Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:19 26.04.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: След конизациянови [re: Ивa]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано10.08.06 10:59



Така е,наистина ми втръсна от опасения и болници и вместо да си изкарам едно спокойно лято дойде това...Другата седмица ще занеса картона на лекарката да я питам какви за тези писания и после искам да захвърля вси4ко и да се абстрахирам,4е и изпити ме 4акат.....



Тема Re: След конизациянови [re: Ивa]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано10.08.06 11:11



Ох, припомнихте ми името на д-р Ралчева...! Не че мога да го забравя - за мен е свързано с първия голям кошмар, който изживях преди години. След две цитонамазки, които през една седмица показаха отначало група ІІІ Б, а после напраово ІV /да се чудиш на тия хистолози!/, отидох при д-р Ралчева, която ми направи биопсия и каза: "Според мен имате рак, но все пак /?!/ да изчакаме резултатите..." Щях да умра, докато ги чаках, а когато й звъннах по телефона, доста нелюбезно ми каза да побързам да отида при нея!... В пълна безпаметност прекосих София, за да се окаже, че тя просто излиза в отпуск и по тази прочина е трябвало да побързам... и че не е най-лошото, което е очаквала... Друг е въпросът, че можеше да ми каже само това и по телефона, за да не получа инфаркт, докато стигна до Онкологията. После нещата се завъртяха... и приеха друг обрат... Но да не досаждам повече. С цялото ми уважение към професионализма на нашите лекари /не всички, разбира се/, не преставам да се питам - не може ли в Медицинската академия да ги учат и на отношение и подход към пациентите - малко човещина, добра дума, защото обнадежденият болен може чудеса да направи!...
Добре, че го има този форум за взаимопомощ - поне тук човек намира съпричастие! Бъдете здрави, мили момичета!





Тема Re: След конизациянови [re: Лeнa]  
Авторwera (Нерегистриран)
Публикувано10.08.06 12:12



Здравей, не си мисли, че са прибързали. При мен нещата стояха така: 1-цитонамазка РАР3Б; 2-следва биопсия / чрез абразио/- резултат тежка степен на дисплазия;3- нова цитонамазка и колпоскопия - резултат РАР 3Б и карцинома ин ситу; 4- нов преглед по документи, защото 3 каза пълна хистероктомия - тук вече само конизация; 5- нова колпоскопия- резултат карцинома ин ситу и конизация - и накрая направих конизация - резултат в епикриза: карцинома ин ситу на изрязаното.



Тема Re: След конизациянови [re: wera]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано10.08.06 12:26



Последните написани мнения ме навеждат на мисълта за сжоеобразен ''4ерен списък''на лекарско действие,бездействие или комерсиализъм,понеже споменавате за подобни неща ,а и аз минах през същото,когато първо попаднах на ''лекар'',който направи обгаряне,с което каза,4е ве4е вси4ко е наред и 4е ''нещата тъкмо били хванати навреме''-Евелина Желязкова.Нама да се впускам и ж останалите подробности,но за мен все още е недопустимо на едно място да стоят в кабинета хуманният Хипократов бюст и клетва и ценоразпис и отношение към пациента без грам хуманизъм....



Тема Re: След конизациянови [re: Лeнa]  
Авторwera (Нерегистриран)
Публикувано10.08.06 20:08



Ох не ми се мисли какво изживях април, май и юни, като имаш в предвид ,че преди 1 година бях РАР1!; някой досега май не си е гладал работата, защото ми казват, че това нещо се развивало с години!. Но всъщност от лекар 4 и 5 от горния ми път / бях на 5 различни лекаря/ съм много доволна. Оперирах се при последния и наистина съм много доволна. Дано да нямам повече проблеми, което и желая на всички



Тема Re: След конизациянови [re: wera]  
АвторИвa (Нерегистриран)
Публикувано11.08.06 09:38



Вера, защо не напишеш имената на тези лекари? Тук непрекъснато се споменава, че било в разрез с правилата, но аз правила никъде не видях (е, не съм търсила щателно, но то не би трябвало и да се налага). В един форум на майки дори си имаха черен и бял списък на лекари акушер-гинеколози

. Не че предлагам и тази тема да се обърне на това, но ще е от полза, ако знаем за някой друг успешен случай, пък в крайна сметка всеки сам си преценява...



Тема Re: След конизациянови [re: Ивa]  
Авторwera (Нерегистриран)
Публикувано11.08.06 09:57



Здравей,
лицето 1 не е от София и той толкова ме обиди, че не ми се коментира; 3 си свърши работа, лечението, което предписа е грешно според 4 и 5, но както казват и по-горе отношението му беше ужасно, на всеуслушание пред 10 човека и аз права ми обяснява как ще режем всичко и никакъв проблем. От 4 и 5 съм доволна и това са д-р Кърлов от Онкологията и д-р Славчев от Майчин дом, който ме и оперира. Извинявам се на лекарите, че ги кръщавам 1,2,-5/ само за краткост е/.



Тема Re: След конизациянови [re: wera]  
АвторИвa (Нерегистриран)
Публикувано11.08.06 10:06



Мерси много!



Тема Re: След конизация [re: Ивa]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано11.08.06 10:25



Здравейте и от мен за днес!Не мисля,че е толкова неетично да се споменават тези имена,колкото неетично е отношението им към хората,които ,в отчаянието си и уплахата си са готови да следват някакави указания и лечение или,не дай си боже интервенция,която после да им коства най-ценното,да ги лиши от това да са майки и въобще от правото да са пълноценни хора и жени!Аз например в яростта си бях готова да отида в кабинета на споменатата и със все глас да извикам ,и на пациентите за какво става дума,мислех и да я съдя,но тя ,благодарение на парите,които ние и плащаме,може да си подсигури добър адвокат и накрая освен другите ми проблеми,ще имам още една горчивина от повторната ни среща....



Тема Re: След конизация [re: Лeнa]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано14.08.06 18:06



Здравейте момичета!Преди малко говорих с лекарката и тя ми обясни,че въпреки,че в картона е написано рак ин ситу,ставало дума именно за предраково състояние,хванато в ранна фаза-как стават тези неща с разлика от небето до земята,незнам,май един от горните потребители ще се окаже прав за тези клинични пътеки,понеже онзи ден говорих с една приятелка и на нея в картона са и написали по тежка диагноза от реалната,и тя като мен плащала за болнично легло повече,отколкото е бил реалния и престой-аз платих за 6 дни,а стоях едва 1.....Пожелавам ви всичко най-хубаво,очаквам хубави новини и да не се сбъсквате с такива неуредици!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.