Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:16 21.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: MEMO]  
Авторgena (Нерегистриран)
Публикувано13.07.06 22:25



Рекордът за Ком-Емине е наистина 5 дена и 17 часа, но не е на треньора по ориентиране Георги Рашков от Габрово /лека му пръст, той го измери точно с колело-650км и го направи след няколко опита за 6 дена/, а на алпиниста-маратонец Любомир Палакарчев от витошкото село Ярлово в началото на 90-те години. Маратонците от бившия ВХТИ, вкл. и Иван Иванов, стигнаха до 6 дни.
От пръв опит, даже от отлични планинари-маратонци, познаващи на части маршрута, е трудно да се слезе под 10 дена, камо ли от хора, които не го познават. До 7 дена може да се стигне, в най-добрия случай, при 3-ти опит и то с много добра и прецизна подготовка /предварително зареждане по маршрута с храна, подсилки, екипировка; поне 3-4 пъти засичане с помощна лека кола; спане по максимум 4 часа на нощ; тичане, където е възможно; предварително избиране, доколкото може, на период с подходящо метеовреме, периодът да бъде в границите на най-дългия ден и т.н./
Да не се тръгва с никакви обувки - само със специални маратонки с камерни подметки - иначе краката стават на марули още на втория ден.
Пожелавам ви успех момчета !!!



Тема Re: Всичко е вятър и фукнянови [re: Bятъp]  
АвторMapaтoнeц (Нерегистриран)
Публикувано14.07.06 06:44



Кой е този дето 7 дни ще мине по 100 км. всеки ден. Не се изхвърляйте - моля.



Тема Re: Тебе те знаем добренови [re: Yassen]  
Автор3нaeщ (Нерегистриран)
Публикувано14.07.06 06:51



и подвизите и всичко. Чуй малко и другите.



Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: gena]  
АвторCвeтлин (Нерегистриран)
Публикувано14.07.06 19:20



Според мен за по малко от 8 дни не може да се слезе освен ако не се излъже и сам сигурен за мен, че всички тия рекордьори са лъгали. Имам два неуспешни опита с колело за две години и мога да кажа, че познавам добре маршрута. За да се измине тази пътека за по малко от 8 дни е невъзможно и понеже това не може да се докаже всеки си пуска варианти за рекорди както му падне.
Но това не ме интересува чак толкова, причината да пиша тук е че лично аз с оште двама мои колеги ште се опитаме отново да преминем с велосипеди Ком-Емине и каня който желае да се включи в похода. Начало 07.00 часа на 14 август 2006 г. от връх Ком.
196838480 ми е Ай Си Кю номера



Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: MEMO]  
АвторAnnie (Нерегистриран)
Публикувано14.07.06 19:20



I kakvo stana vse pak s prehoda??
MEMO,Росен,Боянец,vsv??
Pozdravi!



Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: Бoянeц]  
АвторCвeтлин (Нерегистриран)
Публикувано14.07.06 19:34



Абе ти чуваш ли се какво говориш, какъв е тоя смешен график, да колегата ти го е преминал защото са го возили докато спи между проходите. Елементарна матиматическа преценка показва че е е невъзможно и престанете да пишете глупости. Иначе е доста надъхващо за хора които не познават маршрута- а ти ми обясни за какво ти е дигитална камера по тоя маршрут и да те питам твоя колега перка на в гъза ли е имал че е успял от Чумерна до Върбишки проход за 17 часа - бреееее, Машала и то като е бягал 5 дена преди това. Абе хора Вие сте световни шампиони, ама правилно все пак сайта е измислен за да се смеем на глупости.
Успех и извинявам се за грубия тон.



Тема Re: Глупостинови [re: spasss]  
АвторCвeтлин (Нерегистриран)
Публикувано14.07.06 19:38



Братле не ги слушай тия а вярвай на собствената си трезва представа, разбира се че тоя график е глупост и гъзарщина.
Ако искаш да се чуем 196838480



Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: Cвeтлин]  
АвторУcпex (Нерегистриран)
Публикувано14.07.06 21:04



Не съди от собствените си възможности за възможностите на другите, явно не ги познаваш. Успех.



Тема Re: Ми кво стана -нови [re: Annie]  
АвторЖopo (Нерегистриран)
Публикувано15.07.06 05:56



- всеки говори че тоя минал прехода, оня минал - абе Фукльовци. Смело твърдя, че досега никой не го е минал. Лично аз ще приная че това е така, като видя регистрацията на нощувките от туристическата книжка на този дето е минал.
Желая истински успехи на тези дето дръзнат да го направят.



Тема Re: Глупав отговорнови [re: Уcпex]  
АвторCвeтлин (Нерегистриран)
Публикувано15.07.06 08:47



Ти като не ме познаваш ще ми повярваш ли че за два дни ще премина прехода или извинявай ти си от тези дето вярват на всичко, или просто един наивник.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.