Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:57 17.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Кратко уточнение /за Ники/:нови [re: Poceн]  
Автор Yassen ()
Публикувано12.01.05 23:55



Росене, намери някой да ти каже какво е спам.

Освен това виж, откога ми е регистрацията в клубовете. От този ден до днес вие сте първите хора, които ползват клуба (един по същество публичен форум) за лична кореспонденция.

Адаша (адашът, Гуфи, не ми харесва!) е абсолютно прав.
Темата ви е досадна. Вече се запознахте. Нямате нужда от форума, за да разисквате кой ще носи аспирина и кой резервните потници

Толкоз. Не се връзвай толкова на Ники. Та човека казва болшинство вместо мнозинство, значи е комунист

И те съветвам да ме послушаш, че бате ви Андон се е разпсувал и жална ви етърва, ако ви подхване



С най-ведри чувства!
Ясен

Красотата ще спаси света...


Тема Още уточнениянови [re: Yassen]  
Автор Aндoн (Родопи)
Публикувано13.01.05 11:37



Ясене, в случая няма харесва ми и не ми харесва. Има правилно и неправилно.
Иначе Ники може да е комунист, фашист, нацист и социалист, ама в случая е написал доста верни неща.

Иначе на младежите с похода ми се иска да им дръпна една лекция, но понеже не ги познавам, то само ще нахвърля някои неща. Част от тях бяха споменати по-нагоре.

Този Боянец е дал абсолютно ненормални и неравностойни отсечки. Мургаш - Козя стена за половин денонощие и Козя стена - Бузлуджа за 3/4 денонощие. Искам да го питам той минавал ли е поне 1/8 от тия маршрути, че да ги дава така на народа или гледа картата и се пише географ.
Същият този Боянец прати момчето, което пита за ски-прехода от Мусала/Мальовица до Снежанка, за зелен хайвер в дън гори Родопски, дето се таковат дяволите. То си има маршрут Е-8, който си върви по билото, а той го набеди да ходи при Вищерица, Беслет и не знам си още кои дерета. Ами да беше му казал да мине през Боздаг за по-пряко. Е, как на този Боянец може Росен и ко да му имат доверие и да му гледат малоумния (без извинение) график?

И няколко думи за "участниците". Не ги познавам и не съм напълно сигурен в следващите си твърдения, но така ги "виждам" аз нещата. От писаното в клуба разбирам, че те нямат дори и среден планинарски опит, не са били почти никъде по наршрута и не са вървели повече от 12 часа на ден (чисто време). Илиян, който има над средния планинарски опит и е познавал доста добре някои части на маршрута преди да го мине, го е направил за 14 дни.

Както и да е, въпросът е да има ентусиазъм. Успех!

Росен го чета, че не пушел, не пиел, ако и по Жени не ходи, то шансът му да мине Е-3 за 7 дни е доста голям. Лекарят да му мисли като му се обади Жена му още на Планински извори, че трябва да се прибира.

А, и да не забравя - налягайте си парцалите и се разбирайте някъде другаде!
Мирно и спокойно, за да не уведомяваме прокуратурата.




Тема Re: Още уточнениянови [re: Aндoн]  
Автор Yassen ()
Публикувано13.01.05 12:11



Предупредих Ви




поздрав
Ясен

Красотата ще спаси света...


Тема Re: Още уточнениянови [re: Aндoн]  
АвторMEMO (Нерегистриран)
Публикувано13.01.05 12:29



Вижте момчета, принципно сте прави единствено и само за регистрацията!
Правилно е да се спазват правилата, ето да вземем за пример германската нация - ред, дисциплина и законност. Някой да каже че, живеят зле - напротив просперират, а не като у нас - храчки (с извинение) по тротоарите.
Толкова за реда - не че се връзвам на написаното от вас, но за да има принципност, обещавам да не общувам чрез клуба, докато не се регистрирам.
След регистрацията - какво пиша и с кого общувам си е моя работа, все пак живеем в демократична страна. Освен това не съм комшията, който вдига шум и пречи на съня ви.
Колкото до другите забележки до възможностите и Боянеца, ще ви кажа следното:
1. Във всеки от нас има и добро и лошо - не го познавам Боянеца, може и да не е истина това което пише, но в досегашния ми житейски път никой не е вземал вместо мен решение. Не съм луд да тръгна на сляпо.
2. Колкото до подготовката, все пак като лекар съм видял много повече от много от вас, що се касае до физиология и анатомия, сиреч подготвеност.
Да, среден планински опит, вярно, но съм виждал туристи ходили наистина много, не само в България, но и по света, да им се вие свят и да отпадат по маршрути, които не искат кой знае каква предварителна подготовка. Така, че за сътояние на организма знам какво да се диагностицира и направи в добра кондиция и болестно състояние.
3. Това за цигари, пиене и жени е тъпо (извинявай)!
Всички сме хора и не са чужди някои слабости, а за Росен гарантирам че разбира от жени - виж за пиене и цигари не знам.
4. Колкото до мен и жена ми, мисля че това са си наши работи и ако аз ущетя някого с нещо съм готов да си понеса последствията (ако напусна групага да кажем).
Така че, за да не ни се смеят на писаниците от други клубове и други хора (ако ни пука за това), да ни наричат баир-будали и да ни се чудят какво правим сред планините, нека ако може имаме по-цивилизован език на общуване.
Аз не съм адвокат на другите, но мога да се съглася само с това, че общуваме без регистрация. Останалото е наше дело, наша отговорност. Бъркал съм много пъти в живота, вземал съм и правилни решения, но всичко е било така както вътрешния ми глас ми казва. А за това кой по-добър, по-лош, както знаете живота го показва, но накрая само боговете, както знаете са безсмъртни. Не беше нужно да ни оплювате - човек до човека опира, но станалото станало, бъдещето ще покаже кой е бил прав.
МЕМО



Тема Re: Драги Мемо,нови [re: MEMO]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано13.01.05 13:29



Изрично писах в поста си от предната вечер, че не се заяждам, а обяснявам неписани правила.

Говориш за цивилизован език на общуване. Този "цивилизован" език изисква да чуваш / четеш / какво ти пише човекът от другата страна. Въпреки че го написах с червени букви, цитирам го пак:

СПРЕТЕ ДА СИ ПИШЕТЕ ЛИЧНИ СЪОБЩЕНИЯ В ТЕМА НА КЛУБА.

и ти и Росен се отплесвате в странични разсъждения и все до регистрацията опирате. Абе хора не разбирате ли, че ако всички я карат като вас тука ще стане нещо кат чат-рум демек говорилня. Това не е ISQ и не е чат. Това е публичен форум с основна тема ТУРИЗЪМ. Нямаме модератор както добре сте видели и това само по себе си говори, че тук хората са свободомислещи и не обичат ограниченията. Но това също така означава, че хората влизащи в този клуб сами си налагат някои ограничения, защото са достатъчно интелигентни и толерантни към останалите. Пак повтарям, че никой не ви кара да се регистрирате насила. Самият аз, а и цяла група хора си пишат нерегистрирани. Но не занимават целия клуб с личните си дела, пък били те и на тема Туризъм. За това си има и-мейли и телефони, а регистрираните ползуват и друго предимство на регистрацията - възможност да общуват помежду си с лични бележки.

Така че вместо да се обиждате по-добре е да възприемете неписаните правила и да не се разправяме за глупости. Всеки човек, който обича планинския, а и не само планинския туризъм е добре дошъл в клуба, никой не е бил гонен затова че не бил регистриран. Но и никой не си е навирал темите сам нагоре, ако към тях интересът вече е спаднал, поне не и след като му е направена забележка. Това е.

И пак повтарям. Няма заяждане, няма оплюване. Вместо да се обиждате без причина погледнете по-прагматично на нещата. Особено пък на Андон не се връзвайте. Човекът така си се шегува. Не го разбирайте криво.

Успех в начинанието! И като направите прехода пуснете пак тема независимо дали сте успели или не. Гарантирам ти, че ще има голям интерес. Ако не сте успели сигурен съм има доста опитни хора, които ще ви посочат допуснати грешки, което само ще ви е от полза. Ако сте успели пък, дай Боже! ще споделим с вас радостта от успеха, а вие ще споделите вашият вече практически опит.

А иначе най-лесно е да се разсърдим едни на други. Само че народът го е казал: Сърдитко Петко - празна му торбичка. От една такава сръдня губят и двете страни.

Поздрави

Ники



Тема В резюме:нови [re: kent]  
АвторPoceн /вoroн/ (Нерегистриран)
Публикувано13.01.05 13:30



Уважаеми,
Благодаря Ви, за споделените спомени и наблюдения, информация и препоръки. Аз не съм тийнейджър, на 31г. съм, което не значи, че не съм във форма. Мога да се аргументирам по всяка точка, но и за двата ни ще бъде досадно. Не се впрягам, ходя на два крака. Благодаря и за пожеланията. Приятен ден и успех в живота.



Тема Ясене, не ми пука какво е "спам".нови [re: Yassen]  
АвторPoceн (Нерегистриран)
Публикувано13.01.05 13:38



Видях откога ти е регистрацията, силно съм впечатлен, доживях да съм пръв в нещо. Знаеш ли какво означава "Форум"? Поинтересувай се и после пак можеш да ми правиш забележки за публичността му. Аз съм общителна личност и вече ви чувствам толкова близки, че не искам да имам тайни от вас, затова пиша личните си бележки на таблото за обяви. Благодаря за поясненията, записах си ги. Не се "връзвам" на/за/ Ники, дори и пари да ми даваш. Гледам, че май бате ти Андон се е разпсувал, ама понеже го е направил хронологично след теб, ще си чака реда за отговор. Какво е "етърва"? Приятен ден и успех в живота.



Тема Некои съображения:нови [re: Aндoн]  
АвторPoceн (Нерегистриран)
Публикувано13.01.05 13:49



1. Вместо да обясняваш колко малко разбира Боянеца, можеше да дашен някакъв примерен график /като за нямащи и среден планински опит/.
2. Имам доверие на всеки, докато докаже, че не го заслужава.
3. Не те познавам и нямам идея какъв е твоя опит. Чел съм мненията ти за Маси, Вино, Бира....и не се сещам още какви туристически маршрути. Не съм впечатлен, честно казано.
4. Не ходя по Жени. С жените правя други неща, но те едва ли представляват интерес за теб.
5. Имам ентусиазъм.
6. Налягам си парцалите, каквото и да значи това. Щом ти го казваш, явно е самата Божия промисъл.
7. Може да уведомиш и арменския поп.
8. Искаш ли да пробваш колко съм подготвен?
9. "ботев" пд, още ли е в "Б" група?
10.Само "ЛЕВСКИ", оле!!!



Тема Да, предупреди ни.нови [re: Yassen]  
АвторPoceн (Нерегистриран)
Публикувано13.01.05 13:51



А ти, възбуждаш ли се, когато Андон говори /пише/ така? Поздрав!



Тема Re: Да, предупреди ни.нови [re: Poceн]  
Автор Yassen ()
Публикувано13.01.05 14:09



Ей, ама ти и оригинален се извъди

Браво, впечатлих се! Обаче, си извън рамките на добрия тон /в публичен форум/ с този си пост. Иначе казано изпростя.

Понеже съм възпитан човек, няма да ти отговоря конкретно на въпроса



Гледай си здравето!
Ясен

Красотата ще спаси света...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.