Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:27 26.04.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема След конизация  
Авторlily (Нерегистриран)
Публикувано21.04.06 23:00



Здравейте, преди 8 месеца ми правиха конизация. Понеже трябваше на 2-3 месеца да следя как се развиват нещата чрез цитонамазка, скоро пак бях на гинеколог. След операцията вече съм ПАП 2. Но последния път лекарката ми каза че на мястото на рязаното имало изградена нова тъкан, не си спомням как точно я нарече. Трябвало да се обгори с солкожин мисля че беше, за да се премахне тази нова тъкан. Може ли някой да ми даде инфо. Дали има жени при които се е получило същото нещо?



Тема Re: След конизациянови [re: lily]  
Авторwera (Нерегистриран)
Публикувано30.06.06 23:01



И на мен ми правиха конизация , но преди 20 дни; дойде ми МЦ, и заедно с него много неприятна миризма ти имаше ли такова нещо. Знам, че резултата от хистологията е добър



Тема Re: След конизациянови [re: lily]  
Автор MamaBuba (усмихната)
Публикувано02.07.06 13:14



не е коректно да се обгаря. това, което е редно да се направи е пак да се изреже и да се изпрати за хистологично изследване. няма да се впускам в подробности да ти обяснявам точно как се образува тази тъкан, но от онкологична гледна точка не е коректно за начало да се гори със солкожин.

Поздрав Буба!


Ники - 22.05.2003

Тема Re: След конизациянови [re: MamaBuba]  
Авторlva (Нерегистриран)
Публикувано06.07.06 13:13



А защо не е коректно да се гори според теб? Изобщо как решават кой метод да приложат, някой има ли идея??? Питам, защото и на мен ми предлагат конизация след като цитонамазката ми се оказа 3д, но прочетох, че това било най-агресивния метод, а никой нищо не ми обяснява – каква точно ми е дисплазията, какво следва от всеки метод на лечение... Нямало било смисъл от колпоскопии и пр. Чета в Интернет, но как да реша сама?!?! Вече мина повече от месец и кой знае какво се случва там... Все си мисля, че е добре да се пробва първо с горене преди да се реже... Моля ви кажете нещо!





Тема Re: След конизациянови [re: MamaBuba]  
Авторlva (Нерегистриран)
Публикувано06.07.06 13:19



А защо не е коректно да се гори според теб? Изобщо как решават кой метод да приложат, някой има ли идея??? Питам, защото и на мен ми предлагат конизация след като цитонамазката ми се оказа 3д, но прочетох, че това било най-агресивния метод, а никой нищо не ми обяснява – каква точно ми е дисплазията, какво следва от всеки метод на лечение... Нямало било смисъл от колпоскопии и пр. Чета в Интернет, но как да реша сама?!?! Вече мина повече от месец и кой знае какво се случва там... Все си мисля, че е добре да се пробва първо с горене преди да се реже... Моля ви кажете нещо!





Тема Re: След конизациянови [re: lva]  
Авторlily (Нерегистриран)
Публикувано06.07.06 20:20



Мило момиче, ако цитонамазката ти е ПАП 3, единствения начин да се лекуваш е конизацията. 4 - вече е рак, така че помисли. Дисплазия е промяна на клетките, които сама се сети накъде са тръгнали. Може някой от лекарите тук да ти го обясни на медицински език, но няма смисъл. Не губи време, няма нищо страшно.
А на момичето по-горе да отговоря, да миризмата е ужасна след конизация, при мен също беше така. Доста време си намирисва на опърлено. Но след няколко месеца минава.
Аз не знам какво да правя, но съм си запазила час при много добър специалист, така че ще разбера скоро дали трябва да се обгяра тази нова тъкан, която е израснала.



Тема Re: След конизациянови [re: lily]  
Авторwera (Нерегистриран)
Публикувано06.07.06 23:19



Здравей, при мен конизациото си беше само конизацио - с рязане на засегнатата част и затова ме притеснява миризмата, а заедно с нея се появи и течение, но не такова каквото беше веднага след операцията. Е отидох на лекар да ми изсладва вагинален секрет и сега чакам резултат. И моя съвет към горния потребител е да си направи колпоскопия и след това каквото каже доктора и по-бързо





Тема Re: След конизациянови [re: wera]  
Авторlva (Нерегистриран)
Публикувано07.07.06 11:59



Благодаря и на двете ви!
Вие къде си правите цитонамазките? А конизацията?
Лошото е че лекарката така и не щя да се занимава с колпоскопии - апаратът си седи покрит в кабинета и тя обяви, че само й пречел! Естествено, че ще направя операцията, щом се налага, но някак ми се искаше да е сигурно, че това е единственото лечение за случая. Само до преди година цитонамазката ми беше ПАП 1. Мисля да си направя втора, но се чудя къде... Май сбърках с тази онкология...
Извинявайте, че продължвам да ви занимавам





Тема Re: След конизация [re: lva]  
Авторwera (Нерегистриран)
Публикувано07.07.06 19:33



И моята преди година беше ПАП 1, април тази година ПАП 3Б; мен ме пратиха на биопсия, която показа тежка степен на дисплазия; след това отидох в София в Майчин дом и там ми направиха нова цитонамазка и колпоскопия, която показа ПАП 3б и карцинома ин ситу /е след това стана някаква грешка- доктора каза махане на матка и яйчници и т.н./ чрез дир.бг си пуснах тема - за най-добрия онкогинеколог/ можеш да я потърсиш/ - аз отидох при доктор Славчев той ми направи нова колпоскопия и след това операцията - конизацио. Препоръчвам ти го и успех



Тема Re: След конизация [re: wera]  
Авторyeиь (Нерегистриран)
Публикувано07.07.06 19:48



Темата е от 15.05 - можеш да видиш някои имена там; препоръчаха ми д-р мария Попова от 5-та градска а също и проф. Горчев от Плевен




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.