Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:38 25.04.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Тема Re: След конизациянови [re: lva]  
АвторJull (Нерегистриран)
Публикувано25.12.06 10:40



Честито Рождество, мила Ива! Желая всички премеждия да останат зад гърба ти и да се появи желаното бебче!


Имам въпрос. В последния си постинг пишеш, че си имала два пъти диагноза "Карцином ин ситу" (вероятно установен при биопсия). А какви са хистологичните резултати след конизацията? Установени ли са атипични клетки? Това много, много ме интересува!
Благодаря ти и още веднъж - весели празници!



Тема Re: След конизациянови [re: Jull]  
Авторlva (Нерегистриран)
Публикувано26.12.06 16:21



Chestoto rojdstvo i na teb! I az si pojelavam beb4eto da se poqvi nqkoi den,ne e zadaljitelno da e sega :-))) Tova pozelavam i na vsi4ki s podobni problemi! Az ne6to ne razbiram vapros ti,qvno ne sam takav ekspert za kakvto se imah :-) Sled vsqka koniza4iqta izrqzanite par4eta gi izsledvaha v patologiqta i dvata pati tam bqha namereni kletki ot takiva s tejna displaziq do takiva na karzinoma in situ. I dvata pati kazaha 4e bili izrqzani na palno-4e kletkite po raba na par4eto ve4e bili normalni. Ako tova otgovarq li na vaprosa ti.....:-) Kade dali e imalo atipi4ni kletki?
Vsik4o hubavo!



Тема Re: След конизациянови [re: lva]  
АвторJull (Нерегистриран)
Публикувано27.12.06 14:18



Благодаря, Ива! Твоят случай просто е по-различен от моя... Няма значение, важното е всичко да бъде наред! От сърце ти го пежелавам!





Тема Re: След конизациянови [re: lva]  
Авторwera (Нерегистриран)
Публикувано28.12.06 09:39



Здравей, понеже и на мен лятото ми правиха конизация с резултат карцинома ин ситу искам да те питам на теб през колко време ти ги правиха и как се установи втория път.



Тема Re: Здравейтенови [re: Mese4inka]  
АвторToни (Нерегистриран)
Публикувано28.12.06 21:01



С мен всичко е наред.В края на януари ще ми вземат секрет за цитонамазка,тогава ще пиша.
Искам да пожелая на всички Честито Рождество Христово!От все сърце ви желая здраве и любов и нека Господ ви пази.
Весели Новогодишни празници.



Тема Kam Veraнови [re: wera]  
Авторlva (Нерегистриран)
Публикувано29.12.06 13:53



Zdravei!
Ami sled parvata konizaciq si hodih na proverki prez 3 meseca.Godina i polovina vsi4ko be6e II grupa,no sega v kraq na noemvri se poqvi pap IVa. Napraviha mi vtora konizaciq i pri izsledvaneto na otrqzanoto par4e pak e bil ustanoven carzinoma in situ.
No tozi pat otrqzanoto par4e be6e dosta po malko,za6toto po navreme se hvana.
Taka 4e moga da ti dam samo edin savet-prez 3 meseca, savsem redovno pap test,i to ne samo ot van6nata 4ast na shiikata ami i ot kanala s pomo6ta na edni 4et4ici se pravi tova,za6toto pri jeni koito ve4e sa imali konizaciq veroqtna promqna na kletkite po4va ot po navatre v kanala,a ne ot van6nata 4ast- usta na 6iikata, ili tam kakvo se kazva. Kato si pravih tova redovno dori i da ne dava Gospod ako pak se poqvi 6te e opravi6!Kasmet!
I o6te edin vapros-pri tvoita koniza4iq vsi4ko be6e iz4isteno,nali?Napravili li sa ti i kurtaj na gornata 4ast na shiikata i na matkata?Pri nego kakvo se e ustanovilo?
Kasmet!





Тема Re: Kam Veraнови [re: lva]  
Авторwera (Нерегистриран)
Публикувано29.12.06 14:20



Благодаря, вече направих две цитонамазки - РАР 2, добре са. При мен се установи карцинома ин ситу на отрязаната част, хроничен ендоцервицит при другите изследвания и пролиферативен ендометриум за матката, което е добре, зесега. Весели празници



Тема Нещо не разбрахнови [re: Toни]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано29.12.06 19:33



Честити празници и от мен,момичета!Четейки обаче написаното от Ива,нещо не разбрах-на 12ти декември пише,че е пап 1,а сега че е била пап 4 и е последвала реконизация-да не би две момичета с едно и също име да пишат,или аз нещо не съм разбрала?През януари и аз трябва да ида пак на цитонамазка,че нещо не ми харесват нещата,все още пия и хапчетата за коли бактериите,а за тези 2 мес за лош късмет ми се наложи на 2 пъти да пия и Постинор дуо,та едногодишното лечение на хормонален дисбаланс отиде по дяволите...Пазете се и пишете как сте!



Тема Re: Kam Weraнови [re: wera]  
Авторlva (Нерегистриран)
Публикувано29.12.06 19:36



Wera,az do kolkoto znam,tozi endocervicit,makar i hronizen e pri4inen ot taka nare4enite hlamidi.A te ot svoq strana se vodat,spored novi izsledvaniq, za vajmojni pri4initeli na raka na 6iikata na matkata.No te mogat da se lekuvat s antibiotici do kolkoto sam 4uvala. Na teb kak ti go ustanoviha otzi endocervicit? Bih iskala i az takova izsledvane da si naprava...
Veselo posre6tane na Novata Godina!





Тема Re: Нещо не разбрахнови [re: Лeнa]  
Авторlva (Нерегистриран)
Публикувано29.12.06 19:47



Zdravei mila Lena!Da,prava si i az zabelqzah 4e sme dve Ivi v foruma i za tova si seobarkala.Az sam tazi s dvete konizacii....Veseli praznici!




Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.