Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:10 21.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: Бoянeц]  
АвторMEMO (Нерегистриран)
Публикувано18.12.04 12:54



Още веднъж благодаря на всички вас за мненията и ви желая весели празници.
Както писах и по-рано не бива да се бърза и подценяват всички детайли - до лятото все пак има време.
Обещавам да се регистрирам скоро защото ми е неудобно иначе.
Естествено търся хора с по-голям опит от мен, но за собствената си психическа и физическа подготовка поемам аз отговорност.
Живея и работя в София и предлагам на тези, които искат живот и здраве след празниците да се уговорим по мрежата и да обсъдим нещата ако, разбирасе искате някоя събота или неделя за час-два на Черни връх.
Успех и весели празници!
Така ще се видим и как изглеждаме и дали ставаме за гореспоменатото (шегувам се).



Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: Бoянeц]  
Авторroboteca (Нерегистриран)
Публикувано18.12.04 18:06



Az opredeleno shte go mina toq murhut, oshte ne znam tochno koga obache ....:)



Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: Бoянeц]  
АвторMEMO (Нерегистриран)
Публикувано18.12.04 20:59



Имам въпрос към теб, Боянец? - благодаря ти за маршрута!
До лятото има много време, но споменатите от теб хижи, работят по принцип нали?
Ако искаш да се срещнем, след нова година, отговори ми.



Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: Bятъp]  
АвторMEMO (Нерегистриран)
Публикувано18.12.04 21:08



Благодаря ти и на теб Вятър!
Може и да не е за 7 дни, но не искам да е с голямата група влачене по 21 дни.
Така де - "мога, не мога, лошо ми е, отказвам се и т.н." Въпросът е да се подготвим 2 до 4 души мераклии до лятото, със всичко което предлага Боянеца и да действаме. А колкото до идеята до 7-те дни - кой има толкова отпуска и свободно време - 21 дни. Не че съм най-заетия лекар, но все пак!
А така 7 до 9 дни Ком - Емине и който мине маршрута го каня на море на Крапец - диво и жестоко още 7 дни! ЧАО



Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: Бoянeц]  
Авторroboteca (Нерегистриран)
Публикувано18.12.04 22:42



Az ne sum napulno naqsno s vsichki otsechki na Kom-Emine, no shte se opitam da komentiram tozi grafik.
Смятам, че да го минеш за 7 дни трябва не само да си в супер добра форма, но и да познаваш перфектно маршрута това е супер важно ако искаш да го минеш бързо. Другото, което е важно относно планирането е , че добре ще е да не се правят и нощни преходи (ние през деня губехме маркировката по няколко пъти, камо ли през ноща) вариант е част от нощните преходи да се правят на добре познат път или по билото по колчета или някаква маркировка, която се вижда и през ноща. Горе долу през лятото ще има почти 15 часа в денонощието в които ще може да се ходи, ако замръкнеш в някоя гориста месност с някви шубраци ще е "проблематично..." особено когато го минаваш "спринтово" тоест носиш или почти не носиш нищо.
Няма как да не носиш раница с някаква вода (тоест с МНОГО вода) защото липсата и в Стара планина определено ще направи впечатление на всеки. Според мен за да го минеш за седем дни не трябва да носиш нищо (най-многоедна чантичка на кръста или много малка хидро раница с 1-2-3л. вода) като при всеки етап ще трябва да те чакат на 3-4 места с МНОГО вода и малко храна. При това натоварване ще трябва да се пие някаде по 4-5 литра вода (най-добре 1-2литра от тях да бъдат Изостар или там някакви други възтановителни напитки)
Спането ще трябва да е по хижите. Или в някои участаци да се ползват услугите на още хора които да носят палатка и като стане много тъмно да я опъвате спи се 3-4 часа и пак се продължава тичешком... :)
абе не го виждам как ще стане за 7 дни .... виж за 10 дни човек в добра форма ще го мине



Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: roboteca]  
АвторMEMO (Нерегистриран)
Публикувано19.12.04 14:51



Благодаря ти Роботека, за споделеното мнение!
Исках да споделя и с Вътър, че реално може и да не са 7 дни, но до 10 е супер.
Защо? Идеята ми дойде не от поставянето на рекорд, но все пак по-добре е да не се влачиш с голяма група, а по-добре 2 максимум 4 души, но добри подготвени. Аз, но не само аз не разполагам с толкова отпуска и свободно време, че да вървя 21 дни с 10-20 души. А пък и ако всичко е окей накрая, ще си направим 5 дни море на едно диво и жестоко место - с.Крапец.
МЕМО



Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: MEMO]  
АвторБoянeц (Нерегистриран)
Публикувано20.12.04 11:06



Хижите работят.Аз също съм от София и мога да Ви помогна.Предложих
7дневен вариант,защото разбрах,че желаете по-най бързия начин да преминете маршрута.Ключът за нормално преминаване е в първите три дни.Те са най дълги,най трудни,като при добра мотивация в началото по
лесно се приспособявате при преходът и настъпващата умора.Четвъртият ден е по-лесен,също петият ден,физиологично се възстановяваш и преодоляваш преумората.Шестия ден е отново труден с
дължината и лошата маркировка.Последния ден е най приятно ,забравяш
тежките изпитания и нос Емине те привлича.Десетдневният вариянт е значително по достъпен даже и за по-малко подготвени планинари.
Зимният вариянт не винаги е покрит със сняг целия маршрут.През 2001година февруари група чехи с писалки ,ски телемарк много подготвени и добре екипирани го преминаха за десет дни.



Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: MEMO]  
АвторБoянeц (Нерегистриран)
Публикувано20.12.04 11:09



Хижите работят.Аз също съм от София и мога да Ви помогна.Предложих
7дневен вариант,защото разбрах,че желаете по-най бързия начин да преминете маршрута.Ключът за нормално преминаване е в първите три дни.Те са най дълги,най трудни,като при добра мотивация в началото по
лесно се приспособявате при преходът и настъпващата умора.Четвъртият ден е по-лесен,също петият ден,физиологично се възстановяваш и преодоляваш преумората.Шестия ден е отново труден с
дължината и лошата маркировка.Последния ден е най приятно ,забравяш
тежките изпитания и нос Емине те привлича.Десетдневният вариянт е значително по достъпен даже и за по-малко подготвени планинари.
Зимният вариянт не винаги е покрит със сняг целия маршрут.През 2001година февруари група чехи с писалки ,ски телемарк много подготвени и добре екипирани го преминаха за десет дни.





Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: MEMO]  
Автор guide (непознат )
Публикувано23.12.04 17:55



Само за сведение момчета - рекордът за Ком-Емине е 5 дена и 17 часа, поставен преди повече от 10 години от алпиниста-маратонец Любомир Палакарчев.
Искрено Ви желая успех !



Тема Аз искам да участвам [re: MEMO]  
АвторPoceн (Нерегистриран)
Публикувано23.12.04 22:27



По мое мнение съм прилично трениран. Не познавам маршрута, но от няколко години си мисля за това, което ти предлагаш. Нося отговорност само за себе си, ако бавя групата, отказвам се и няма проблеми. Чакам мнението ти.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.