ili tam kakvo se kazva. Kato si pravih tova redovno dori i da ne dava Gospod ako pak se poqvi 6te e opravi6!Kasmet!
I o6te edin vapros-pri tvoita koniza4iq vsi4ko be6e iz4isteno,nali?Napravili li sa ti i kurtaj na gornata 4ast na shiikata i na matkata?Pri nego kakvo se e ustanovilo?
Kasmet!





Тема Re: Kam Veraнови [re: lva]  
Авторwera (Нерегистриран)
Публикувано29.12.06 14:20



Благодаря, вече направих две цитонамазки - РАР 2, добре са. При мен се установи карцинома ин ситу на отрязаната част, хроничен ендоцервицит при другите изследвания и пролиферативен ендометриум за матката, което е добре, зесега. Весели празници



Тема Нещо не разбрахнови [re: Toни]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано29.12.06 19:33



Честити празници и от мен,момичета!Четейки обаче написаното от Ива,нещо не разбрах-на 12ти декември пише,че е пап 1,а сега че е била пап 4 и е последвала реконизация-да не би две момичета с едно и също име да пишат,или аз нещо не съм разбрала?През януари и аз трябва да ида пак на цитонамазка,че нещо не ми харесват нещата,все още пия и хапчетата за коли бактериите,а за тези 2 мес за лош късмет ми се наложи на 2 пъти да пия и Постинор дуо,та едногодишното лечение на хормонален дисбаланс отиде по дяволите...Пазете се и пишете как сте!



Тема Re: Kam Weraнови [re: wera]  
Авторlva (Нерегистриран)
Публикувано29.12.06 19:36



Wera,az do kolkoto znam,tozi endocervicit,makar i hronizen e pri4inen ot taka nare4enite hlamidi.A te ot svoq strana se vodat,spored novi izsledvaniq, za vajmojni pri4initeli na raka na 6iikata na matkata.No te mogat da se lekuvat s antibiotici do kolkoto sam 4uvala. Na teb kak ti go ustanoviha otzi endocervicit? Bih iskala i az takova izsledvane da si naprava...
Veselo posre6tane na Novata Godina!





Тема Re: Нещо не разбрахнови [re: Лeнa]  
Авторlva (Нерегистриран)
Публикувано29.12.06 19:47



Zdravei mila Lena!Da,prava si i az zabelqzah 4e sme dve Ivi v foruma i za tova si seobarkala.Az sam tazi s dvete konizacii....Veseli praznici!



Тема Re: Нещо не разбрахнови [re: lva]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано29.12.06 20:05



Да,и аз това си помислих:)Искам да те попитам на теб беше ли ти открит папилома вирус,понеже знам,че той е главния причинител за подобен род проблеми при жените,и на колко години си,понеже мисля,по горе видях 22,което значи ,че сме почти връстнички ,а и а змного се безпокоя дали някога ще мога да имам деца,предвид всичките мнипулации и заболявания,а сега и тези хормони:(Дано всичко с теб занапред е наред,прегръдки!



Тема Re: Нещо не разбрахнови [re: Лeнa]  
Авторlva (Нерегистриран)
Публикувано30.12.06 11:20



Zdravei Lena!
Da,az sam na 22.Dva pati mi praviha izsledvane za papiloma virusa- i dvata pati ne mogat da go otkriqt.Posledno ni kazaha 4e mojelo da se tam,pak prosto da ne moje da se otrkie.Za deca ne se pritesnqvai,6te te za6iqt s konzite,6te leji6 pove4e,proverki na ultrazvuk po 4esto i vsik4o 6te e nared!Za6toto mi kazaha 4e otvarqneto na 6iikata, spontanniq abort,ne stava ot dneska za utre,ami si ima simptoni koga e tragnala da se otvarq i tova e malko ili mnogo baven proces.Kato ima problem slagat o6te edin 6ef i gotovo.Daje sa6testvuva i operaziq-trahelektomiq se kazva,koeto se pravi na jeni s naprednal rak.Togava se maha cqlata 6iika i dupkata se za6iva s konzi i pak imat 80% 6ans za deca.6tom te,bez 6iika mogat,moje6 i ti!


Vesela Nova Godina!



Тема Re: Нещо не разбрахнови [re: lva]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано30.12.06 13:06



Дано да е така,както са ти казали,понеже аз като бях на изследване,лекарката ми каза,че вижда отново някакво зачервяване на каналчето и е хубаво ако имам планове за деца да родя до 2 години,понеже после можело да се наложи нова операция и тогава вече не се знаело...трябвало да има поне остатък от шийка ,за да има какво да се шие,а тя в здраво състояние е около 2 сантиметра,след операцията вече е един...спомена ми също за някакви маточни инжекции,които се прилагали,ако пак възникне опасност от операция,само каза,че са доста скъпи и нищо друго...Както и да е,още веднъж весели празници и по -здрава Нова година!



Тема Re: Kam Weraнови [re: lva]  
Авторwera (Нерегистриран)
Публикувано30.12.06 19:32



Заедно с конизацията ми правиха и абразио и хистологичните резултати от патологията бяха такива: връх на конуса - хроничен ендоцервицит, конизирана маточна шийка хроничен цервицит карцином ин ситу, а другите изследвани неща от абразиото са хроничен ендоцервицит, а иначе резултатите ми за хламидии са отрицателни



Тема Re: Нещо не разбрахнови [re: Лeнa]  
Авторlva (Нерегистриран)
Публикувано30.12.06 20:01



Mila Lena,tozi ultimatom za 2 te godini za deca i na men mi go dadoha.Ti si na 23 nali?Ama to taka razdane na sila edva li ne,neznam...Dano vsi4ko se naredi nqkaksi.
Ama zane6 li kakvo,6iikata mai e pove4e ot 2cm zdrava-nqkade kam 4-4.5. Za6toto ne men parviq konus ima6e razmeri-na gore 3.5, na strani 1.5 cm i na vatre (kam garba vse edno) 0,8cm. Tova be6e tesen,visok konus. Sega mahnaha 1,5 na gore,1,5 na strani i 1cm na vatre-mnogo po malak ot parviq.Te rezat samo konusi,a ne kato na salam-bum 2 cm gi nqma napalno.4astite koito ostavat ot strani na konusa vse pak mogat da se po za6iqt. Plus tova tazi takan,epitelnata, se vaztanovqva sama s vremeto do nqkade.E,az ne znam pri teb kolko sa rqzali,no vse pak e bilo konus,ili?Taka 4e spokoino!
Za injekciite neznam,v petak sam na lekar 6te go preslu6am kakvo 6te mi kaze za tqh.Kakvo pravat tezi injekcii?
A imunnata sistema podsilva6 li q?Az piq nqkakva gadna 6vedska gor4ivka.Mnogo gadna....
Cao za sega!



Тема Re: Kam Weraнови [re: wera]  
Авторlva (Нерегистриран)
Публикувано30.12.06 20:06



O razbiram,togava zabravi kakvo ti pisah.A izsledvaneto za hlamidi kak ti go napraviha?Az iskah da mi pravat-ama kazaha 4e nqmalo nujda.hm
Mersi i veslei praznici!



Тема Re: Нещо не разбрахнови [re: lva]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано30.12.06 21:05



На мен въобще не са ми показвали изрязаната тъкан-само ми акзаха горе долу колко е и колко остава,питах и за вероятността това да рецидивира и ми каза,че е около 4%,ама като гледам е повече

Относно инжекциите-каза,че се биели в матката,когато се появи рецидив,понеже моята операция беше в Онкологията,може би там прилагат подобни терапии,нямам идея...А за забременяването и износването донякъде си е и до организъм и късмет как ще протекат нещата,затова съм се оставила по течението и каквото стане занапред,ще видим и аз с тея постинори и хормони докъде ще се докарамИначе пих Изопринозин 2 опаковки,но не усетих никакъв ефект,даже след края на приема се разболях,а сега пия и за бактериите Уростим и вече като чуя за хапче ми се повдига,ама няма начин...Това е,дано лекарят ти обясни по -детайлно за тези неща,ще чакам новини!



Тема Re: Нещо не разбрахнови [re: Лeнa]  
Авторlva (Нерегистриран)
Публикувано30.12.06 23:06



Oh milickata!Napalno te razbiram.Na men sa6to ne mi bqha kazali,no az si iskah kopiq ot vsi4kite histologi4ni izsledvaniq i takiva ne6ta i tam go pi6e6e vsi4ko tova.
A veroqtnosta naistina e malka,ne se trevozi,az po skoro sam izklu4enie,a ne pravilo.Nikoi ne e kazah 4e i na teb 6te se slu4i!Po prinzip ako do sled 2 godini ne rezedivira,nqma nikoga da rezidivira 4etoh az.No az izkarah samo godina i polovina....No znae6 li,nai vajnoto e da sme jivi.Na sveta ima dostata4no sira4eta koito se nujdaqt ot roditeli!I te go zaslujavat ne po malko ot hipoteti4ni sobstveni deca.Az sa6to iskam svoi,no ako taka e rekal Gospod,4ovek ni6oto ne moje da napravi!
Prava si,vsi4ko e do kasmet za iznosvaneto.A ti pravi6 li opiti ve4e za dete?(ako moga da pitam de)A kolko vreme sled operaziqta moje da se zabremqva?Vednaga sigurno ne...,ili?Az ne si i mislq za opti!Nito podhodq6 maj imam,nito sam si zavar6ila sledvaneto!Ne moga seda i deca da gledam!

No se nadqvam vsik4o da se podredi nqkaksi....Pregradki!



Тема Re: Нещо не разбрахнови [re: lva]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано31.12.06 19:00



Здравей отново,не знам,очевидно при всеки е строго индивидуално,следващата седмица смятам да ида пак на преглед и да видя какво е положението.Иначе имам сериозен приятел,който много настоява вече да имаме деца,но аз въобще не се чувствам готова във всеки един аспект-имам още да следвам,а и финансово никак не сме закрепнали,че да обричаме още едно същество,макар като гледам и занапред нещата няма да се променят особено,но каквото сабя покаже!Пищи как е минал и твоя преглед,а аз ако имам новини ще ги споделя!Прегръдки и повече здраве и кураж през Новата година!



Тема Re: Нещо не разбрахнови [re: Лeнa]  
Автор alpha_beta (любознателен)
Публикувано01.01.07 15:24



Здравейте момичета! Вече и аз съм в клуба на конизираните!
Оперираха ме на 7.12. Зашита съм с резорбируеми конци.
Искам да питам някоя от Вас видяла ли е да и падат конците и на кой ден става това нормално?
При мен вчера падна 1 конец - т.е. 24 ден след операцията, възможно ли е това и не е ли късно?
Освен това забелязах, че след падането на конеца течението силно намаля, а беше едно такова гъсто и жълтеникаво без миризма.
Моля Ви споделете опит!
Благодаря предварително и Ви желая прекрасна 2007г.!



Тема Re: Нещо не разбрахнови [re: alpha_beta]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано01.01.07 16:16



Здравей!При теб защо се стигна до конизация?На мен незнайно защо ми сложиха конци,които след месец трябваше да ходя да махат,срещу такса ,разбира се

Хубаво е,че твоите са такива.Мисля.че е нормално вече да падат,а и течението да отслабне,мен пък много ме боля след операцията,та стигнах до биене на инжекция аналгин.Това е,здрава Нова година и на теб!



Тема Re: Нещо не разбрахнови [re: Лeнa]  
Автор alpha_beta (любознателен)
Публикувано01.01.07 17:16



Привет Лена!
Махнаха ми полип от шийката, който след хистологията показа дисплазия 2 степен, с препоръка на патолога за конизация. Затова ме конизираха.
Самата операция беше с хубава венозна упойка, нищо не се усеща, събуждаш се като след дълбок сън, но веднага след събуждането започнах да усещам силни болки ниско долу в корема.
Мен също много ме боля след операцията - цели 24 часа не бях на себе си, болки като при раждане - маточни контракции. Биха ми на 3 пъти аналгин. Освен това имаше сложена голяма тампонада да притиска да не кърви, от което не можех да се изпишкам, та ме и катетризираха, което ме довърши. Едвам оживях от болки нощта, биха ми аналгини но не ми помогнаха, едвам дочаках на сутринта лекаря да ме прегледа и да махне тампонадата.
Това е, засега съм добре, хистологията на конуса била хубава, следва следене 2 години.
Това течение ми приличаше малко на гной, може да бъркам, може ли да е било от опита на организма да изхвърли конците?



Тема Re: Нещо не разбрахнови [re: alpha_beta]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано01.01.07 17:28



Не би трябвало,те са изцяло органични,течението е нещо естесвено след подобна операция,аз го имах към месец.След моята операция цяло денонощие си бях с катетър ,та след махането му ръката ми беше морава,абе,ужас!И същото с тампона-болка и неразположение,особено като ме караха и да се разхождам час след операцията

Ти поне вече си имаш дете,така че няма страшно,не мисли за това,повече спокойствие и редовни пртегледи!



Тема Re: Нещо не разбрахнови [re: Лeнa]  
Автор alpha_beta (любознателен)
Публикувано01.01.07 17:43



Благодаря ти мила, зтраве ти желая и на теб!
Чао, до скоро, пак ще пиша!



Тема Kam alpha_betaнови [re: alpha_beta]  
Авторlva (Нерегистриран)
Публикувано01.01.07 21:10



Zdravei!
Ne se pritesnqvai za bolkite sled operaziqta.Pri vtoriq pat i az kato se sabudih 4e bole6e i me natapkaha s bolkouspokoqva6ti,no do kraq na denq minaha bolkite.Katetar imah i az-24 4asa ne sam mradnala ot legloto.Tamponada sa6to 24 4asa tarpqh!
A tezo konzi s koito sa te za6ili kade sa?Pri men sled izrqzvaneto sas skalpel sa sprqli kravote4enieto s t.n elektro4eski noj-ranata se obgarq taka da se ka4e za da ne karvi.S konzi sa za6ili kravonostine sadove.Takiva konzi li ima6 predvid?Te li ti kazaha 4e trqbva da se izhvarlqt tezi konzi ot organizma?Na men takova ne6to nikoi ne mi e kazali....
A te4enieto i pri men mina vsi4ki cvetove na dagata.No i pri parvata konizaciq,predi 1,5 godina pak be6e taka,tai 4e e normalno bil kazala az.
A kolko vreme ima6 te4enie sled konizaciqta?Pri men ve4e 12 dni-vednaj po-malko,vednaj pove4e.A parviq pat sprq za semdica.Kolkoto vreme e normalno da te4e?
Do skoro!



Тема Re: Kam alpha_betaнови [re: lva]  
Автор alpha_beta (любознателен)
Публикувано01.01.07 21:36



Привет Ива!
Разбрах че ти за съжаление си претърпяла втора конизация!

Това ли е което наричат "реконизация" или друго?

За конците - доктора ми каза че може вече да ги видя че излизат (това беше на 13-я ден при преглед, защото прокървих малко на 12-я). Но видях конец да пада чак на 24-я ден и се питам дали не е позакъснял.
Всъщност конизациото ми е хирургическо, не съм обгаряна, конуса е отрязан със скалпел, абразио на матката и после шиене, но не си представям как точно е шито там и не знам и колко конеца - забравих да питам.
А течението - всички цветове както ти се изрази, с различна сила, последно беше гъсто и жълтеникаво без миризма, но от вчера от както падна конец мисля че доста е понамаляло, почти няма. От време на време ме наболява леко корем като при менструация.
Между другото - доктора ми каза, че поради абразиото менстр. може да закъснее от 25 до 40 ден от манипулацията, но при мен дойде по-рано - на 16-я ден от операцията или 23-ти от последния ми цикъл, беше само 2 дни и доста слабо, но не кафяво а си беше кървене.

Ива, а следенето за рецидиви после с цитонамазки ли става, или и колпоскопия, какво друго?
Четох че цитонамазките не са много точни. Аз си бях 2-ра група по ПАП дори и с полипа.



Тема Re: Kam alpha_betaнови [re: alpha_beta]  
Авторlva (Нерегистриран)
Публикувано02.01.07 00:05



Zdravei otnovo!
Oh,na men za6to nikoi ni6to ne mi e kazal za padane na konzi,6te gi ubiq!Sega v petak sam na pregled,6te q vidim tazi rabota!


Ami rekonizaciq poprinzip napi4at konizaciq vednaga sled parvata,kogato ne vsi4ko e bilo otstraneno.Pri men sled parvata vsi4ko be6e otstraneno i godina i polovina citonomaskata be6e II grupa,no sega mi se poqvi pak IVa i pak me operiraha.Zna4i prosto se be6e poqvilo pak.No veroqtnostta tova da stane e mnogo malka,az sam izklu4enie a ne pravilo-taka 4e ne se pritesnqvai.
Ti si imala polip,ne znam kak e pri teb.No pri moq karzinoma in situ deto imah citonomazkata i kolkoskopiq stigat kato proverki.Sajelqvam 4e za tova ne moga da ti kaza ni6to.
A sled parvata konizaciq i na men mi doide menstruaciqta mnogo po rano.Sega 6te vidim....
Vsi4ko hubavo!



Тема Re: Иванови [re: lva]  
Автор alpha_beta (любознателен)
Публикувано02.01.07 00:49



Благодаря Ива!
Разбрах разликата с реконизацията!
Стискам ти палци да се възстановиш бързо и вече да нямаш рецидиви!
Пиши пак след прегледа и как се чувстваш изобщо!
И аз съм на линия и ще следя темата редовно!
Радвам се че тук открих "сестри по съдба" така да се каже!
Желая здраве на всички!



Тема Re: Иванови [re: alpha_beta]  
Автор daizy_new (непознат )
Публикувано02.01.07 01:07



Здравейте момичета! Ч.Н.Г. на всички ! Бъдете здрави и усмихнати през цялата година! Аз не влизам тук с много приятен повод ,,но какво да се прави ,занете как е..Искам да ви попитам към кой доктор да се обърна за проблема, който явно като прочетох всички постинги тук написани от вас ,е почти същия.Откриха ми ХПВ с вътрешни кондиломи и резултата от цитонамзаката ми е ПАП 3Д.Гинеголога при който ходя не е специалист ..но и не искам да получавам съвети от него.За това прибягвам до вас като ви моля за помощ.Не ми е правена биопсия ,но явно трябва спешно да ми се направи .ГП-то ми е на работа на 03/01 и мисля да ходя за направление ,но не знам при кого да отида с него

Бихте ли ми предложили добър специалист ,които да ми обърне внимание и да направи всичко каквото е необходимо ..... Благодаря предварително на всяка от вас която се отзове с отговор!!! Още веднъж ви пожелавам здраве !!!



Тема Re: Иванови [re: daizy_new]  
Автор alpha_beta (любознателен)
Публикувано02.01.07 12:59



daizy_new, ще ти напиша на лични координатите на моите лекари!



Тема Kam alpha_betaнови [re: alpha_beta]  
Авторlva (Нерегистриран)
Публикувано02.01.07 14:24



Zdravei!Moje li i az da ti pi6a na li4ni za koordinatite na lekarq ti,za6toto ot moite hi4 ne sam dovolna!Zatova ne gi i prepora4vam...



Тема Re: Kam alpha_betaнови [re: lva]  
Автор alpha_beta (любознателен)
Публикувано02.01.07 15:00



Да разбира се Ива, но не знам като не си регистрирана как да ти пиша лично съобщение! Ако искаш дай е-меил или се регистрирай!



Тема Re: Kam alpha_betaнови [re: alpha_beta]  
Авторlva (Нерегистриран)
Публикувано02.01.07 15:20



Davam email- idacenova@abv.bg Mersi!



Тема Re: Kam alpha_betaнови [re: lva]  
Автор daizy_new (търсеща)
Публикувано02.01.07 17:34



Благодаря на алфа-бета за личната бележка!

Според мен ми трябвя доктор , който да оперира и да разбира от проблема ХПВ.Тук чета за трима ,на които се спрях ,но не знам кого да избера.....много се страхувам да не направя погрешен избор.Това са Карагьозов-син,Славчев и Румен Димитров и тримата от МД...а и още един д-р Начев. Някакви съвети,мнения???Отново благодаря предварително за отговорите.Надявам се не съм досадна с въпросите си ,но наистина ми е притеснено......



Тема Re: Kam alpha_betaнови [re: daizy_new]  
Автор alpha_beta (любознателен)
Публикувано02.01.07 18:48



Майчин дом е добър избор, чела съм по други форуми много добри отзиви за лекарите там, и специално за тези лекари, които цитираш. От тях признание от лекар за лекар съм чула за Божидар Славчев, и дори мисля че прякорът му е "Д-р Бог".

Аз се доверих на хирург в онкологията и смятам, че не сгреших.
Моето страдание също е резултат на ХПВ (хюман папилома вирус) - не знам защо като пиша отговор и не ми работи латиницата.

Успех ти желая мила и пиши!



Тема Re: към Дейзинови [re: alpha_beta]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано02.01.07 21:34



Здравей и от мен,бях със същия резултат и вирус като твоя и моят съвет е-не губи и ден повече!!!При мен опитваха с обгаряне,имуностимулатори,но ПАП 3 Д не се лекува така лесно и в болшинството случаи оперативната намеса е решаваща,а както ми казаха на мен за моя случай и животоспасяваща!Не искам да те стряскам,но аз живеех 5 мес. с мисълта,че вече всичко ми е наред след обгарянето!Относно лекар-аз съм оперирана в Онкологията при доктор Чакалова и доколкото знам ,там са много добри специалисти именно с такава насоченост!Сега ходя на профилактични при доктор Ганчева и също съм много доволна,тя е онколог-гинеколог.За Ива-не се безпокой,сигурно твоите конци за били захарни и за се разградили в организма,аз съм една от малкото,които трябваше да ходят да им ги махат след един месец срещу 16лв

Доколкото знам почти навсякъде слагат органични и няма нужда да се ходи да се махат,прегръдки и кураж на всички!



Тема Kravotechenieнови [re: Лeнa]  
Авторlva (Нерегистриран)
Публикувано02.01.07 21:38



Momicheta,az dneska si izkarah akala-stavam sutrinta,te4e krav vse edno e menstruaziq,ama svetlo 4ervena.A to4no tova mi kazaha 4e ne trqbva da te4e.Shash i panika!Ti4am az pri doktora-minavalo ama mojelo da te4e krav o6te dve sedmici!Za6toto bilo praveno sas skalpel!Pri vas ima6e li takiva te4eniq?





Тема Re: Kravotechenieнови [re: lva]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано02.01.07 22:25



За пръв път чувам.Гледаха ли те на колпоскоп?Май наистина няма да е зле да смениш лекаря,избери си някой онкогинеколог и не се притеснявай,дано мине скоро и не е болезнено!



Тема Re: Kravotechenieнови [re: lva]  
Авторwera (Нерегистриран)
Публикувано02.01.07 22:58



Здравей, както казва Лена на теб преди конизациите правиха ли ти колпоскопия. на 24.11.06г пишеш, че първата конизация е след резултат ІVб, а след 1,5 год. имаш ІІІd; на 29.12.06 и на 2.01.07 пишеш, че втората ти конизация е след резултат ІVа, нещо не разбирам какъв всъщност ти е бил резултата преди втората конизация и къде всъщност си ги правила, наистина е най-добре да си намериш добър онкогинеколог, не се оставяй в ръцете на обикновен гинеколог, двама така искаха да ми махат и яйчници и матка и шийка и всичко след ІІІб, добре, че не ги послушах, ами отидох при най-добрите. Успех



Тема Re: Kravotechenieнови [re: wera]  
Авторlva (Нерегистриран)
Публикувано02.01.07 23:40



Momicheta,az mai sam vi obarkala s moite pisaniq...
Zna4i prez 06.2005 imah pap IVb i mi napraviha konizaciq.Sega,v kraq na noembri 2006 imah IIId,sled 2 semdizi ve4e be6e IVa i pak konizaciq.S kolkoskop me gledaha dvama lekari otdelno edin ot drug.Dori pri ediniq kolkoskopa be6e svarzan s televizionen ekran,ta i az gledah.Ocvenqvaha 6iikata s ne6to i mojeha da se vidat regionite v koito ima displaziq.Be6e mnogo interesno...


Lekara koito mi q pravi parviq pat e onkolok,vtoriq sa6to,no mai 6te gi smenqm.Za tova ste pravi.
A kravote4enie ima6e i predi parvata konizaciq,no togava se be6e otvoril kravonosen sad.Az dneska se upla6ih 4e e pak tova,no se okaza 4e tozi pat nqma otvoren kravonosen sad,ami ranata si karvqla prosto.To ve4e namalq s te4neie na denq.
I za konzite razbrah- i men sa me za6ili s konzi 100%,ne sa me obragqli.
I mojelo da karvi do 2 semdizi kazaha.....
Ve4e po4na da mi omrazva...
Do skoro!



Тема Re: Kravotechenieнови [re: lva]  
Автор alpha_beta (любознателен)
Публикувано03.01.07 01:25



Ива, и на мен ми се случи такова изненадващо кървене към 13-я ден от операцията, и аз тичах при доктора на другия ден, но вече беше спряло. Каза, че е нормално. И моята конизация е със скалпел само, без обгаряне. Така било по-добре и по-чисто, и по-сигурно, ама кой-знае!
Така че споко, около месец ще се помъчим с тия течения. Аз съм доволна от лекарите в онкологията - засега де.
Поне със сигурност разполагат с най-съвременната апаратура и технологии - така твърдят!
Чао милички и до скоро!



Тема Re: Kravotechenieнови [re: alpha_beta]  
Автор daizy_new (търсеща)
Публикувано03.01.07 01:34



Много ви благодаря момичета ! Чудесни сте ! Сега само трябва да се реша при кого да отида ...

Ще продължавам да пиша как се развиват нещата при мен .До скоро и бъдете здрави!!!



Тема Re: Kravotechenieнови [re: alpha_beta]  
Авторlva (Нерегистриран)
Публикувано03.01.07 11:39



Oh mersi vi mnogo na vsi4kite!I na men na 13 den mi se poqvi kravote4enieto!I tu se usilva,tu spira.A za skalpela-da uj po 4isto bilo,ama sled parvata konizaziq sled 1 sedmica ni6to ne mi te4e6e i si sportuvah ve4e i vsi4ko!A sega mesec te4eniq.....Mersi mili moi!



Тема Re: Kravotechenieнови [re: lva]  
Автор alpha_beta (любознателен)
Публикувано03.01.07 13:26



Момичета, ама тука 2 различни Иви ли пишат? Аз нещо се обърквам!
Как да Ви различаваме?



Тема Re: Kravotechenieнови [re: alpha_beta]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано03.01.07 13:29



Нали и аз бях попитала за това по нагоре и така се оказа

Различавам ги,че едната пише на латиница ,а другата вече е успешно излекувана,и дано да е така и занапред и за двете и за всички нас!



Тема Re: Kravotechenieнови [re: Лeнa]  
Автор Mese4inka (минаващ)
Публикувано03.01.07 16:21



Момичета, като ви чета отговорите направо благодаря на Бога, че попаднах на кадърен лекар. При 3Б група ми бе направена електроконизация. Имах силни болки само няколко часа, на следващия ден всичко беше наред. Течение имах точно толкова дълго, колко гинекологът беше казал. Около 2 седмици мисля. И от тогава (да чукна на дърво) не съм имала никакви оплаквания. Нито кървене, нито нищо...Конци нямах. Сега групата ми е 2 и се надявам никога повече да не расте! Пожелавам и вие да нямате повече здравословни проблеми!
Относно Онкологията и операциите там- възможно е да са с добра техника, да не кажа даже, че това е задължително, но при последния ми преглед там не видях и една пета от апаратурата в кабинето, където аз бях оперирана. Била съм при три лекарки от Онкологията и нито в самата сграда, нито в частните им кабинети видях нещо модерно. Чакалова беше първата, която ми заяви, че имам 3Б, обяснява всичко много подробно, но когато стана дума за биопсия ми каза, че трябва да си искам направление от ГП-то, като вероятността да получа такова била минимална. Трябвало да си платя около 52 лв за тази манипулация. Не ми е казвала, че трябва да го направя при нея, по-скоро ме информира за цената. От Дянкова нямам лоши впечатления, направи ми добро впечатление, но частният и кабинет си беше едно малко гаражче, в което условията не са кой знае колко добри. Последно бях при Ралчева, която ми бе препоръчана от лична нейна позната, според нея се оказа, че имам полип, но следващите два лекаря които посетих, категорично отрекоха да имам такова нещо. По-скоро ставало дума за следи от конизация, отколкото за нещо нередно.
Съветът ми към всички момичета, сблъскали се с подобни проблеми е да проучват добре лекарите които посещават, да подбират специалисти в областта и да не губят време, а да действат.
Пожелава здрава 2007 и сбъдване на мечтите!



Тема Re: Kravotechenieнови [re: Mese4inka]  
Авторlva (Нерегистриран)
Публикувано04.01.07 00:11



Zdravei Mesechinke!
Oh da ti kaza i az sled parvata konizaciq,koqto be6e elektrokonizaciq sled edna sedmiza nqmah ve4e nikakvo te4enie i si sportuvah i vsi4ko.No tozi pat mi kazaha 4e tazi s noj 6tadila takanta.S el.noj osven 4e se reje i takanta se obgarq i zatova i te4enieto spira po bazo.Taka 4e za problemite pri skalpel konizaciqta bil kazala 4e ne sa vinovni lekarite ami metoda si ima negovite nedostatazi za vaztanovqvane.
A az sega,kam kravote4neieto i bolki polu4ih i utre bodra,bodra pak sam pri lekara....





Тема Re: Kravotechenieнови [re: lva]  
Автор Mese4inka (минаващ)
Публикувано04.01.07 13:37



Ива какво да ти кажа, при всяки метод на лечени си има неодстатъци :( Аз слава Богу вече съм първа група, с леко възпаление, но се надявам и това да премахна напълно. Така или иначе съвмсем на скоро ми казаха,че жена с конизация трябва да ражда секцио, защото нещо с матката можело да има проблеми-разкъсване и кръвоизлив...Общо взето лекарите казват, че след конизация шийката не е толкова еластична, но ако така или иначе ще се ражда секцио, какво значение има това...



Тема "Излекуваната"нови [re: Лeнa]  
АвторИвa (Нерегистриран)
Публикувано04.01.07 13:45




ЧНГ на всички и от мен! Да сте здрави и само добри хора да срещате по пътя си!
Е, аз не се имам за излекувана, защото другите последици на проклетия вирус не ме оставят на мира, но и това с раничката не е никак малко...
Лена, само да отбележа (понеже пишеш по-горе, че не са ти помогнали обгарянията и не трябва да се чака), че аз пък точно обратно - запънах се с тази конизация и поне за сега се разминах само с обгаряне с лазер, въпреки че бях 3д. Така че според мен, при всички случаи трябва да се опита с по-малко инвазивни метоси първо, ако, разбира се, надежден лекар прецени. Тук обаче пак опираме до решаващия въпрос на кой лекар да вярваш... (и на мен Чакалова ми разправяше, че днеска-утре ще мра, ако не се конизирам)! Имам приятелка, която е 3а (каквото и да значат тези букви) и нейната гинеколожка й казала да прави контролни тестове на 6 месеца само!
Другото което си мисля е, че ако в един ден си направиш две цитонамазки в различни лаборатории, шансът резултатите да са различни е доста голям...
За жалост нямам отговор за тези дилеми. Това, което направих, беше да отида при хирург (д-р Славчев), който принципно си клони към по-сериозните мерки и след като той рече, че нещата му изглеждат добре, реших да поуспокоя топката малко.



Тема Re: "Излекуваната"нови [re: Ивa]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано04.01.07 14:00



Здравей и на теб,Ива!Наистина,не знам какво да мисля по тези въпроси,защото за едната година,откакто ме подхвана този ад с вируса и дисплазията,изчетох толкова неща,както от лекари,така и от форуми и наистина-колкото хора,толкова и случаи!Винаги съм подчертвала,че е строго индивидуално и никога не съм призовавала към еди-кое си лечение или намеса,а към прегледи от специалисти!Прекрасно е,че с 3Д си се излекувала само с обрагаряне ,при мен не стана.Преди време в един друг форум бях чела,че момиче на 26 години с ПАП3А са и назначили тотална хистеректомия,така че специалиста преценява въз основа на биопсия и колпоскопия как да постъпи.Аз имах тежка дисплазия и сама се реших на конизация,лекарят само те съветва,това е!Успех и здраве на всички!



Тема Re: "Излекуваната"нови [re: Лeнa]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано04.01.07 14:48



Това е сайт,специално посветен на рака на маточната шийк,по точно за причинителя му-папиломния вирус.В него за описани подробно причините,начините за заразяване и последващото лечение според степента на засегнатостhttp://www.hpvgard.org/



Тема Re: "Излекуваната"нови [re: Лeнa]  
Автор alpha_beta (любознателен)
Публикувано04.01.07 15:28



Ох, момичета мили, така се радвам че има с кого да споделям и да почерпим опит взаимно.
Знаете ли колко време след конизацията (със скалпел) се прави първата контролна цитонамазка? Или колпоскопия?
А боли ли при вземането на секрета от шийката, нали там все пак е имало интервенция ?



Тема Re: "Излекуваната"нови [re: alpha_beta]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано04.01.07 15:42



Аз не издържах и си направих след по малко от 3 мес,на втория беше,а ми казаха на 3ти и 2 години след операцията на 3 месеца,а после на 6.Не боли нито колпоскопа,нито цитонамазката,някои кабинети са снабдени и с монитор,на който виждаш как зараства раната-аз там си видях и възпалението...



Тема Re: "Излекуваната"нови [re: alpha_beta]  
Авторlva (Нерегистриран)
Публикувано04.01.07 21:17



Nie vsi4ki se radvame 4e ima s koi da spodelqme...
Ami na men mi kazaha parva citonomaska sled 3 meseca.Kolkoskopiq sa6to sled 3 meseca.I da ti kaza,nali ve4e imam edna konizaciq zad garba si,kato se vzima ot vanka,ot ustata na 6iikata ne boli,ama kato se vzima ot kanala si ponabolqva.I pri menstruaziq moje da te boli dosta pove4e ot obiknovenno,pone taka be6e pri men sled parvata,sega 6te vidim kak 6te e....



Тема Re: "Излекуваната"нови [re: lva]  
Автор alpha_beta (любознателен)
Публикувано04.01.07 22:16



Tака подозирах и аз, че ще боли.
Мен си ме болеше и преди като ми взимаха проба с онези четчици, а сега сигурно повече ще боли. Даже ми се е случвало и леко да кърви след такава манипулация за цитонамазка.





Тема Re: "Излекуваната"нови [re: alpha_beta]  
Авторlva (Нерегистриран)
Публикувано05.01.07 00:06



Da mila,karvene sa6to se slu4va ot vreme na vreme i to,kakto i ti kazva6 i predi konizaciq.Tova e za6toto takanta se naranqva,no ne e neobi4aino!
Tova e nai malkiq problem!Vajnoto e probata da e ok!





Тема Konziнови [re: lva]  
Авторlva (Нерегистриран)
Публикувано05.01.07 16:15



Momicheta,okaza se 4e i az sam imala konzi.Edni takiva golemi,sini...Dneska gi mahnaha.I kazaha 4e zazdravqva i se opitvat da mi obqsnat 4e kravote4nieto i bolkite sa bili menstrualni,ama az ne6to ne im vqrvam.Kakva e tazi menstruaziq prez 2 sedmizi?Kakto i da e.Sega 6tqlo da te4e o6te 2 sedmizi i 6 sedmizi nikakav sport!Az ne moga da seda taka na edno mqsto tolkova vreme....
No pone za sega s e4uvstvam dobre.Da minava po barzo tazi rana i da si prodaljavam jivota.....
I imam 4uvstvoto 4e si zagubih polovinata krav s tezi te4eniq.Vie pili li ste ne6to za podsilvane?Za6toto edno e da te4e 1 sedmiza,edno e 4....Da ne vzema sega ot ne6to drugo da se razboleq?



Тема Re: Konziнови [re: lva]  
Автор alpha_beta (любознателен)
Публикувано06.01.07 12:33



Ива, и при мен менстр. дойде доста по-рано, но ми казаха че е нормално. Поне беше слаба и само 2 дни - заради абразиото на матката, което е правено по време на конизацията. Аз също се чувствах доста немощна и предполагах че е от кръвозагубата по време на самата операция и кървенето после - при мен беше около 3 седмици. Едвам се движех на ниска скорост и без резки движения само в къщи. Не съм си и помислила за спорт. Вдигане на тежко - абсурд, аз прокървявах даже от кихане.
Не съм пила нищо, но онзи ден си взех един имуностимулатор, който съм пила преди време при един грип и знам, че от него се чувствах добре - есберитокс. Поне е безобиден и не е толкова агресивен като изипринозина.
Иначе и едни хубави мултивитамини не вреди да се пийнат, но пак ти казвам - аз си ги назначавам, лекарите нищо не казват.
Ти какво смяташ да пиеш за подсилване?



Тема Re: Konziнови [re: alpha_beta]  
Авторlva (Нерегистриран)
Публикувано06.01.07 14:49



Oh neznam kakvo da piq-vitamini i edna 6vedska gor4ivka sam si kupila.I az se 4uvstavm slaba i samo mi se spi,ama v ka6ti ve4e ne me svarta...E mi 6te trqbva da se iztarpi po nqkakav na4in.A tozi imunostimulator i az sam go vzimala za gripa-hubav e naistina,moje pak da go po4na.Mersi!



Тема Re: Konziнови [re: lva]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано22.01.07 12:39



Момичета,здравейте отново!Дойде време и аз да отида на контролен преглед след 4 мес. и за мое учудване не ми взеха цитонамазка,поради наличие все още на бактерии.Направих микробиология,оказа се,че съм изчистила коли бактериите,но имам все още в голямо количество гъбички и някакви дрождовидни,което на мен нищо не ми говори.Утре имам час да ми се назначи отново лечение,гъбите ги лекувам една година вече без резултат:(Дано с всяка от вас нещата са наред и да няма проблеми!



Тема Re: Konziнови [re: Лeнa]  
Автор alpha_beta (любознателен)
Публикувано22.01.07 23:54



Привет и от мен!
И аз в момента си лекувам ешерихия коли, не знам от къде са се появили след операцията. Имам едно подозрение - дали не е вътреболнична инфекция? Попрочетох в други форуми и други момичета пишат за такива "подаръци" след престой в болница. Вие какво мислите?
Пишете как сте и добре ли сте. Аз съм на цитонамазка чак след 2 месеца, много ме е страх, но е далече и няма сега да го мисля. А между другото имам още 2 непаднали конеца - 45 дена след операцията!! И втория цикъл ми беше по- обилен, за разлика от първия - само 2 дни.



Тема Re: Konziнови [re: alpha_beta]  
Автор alpha_beta (любознателен)
Публикувано26.01.07 19:40



Скъпи момичета писали в тази тема!
Надявам се че всички сте напълно здрави вече и затова забравихте тази тема!
Ехооо! Има ли някой "на борда" все още?



Тема Re: Konziнови [re: alpha_beta]  
Авторwera (Нерегистриран)
Публикувано26.01.07 22:51



Здравей, и аз се надявам всички да са здрави. На 13.03 съм на трета цитонамазка след конизацията и се надявам да е добра, като предните. Декември пих изопринозин и изглежда благодарение на него за първи път от както се помня тази зима не хванах досега грип, въпреки, че всичките ми колеги кашляха и подсмърчаха.



Тема Изотонови [re: wera]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано27.01.07 17:58



Абе,не се чувствам оздравяла по никакъв начин,ама гледам да не пълня форума с мойте оплаквания-всеки ден си чувствам някаква болка долу и незнам вече незнам от някаква диагноза ли е или на нервна почва,но ще гледам поне на ехограф да ида тези седмици,а като свърша и лечението на гъбите и цито.Относно Изопринозина-наистина има добър ефект срещу вирусите,предвид,че напоследък вечно съм сред болни и по принцип ставам една от тях,засега нещата са под контрол-де да можеще да влияе така добре и срещу гадните гъби

Между другото,някоя от вас да е лекувала такива дрождовидни,какво представляват?Пазете се и всичко най!



Тема Re: Изотонови [re: Лeнa]  
Автор *jull* (())
Публикувано27.01.07 21:19



Не съм употребявала Изопринозин, би ли ме информирала малко повече - разбрах, че се използва при грип. Хомеопатично ли е, кога се приема - привантивно ли или лекува?
Впрочем, прочетох, че се прилага и при гинекологични проблеми (кондиломи, генитален херпес и др.). Ето сайтът:





Тема Re: Изотонови [re: *jull*]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано27.01.07 21:28



Изопринозина е имуностимулатор и доколкото знам е широкоспектърен,на листовката е указано как се ползва и за какво,но доколкото знам,при различните болестни прояви схемата за пиене се различава,така че най-добре е да ти го назначи лекар,понеже има и някои противопоказания.



Тема Re: След конизация [ИЗТРИТО]нови [re: lily]  
АвторDani (Нерегистриран)
Публикувано16.02.07 18:02



Кирилицата е задължителна

Редактирано от bira_more на 16.02.07 18:18.



Тема Re: След конизация [ИЗТРИТО]нови [re: Лeнa]  
АвторDani (Нерегистриран)
Публикувано16.02.07 18:07



Кирилицата е задължителна

Редактирано от bira_more на 16.02.07 18:18.



Тема моля помогнетенови [re: Лeнa]  
Авторcилви (Нерегистриран)
Публикувано08.03.07 17:51



Здрявейте момичета!
Моля ви да ми помогнете с инфо, защото при доктора съм в понеделник,а до тогава много време и притесненията--много!
В Шейново ми гориха раничка на шийката и преди горенето бях 2-ра група.Минах на контр.преглед и доктора ,каза че е добре всичко,но цитонамазка не ми взе/след месец каза да отида/.
Реших да отида при друг доктор, за да проверя какво е положението и там ми бе взета цитонамазка-резултата 3-а група.Може ли да е такъв поради това че в момента съм със цистит и болки. И какво следва при подобен резултат?
Моля ви кажете нещо по въпроса





Тема Re: моля помогнетенови [re: cилви]  
Авторwera (Нерегистриран)
Публикувано08.03.07 22:14



Здравей, не може да ти е такъв резултата, защото си с цистит и аз съм в момента с цистит и направих цитонамазка - добра е. Отиди и на друг лекар - да не стигнеш до конизация и съвет не се радвай на хубави цитонамазки ;имай си една на ум ;и моите бяха идеални преди конизацията. Много зависи от това как я прави лекаря. Даже сега и аз ще си направя при друг лекар пак цитонамазка, след това което изживях, стигам до извода, че някои доктори вземат материал само повърхностно, а пък после проблемите са при нас. Успех



Тема Re: моля помогнетенови [re: wera]  
Авторcилви (Нерегистриран)
Публикувано09.03.07 06:57



Благодаря!
А с такава група 3-а какво следва?Конизация ли е винаги?



Тема Re: моля помогнетенови [re: cилви]  
Автор Mese4inka (член)
Публикувано09.03.07 08:59



Всеки случай е отделен-не може да се каже какво следва, защото има много странични фактори, които влияят. Цистита ми се струва малко вероятно да оказва влияние на групата ти, но от всичко което съм прочела разбрах, че групата се влияе от това как е имунната ти система в дадени момент и други подобни фактори. Именно затова се прави биопсия, за да се види какво е реалното положение! С добър онколог ще се справиш с проблема. Успех!



Тема Re: моля помогнетенови [re: Mese4inka]  
Авторalpha_beta (Нерегистриран)
Публикувано10.03.07 20:46



Може да си избързала с ситонамазката след обгарянето, ако тъканта не е зараснала добре може да ти вдига групата. Цистита едва ли влияе според мен. Иначе и аз бях с идеална група по ПАП и стигнах до конизация. Напоследък се пише за нови четчици с по-твърд косъм за вземане на секрета и така вероятността за лъжлив добър резултат намалявала. Питай с каква четка ти взимат секрета!



Тема Re: "Излекуваната"нови [re: alpha_beta]  
АвторAнти (Нерегистриран)
Публикувано13.03.07 14:49



Бях бременна в 3 месец,прокървих,влязох в болница.При последвалата колпоскопия ми взеха биопсия(6 месеца преди забременяването при колпоскопия ми казаха че имам псевдо раничка,т.е.никакъв проблем) Резултат след 1 седмица-Карцинома ин ситу.Незнам какво изживях.Веднага в Национален онкологичен център в София да решат да прекъсвам ли бременността.Кърлов ме преглежда,Милев ми гледа плочките от биопсията-дисплазия III степен=Ca in situ,на места го водят-рак на маточната шийка стадий 0.Казаха ми-конизация,но след раждането.Е,раждане нямаше-отлепване на плацента,кръвоизливи и секцио в края на 4 месец.Имам детенце,тогава на 5 години(това се случва преди 1 година точно),но си искам страшно много и това бебче.Уви!Конизацията ми бе направена 2 месеца след това от д-р Божидар Славчев в частния му кабинет,по точно процедурата се казва Lletz(електро конизация).Чаках 3 седмици резултата-повърхностно Ca in Situ.Всъщност за момичетата е важно да разберат,че конизацията не се прави само за отстраняване на изменения участък,но и за диагностициране-в някои случаи под дисплазиите има разрастнали се тумори,т.е.трябва да се отреже,за да се види какво става по-надолу.Не го пиша,за да плаша-човек трябва да е наясно какво му се случва.
Мене едно ме тревожи-3 месеца след операцията бях на контролен-всичко беше наред-1гр.цитонамазка,и докторът каза-нов контролен-след 1 година,не е ли това твърде далеч,при положение че беше установен и HPV.Много се страхувам все още,в същото време се опитвам да избия мисълта за бебе от главата си...Въобще...От друга страна изгубената бременност ми помогна да разбера за проблема,иначе можеше да го открият след години,когато вече е късно.
Затова питам-има ли момичета осмелили се да забременеят след конизация ?



Тема Re: "Излекуваната"нови [re: Aнти]  
Автор Mese4inka (член)
Публикувано13.03.07 15:05



Съжалявам за нещастието ти! Чела съм за много момичета, родили след конизация, самите лекари също казват, че това не е пречка за раждане, само че трябва да е секцио, заради шийката. Цяла година за контрола е дълго време,аз бях със същата диагноза и летц при Славков, 1 година мина оттогава и при последната контрола бях 1 група. Надявам се да не надхвърлям никога 2-ра!!! Самият той ми каза, няколко месеца след летц-а, че няма проблем да започна с опитите за бебче. Друг е въпросът, че при мен има други пречки за това. :(
Пожелавам ти успех и да се грижиш успешно за себе си!



Тема Re: "Излекуваната"нови [re: Mese4inka]  
Авторaнти (Нерегистриран)
Публикувано13.03.07 15:21



Благодаря за вниманието.
На мене Славчев също ми каза 3 месеца след операцията,че мога да почна опитите за бебе.Но аз изчетох доста неща,според които всяка нова бременност би била спад на имунната система и вероятността за нови изменения отново се появява.Т.е.бременноста може да провокира нови дисплазии.
Отделно-тази рязана шийка ще успее ли да износи бебе?!
А секциото въобще не ме притеснява,но дотам да стигне човек!!!



Тема Re: "Излекуваната"нови [re: aнти]  
Автор Mese4inka (член)
Публикувано13.03.07 15:38



Доколкото знам-може, ако се налага се прави серклаж (дано да не бъркам думата). Не е ли най-добре да се консултираш с добър специалист? Някой, на който имаш доверие и ще те изслуша търпеливо, като ти даде отговор на всички въпроси? Защо не пишеш в Зачатие? Там момичетата са много по-запознати с подобни проблеми...Успех!



Тема Re: "Излекуваната"нови [re: Mese4inka]  
Автор antivalta (непознат )
Публикувано13.03.07 15:47



искам да те питам още нещо,понеже си ходила и ти при Славчев-колко бяха контролните прегледи през първата година.Просто ме притеснява,че след първия контролен ми каза -чак след една година.
благодаря ти предварително!



Тема Re: "Излекуваната"нови [re: antivalta]  
Автор Mese4inka (член)
Публикувано13.03.07 16:18



Аз лично не съм ходила при него от юли, но тогава ми беше казал да отида септември отново. Ходя си на друго място, където чакането е по-малко, на 3 месеца си пускам цитонамазка за да си следя състоянието. Това, че той ти е казал да отидеш след година не ти пречи да се изследваш по-рано, пък дори и при някой друг гинеколог, а пък ти пак си отиди при него когато той ти е казал...



Тема Re: "Излекуваната"нови [re: Mese4inka]  
Авторcилви (Нерегистриран)
Публикувано13.03.07 20:40



Нещо съвсем се обърках и не знам какво да предприема.Раничка горена в Шейново, след направена биопсия.Преди горенето втора група.Доктора каза да отида след два месеца за цитонамазка.
Да обаче аз реших да посетя док.Славчев и резултата е 3-а група и конизация.
Попитах док.Славчев не е ли рано за цитонамазка,минали са едва 3 месеца от горенето ,а и в момента имам възпаление/песъчинка ли е, цистит ли е/ и тогава той си промени решението и каза да отида за цитонамазка след два месеца и тогава ще е види дали ще следва конизация.Ако не се бях обадила с въпроси щях да съм на процедурата следващата седмица.Не знам дали не обърках нещо.
Доктора който ме гори в Шейново каза че има едно малко петънце което е останало не изгорено и след месец,два ако не се скрие ще го изгори наново.
Доктор С



Тема Re: "Излекуваната"нови [re: cилви]  
Авторcилви (Нерегистриран)
Публикувано13.03.07 20:45



.........,доктор Славчев не видя петънце за доизгаряне.Извинявам се нещо по горе се прецака компютъра ми.И двамата са много добри специалисти гинеколози, но аз нещо съм много притеснена.



Тема Re: "Излекуваната"нови [re: cилви]  
Автор Mese4inka (член)
Публикувано14.03.07 09:48



Не знам какво да те посъветвам... от Шейново имаш предвид Попов може би? Нали знаеш, че трябва да се консултираш с онколог-гинеколог... Като се съмняваш в мненията на двамата, потърси друго специалист-арбитър, ако мога така да се изразя. Дотатъчно сериозен е евентуалният проблем (дай Боже да нямаш такъв!) за да си спестиш още едно ходене до друг специалист. Чувала съм много добри отзиви за Попова, частният и кабинет е на Лъвов мост, мисля че беше в 5 градска, дано не те лъжа...дали не беше 2??? Ще намериш инфо в търсачката. Успех!



Тема Re: "Излекуваната"нови [re: Mese4inka]  
Автор Marи (новак)
Публикувано14.03.07 21:19



Как позна за доктора от Шейново?! Не съм споменала име?!Да той е много добър специалист,мен ме оперира миналата година.Но си права трябва още някой за мнение.Аз съм майка на Силви и не искам да стига и тя до операция.

Редактирано от Marи на 14.03.07 21:24.



Тема Re: "Излекуваната"нови [re: Marи]  
Автор Mese4inka (член)
Публикувано15.03.07 09:54



Познах, защото той е най-спряганият от Шейново за хирургични интервенции. Освен това ми беше препоръчан преди времи от негов колега от друг град, с който са работили на времето заедно. Слава Богу, не ми се наложи да го потърся. По отношение на арбитърско мнение, погледнах си контактите - Попова е в 5 градска болница. Не съм била лично при нея, но не съм чула негативни изказвания за нея като специлист-онколог. Частният и кабинет е на Лъвов мост. Успех!



Тема Re: "Излекуваната"нови [re: Mese4inka]  
АвторMarи (Нерегистриран)
Публикувано15.03.07 10:07



Благодаря!!!



Тема Re: Kravotechenieнови [re: Mese4inka]  
Автор biksi (непознат )
Публикувано23.03.07 10:14



здравей месечинка.виждам,че ти си минала по тоя път,който най-вероятно и мен чака,затова бих искала да те попитам няколко въпроса.аз ходя в шейново при д-р Станков,казват,че е добър специалист в тая област.първо -цитото ми беше 3б,при д-р Деновска,от която останах с впечатление,че главно я интересуваше колко пари може да ми вземе.затова отидох в шеиново при Станков,там зитото излезе 4,тои каза,4е 3б или 4 почти е все едно,може би имаше и в предвид дните в които бяха вземани цитото.след това ми направи сепарирано абразио и биопсия,резултата от тях е тежка дисплазияи предканцерогенни клетки,това е което ми каза по телефона,каза,че трябва да направим конизация,но първо иска да направи типизация за hpv вируса.след 5 дена ще ходя за това иследване.от тук ми започват и въпросите.какво предствлява това изследване?какво вземат от теб за да го изследват?за колко време става.къде е най-добре да се изследва,защото той ми каза да си нося 100 кинта,толкова струвало,каза че лабораторията е добра и си заслужава?!мога ли да му се доверя за тая операция и имат ли нужната апаратура в шейново?с каква упойка се прави?защото тая която ми биха за абразиото,едва не умрях,тя беше венозна.раждах(преди 1год. и 2 месеца)с епидурална,нямах никакъв проблем,ако изключим главоболието,което след един аналгин,изчезна веднага.колко време ще остана в болницата,което много ме притеснява,защото съм с малко дете и ми е проблено гледането му?!защо на някои се налаг след месец да им махът конци,а други не?трябва да си платя ли за животинските конци или въпрос на настроение на доктора?извинявай прекалих с въпросите,надявам се да можеш да ми отговориш.благодаря ти предварително.



Тема Re: Kravotechenieнови [re: biksi]  
Автор Mese4inka (член)
Публикувано23.03.07 11:29



Оххх… откъде да започна :) На по-голямата част от въпросите ти за съжаление не мога да дам отговор. Не съм ходила в Шейново и не знам с каква апаратура разполагат. Моята конизация беше т.нар LETZ. Кабинетът, в който бях беше много модерно оборудвам. Платих 100 лв за операцията и 30 за изследване на материала чрез биопсия. Бях с местна упойка, не болеше, след това даже пътувах в провинцията. Имах доста силни болки през целия път, защото ефектът от упойката вече беше изчезнал, но това е само докато заспах, на сутринта ми нямаше нищо. Не ме рязаха със скалпел, както повечето момичета. Поради тази причина и кървенето до 2-3 седмици след интервенцията изчезна и оттогава (да чукна на дърво) не съм имала проблеми. Именно затова не мога да ти кажа нищо за конците и т.н… просто не съм имала такива. Генотипизирането на ЧПВ е необходимо за да се разбере кой щам носиш ти, тъй като в повечето случаи се смята, че именно ЧПВ е причинител на рака на маточната шийка. Има няколко онкогенни щама и чрез изследването ще се разбере за кой точно става дума при теб. Цената наистина е толкова – даже последно бях чела за 120 лв. Някъде из форума съм дала адрес и телефони, за съжаление съм затрила моите писания, трябва да се поразровиш из темите за ЧПВ или конизация…Това е което се сещам за момента – ако се сетиш ти нещо, с радост ще ти отговоря!
Успех!



Тема Re: Kravotechenieнови [re: Mese4inka]  
Авторbiksi (Нерегистриран)
Публикувано24.03.07 09:52



благодаря ти за отговорите.а какво означава LETZ?да не би да се работи с лазер?при кой доктор я прави тая интервенция?оф ,аз пак те затрупах с въпроси.



Тема Re: Kravotechenieнови [re: Mese4inka]  
Авторbiksi (Нерегистриран)
Публикувано29.03.07 22:59



Здравей месечинка,спешно се нуждая от информацията ти.При мен на епикризата пише вирусно типизиране и конизация.Утре трябва да излезат резултатите от типизирането и след това доктора ще ми каже кога ще прави конизацията.От форумите разбрах,че може да се направи по три начина-със скалпел,лазер и LEEP техника(коничен нож,както при теб е било).За това те моля да ми дадеш координатите на доктора,при който си била.Моля те за бърз отговор.Благодаря ти предварително.



Тема Re: "Излекуваната"нови [re: Marи]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано17.05.07 11:28



Момичета,форума активен ли е още?Пиша ви за да ви кажа,че излезнаха резултатите ми от цитонмазката,а не бях правила такава от повече от половин година след операцията,понеже лекувах бактерии и гъбички:(В крайна сметк последните резултати показват,че засега са се изчистили и съм ПАП 1.За жалост пък сега се разболях от шарка и 2 седмици съм под карантина,ще се радвам ако някоя от вас пише ,дано сте здрави!



Тема Re: "Излекуваната"нови [re: Лeнa]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано17.05.07 11:31



Сетих се и още нещо,което лекрката ми каза миналата седмица и с което доста ме обърка и притесни-че независимо от добрите резултати от пробите е хубаво,предвид операцията ,да родя максимум до година,защото не се знае какво може да се случи,моля ви,споделете вие какво знаете по въпроса!



Тема Re: "Излекуваната"нови [re: Лeнa]  
АвторИвa (Нерегистриран)
Публикувано17.05.07 11:46



Хей, Лена!
Много хубава новина!!!


Аз три месеца след първата цитонамазка, която беше 1-2 гр. Чинно отидох за ново изледване, както препоръчват другите пострадали из форума, но лекрят ми отговори, че нямало смисъл толчова често да се прави - да съм ходила след година... Еми аз само това и чакам да чуя, признавам си .
Личното ми мнение, е че този проблем леко се преекспонира и може да запачват да се осъзнават... . Решила съм, че най-малко на 6 месеца ще си причинявам това изследване и толкова!
Другото е, че при първия преглед ми казаха, че нямам инфекции, при все че носих лабораторни изследвания от Цибалаб, показващи обратното. Вторият път, което беше по средата на цикъла, а тогава обикновено ми се появява течението, установиха с един поглед, че съм имала гарденела, гъби и какво ли още не! Аз пък твърдя, че освен ако не са живяли в собственото ми бельо три месеца, няма от къде да се вземат. Просто не знам вече... . За сега нищо не правя, радвам се на живота, че даже и в басейни почнах да си се къпя (преди не смеех).
Не че те съветвам да правиш като мен!!! само споделям да ми олекне
Бъди здрава!



Тема Re: "Излекуваната"нови [re: Ивa]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано17.05.07 12:09



Привет Ива,радвам се,че и с теб нещата варвят на добре!Относно тези микробиологии и аз вече станах доста резервирана-веднъж намират едно,после друго,но з деиствително си имах проблем с кандида и коли бактрерии и теста показа точно това,да видим докога са озаптени....Иначе и аз ходех на басейн,но след него получих много силно течение,може и случано да е било...А за цитонамзките-на мен ми бяха казали след конизация да се следи на 3 мес,но понеже имах бактерии направих чак след 7 мес.Да ти кажа хубаво е да се следи поне първите две години след операцията по -често,и после вече на 6 мес.че и повече.Не си спомням ти беше ли конизирана?Знаеш ли нещо по въпроса със забременяването,понеже аз не съм раждала ,а лекарката ми каза да не чакам въобще!



Тема Re: "Излекуваната"нови [re: Лeнa]  
АвторИвa (Нерегистриран)
Публикувано17.05.07 15:30



Мерси за съвета, Лена. И аз си мислих, че от един тест глава не боли, ама като не щяха да ми вземат цитонамазка, какво да направя?! Не мога сама да си взема материала я!

Разчитам, че човекът е онколог и знае какво прави все пак...
Иначе не, не съм конизирана, само лазер.
Колкото до забременяването, тази твоя лекрка трябва да я осъдят!!! Не знам как може да се говорят такива неща на посоки! В някои случаи може да се получи проблем с износването, доколкото ми е известно, но то си е божа работа - случаи всякакви... Не го мисли, като му дойде времето, правиш каквото трябва и това е
От сърце ти желая успех и с това!



Тема Re: "Излекуваната"нови [re: Лeнa]  
АвторCилвия (Нерегистриран)
Публикувано17.05.07 15:30



Лена, на мен лекар ми обясни, че въпреки конизация, понякога проблема се възобновява и се налага реконизация, която травмира допълнително шийката и се проявава по-сериозен риск от трудно износване на бебето.



Тема Re: "Излекуваната"нови [re: Cилвия]  
Автор Mese4inka (ентусиаст)
Публикувано18.05.07 11:36



Ива, не знам защо се икзазваш толкова остро, още повече, че не си права. Аз също съм чела, че е добре да се забременее до година след конизацията, защото е възможно да има рецидив. Така или иначе се ражда секцио, при някои жени се налага и "защипване" на шийката, за да не се отваря когато плодът натежи.



Тема Re: Здравейте и моля за съветнови [re: Mese4inka]  
Автор Plami_Laleva (непознат )
Публикувано18.05.07 12:01



Регистрирах се току-що, след като внимателно изчетох всичко написано до този момент от всички Вас. Дадохте ми много надежда, но породихте и много въпроси. Преди два дена разбрах, че съм със 3-та степен, а нищо не знаех за всичко това и от тогава не съм на себе си. След прочетеното вече знам доста повече, но страха в мен расте с всеки ден. Сега ще правим /днес, след малко/ втора биопсия, защото от предишната минаха 5 месеца, за да потвърдим резултатите. Казаха ми, че вероятно ми предстои конизация и да не се страхувам, щом лечението е вече започнало.
Намам никакви оплаквания, нито кръвотечения, нито болки, но . . .резултатите са лоши. Не знам колко точно да се плаша и ми е доста трудно.
Пия противозачатъчни таблетки от доста време, но всички лекари казаха, че те нямат отношение по темата и да не спирам да ги пия.
Записах си час при доктор Славчев, но чак на 7-и юни, по рано няма как, а при доц. Попова чак на 18-ти юни, когато й свършва отпуската. Не знам ако изчакам с резултатите до тогава дали не е късно. Изобщо имам много въпроси за това, което ми предстои. радвам се, че Ви има всички Вас, които вдъхвате кураж и помагате в трудните за всички ни моменти. гледам да мисля позитивно, но май ми е доста трудно . . .



Тема Re: Здравейте и моля за съветнови [re: Plami_Laleva]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано18.05.07 14:04



Благодаря ви за отговорите,момичета!Точно това ме притеснява,че докторката ми е наистина компетентна,онколог и вярвам в компетентността и и щом тя ми дава този съвет,няма да е случайно:(Затова исках да се допитам и до вас,минали по този път-с какви впечатления сте,защото съм адски объркана и сега вместо да се радвам на хубавия резултат от цитонамазката,плача:(



Тема Re: Здравейте и моля за съветнови [re: Лeнa]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано18.05.07 14:50



Относно Плами-аз имах като твоя резултат преди година,бях Пап 3Д и предид,че биопсията показа тежка дисплазия,веднага ме насочиха за конизация,а бях на 23,както разбра,нямам и деца..При теб може да се размине само с лазер,обгаряне,но ако се наложи може и да те оперират,но по-добре това,отколкото да трепериш и да се страхуваш да не стане най-лошото,така че спокойно,виждаш.че всички тук сме в това положение и търсим начин да продължим напред и чрез съвети една на друга,затова и след консулация с лекаря се обръщам към вас,момичета.....



Тема Re: Здравейте и моля за съветнови [re: Plami_Laleva]  
Автор mishaO2 ()
Публикувано18.05.07 19:16



Аз имам правена криодеструкция тъй като имах раничка на шийката ,но на мен гинеколожката ми каза, че са виновни противозачатъчните ,които съм пила 2 год. Обясни ми , че шийката се оказвала прицелен орган на излишните за организма хормони от таблетките и пренасищането на хормони водело до промяна на средата.



Тема Parva kontrola - III grupa ?![Изтрито]нови [re: mishaO2]  
Авторlva (Нерегистриран)
Публикувано19.05.07 14:44



Кирилицата е задължителна

Редактирано от bira_more на 20.05.07 13:57.



Тема Re: Parva kontrola - III grupa ?!нови [re: lva]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано19.05.07 19:09



Здравей и на теб Ива!!!Безкрайно съжалявам за това,което се налага да изживееш!Моята препоръка е да попиташ лекаря си за маточни инжекции-когато ми правеха конизацията ,попитах какво се предприема при рецидив и тогава ми споменаха за тях,но не знам подробности-как се казват,знам че са скъпи,но стига да вършат работа!Другото,което е бих те посъветвала е да се обърнеш към гинеколог-онколог,не знам сега кой посещаваш,но аз откакто съм с такъв проблем ,ходя само на такъв и засега съм доволна от прегледите!Вземи си и нещо за подсилване-витамини,цитросепт,имуностимулатори,знаеш,че това е важно за нашето състояние,както и много кисело мляко и плодове и зеленчуци!Ако не обичаш,купи си лактобацили!Това е,което за момента се сещам,ако има нещо ,пиши,само не се отчайвай,всичко ще се оправи!Прегръщам те!



Тема Re: Parva kontrola - III grupa ?![Изтрито]нови [re: Лeнa]  
Авторlva (Нерегистриран)
Публикувано19.05.07 20:09



Кирилицата е задължителна

Редактирано от bira_more на 20.05.07 13:57.



Тема Re: Parva kontrola - III grupa ?!нови [re: lva]  
Авторwera (Нерегистриран)
Публикувано19.05.07 22:13



Здравей, много ми е мъчно за случилото се с теб. Аз след ІІІб вече съм І, е по-вероятно да е ІІ, но миналия месец правих две цитонамазки при различни лекари и двете бяха рарІ, направих и колпоскопия също добре. Мисля си дали наистина при конизациите всичко е изрязано както трябва, дали не е оставало нещо, на мен даже ми слагаха и някаква пластина, че трябвало да режат повече. Лена е права, трябва да посетиш друг лекар-онколог, а в същото време и добър като оператор, не само като диагностика, да може добре да направи конизацията. Нагоре в темата има мнения за най-добрите хирурзи-гинеколози-онколзи. Успех ти желая



Тема Re: "Излекуваната"нови [re: Mese4inka]  
АвторИвa (Нерегистриран)
Публикувано22.05.07 09:30



Ами изказах се остро, защото и лекарката се е изказала остро (според мен)... Не може да кажеш на човека "забрави", при положение, че шансове има и то не малки, при всички усложнения, които биха могли да се очакват...
Ако добре си спомням някои от момичетата, пишещи по темата споделиха, че са родили след конизация и не виждам защо трябва у човека да се насаждат още черни мисли.



Тема Re: "Излекуваната"нови [re: Ивa]  
Автор Mese4inka (ентусиаст)
Публикувано22.05.07 10:56



Момичета, не се стресирайте излишно! Аз например имам деформирана тъкан вследствие на конизацията, гинкологът ми го каза, при взимане на цитонамазка. Вкара в шийката една клечка, която набъбва от влажността и я разширява, боли много, а и трябва да се спи с тази клечка една нощ, но когато си заслужава-трябва да се търпи!Дори и конизацията да е пречка за забременяване съществува инсеминацията, която не е кой знае колко скъпа!



Тема Re: Parva kontrola - III grupa ?![Изтрито]нови [re: lva]  
Авторlva (Нерегистриран)
Публикувано22.05.07 19:00



Кирилицата е задължителна.
Има KREDOR. Над левия край на полето за писане.
Позволява ползването на БДС и фонетична подредби.
Работи с всички браузери които познавам а аз познавам доста браузери.

Това е описано и в правилата на клуба.
ПП
KRDEOR го има на ВСЕКИ компютър. Направен е точно за компютри на които не е инсталирана кирилица.

Редактирано от bira_more на 23.05.07 14:14.



Тема Re: Parva kontrola - III grupa ?![Изтрито]нови [re: lva]  
Авторивa (Нерегистриран)
Публикувано25.05.07 00:57



е сега е на кирилица и какво променя това?



Тема Re: Parva kontrola - III grupa ?![Изтрито]нови [re: ивa]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано25.05.07 01:17



Писането на латиница е толкова лесно колкото и писането на кирилица.
Четенето е различно.
Именно поради тази причина се въведе това правило. Не съм го въвел самоволно - направих анкета в клуба.
Така че ако желаш да пишеш в клуба - това е начина.
ПП
По лесното четене предполага повече шансове за отговори.

Bеer? Mоre?




Тема Cilest след конизация - за изместване на цикъла ??нови [re: lily]  
Автор albena24 (непознат )
Публикувано29.05.07 15:55



На някой от вас в клуба дали са предписвали след конизацията да пие цилест?
20 дена по 2 на ден? - за да се измести цикъла - и да няма менструация - така ми обясниха! Никой не е писал за това (поне не прочетох досега).



Тема Re: Cilest след конизация - за изместване на цикъла ??нови [re: albena24]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано30.05.07 15:03



Когато ми правиха конизацията ми обясниха че трябва да е след цикъл може би за да не се предизвика допълнително кървене



Тема Re: Cilest след конизация - за изместване на цикъла ??нови [re: Лeнa]  
Автор Mese4inka (ентусиаст)
Публикувано30.05.07 15:35



Аз пих цилест, именно с цел измествне на цикъла. Спокойно-жива съм още ;)



Тема Предстои ми конизациянови [re: Mese4inka]  
Автор Plami_Laleva (непознат )
Публикувано08.06.07 09:55



Здравеите отново. След дълго ходене по мъките вече е решено, че ще ми правят конизация веднага след като ми свърши следващия цикъл /около 25-и юни/. Но съм доста объркана от методите които ми предлагат. Доктор Славчев ми предлага да се направи с електро бримка в неговия частен кабинет, без абразио с местна упойка /биеща се направо в матката/ и същия ден да си ходя.
От друга страна моят доктор /Киров от Тина Киркова/ иска да ми я направи в болница с пълна упойка, с абразио, със скалпел и след това да стоя 2-3 дни в болницата за наблюдение. Объркана съм. Кои вариант да избера. Мисълта за местна упойка ме плаши, но ако това е по-доброто . . .
Ако някой е имал подобни размишления и опит, моля за съвет :-))
Благодаря Ви и стискайте палци всичко да мине благополучно.



Тема Re: Предстои ми конизациянови [re: Plami_Laleva]  
Авторwera (Нерегистриран)
Публикувано08.06.07 10:30



Здравей, моето мнение е да избягваш скалпела и пълната упойка. Аз направих такава конизация / със скалпел, но не пълна упойка/, но нещото за изрязване беше огромно, даже ми сложиха и някаква пластина, имаше вариант да ми махат и матка и яйчници според някои доктори. Сега съм добре, даже с рарІ. Ако имаш възможност приеми по-лекия вариант.



Тема Re: Предстои ми конизациянови [re: Plami_Laleva]  
Авторивa (Нерегистриран)
Публикувано09.06.07 17:16



Здравей!
Избинявай за правописните грешки,но от както ми забраниха да пиша на латиния,а нямам кирилица на комутара много се мача- първ си пиша постерите в абг пощата и ги превеждам при което има глешки разбира се.Но пишенето на латиница била забранено......
На мен ми правиха вече 2 конизации, третата е на път....
Правата беше е електрически ной, втората с скалпел. Значи и двете бяха с пълна упойка,защото ми казаха че с местна се чувства как "дърпат" матката на вън и това не мисла че е нужно да си го причиняваш.
След конизацията с ел ной имах много големи болки при менстроазия,но се важтанових, тоест спря да кърви, много по бързо- за няколко дни. След скалпела кървях седмици.
Скалпела щади тъканта, което значи че се реже автоматично по малко. Електричеството пак осигурява че и "от двете" страни тъканта е обгорена и така е по сигурно че всички лоши клетки са мъртви.
Вероятноста за инфекции след ел ной е минимална,докато след скалпел е по голяма.Това го казвам зашото завърших медицинска техника и сам го учила.....:-)
Значи за упойката мнението ми е едноцначно - пълна, но за метода - казах ти своя опит, сама прецени...
Много извинявай за правописа,но такива за правилата .....
Целувки и скорошно оздравяване
Ако имаш още въпроси,отговарям с удоволствие



Тема Re: Предстои ми конизациянови [re: ивa]  
Авторwera (Нерегистриран)
Публикувано11.06.07 10:05



Извинявай нямам медицинско образование. Но освен пълни упойки, се използват и други/ бият ги в гърба, обездвижват те от кръста нодолу, не чувстваш нищо, ама нищо, и са по-добри от пълните упойки, и това не е местна упойка, точно името не знам/.



Тема Re: Предстои ми конизациянови [re: wera]  
Авторивa (Нерегистриран)
Публикувано11.06.07 22:43



Ами на мен ми казаха че точно при този упойки, в гръбнака, се чувства как дърпат матката...И мисля че в днешно време пълната упойка е напълно безопасна.
Аз не бих си направила друга, но все пак избора си е на Плами.



Тема Re: Предстои ми конизациянови [re: ивa]  
Авторalpha_beta (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 10:36



С пълна упойка!
Конизацията е кратка и даже няма да те интубират.
Аз лично се чувствах много добре след упойката, явно беше качествена. Оперирана съм в онкологията. Общо взето можеш и да избираш.
Честно казано гръбначната е също опасна и не си заслужава да видиш всички ужасии които ще ти правят. Наистина се дърпа матката навън и то доста много, да не казвам че направо ти я изваждат почти.



Тема Re: Предстои ми конизациянови [re: alpha_beta]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано05.07.07 10:31



Здравейте момичета,позволявам си отново да поразбудя темата във връзка с един,поне за мен,спорен въпрос-нуждата от типизация на ЧПВ.Въпроса ми е провокиран заради един сайт,в който пише,че типизацията е определяща за диагностициране на вируса,както и за последващото лечение.Идеята е,че тои се открива и чрез колпоскоп и чрез цитонамазката,а факта,че с типизирането могат да ти открият някой онкогенен щам,с което допълнително да се травматизираш.Така или иначе лечението е едно и също,ако имате мнения,ще съм благодарна да ги споделите.



Тема Re: Предстои ми конизациянови [re: Лeнa]  
Автор Mese4inka (ентусиаст)
Публикувано05.07.07 15:26



Мисля, че най-добре ще ти отговори лекар на този въпрос. Ако човек е минал конизацията, лично на мен ми се струва безсмислено, но нямам представа дококло необходимо е все пак това. На мен не ми беше правена типизация на ЧПВ...



Тема Re: Предстои ми конизациянови [re: Mese4inka]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано05.07.07 16:27



Именно,че и мненията на самите лекари са двояки-когато ме оперираха,питах каква е вероятността от рецидив и тогава докторката каза-ако стане така,ще се наложи да направим типизация и съответстащо лечение,но освен за Изопринозин,който така или иначе е препоръчително да се пие,друго лечение на практика няма,понеже вируса си живее в тялото и във всеки един момент може да се обостри.....



Тема Re: Предстои ми конизациянови [re: Лeнa]  
Автор antivalta (непознат )
Публикувано09.07.07 13:21



Добре,ако има рецидив(недай си Боже) ще направят типизация и съответстващо лечение,но с какво то може да бъде по- различно от досегашното-а именно-следене чрез цитонамазки и колпоскопии,евентуално нова конизация.
Отделно,защо казват,че първите 2 години след конизацията са най-важни,при положение,че вирусът остава "спящ" в организма,той може да се активира и на 5-та,7-та година...
В последната статия,която четох пишеше,че обикновено инфекцията продължава около 8 месеца,това означава ли че след това се отърваме от нея или просто чакаме кога отново ще ни връхлети.Също беше казано,че все още се правят изследвания за това доколко организмът може да изгради антитела срещу вируса след преболедуването му.
Въобще навсякъде пишат различни неща и незнаеш на кое да вярваш.дори четох,че освен ваксината,която излезе и не става за нас,работят по друга,предназначена за жени заразени с вируса,ако това въобще ви звучи реално,защото на мен-не.



Тема Re: Предстои ми конизациянови [re: antivalta]  
АвторCилвия (Нерегистриран)
Публикувано09.07.07 15:09



Ваксината Silgard е срещу типове 6,11,16 и 18. Носителството на един/два или три от тези типове не пречи да се постави ваксина, която да предпазва срещу четвъртия от изброените. Пример: носителка на тип 6, която се ваксинира, успешно ще се предпази от типове 11,16 и 18. Това е подробно описано на листовката на ваксината на български език и изрично.

Ето най-долу на постинга линк, листовката е в PDF формат и това за което говоря е на края на първа страница и началото на втора: '...Най-полезен Silguard се очаква да бъде когато се приложи преди инфектиране с някой от HPV типовете покривани от ваксината. В същото време, при индивиди, които вече са заразени с един или повече от ваксиналните HPV типа, ваксината ще осигури защита от останалите свързани с ваксината HPV типа... '

http://www.bda.bg/bdias/14489s.pdf



Тема Re: Предстои ми конизациянови [re: Cилвия]  
Автор antivalta (непознат )
Публикувано09.07.07 16:01



Благодаря ти много.



Тема Re: Предстои ми конизациянови [re: antivalta]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано09.07.07 16:15



Наистина въпросите са много и никога еднозначни,но относно тази ваксина съм малко предубедена по следната причина-когато беше пусната на пазара,изрично бе упоменато,че ваксината е профилактична,а не терапевтична и заразени с вируса жени е птотивопоказно да я слагат,независимо от кои щамове.Генома и ДНК-то на вириуса,доколкото знам е един,независимо от щама,а и вече пишеше за няколко смърни случая вследствие на ваксината,така че нещата са доста комплицирани.Относно типизацията-и аз не знам какво друго лечение би могло да се предприеме,ако се установи наличие на онкогенен щам....Доколкото си спомням,казаха,че в момента се разработвала и терапевтична ваксина,но ще трябва да изчакаме още няколко години..





Тема Re: Предстои ми конизациянови [re: Лeнa]  
Авторantivalta (Нерегистриран)
Публикувано10.07.07 17:30



Аз мпрофилактични прегледи и да не се доверяваме единствено на цитонамазките.Те дават доста грешни резултати.При мен биопсията беше с резултат-Ca in situ.Месец след това ,малко преди конизацията направих две цитонамазки в две различни лаборатории,и двете с резултат-I група!!!След конизацията хистологията гласеше Ca in situ.Цитонамазката дори не загатна за проблем.
Искам да попитам дали сте правили този HPV тест,какво знаете за него,как и къде може да се направиисля,че единственото,което ни остава е да ходим редовно на ?



Тема Re: Предстои ми конизациянови [re: antivalta]  
Авторantivalta (Нерегистриран)
Публикувано10.07.07 17:34



Не знам какво съм направила,ама текста ,който съм написала се е поразбъркал,за което съжалявам.
Исках да ви помоля да кажете какво знаете за HPV теста?



Тема Re: Предстои ми конизациянови [re: antivalta]  
АвторCилвия (Нерегистриран)
Публикувано11.07.07 09:06



Относно тестването за HPV:
гинеколога ми взе проба от шийката на матката и я постави в специално малко съдче /прилича на малка ампула с капаче/, затворено и после прибрано в медицинска ръкавица, а аз си занесох 'материала' в Института по вирусология /София, Ген .Столетов 46, до Централния затвор/. Цената е държавна такса близо 100 лева, а се чака около 10 дни, зависи колко са натоварени. Самото взимане на проба е като при цитонамазка.



Тема Re: Предстои ми конизациянови [re: Cилвия]  
Авторalpha_beta (Нерегистриран)
Публикувано11.07.07 10:26



Аз смятам, че е излишно това типизиране на ЧПВ.
Цитонамазката или биопсията може да докаже наличие на инфекция с ЧПВ - има характерни клетъчни изменения, дължащи се на ЧПВ.
Така или иначе лечението е местно и не зависи от номера на щама - обгаряне, конизация, хистеректомия.
Резултат от вируса може да са кондиломи или дисплазия или и двете.
Просто следиш с редовни цитонамазки.
Относно рецидивирането - до 2 години и аз съм го чула но нямам обяснение защо не и по-късно.



Тема Re: Предстои ми конизациянови [re: alpha_beta]  
Авторивa (Нерегистриран)
Публикувано14.07.07 20:43



здравейте!
аз като човек преживял 2 конизаций,третата е на път поради пак лоша цитономазка :-( и като човек на които 4 пъти са му правили ХПВ типизация, бих казала че типизация е просто друга дума за изследването и винаги когата се взима проба за ХПВ вирусите се типизират и така на резултата пише какви вируси има човек.Аз така разбирам нещата. Аз обаче според тези изследвания никога сам нямала вируси и въпреки това имах 2 пъти carzinoma in situ....сега искам да си направа ваксината зашото ми омръзна вече....незнам дали сам права за вирусите но аз така разбирам нещата....



Тема Re: Предстои ми конизациянови [re: ивa]  
АвторPO3A (Нерегистриран)
Публикувано16.07.07 11:38



МОЖЕ ЛИ ДА ПОПИТАМ КЪДЕ И ПРИ КОЙ ЛЕКАР ГИ ПРАВИШ??



Тема Re: Предстои ми конизациянови [re: PO3A]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано16.07.07 13:51



Цитат от онлайн консултация-Имуностимулантите са наистина единственото възможно /макар и не винаги ефективно/ лечение срещу НРV

Типизацията би помогнала евентуално за прилагането на ваксина, която е профилактична, но не лечебна, но може да ви предпази от силно онкогенните щамове 16 и 18



Тема Re: Предстои ми конизациянови [re: PO3A]  
Авторивa (Нерегистриран)
Публикувано16.07.07 19:32



ами аз не живея в българия, а в германия и затова не съм много сигурнa какво се разбира под типизация в бг,но тук е така....днеска си направих първата ваксина срещу хпв, ще видим дали ше помогне ....



Тема Re: Предстои ми конизациянови [re: ивa]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано30.10.07 14:38



има ли някой из форума





Тема Re: Предстои ми конизациянови [re: ивa]  
Авторaни (Нерегистриран)
Публикувано30.10.07 15:10



здравейте на всички.
пожелавам на сички да се оправят и то по бързо, защото затвореният кръг в който явно сме попаднали е адски подтискащ. Изчеток всички материали и статии за тези раци и пак остават въпроси без отговори. Моят случай е малко по различен - бременна съм в 22 седмица.
Отидох на преглед за да установят бременност а те намериха рак на шийката.
и почна лутането по болници и доктори докато се вземе решение за конизациото.операцията мина с епидорална упойка - болка няма (т.е. почти няма- но се прежбивява :) ). Сега обаче трябва повече да се лежи и да се почива заради бебето.
направиха ми конизациото на 22.10. но 10 дена по късно продължава да има някакво течение, изтича си нещо а никой не е казвал че трябва да има - наистина има различни цветове но няма мирис . някой може ли да ми каже нормално ли е и колко време още ще е така?
за сега единственото което е ясно е че ще се ражда със секцио. живот и здраве да дойде този момент



Тема Re: Предстои ми конизациянови [re: aни]  
Автор Mese4inka (ентусиаст)
Публикувано30.10.07 16:27



Нормално е да имаш течение, продължаващо няколко седмици. Но най-добре да се консултираш с гинеколога си. Кой ти прави конизациото?



Тема Re: Предстои ми конизациянови [re: Mese4inka]  
Авторaни (Нерегистриран)
Публикувано30.10.07 17:24



Утре ще излязат резултатите от хистологията и тогава ще говоря с него.



Тема Re: Предстои ми конизациянови [re: aни]  
Авторcиca (Нерегистриран)
Публикувано30.10.07 18:12



Къде те оперираха, кой хирург.И на мен ми предстой конизация.Дано са ти добри резултатите.Майка ми претърпя операция и е начален стадий.



Тема Re: Предстои ми конизациянови [re: cиca]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано30.10.07 21:11



В майчин дом София - Д-р Славчев направи операцията. Тъй като съм бременна казаха че единственият вариант е скалпел. Упойката е епидорална в гръбнака - не се чувства нищо по точно само някакво дърпане ниско долу но не е болезнено. Трябва само търпение и да си спокойна. ПОжелавам ти успех и всичко да мине леко. А и казват че се лекува на 100 % но няма да издържа да излязат резултатите от хистологията. Коя ПАП си?



Тема Re: Предстои ми конизациянови [re: Aни]  
Авторcиca (Нерегистриран)
Публикувано31.10.07 07:18



Резултата ми е 3 а.Ще се консултирам с още един доктор, защото двама са на различни мнения за конизацията.ЗАтова питах за твоя доктор.Успех и пиши!



Тема Re: Предстои ми конизациянови [re: cиca]  
Автор Mese4inka (ентусиаст)
Публикувано31.10.07 07:59



Ани - случила си на лекар. Славата на Славчев е, че е много добър оператор с инструментите. Той ми прави конизациото, само че аз не бях със скалпел. От мненията на момичета, които са рязани със скалпел разбрах, че при тях течението продължава малко по-дълго и възстановяването е по-продължително. Коя група беше преди интервенцията?



Тема Re: Предстои ми конизациянови [re: Mese4inka]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано31.10.07 12:07



Месе4инка -преди операцията бях IIIа-б . В момента незнам коя съм но се надявам да е всичко ОК . резултатите от хистологията са добри
казаха че връхчетата на парчето са чисти. А течението се надявам да спре скоро тъй като минаха 10 дена . Но съм благодарна че всичко за сега мина а и бебчо си подскача спокойно





Тема Re: Предстои ми конизациянови [re: Aни]  
Авторwera (Нерегистриран)
Публикувано31.10.07 13:28



Здравейте на всички момичета, желая ви здраве. Аз засега съм много добре - даже имам резултат и рар1?, и на два пъти е такъв. Мен ме оперира д-р Славчев, но сега търся за дъщерята на моя приятелка телефон на онкокабинета в поликлиниката на Майчин дом., кабинета дето е на втория етаж. Не е от София и е добре да си запише час предварително. Имах го миналата година когато правих и там преглед, а пък тя няма пари засега за Славчев. Благодаря ви и успех на всички



Тема Re: Предстои ми конизациянови [re: wera]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано31.10.07 13:57



Имам телефона на кабинета му ако искаш мога да ти го дам прегледа ехограф(нормален и вагинален) и колпоскопия е 75.00 лв ако искаш мога да ти го дам



Тема Re: Предстои ми конизациянови [re: Aни]  
Автор Mese4inka (ентусиаст)
Публикувано31.10.07 14:08



Wera, вярно цените на Славчев са най-солените от всички гинеколози които съм посещавала ( а те са наистина доста ), но все пак не говорим за чифт дънки а за операция! Аз платих за конизацио при него 130 лв, което е напълно заслужено за условията и качеството.

Ани, пожелавам ти всичко да приключи успешно. Сега си по средата на бременността, така че до момента на раждането ще си забравила даже. Пък и като си секцио няма да те притеснява шийката. При мен на последния преглед за съжаление отново беше открита раничка, но ми казаха, че било нормално по време на бременност. Чудя се сега какво да правя за да не стигам отново до операция





Тема Re: Предстои ми конизациянови [re: Mese4inka]  
Авторwera (Нерегистриран)
Публикувано31.10.07 15:19



Телефонът на Славчев аз го имам и точно него им предлагам, защото и за мен това е най-добрия избор, заслужават си и парите и чакането пред кабинета. Но те искат да отидат на другото място. Ще се опитам да ги убедя за Славчев. Благодаря ви



Тема Re: Предстои ми конизациянови [re: wera]  
Авторwera (Нерегистриран)
Публикувано31.10.07 19:53



Пак съм аз. Съгласиха се да отидат при Славчев. Аз имам следните телефони 02 8596071; 02 8111843 но никой не ми отговаря, моля спешно за актуални такива



Тема Re: Предстои ми конизациянови [re: wera]  
Авторaни (Нерегистриран)
Публикувано01.11.07 11:43



за Вера- това са му телефоните. но в момента не е в България и затова явно не вдига . На мен ми казаха че след 1.11.2007 ще е тук . но май може и да се забави малко - късмет



Тема Re: Предстои ми конизациянови [re: aни]  
Авторwera (Нерегистриран)
Публикувано01.11.07 13:19



Благодаря, днес вече е имало човек там, и са записали час



Тема Re: Предстои ми конизациянови [re: wera]  
Авторalpha_beta (Нерегистриран)
Публикувано03.11.07 14:05



Здравейте момичета!
Гледам, че сте раздвижили темата.
Да се отчета и аз с два поредни пап теста 1-ва група след конизацията през декември. Скоро ми предстои трети тест.
Пожелавам на всички Ви здраве и много усмивки!
Впечатлих се от случая на Ани с конизация по време на бременност - учудвам се много как е възможно - като знам аз скалпелно какви контракции и жестоки болки преживях!
Стискам ти палци Ани всичко да е наред с тебе и бебчо до края!



Тема Re: Предстои ми конизациянови [re: alpha_beta]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано04.11.07 13:14



Мерси. Единственото което се надявам от сега нататък е да не се повтаря не ми се иска да го преживявам пак. А бебчо трябва да е добре. Успех на всички.



Тема Re: Предстои ми конизациянови [re: Aни]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано17.11.07 14:23



Надявах се всичко да е приключило ,но уви . Оказа се че реултатите от хистологията не са от най добрите - има микроинвазия. В края на месеца трябва отново да ходя до София за да кажат какво ще се прави от тук нантатък.



Тема Re: Предстои ми конизациянови [re: Aни]  
Авторwera (Нерегистриран)
Публикувано18.11.07 19:59



Здравей Ани, незная какво е микроинвазия, но много ще стискам палци всичко да завърши добре с теб и бебето



Тема Re: Предстои ми конизациянови [re: wera]  
Авторalpha_beta (Нерегистриран)
Публикувано18.11.07 21:46



Ани мила, мисля за теб и стискам ти палци за теб и бебока. Пиши ни как си после!



Тема Re: Предстои ми конизациянови [re: alpha_beta]  
Автор Mese4inka (ентусиаст)
Публикувано19.11.07 09:04



И аз стискам палци всичко да приключи успешно!



Тема Re: Предстои ми конизациянови [re: Mese4inka]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано05.12.07 10:38



Здравейте на всички последният резултат от цитото е II и всичко за сега е добре
Дано на никой не му идва до главата





Тема конизирананови [re: Aни]  
АвторKpeми (Нерегистриран)
Публикувано13.12.07 13:38



Здравейте на всички! На 10.12.07 /този понеделник/ ми направиха конизация. До сега само съм чела тази тема. Изчела съм я може би два пъти и много ми помогна! Благодаря ви от сърце! Просто без нея щеше да ми е много неясно. Ходих в Плевен в "Света Марина" и препоръчвам на всеки. Много съм доволна от всичко и сега чакам резултат от хистологията /надявам се добър!/ Пожелавам здраве и весели празници на всички!



Тема Re: конизирананови [re: Kpeми]  
Автор Mese4inka (пристрастен)
Публикувано14.12.07 09:08



Пожелавам ти повече да не ти се налага да препрочиташ тази тема! :)



Тема Re: конизирананови [re: Mese4inka]  
Авторkpeми (Нерегистриран)
Публикувано14.12.07 12:16



благодаря! дано на никого не се налага





Тема Re: Cilest след конизация - за изместване на цикълнови [re: albena24]  
Автор udjin (непознат )
Публикувано29.01.08 23:30



здравейте! Преди дни си правих LETZ при д-р Славчев, казаха ми че след 10 дни ще получа воднисто течение, а след 14 и леко кървене. За да предотвратя следващия МЦ трябва да пия цилест 20 дни! Но имам малък проблем получих течение още същата вечер, а след 3 дни получавам и силно кървене, а не съм от София! Дали е нормално или да отида на преглед! Все още очаквам хистологичният анализ, но се надявам всичко да е ок. Благодаря ви предварително! Надявам се все още да влизате въвфорума

!



Тема Re: След конизациянови [re: lily]  
Автор bushido ()
Публикувано30.01.08 08:56



добре, а на колко месеца трябва да се прави цитонамазка? на 6 м. достатъчно редовно ли е?



Няма попътен вятър за кораб без посока

Тема Re: След конизациянови [re: bushido]  
Автор udjin (непознат )
Публикувано30.01.08 11:18



ако е след конизация на мен ми казаха поне на този етап, че трябва да ходя на преглед през 3 месеца. Но профилактично ако няма никакви интервенции мисля че на 6 месеца е напулно достатъчно!



Тема Re: След конизациянови [re: udjin]  
Автор Mese4inka (пристрастен)
Публикувано02.02.08 19:37



Нормално е да имаш кървене, но всичко зависи от интензивността и количеството. На-добре да се обадиш в кабинета и да питаш. Слвачев най-вероятно ще измънка, че така трябва, затова по-добре първо обясни на резепцията, че си обезпокоена и какво точно е течението. Има ралзика между чиста кръв и просто течение с малко кръв.



Тема Re: След конизациянови [re: Mese4inka]  
Автор udjin (сладурана)
Публикувано08.02.08 00:08



Здравейте! Благодаря много за отговора.Права беше казаха, че е нормално. Но от интервенцията насам имам силно главоболие и вдигнах кръвно, а несмеят да ми предпишат лекарства.Някой имал ли е подобен проблем след това. И другият ми въпрос и по- сериозен е какво трябва да направи партньора при какъв лекар и какви изследвания? Благодаря ви предварително!

Ако искаш да промениш света, първо промени себе си!


Тема Re: След конизациянови [re: udjin]  
Авторudjin (Нерегистриран)
Публикувано10.02.08 00:30



Моля ви се продължавайте да влизате за съвети! Знам, че за вас всичко е отминало, но все пак има много хора, които се надяват от вашата подкрепа





Тема Re: След конизация [Кирилицата]нови [re: lily]  
Авторpharm (Нерегистриран)
Публикувано19.03.08 10:22



е задължителна

Редактирано от bira_more на 19.03.08 13:42.



Тема Re: След конизация [re: pharm]  
Автор Mese4inka (пристрастен)
Публикувано19.03.08 12:52



Моля, да не пишете такива глипости във форум, който се чете от много хора, в това число и по-млади, които още нямат достатъчна информация. Вирусът на ЧПВ НЕ МОЖЕ да бъде унищожен с никакви схеми на лечение. Веднъж проникнал в организма, човек си го носи цял живот. Все едно да кажеш, че след прекарана рубеола, може да унищожиш вируса, който вече е свършил своето. Можеш да вземеш мерки да избегнеш заразяване ( чрез ваксина), но не и да унищожиш нещо, което вече е влязло в организма ти. Все пак това не е грип!



Тема Re: След конизациянови [re: Mese4inka]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано21.05.08 10:56



Здравейте на всички. При мен нещата се развиват добре. Както всеки човек така и аз се надявам да не се повторят нещата - но за целта си има профилактики и трябва да се ходи. Всяка една профилактика и цитонамазка показва как се развива организма , как се бори с болестите. Аз лично Ви препоръчвам да ходите и да не отлагате с идеята " На мен няма да ми се случи" на всеки може да се случи на всеки може да му дойде на главата . Но по важното е да се преодолее и да си продължим живота.
Благодарна съм за двете си деца и нека това което сме преживяли остане само разказ за тях.
Трябва да се борим с рака и последиците му с високо вдигната глава и усмивка на лице . Защото това е най - доброто лекарство. УСПЕХ на всички



Тема Re: След конизациянови [re: Aни]  
АвторCиcи (Нерегистриран)
Публикувано19.07.08 17:57



Здравейте, мили момичета!
Не мога да повярвам, че думичката "конизация", която доскоро не бях чувала, е позната до болка за вас, при това толкова младички...
След редовни ежегодни гин. прегледи и на мен ми се случи - ПАП 3. В резултат на което сега съм на
1. Изопринозин
2. Дуфастон за ранен климакс /на 40/
3. Глобули против гъби.
Лекарката, която е известна и добра, ми каза че ако до 2 месеца не се повлияя от имуностимулатора, ме чака канонизация. Биопсията е излишна, т.к. нямам раничка. Реално, обаче, освен една цитонамазка, нищо друго не ми е правено. Моля ви за съвет:
1. Трябва ли да направя още една цитонамазка за всеки случай и къде?
2. Не крие ли опасности вземането на хормони в случай на съмнение за дисплазия? Или в случая - едновременно Изопринозин и Дуфастон?

Благодаря ви предварително.



Тема Re: След конизациянови [re: Cиcи]  
Автор Milley (tender_heart)
Публикувано19.07.08 19:38



Не казваш каква е точно групата. Ако е 3-та "А" група, най-вероятно се дължи на инфекция. Ако е друга буква, тогава трябва да се притесняваш много. Миналата година аз също бях 3-та А група, но след лечение и то без силни лекарства, а само с Бетадин, следващата цитонамазка беше 1-ва група. Така че не се шашкай, а можеш да направиш още една цитонамазка.

"Споделяйте знанията си с други. По този начин ще достигнете безсмъртие." Далай Лама


Тема Re: След конизациянови [re: Milley]  
Авторcura (Нерегистриран)
Публикувано19.07.08 21:11



А може ли да попитам какво значи РАР 2?
Защото гинеколожката ми каза, че това значи че съм клинично здрава. А в същото време лекувам някакво възпаление... Имам ли причини за притеснение?



Тема Re: След конизациянови [re: cura]  
Авторcura (Нерегистриран)
Публикувано23.07.08 21:18



Кажете две думи, моля?
Никой ли не го вълнува вече?



Тема Re: След конизациянови [re: cura]  
Автор Milley (tender_heart)
Публикувано24.07.08 17:22



Пап2 означава, че си със здрава шийка на матката. Пап 1 и Пап 2 означават, че нямаш рак на маточната шийка и всичко е в норма. Вероятно имаш някакво възпаление, бяло течение на влагалището, което вероятно лекува лекарката. Когато резултатът е вече Пап 3, тогава трябва да се притесняваме за наличие на ракови клетки. А Пап 3 А в повечето случаи е някаква инфекция, която се лекува с медикаменти.

"Споделяйте знанията си с други. По този начин ще достигнете безсмъртие." Далай Лама


Тема Re: След конизациянови [re: Milley]  
Авторcura (Нерегистриран)
Публикувано24.07.08 19:29



От все сърце ти благодаря!!!
Добре, че има хора като теб!
Приятна вечер и много здраве ти желая!!!



Тема Re: След конизациянови [re: cura]  
Авторkpeми (Нерегистриран)
Публикувано20.08.08 10:26



Здравейте, отдавна не бях влизала във форума. Както бях писала по-горе през декември ми направиха конизация. Мина достатъчно време и си направих цитонамазка, групата ми е първа!!! с уточнението че имам гъби естествено и ми исписаха гиназил или нещо подобно. Но при нас се получи друг проблем, който искам да споделя с вас. След конизацията питах за опасността да съм заразила мъжа си и дали трябва двамата да пием изопринозин или там каквото трябва. Тогава ми казаха че няма опасност и не е нужно да пием нищо.

Обаче на мъжа ми му се появиха първо едно много мъничко а после и повече кондиломи на корема в областта на слабините. Последвалите консултации и изследвания показаха папилома вирус!!! и при него. Не било опасно за него, но ние 6 месеца не сме се пазили поради това че питахме и ни успокоиха.

Сега му предстои горене на въпросните кондиломи и лечение и на двамата с изопринозин, селен и още солокоджин и кондилин за изгаряне, защото били много упорити и веднъж като са се появили имали навика да рецидивират.
При мен не са се появявали но за да сме сигурни пием и двамата.

Ходихме в София в онкологична лаборатория и ни взеха изследвания, като казаха че тази форма с кондиломи по кожата не била опасна за мъжете, опасната форма била с кондиломи по пениса.

Реших да ви споделя, дано да съм била полезна!



Тема Re: След конизациянови [re: kpeми]  
Авторulana (Нерегистриран)
Публикувано20.09.08 13:29



Здравейте! На 16.09 08 ми направиха конизация. Днес е 5 ден и вече нямам никакво кървене и течение. След като изчетох почти всичко написано от вас като че ли не е нормално а и не ми казаха за никакви конци. Някой може ли да ми помогне по въпроса?



Тема Re: След конизациянови [re: ulana]  
Авторwera (Нерегистриран)
Публикувано20.09.08 17:16



Здравей, не се притеснявай. Кървенето би трябвало да спре за 2-3 дни. Аз имах течение по-дълго време, но болницата се бях заразила с бактерии - ентерококи, та ми се наложи лечение за тях. А за конците също- моите бяха резорбируеми и не са ми махали, вероятно и твоите са такива



Тема Re: След конизациянови [re: lily]  
Авторulana (Нерегистриран)
Публикувано21.09.08 10:28



Благодаря за отговора! Притесних се че нещо не е наред защото кървенето ми спря много бързо. Имам леконеприятно течение което мирише но от всичко прочетено изглежда е нормално. Утре ще се обадя на моя лекар за консултациял



Тема Re: След конизациянови [re: ulana]  
Автор kremenskata (пич бре)
Публикувано23.09.08 09:53



Здравей, напълно е нормално да нямаш кръвотечение. Конците се разграждат по принцип. Моите изпопадаха в продължение на месец и половина. Не целите, но части от тях. Къде ти я правиха?



Тема Re: След конизациянови [re: ulana]  
Автор The Golden Mom (непознат )
Публикувано22.04.09 21:13



Здравейте, правиха ми конизация в клиника Св. Марина в Плевен. Моля ви бихте ли ми казали, какво тече след конизация, колко време продължава и колко време продължава МЦ - дали е по - дълъг от нормалното или не?

Благодаря предварително.



Тема Re: След конизациянови [re: lily]  
Автор Marianta (непознат )
Публикувано29.04.09 12:31



Здравей те на мен ми направиха конизацио на 13 април 2009 преди две седмици ,операцията ми я направи Др. Алън Начев от Майчин дом .
Но никой не ти казва какво да правиш след това никаква информация от никой пълно безхаберие ,но като хирурзи имат златни ръце в тази болница .
Искам да кажа че тази операция е напълно безболезнена с упойка в гръбначният стълб което значи ,че ти не спиш по време на операцията , а искам да кажа и за цитонамазката това е пълна измислиза никъде не показа че имам голям тумор за остраняване само на биопсията всичко излиза ,така че мили жени правете биопсий и то в болниците за да сте сигурни в здравето си ....



Тема Re: След конизациянови [re: lily]  
Автор zori_2005@abv.bg (непознат )
Публикувано14.03.15 22:03



Здравейте! Искам да попитам след електроконизация дали няма да е проблем задоволяването?? На мен ми правиха електроконизация преди 2 месеца и сега вече си мастурбирам, но когато го направя след това много ме боли и имам малко кървене. Някой знае ли, защо така се получава, нали лекарите казват, че няма проблем и секс да се прави след 1-вия месец??




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.