Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:54 17.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: MEMO]  
Авторvgv (Нерегистриран)
Публикувано11.01.05 10:30



Додро утро! Има ли някой в нет-а?



Тема Re: МЕМО е шефът.нови [re: Poceн]  
АвторMEMO (Нерегистриран)
Публикувано11.01.05 13:42



Здравей, Росене!
Говорих с Вангел по телефона. Той определено е третия мераклия за прехода.
Разбрахме се да се чуем другата седмица и да се видим в удобно за всички ни време някъде из София (ще уточним и удобен за теб час и място). Той твърди и е прав, че трябва в процеса на подготовка да направим 12 часово ходене, колко пъти ще видим. Желая ти здраве!
П.С. Писах на Боянеца - сега чакаме отговор.
МЕМО



Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: Bятъp]  
Авторvgv (Нерегистриран)
Публикувано11.01.05 14:50



Какво представлява обиколката на Витоша?



Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: MEMO]  
Авторvgv (Нерегистриран)
Публикувано11.01.05 16:37



Виж http://btsbg.org/modules/news/article.php?storyid=19.
дават го за 9 ч.- ние да го направим за 6. Но като цяло ми се струва, че целия Преход ще е по -дългичък, отколкото ни се иска.



Тема Здрасти, МЕМО,нови [re: MEMO]  
АвторPoceн (Нерегистриран)
Публикувано12.01.05 15:07



Значи, групата започва да се оформя, това е добре. Декларирах, че имам свободно време, вие се уговорете и само ме информирай какво сте решили. Аз съм навит, знаеш. Благодаря ти за пожеланието, подобно и на теб.



Тема Абе хора...нови [re: MEMO]  
Автор Яceн_ (като мъгла)
Публикувано12.01.05 16:36



Що не вземете да се регистрирате и да си разменяте бележки? Стига сте пълнили клуба с лични съобщения!


П.П. Да не забравите да пишете накрая докъде сте я докарали! И гледайте да закъсате преди "Кръстец" или след "Чумерна"! Не и между тях...

Хомо Сапиенс - това означава възможност, но не винаги способност за мислене


Тема Абе, Ясен....нови [re: Яceн_]  
АвторPoceн (Нерегистриран)
Публикувано12.01.05 17:25



...ти да не си от МВР-то? Баси, мразя да съм регистриран, особено след мач на ЛЕВСКИ, някак болезнено е. Айде, ще преглътнете няколко нерегнати туристически фена, вярвам.
за П.П.-то: Тъй като ще си пишем нерегнати /поне аз/, ще можеш да следиш подготовката ни в реално време.



Тема Re: Росене, искам да поясня някои неща,нови [re: Poceн]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано12.01.05 18:52



тъй като явно не си схванал основното в забележката на Ясен.

А то е: ДА СПРЕТЕ ДА СИ ПИШЕТЕ ЛИЧНИ СЪОБЩЕНИЯ В ТЕМА НА КЛУБА.

Никой не те кара зорлем да се регистрираш. Просто ако си регистриран може да си комуникираш с друг регистриран посредством лични бележки. Щом не желаеш да се регистрираш / което одобрявам и разбирам, тъй като самият аз не съм регистриран / пишете си на и-мейлите.

Има едно нещо наречено NETETIQUETTE / НЕТИКЕТ / т.е. етика при комуникация в нета. Включва разнообразен сбор от правила с цел да не се тормозят един друг хората комуникиращи в нета, а наистина да извличат полза от тази комуникация при минимален разход на нерви и енергия.

Какво се получава в случая: имате тема към която интересът на болшинството хора в клуба вече отшумява. Реално в момента активно интересуващи се от тази тема сте трима души. Е, защо трябва да ни я навирате в очите чак до лятото. Вашата подготовка за този наистина впечатляващ преход не интересува болшинството от клуба чак дотам, че и да я следи он-лайн. Дали сте си телефони, може би и мейли, не помня вече. Е какво повече да ви четем темата, където трима души си уговаряте срещи тук-там. Ако си следил редовно темите в клуба трябва да си видял, че тук никой не прави така. То ако всеки си правеше уговорките с групата он-лайн в теми на клуба, баси и тъпнята дето ще стане. Има сума ти и народ дето прави Ком-Емине всяка година или пък разни други интересни проекти. Еми като направят прехода драсват няколко реда, пишат отчет и вече в отзивите ако някой се заинтересува иска допълнително инфо.

Това е начина. Останалото е спам и тормоз върху другите. Така че Ясен си е напълно прав в случая. Вземайте мерки и се оправяйте - или мейли или бележки, ако иската звънкайте си по телефона.

И сега да не вземеш да се впрегнеш, че се заяждаме. Няма заяждане, брато. Просто клубът трябва да се държи чист от излишни подробности. Щото не сте нито първите, нито последните на които се правят подобни забележки. Ами никой не се е родил научен. Приеми, че ти обясняваме неписани правила на поведение в клуб Туризъм.

Иначе успех в начинанието и хубаво време в дните на прехода!

А за отчета нямаш проблем - интерес ще има и то голям. Ама личните ви срещи и уговорки просто са извън сферата на нашите интереси.

Поздрави



Тема Кратко уточнение /за Ники/:нови [re: Hиkи]  
АвторPoceн (Нерегистриран)
Публикувано12.01.05 19:55



1. Съобщенията ни не са лични. Това лесно може да се докаже.
2. Не съм запознат с нещото, наречено NETETIQUETTE / НЕТИКЕТ /. Има ли учебник, обещавам да го прочета и спазвам ревностно.
3. Търсим още желаещи да участват в това начинание. Трудно ще намерим такива, ако никой ни вижда темата. Търсим и хора, които са по-добре запознати от нас с този маршрут и това е начинът да ги намерим.
4. Не следя редовно темите тук, но от това, което съм прочел не мисля, че представляват интерес за мен. Не пия, не пуша и сядам на маса, да за хапна, а не да проявявам туристическия си ентусиазъм.
5. Радвам се за другите, но не съм такъв планинар като тях и предпочитам да питам. Обещавам, че каквото и да стане по време на прехода, няма да ви занимавам с него.
6. Твоите оценки за Ясен, касаят Вас двамата и не ме вълнуват.
7. Ще се оправим, може да си сигурен.
8. Не се впрягам, не се заяждате, не съм ти "брато", имам сестра.
9. Не сме първите, няма да сме и последните, предполагам.
10.Благодаря за пожеланията, подобно и на теб.
11.Приятен ден и успех в живота!



Тема Re: уточнение /за Росен/:нови [re: Poceн]  
Автор kent (елф)
Публикувано12.01.05 20:40



Уважаеми!
Правил съм прехода Ком-Емине през 1985г. и Ви уверявам, изхождайки от мъглявите си спомени от тогава, никак не ми беше лесно (макар да бях тинийджър в разцвета на силите си тогава). Най-труден наистина ми се стори участъка след Кръстец (както писа някой от горе). Походът беше 26 дни, с 2 дни почивка (един на Беклемето и 1 някъде в източна България), и въпреки това накрая всички бяхме бая скапани (говоря за 18 - 22 годишни младежи, повечето от които с опит повече от средния в планината). Тъй че като се съберете двама - трима(май вече сте се събрали) не си губете времето в словесни двубои във форума (с съвсем разумните доводи на Ники и Ясен) ами тренирайте, тренирайте, тренирайте... Ходете, ако имате възможност по части от маршрута и го разучавайте прецизно... и може и да успеете, ако не това, поне другото лято. Форумът наистина е за всички, но позволете да изразя съмненията си в сериозноста на аргументете Ви към поста на Ники. Явно все пак се впрягате.... .
Поздрави и успех в тренировките




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.