Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:01 10.05.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Тема Re: Нещо не разбрахнови [re: lva]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано29.12.06 20:05



Да,и аз това си помислих:)Искам да те попитам на теб беше ли ти открит папилома вирус,понеже знам,че той е главния причинител за подобен род проблеми при жените,и на колко години си,понеже мисля,по горе видях 22,което значи ,че сме почти връстнички ,а и а змного се безпокоя дали някога ще мога да имам деца,предвид всичките мнипулации и заболявания,а сега и тези хормони:(Дано всичко с теб занапред е наред,прегръдки!



Тема Re: Нещо не разбрахнови [re: Лeнa]  
Авторlva (Нерегистриран)
Публикувано30.12.06 11:20



Zdravei Lena!
Da,az sam na 22.Dva pati mi praviha izsledvane za papiloma virusa- i dvata pati ne mogat da go otkriqt.Posledno ni kazaha 4e mojelo da se tam,pak prosto da ne moje da se otrkie.Za deca ne se pritesnqvai,6te te za6iqt s konzite,6te leji6 pove4e,proverki na ultrazvuk po 4esto i vsik4o 6te e nared!Za6toto mi kazaha 4e otvarqneto na 6iikata, spontanniq abort,ne stava ot dneska za utre,ami si ima simptoni koga e tragnala da se otvarq i tova e malko ili mnogo baven proces.Kato ima problem slagat o6te edin 6ef i gotovo.Daje sa6testvuva i operaziq-trahelektomiq se kazva,koeto se pravi na jeni s naprednal rak.Togava se maha cqlata 6iika i dupkata se za6iva s konzi i pak imat 80% 6ans za deca.6tom te,bez 6iika mogat,moje6 i ti!


Vesela Nova Godina!



Тема Re: Нещо не разбрахнови [re: lva]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано30.12.06 13:06



Дано да е така,както са ти казали,понеже аз като бях на изследване,лекарката ми каза,че вижда отново някакво зачервяване на каналчето и е хубаво ако имам планове за деца да родя до 2 години,понеже после можело да се наложи нова операция и тогава вече не се знаело...трябвало да има поне остатък от шийка ,за да има какво да се шие,а тя в здраво състояние е около 2 сантиметра,след операцията вече е един...спомена ми също за някакви маточни инжекции,които се прилагали,ако пак възникне опасност от операция,само каза,че са доста скъпи и нищо друго...Както и да е,още веднъж весели празници и по -здрава Нова година!



Тема Re: Kam Weraнови [re: lva]  
Авторwera (Нерегистриран)
Публикувано30.12.06 19:32



Заедно с конизацията ми правиха и абразио и хистологичните резултати от патологията бяха такива: връх на конуса - хроничен ендоцервицит, конизирана маточна шийка хроничен цервицит карцином ин ситу, а другите изследвани неща от абразиото са хроничен ендоцервицит, а иначе резултатите ми за хламидии са отрицателни



Тема Re: Нещо не разбрахнови [re: Лeнa]  
Авторlva (Нерегистриран)
Публикувано30.12.06 20:01



Mila Lena,tozi ultimatom za 2 te godini za deca i na men mi go dadoha.Ti si na 23 nali?Ama to taka razdane na sila edva li ne,neznam...Dano vsi4ko se naredi nqkaksi.
Ama zane6 li kakvo,6iikata mai e pove4e ot 2cm zdrava-nqkade kam 4-4.5. Za6toto ne men parviq konus ima6e razmeri-na gore 3.5, na strani 1.5 cm i na vatre (kam garba vse edno) 0,8cm. Tova be6e tesen,visok konus. Sega mahnaha 1,5 na gore,1,5 na strani i 1cm na vatre-mnogo po malak ot parviq.Te rezat samo konusi,a ne kato na salam-bum 2 cm gi nqma napalno.4astite koito ostavat ot strani na konusa vse pak mogat da se po za6iqt. Plus tova tazi takan,epitelnata, se vaztanovqva sama s vremeto do nqkade.E,az ne znam pri teb kolko sa rqzali,no vse pak e bilo konus,ili?Taka 4e spokoino!
Za injekciite neznam,v petak sam na lekar 6te go preslu6am kakvo 6te mi kaze za tqh.Kakvo pravat tezi injekcii?
A imunnata sistema podsilva6 li q?Az piq nqkakva gadna 6vedska gor4ivka.Mnogo gadna....
Cao za sega!



Тема Re: Kam Weraнови [re: wera]  
Авторlva (Нерегистриран)
Публикувано30.12.06 20:06



O razbiram,togava zabravi kakvo ti pisah.A izsledvaneto za hlamidi kak ti go napraviha?Az iskah da mi pravat-ama kazaha 4e nqmalo nujda.hm
Mersi i veslei praznici!



Тема Re: Нещо не разбрахнови [re: lva]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано30.12.06 21:05



На мен въобще не са ми показвали изрязаната тъкан-само ми акзаха горе долу колко е и колко остава,питах и за вероятността това да рецидивира и ми каза,че е около 4%,ама като гледам е повече

Относно инжекциите-каза,че се биели в матката,когато се появи рецидив,понеже моята операция беше в Онкологията,може би там прилагат подобни терапии,нямам идея...А за забременяването и износването донякъде си е и до организъм и късмет как ще протекат нещата,затова съм се оставила по течението и каквото стане занапред,ще видим и аз с тея постинори и хормони докъде ще се докарамИначе пих Изопринозин 2 опаковки,но не усетих никакъв ефект,даже след края на приема се разболях,а сега пия и за бактериите Уростим и вече като чуя за хапче ми се повдига,ама няма начин...Това е,дано лекарят ти обясни по -детайлно за тези неща,ще чакам новини!



Тема Re: Нещо не разбрахнови [re: Лeнa]  
Авторlva (Нерегистриран)
Публикувано30.12.06 23:06



Oh milickata!Napalno te razbiram.Na men sa6to ne mi bqha kazali,no az si iskah kopiq ot vsi4kite histologi4ni izsledvaniq i takiva ne6ta i tam go pi6e6e vsi4ko tova.
A veroqtnosta naistina e malka,ne se trevozi,az po skoro sam izklu4enie,a ne pravilo.Nikoi ne e kazah 4e i na teb 6te se slu4i!Po prinzip ako do sled 2 godini ne rezedivira,nqma nikoga da rezidivira 4etoh az.No az izkarah samo godina i polovina....No znae6 li,nai vajnoto e da sme jivi.Na sveta ima dostata4no sira4eta koito se nujdaqt ot roditeli!I te go zaslujavat ne po malko ot hipoteti4ni sobstveni deca.Az sa6to iskam svoi,no ako taka e rekal Gospod,4ovek ni6oto ne moje da napravi!
Prava si,vsi4ko e do kasmet za iznosvaneto.A ti pravi6 li opiti ve4e za dete?(ako moga da pitam de)A kolko vreme sled operaziqta moje da se zabremqva?Vednaga sigurno ne...,ili?Az ne si i mislq za opti!Nito podhodq6 maj imam,nito sam si zavar6ila sledvaneto!Ne moga seda i deca da gledam!

No se nadqvam vsik4o da se podredi nqkaksi....Pregradki!



Тема Re: Нещо не разбрахнови [re: lva]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано31.12.06 19:00



Здравей отново,не знам,очевидно при всеки е строго индивидуално,следващата седмица смятам да ида пак на преглед и да видя какво е положението.Иначе имам сериозен приятел,който много настоява вече да имаме деца,но аз въобще не се чувствам готова във всеки един аспект-имам още да следвам,а и финансово никак не сме закрепнали,че да обричаме още едно същество,макар като гледам и занапред нещата няма да се променят особено,но каквото сабя покаже!Пищи как е минал и твоя преглед,а аз ако имам новини ще ги споделя!Прегръдки и повече здраве и кураж през Новата година!



Тема Re: Нещо не разбрахнови [re: Лeнa]  
Автор alpha_beta (любознателен)
Публикувано01.01.07 15:24



Здравейте момичета! Вече и аз съм в клуба на конизираните!
Оперираха ме на 7.12. Зашита съм с резорбируеми конци.
Искам да питам някоя от Вас видяла ли е да и падат конците и на кой ден става това нормално?
При мен вчера падна 1 конец - т.е. 24 ден след операцията, възможно ли е това и не е ли късно?
Освен това забелязах, че след падането на конеца течението силно намаля, а беше едно такова гъсто и жълтеникаво без миризма.
Моля Ви споделете опит!
Благодаря предварително и Ви желая прекрасна 2007г.!




Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.