Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:19 30.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Ком - Емине за 7 дни  
АвторMEMO (Нерегистриран)
Публикувано17.12.04 12:50



Лекар съм, трениран. Плувам и планинарствам.
Търся смелчаци за лятото за Ком - Емине да минем маршрута за 7 дни.



Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: MEMO]  
Автор Orнeдишaщ (Змей)
Публикувано17.12.04 14:33



Хммм, аз не мога чак толкова.
Всъщност много малко хора могат.
Едно време имаше едни юнаци, дето правеха такива неща, от Лесотехническия мисля че бяха... ама това беше много отдавна. Трябва ти маратонец, ама от суперкласа. Това са 7 дни по 100 км всеки ден през доста пресечен терен. Може би е добре да издириш спортисти-маратонци. Или тези, дето излизат победители в обиколката на Витоша и подобни планински "100 км за 24 ч".



Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: MEMO]  
Автор spasss (новак)
Публикувано17.12.04 15:14



Наистина не е невъзможно, но не е нужна само смелост а и значителна сума пари за разходи. Докато едно нормално преминаване може да мине сигурно и с половината. Трябва Ви много голям поддържащ екип който да изнесе храна на абсолютно всяка билна хижа и на още доста места по пътя. Трябва да сте с не повече от 3-5 кг багаж /вода, леко яке, сандвич до следващата явка, нещо сладко задължително, евентуално много малък фотоапарат./ Трябва Ви перфектна комуникация, най-добре два GSMа на двата оператора и един мобифон. Обувки - задължително дишащи, и то наистина сигурни, с дебела подметка но леки, може и сандали и джапанки за тези които са свикнали да ходят с такива. Обувките ще решат изхода на мероприятието и всеки трябва да се замисли много сериозно с какво да тръгне. По възможност трябва да сте без раница или с много малка не повече от 15-20 литра, за да не Ви изпотява допълнително. Или даже една раница за двама за да може единия винаги да е без раница. Трябва да сте подготвени, че не всеки ще стигне, групата да има тая нагласа, никой никого да не изчаква и съответно никой на никого да не се сърди. И не на последно място 7 дни перфектно време - да не вали, да не пече и да няма мъгли.
Успех



Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: Orнeдишaщ]  
Автор Typиcт ()
Публикувано17.12.04 16:04



От ВХТИ, сега ХТМУ. Мисля, че рекордът бе 7 дни и е правен именно от тях. Водили са и маршрутен лист, със записване на начални, крайни и междинни времена, както и с печати от хижите.

Турист



Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: MEMO]  
АвторBятъp (Нерегистриран)
Публикувано18.12.04 00:16



Не зная колко си трениран, трябва да е доста. Например Обиколката на Витоша да я правиш за под 12 часа и то когато и да те пипнат да можеш. Имай предвид че става само с тичане - и най бързото ти ходене няма да е достатъчно. Лично не познавам Иван (рекордьора), но снего имам двам общи познати които са от класата му. Единят го направи за 9 дни. Иван е знаел маршрута на изуст - до Ботев и Бузлуджа го е минавал доколкото зная многократно преди да направи рекорда. Според мен няма как да го минеш за 7 дни, ако е при първи опит.
Успех, аз се отказах от тичането, но току виз съм се върнал "в играта".



Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: MEMO]  
Автор Yogi (турист)
Публикувано18.12.04 02:50



Това, което знам аз като рекорд е за 5 денонощия и 17 часа и принадлежи на маратонец, бивш алпинист, от Габрово. Както и да го погледнеш това са си 6 дни, но за съжаление човекът май вече е бивш. За повече информация - към Евгени Динчев, с който са били добри познати.
Естествено при първо преминаване е немислимо да се гонят подобни постижения, а също така е важно и точно какъв маршрут се следва, защото и офроуд ралито, което се провежда последните две години го обявяват като "Ком-Емине", но то няма нищо общо с това, което се води български участък от европейски маршрут Е4.

С Бай Иван Йогата, (ако за него говори Вятър), бяхме добри познати едно време и ми предлагаше разни негови маршрути да ги въртим заедно, но за съжаление техният рекорд от седем дни ако информацията е вярна е подобрен. И от него и от Жоро Гетата, а също и от други хора съм слушал разкази за подобни опити по Стара планина. Аз лично също нямам подобни амбиции по простата причина, че просто не виждам смисъл, а и едва ли бих могъл да го мина за под 10 дни, а ако говорим пък за момента, то не съм сигурен дали въобще мога да се справя с това изпитание. Все пак една от мечтите ми си остава да го измина това разстояние по три начина: пеш, с колело и със ски. Времето е пред мен и смятам, че въпреки достата здравословни проблеми, които имам последните 2-3 месеца - има още хляб в мен. А за мераклийте - Наслука!

Безименният връх над х. Козя стена вече се казва "Котето"


Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: Yogi]  
Автор roboteca (непознат )
Публикувано18.12.04 10:37



Opita mi ot tazi godina s Kom-Emine e gorchiv. Trugnahme s edin priqtel da go minavame s kolela, no ni se natrupaha dosta neshta - na mene mi se skapaha krakata ot kofti obuvki, a ramenete mi stanaha celite v gnoi ot ranicata. Edin suvet ako go minavash s kolelo trqbva sushto da si s leka ranica inache shte polzvash koleloto kato prohodilka.
Mislehme, che sme trenirani ama se okaza, che ne e tochno taka. Kom-Emine e golqmo psihichesko natovarvane i neshtata trqbva predvaritelno da se izqsnqt v grupata.

Inache az sum mnogo tvurdo reshen da go mina s kakvoto i da e (ski,bike,pesha) edva li shte uspeq obache za 7 dni po skoro za 10.
Ako nqkoi ne iska da pravi rekordi, no tursi horaz za prehoda, ima golqma veroqtnost da se naviem az i Moni (moq priqtel ) da doidem...
M/u iskam da popitam naqsno li e nqkoi kak stoqt neshtata s zimnoto minavane na Kom-Emine?


roboteca@abv.bg

Редактирано от roboteca на 18.12.04 10:47.



Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: Yogi]  
АвторБoянeц (Нерегистриран)
Публикувано18.12.04 10:56



Колеги разрешете ми да се включа с един възможен график на движение.
1 ден-х."Ком"-х.Мургаш" за 18-20часа.Почивка 4-6часа и отново на път!
2 ден-х.Мургаш"-х."Козя стена" за 14-17часа.Почивка 4-7ч.
3 ден-х.Козя стена"-х."Бузлуджа" за 18-20часа.Почивка 8ч.Масаж!
4 ден-х."Бузлуджа"-х."Чумерна" за 14часа.Почивка 7ч.Масаж!
5 ден-х."Чумерна"-х."Върбишки проход" 14-17ч.Почивка 10часа.Масаж!
6 ден-х."Върбишки проход"-х."Луда Камчия"(Дъскотна) за 14ч.Почивка 10ч.
7 ден-х.Луда Камчия"-нос Емине за 14часа.Честито къпане!
Относно колегата Слави Рашков от Габрово(ориентировач),направи сериозна подготовка,беше си оставил храна на определени места и отделни участъци(слабо маркирани) ги беше маркирал с ленти.Това е х."Лескова"-х."Мургаш".Върбишки проход -с.Дъскотна.Движил се е по 18-20ч.
и 4-6часа сън,като от превъзбуда не може да се наспиш добре.Сега това да се
направи е много по лесно,защото има добра екипировка,мобилни връзки,дигитални камери,концентрирана храна,възстановителни средства.
Желая Ви успех,силен дух,добри приятели и организация!



Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: roboteca]  
Автор Yogi (турист)
Публикувано18.12.04 11:41



Здравей,

Радвам се, че си послушал съвета даден ви в темата в МТБ.бг и съм сигурен, че тук ще намерите доста съмишленици. Ако си спомняш даже ви бях и отговорил, като се бях специално регистрирал, за да го сторя.

Докато за преминаване с колело нещата стоят относително по-нормално то не така е при Ком-Емине със ски. Освен множеството други трудности голям проблем се среща и с много участъци, където рядко се задържа сняг - примерно към Източна Стара планина, така че зависи много и от годината.
От Малка Туристическа библиотека има една малка книжка именно за едно такова зимно преминаване през 61 г. То представлява по същество подготовка на националния ни отбор по алпинизъм за прословутия и за съжаление дал жертви траверс на Безангийската стена в Кавказ.

Безименният връх над х. Козя стена вече се казва "Котето"


Тема Re: Ком - Емине за 7 дни [re: Бoянeц]  
Автор spasss (новак)
Публикувано18.12.04 12:09



Така представено по дни вече ми се вижда абсолютно невъзможно, но явно е, щом го е минавал човек. Аз лично не бих се хванал. Абсурдно е на третия ден да съм на Бузлуджа, също така ми се вижда невъзможно Мургаш - Козя Стена за един ден. Ние го полувървяхме-полубягахме два дни по 12-14 часа. Тук вече не става въпрос за туризъм а за чисто спортно бягане. Критериите са други. натоварването е друго, така че не бих могъл да давам мнение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.