Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:38 17.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Ком - Емине за 7 дни  
АвторMEMO (Нерегистриран)
Публикувано17.12.04 12:50



Лекар съм, трениран. Плувам и планинарствам.
Търся смелчаци за лятото за Ком - Емине да минем маршрута за 7 дни.



Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: MEMO]  
Автор Orнeдишaщ (Змей)
Публикувано17.12.04 14:33



Хммм, аз не мога чак толкова.
Всъщност много малко хора могат.
Едно време имаше едни юнаци, дето правеха такива неща, от Лесотехническия мисля че бяха... ама това беше много отдавна. Трябва ти маратонец, ама от суперкласа. Това са 7 дни по 100 км всеки ден през доста пресечен терен. Може би е добре да издириш спортисти-маратонци. Или тези, дето излизат победители в обиколката на Витоша и подобни планински "100 км за 24 ч".



Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: MEMO]  
Автор spasss (новак)
Публикувано17.12.04 15:14



Наистина не е невъзможно, но не е нужна само смелост а и значителна сума пари за разходи. Докато едно нормално преминаване може да мине сигурно и с половината. Трябва Ви много голям поддържащ екип който да изнесе храна на абсолютно всяка билна хижа и на още доста места по пътя. Трябва да сте с не повече от 3-5 кг багаж /вода, леко яке, сандвич до следващата явка, нещо сладко задължително, евентуално много малък фотоапарат./ Трябва Ви перфектна комуникация, най-добре два GSMа на двата оператора и един мобифон. Обувки - задължително дишащи, и то наистина сигурни, с дебела подметка но леки, може и сандали и джапанки за тези които са свикнали да ходят с такива. Обувките ще решат изхода на мероприятието и всеки трябва да се замисли много сериозно с какво да тръгне. По възможност трябва да сте без раница или с много малка не повече от 15-20 литра, за да не Ви изпотява допълнително. Или даже една раница за двама за да може единия винаги да е без раница. Трябва да сте подготвени, че не всеки ще стигне, групата да има тая нагласа, никой никого да не изчаква и съответно никой на никого да не се сърди. И не на последно място 7 дни перфектно време - да не вали, да не пече и да няма мъгли.
Успех



Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: Orнeдишaщ]  
Автор Typиcт ()
Публикувано17.12.04 16:04



От ВХТИ, сега ХТМУ. Мисля, че рекордът бе 7 дни и е правен именно от тях. Водили са и маршрутен лист, със записване на начални, крайни и междинни времена, както и с печати от хижите.

Турист



Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: MEMO]  
АвторBятъp (Нерегистриран)
Публикувано18.12.04 00:16



Не зная колко си трениран, трябва да е доста. Например Обиколката на Витоша да я правиш за под 12 часа и то когато и да те пипнат да можеш. Имай предвид че става само с тичане - и най бързото ти ходене няма да е достатъчно. Лично не познавам Иван (рекордьора), но снего имам двам общи познати които са от класата му. Единят го направи за 9 дни. Иван е знаел маршрута на изуст - до Ботев и Бузлуджа го е минавал доколкото зная многократно преди да направи рекорда. Според мен няма как да го минеш за 7 дни, ако е при първи опит.
Успех, аз се отказах от тичането, но току виз съм се върнал "в играта".



Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: MEMO]  
Автор Yogi (турист)
Публикувано18.12.04 02:50



Това, което знам аз като рекорд е за 5 денонощия и 17 часа и принадлежи на маратонец, бивш алпинист, от Габрово. Както и да го погледнеш това са си 6 дни, но за съжаление човекът май вече е бивш. За повече информация - към Евгени Динчев, с който са били добри познати.
Естествено при първо преминаване е немислимо да се гонят подобни постижения, а също така е важно и точно какъв маршрут се следва, защото и офроуд ралито, което се провежда последните две години го обявяват като "Ком-Емине", но то няма нищо общо с това, което се води български участък от европейски маршрут Е4.

С Бай Иван Йогата, (ако за него говори Вятър), бяхме добри познати едно време и ми предлагаше разни негови маршрути да ги въртим заедно, но за съжаление техният рекорд от седем дни ако информацията е вярна е подобрен. И от него и от Жоро Гетата, а също и от други хора съм слушал разкази за подобни опити по Стара планина. Аз лично също нямам подобни амбиции по простата причина, че просто не виждам смисъл, а и едва ли бих могъл да го мина за под 10 дни, а ако говорим пък за момента, то не съм сигурен дали въобще мога да се справя с това изпитание. Все пак една от мечтите ми си остава да го измина това разстояние по три начина: пеш, с колело и със ски. Времето е пред мен и смятам, че въпреки достата здравословни проблеми, които имам последните 2-3 месеца - има още хляб в мен. А за мераклийте - Наслука!

Безименният връх над х. Козя стена вече се казва "Котето"


Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: Yogi]  
Автор roboteca (непознат )
Публикувано18.12.04 10:37



Opita mi ot tazi godina s Kom-Emine e gorchiv. Trugnahme s edin priqtel da go minavame s kolela, no ni se natrupaha dosta neshta - na mene mi se skapaha krakata ot kofti obuvki, a ramenete mi stanaha celite v gnoi ot ranicata. Edin suvet ako go minavash s kolelo trqbva sushto da si s leka ranica inache shte polzvash koleloto kato prohodilka.
Mislehme, che sme trenirani ama se okaza, che ne e tochno taka. Kom-Emine e golqmo psihichesko natovarvane i neshtata trqbva predvaritelno da se izqsnqt v grupata.

Inache az sum mnogo tvurdo reshen da go mina s kakvoto i da e (ski,bike,pesha) edva li shte uspeq obache za 7 dni po skoro za 10.
Ako nqkoi ne iska da pravi rekordi, no tursi horaz za prehoda, ima golqma veroqtnost da se naviem az i Moni (moq priqtel ) da doidem...
M/u iskam da popitam naqsno li e nqkoi kak stoqt neshtata s zimnoto minavane na Kom-Emine?


roboteca@abv.bg

Редактирано от roboteca на 18.12.04 10:47.



Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: Yogi]  
АвторБoянeц (Нерегистриран)
Публикувано18.12.04 10:56



Колеги разрешете ми да се включа с един възможен график на движение.
1 ден-х."Ком"-х.Мургаш" за 18-20часа.Почивка 4-6часа и отново на път!
2 ден-х.Мургаш"-х."Козя стена" за 14-17часа.Почивка 4-7ч.
3 ден-х.Козя стена"-х."Бузлуджа" за 18-20часа.Почивка 8ч.Масаж!
4 ден-х."Бузлуджа"-х."Чумерна" за 14часа.Почивка 7ч.Масаж!
5 ден-х."Чумерна"-х."Върбишки проход" 14-17ч.Почивка 10часа.Масаж!
6 ден-х."Върбишки проход"-х."Луда Камчия"(Дъскотна) за 14ч.Почивка 10ч.
7 ден-х.Луда Камчия"-нос Емине за 14часа.Честито къпане!
Относно колегата Слави Рашков от Габрово(ориентировач),направи сериозна подготовка,беше си оставил храна на определени места и отделни участъци(слабо маркирани) ги беше маркирал с ленти.Това е х."Лескова"-х."Мургаш".Върбишки проход -с.Дъскотна.Движил се е по 18-20ч.
и 4-6часа сън,като от превъзбуда не може да се наспиш добре.Сега това да се
направи е много по лесно,защото има добра екипировка,мобилни връзки,дигитални камери,концентрирана храна,възстановителни средства.
Желая Ви успех,силен дух,добри приятели и организация!



Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: roboteca]  
Автор Yogi (турист)
Публикувано18.12.04 11:41



Здравей,

Радвам се, че си послушал съвета даден ви в темата в МТБ.бг и съм сигурен, че тук ще намерите доста съмишленици. Ако си спомняш даже ви бях и отговорил, като се бях специално регистрирал, за да го сторя.

Докато за преминаване с колело нещата стоят относително по-нормално то не така е при Ком-Емине със ски. Освен множеството други трудности голям проблем се среща и с много участъци, където рядко се задържа сняг - примерно към Източна Стара планина, така че зависи много и от годината.
От Малка Туристическа библиотека има една малка книжка именно за едно такова зимно преминаване през 61 г. То представлява по същество подготовка на националния ни отбор по алпинизъм за прословутия и за съжаление дал жертви траверс на Безангийската стена в Кавказ.

Безименният връх над х. Козя стена вече се казва "Котето"


Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: Бoянeц]  
Автор spasss (новак)
Публикувано18.12.04 12:09



Така представено по дни вече ми се вижда абсолютно невъзможно, но явно е, щом го е минавал човек. Аз лично не бих се хванал. Абсурдно е на третия ден да съм на Бузлуджа, също така ми се вижда невъзможно Мургаш - Козя Стена за един ден. Ние го полувървяхме-полубягахме два дни по 12-14 часа. Тук вече не става въпрос за туризъм а за чисто спортно бягане. Критериите са други. натоварването е друго, така че не бих могъл да давам мнение.



Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: Бoянeц]  
АвторMEMO (Нерегистриран)
Публикувано18.12.04 12:54



Още веднъж благодаря на всички вас за мненията и ви желая весели празници.
Както писах и по-рано не бива да се бърза и подценяват всички детайли - до лятото все пак има време.
Обещавам да се регистрирам скоро защото ми е неудобно иначе.
Естествено търся хора с по-голям опит от мен, но за собствената си психическа и физическа подготовка поемам аз отговорност.
Живея и работя в София и предлагам на тези, които искат живот и здраве след празниците да се уговорим по мрежата и да обсъдим нещата ако, разбирасе искате някоя събота или неделя за час-два на Черни връх.
Успех и весели празници!
Така ще се видим и как изглеждаме и дали ставаме за гореспоменатото (шегувам се).



Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: Бoянeц]  
Авторroboteca (Нерегистриран)
Публикувано18.12.04 18:06



Az opredeleno shte go mina toq murhut, oshte ne znam tochno koga obache ....:)



Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: Бoянeц]  
АвторMEMO (Нерегистриран)
Публикувано18.12.04 20:59



Имам въпрос към теб, Боянец? - благодаря ти за маршрута!
До лятото има много време, но споменатите от теб хижи, работят по принцип нали?
Ако искаш да се срещнем, след нова година, отговори ми.



Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: Bятъp]  
АвторMEMO (Нерегистриран)
Публикувано18.12.04 21:08



Благодаря ти и на теб Вятър!
Може и да не е за 7 дни, но не искам да е с голямата група влачене по 21 дни.
Така де - "мога, не мога, лошо ми е, отказвам се и т.н." Въпросът е да се подготвим 2 до 4 души мераклии до лятото, със всичко което предлага Боянеца и да действаме. А колкото до идеята до 7-те дни - кой има толкова отпуска и свободно време - 21 дни. Не че съм най-заетия лекар, но все пак!
А така 7 до 9 дни Ком - Емине и който мине маршрута го каня на море на Крапец - диво и жестоко още 7 дни! ЧАО



Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: Бoянeц]  
Авторroboteca (Нерегистриран)
Публикувано18.12.04 22:42



Az ne sum napulno naqsno s vsichki otsechki na Kom-Emine, no shte se opitam da komentiram tozi grafik.
Смятам, че да го минеш за 7 дни трябва не само да си в супер добра форма, но и да познаваш перфектно маршрута това е супер важно ако искаш да го минеш бързо. Другото, което е важно относно планирането е , че добре ще е да не се правят и нощни преходи (ние през деня губехме маркировката по няколко пъти, камо ли през ноща) вариант е част от нощните преходи да се правят на добре познат път или по билото по колчета или някаква маркировка, която се вижда и през ноща. Горе долу през лятото ще има почти 15 часа в денонощието в които ще може да се ходи, ако замръкнеш в някоя гориста месност с някви шубраци ще е "проблематично..." особено когато го минаваш "спринтово" тоест носиш или почти не носиш нищо.
Няма как да не носиш раница с някаква вода (тоест с МНОГО вода) защото липсата и в Стара планина определено ще направи впечатление на всеки. Според мен за да го минеш за седем дни не трябва да носиш нищо (най-многоедна чантичка на кръста или много малка хидро раница с 1-2-3л. вода) като при всеки етап ще трябва да те чакат на 3-4 места с МНОГО вода и малко храна. При това натоварване ще трябва да се пие някаде по 4-5 литра вода (най-добре 1-2литра от тях да бъдат Изостар или там някакви други възтановителни напитки)
Спането ще трябва да е по хижите. Или в някои участаци да се ползват услугите на още хора които да носят палатка и като стане много тъмно да я опъвате спи се 3-4 часа и пак се продължава тичешком... :)
абе не го виждам как ще стане за 7 дни .... виж за 10 дни човек в добра форма ще го мине



Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: roboteca]  
АвторMEMO (Нерегистриран)
Публикувано19.12.04 14:51



Благодаря ти Роботека, за споделеното мнение!
Исках да споделя и с Вътър, че реално може и да не са 7 дни, но до 10 е супер.
Защо? Идеята ми дойде не от поставянето на рекорд, но все пак по-добре е да не се влачиш с голяма група, а по-добре 2 максимум 4 души, но добри подготвени. Аз, но не само аз не разполагам с толкова отпуска и свободно време, че да вървя 21 дни с 10-20 души. А пък и ако всичко е окей накрая, ще си направим 5 дни море на едно диво и жестоко место - с.Крапец.
МЕМО



Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: MEMO]  
АвторБoянeц (Нерегистриран)
Публикувано20.12.04 11:06



Хижите работят.Аз също съм от София и мога да Ви помогна.Предложих
7дневен вариант,защото разбрах,че желаете по-най бързия начин да преминете маршрута.Ключът за нормално преминаване е в първите три дни.Те са най дълги,най трудни,като при добра мотивация в началото по
лесно се приспособявате при преходът и настъпващата умора.Четвъртият ден е по-лесен,също петият ден,физиологично се възстановяваш и преодоляваш преумората.Шестия ден е отново труден с
дължината и лошата маркировка.Последния ден е най приятно ,забравяш
тежките изпитания и нос Емине те привлича.Десетдневният вариянт е значително по достъпен даже и за по-малко подготвени планинари.
Зимният вариянт не винаги е покрит със сняг целия маршрут.През 2001година февруари група чехи с писалки ,ски телемарк много подготвени и добре екипирани го преминаха за десет дни.



Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: MEMO]  
АвторБoянeц (Нерегистриран)
Публикувано20.12.04 11:09



Хижите работят.Аз също съм от София и мога да Ви помогна.Предложих
7дневен вариант,защото разбрах,че желаете по-най бързия начин да преминете маршрута.Ключът за нормално преминаване е в първите три дни.Те са най дълги,най трудни,като при добра мотивация в началото по
лесно се приспособявате при преходът и настъпващата умора.Четвъртият ден е по-лесен,също петият ден,физиологично се възстановяваш и преодоляваш преумората.Шестия ден е отново труден с
дължината и лошата маркировка.Последния ден е най приятно ,забравяш
тежките изпитания и нос Емине те привлича.Десетдневният вариянт е значително по достъпен даже и за по-малко подготвени планинари.
Зимният вариянт не винаги е покрит със сняг целия маршрут.През 2001година февруари група чехи с писалки ,ски телемарк много подготвени и добре екипирани го преминаха за десет дни.





Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: MEMO]  
Автор guide (непознат )
Публикувано23.12.04 17:55



Само за сведение момчета - рекордът за Ком-Емине е 5 дена и 17 часа, поставен преди повече от 10 години от алпиниста-маратонец Любомир Палакарчев.
Искрено Ви желая успех !



Тема Аз искам да участвамнови [re: MEMO]  
АвторPoceн (Нерегистриран)
Публикувано23.12.04 22:27



По мое мнение съм прилично трениран. Не познавам маршрута, но от няколко години си мисля за това, което ти предлагаш. Нося отговорност само за себе си, ако бавя групата, отказвам се и няма проблеми. Чакам мнението ти.



Тема И аз съм запланувал един такъв преходнови [re: MEMO]  
АвторTишo (Нерегистриран)
Публикувано23.12.04 22:38



Ама подобни маратонски изпълнения не са ми допадат много.
Тръгвам от Ком пък когато стигна другия край на България.
Все пак съм в планината да и се накефя а не да поставям рекорди



Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: MEMO]  
Автор Джeнraлa (планинар+скиор)
Публикувано24.12.04 21:05



Това място - Крапец къде се намира? Честно да кажа - за първи път чувам за такова място на морето.



Тема Re: Здравей, Георги и Честита Коледа! Крапец енови [re: Джeнraлa]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано27.12.04 09:04



село, което се намира по Северното Черноморие. Някъде около средата на пътя Шабла - Дуранкулак има отбивка за Крапец. Ама доколко е "диво и жестоко място" не знам защото никога не съм ходил.

Като се има предвид, че е по на север и от Камен бряг и от Тюленово може и наистина да е доста диво.



Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: MEMO]  
Автор ezeroto (тихо и дълбоко)
Публикувано27.12.04 10:23



Можем да пробваме. И аз съм по екстриймните експерименти. Даже напоследък си търся тайфа за планинарстване, че нашата се разпадна...Кога точно се каниш да тръгваш?

"Животът е прекалено важен, за да говорим сериозно за него."


Тема Re: Здравей, Георги и Честита Коледа! Крапец енови [re: Hиkи]  
Автор Джeнraлa (планинар+скиор)
Публикувано27.12.04 11:58



Честита Коледа и на теб! Мерси за информацията. Аз никога не съм ходил по северното Черноморие. Най-много до Варна. Иначе познавам добре бреговата ивица от Емине до Синеморец.
До скоро!



Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: ezeroto]  
АвторMEMO (Нерегистриран)
Публикувано29.12.04 13:45



Мемо съм. Не съм влизал в сайта, понеже имам лични семейни проблеми.
Говоря за лятото на 2005г. за Ком - Емине. Дотогава ще се подготвям и ще изучавам маршрута с малки преходи. Отрасъл съм като дете през ваканциите в Тревненския балкан, където имам вила до билото на Стара планина - сп.Бъзовец до гара Кръстец. Познавам близките пътеки наоколо. Бил съм и на вр. Ботев.
До лятото ще изтече много вода.
Отправих предложение до всички желаещи за среща на Черни връх след Нова година.



Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: MEMO]  
Автор ezeroto (спи)
Публикувано30.12.04 17:06



Живяла съм 10 г. в Трявна.

Спи езерото; белостволи буки
над него свождат вити гранки...


Тема Кога ще е срещата на Черни връх?нови [re: MEMO]  
АвторPoceн (Нерегистриран)
Публикувано31.12.04 12:09



Аз ще дойда.



Тема Re: Кога ще е срещата на Черни връх?нови [re: Poceн]  
АвторMEMO (Нерегистриран)
Публикувано31.12.04 17:32



На 09.01.2004г. (неделя) в 12:00-12:30ч. в чайната на Черни връх. Ще съм облечен в Зелено спортно яке (МЕМО). Само да няма снежна виелица.



Тема Добре, ще те чакам горе /в чайната/...нови [re: MEMO]  
АвторPoceн (Нерегистриран)
Публикувано01.01.05 14:41



...Колко места да пазя, че по това време май е доста населено там? Това беше опит за шега. Аз, вероятно, също ще съм със зелено яке /моето си няма име, ама може да му викаш Росен/. Само да няма снежна виелица.



Тема Re: Кога ще е срещата на Черни връх?нови [re: MEMO]  
Автор slavei (който не пее...)
Публикувано02.01.05 19:23



А ако има снежна виелица с какво ще си облечен?

пс
Междо другото си избрал кофти дата, ще разбереш след няколко дни.



Тема Re: Добре, ще те чакам горе /в чайната/...нови [re: Poceн]  
АвторMEMO (Нерегистриран)
Публикувано04.01.05 17:01



ОК, Росен! Предлагам да се чуем последно на 07.01.2005г. след 19:30 часа,за сигурно потвърждаване на срещата. Успех прецз новата 2005г.
Ще го минем маршрута да знаеш!("Само умната и бързай бавно").
Впрочем с какво се занимаваш?
МЕМО



Тема Ок, прогнозата за неделя е топла и слънчева.нови [re: MEMO]  
АвторPoceн (Нерегистриран)
Публикувано05.01.05 11:23



Съгласен, на 07.01, след 19,30 ще съм тук. Благодаря ти за пожеланията, връщам ти ги. Хм, ако имаш карта на Стара планина, вземи я, за да обсъдим възможностите. Имам свободно време, не работя, но спортувам.



Тема Кво стана?!нови [re: MEMO]  
Автор ezeroto (същото)
Публикувано06.01.05 11:28



Ще се ходили или не?



Тема Re: Кво стана?!нови [re: ezeroto]  
АвторMEMO (Нерегистриран)
Публикувано06.01.05 18:10



Има много време до лятото. Първо да обсъдим маршрута, поведението, аксесоарите (мобилни телефони, GPS, други), да походим до Мургаш, Ботев, Баба и др. за кратко и живот и здраве в добра кондиция на лято...
МЕМО



Тема Re: Ок, прогнозата за неделя е топла и слънчева.нови [re: Poceн]  
АвторMEMO (Нерегистриран)
Публикувано06.01.05 18:13



Утре вечер пак ще се чуем!
Нямам карта, но ще взема всичко съвсем скоро като материали.
Нека първо се видим, да изядем по една боб чорба, да пие по чай горе и ще поговорим. МЕМО



Тема Ок, значи ще ударим по един боб...нови [re: MEMO]  
АвторPoceн (Нерегистриран)
Публикувано07.01.05 10:01



...ще се запознаем и ще видим кво-що. Аз щи потърся някаква карта, все пак и ще донеса графика на Боянеца, за да го обсъдим.



Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: MEMO]  
Авторvgv (Нерегистриран)
Публикувано07.01.05 11:01



Приемате ли непознати? Остава ли срещата за Витоша? За кога точно я планирате?



Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: vgv]  
АвторMEMO (Нерегистриран)
Публикувано07.01.05 13:38



Неделя, 09.01.2005г., 12:00-12:30ч, в чайната на Черни връх.
Заповядай! МЕМО



Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: MEMO]  
Авторvgv (Нерегистриран)
Публикувано07.01.05 16:16



Как да те/ви/ разпозная? Ако не успея да се кача, ще пратя сина си да обмени телефони. Спокойно не съм пенсионер, макар сина ми да е на 17. Миналото лято успях да направя само 8 дни самотно ходене по безумно красивия Пирин, и едно скромно каране на колелца с приятели до Видин през Петрохан. Та, ако успея да се подготвя, и след това да се измъкна, ще ми е страшно гот да сам на гръбнака на Балкана със съмишленици.



Тема Аз изглеждам така:нови [re: vgv]  
АвторPoceн (Нерегистриран)
Публикувано07.01.05 20:51



висок 175, с къса коса /№3 с машинката/, тъмен субект, зелено яке, черни панаталони...ами, май това стига. Името ми е Росен.



Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: vgv]  
АвторMEMO (Нерегистриран)
Публикувано08.01.05 20:11



Висок 176 см, зелено яке, с качулка.
МЕМО



Тема Re: Аз изглеждам така:нови [re: Poceн]  
АвторMEMO (Нерегистриран)
Публикувано08.01.05 20:12



Висок 176 см, зелено яке с качулка! Ще се познаем - 12:00 - 12:30 утре.
МЕМО



Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: MEMO]  
Авторvgv (Нерегистриран)
Публикувано10.01.05 11:59



Здравейте момчета, и честит Понеделник! Както предположих по-рано, аз бях възпрепятстван за Неделята. Синът ми е пообикалял в чайната с въпрос за туристическа група, но без успех. Вие успяхте ли да се видите, да обсъдите някой план?



Тема Здрасти!нови [re: vgv]  
АвторPoceн (Нерегистриран)
Публикувано10.01.05 13:35



В неделя се видяхме с МЕМО, пихме по чай, поговорихме. Както беше уговорката, бяхме в чайната от 12,00 до 12,30 /всъщност, до 12,25/. Стояхме до печката и се опитвахме да изглеждаме зеленоякести, т.е., въпреки топлината вътре, не се съблякохме. Значи, решихме, че сме навити да го направим /вероятно през юли/, че не познаваме маршрута, че е добре групата да не е повече от 4-5 човека, че трябва да питаме някой, който е запознат по-добре от нас, а още по-хубаво е ако може да го приобщим към групата. Ти, познаваш ли трасето? Колко километра е цялото?



Тема Re: Здрасти!нови [re: Poceн]  
Авторvgv (Нерегистриран)
Публикувано10.01.05 16:02



От коментарите разбирам, че МЕМО и ти- Росене сте най- ангажирани към начинанието. Аз съм от София също, та ако искате дайте си телефоните и да се чуем да поприказваме по темата. Моят сл. тел. е 9866557 - Вангел.



Тема Re: Здрасти!нови [re: vgv]  
АвторMEMO (Нерегистриран)
Публикувано10.01.05 16:28



С Росен сме позитивно настроени към всеки, който иска да се включи, особено с по-голям опит от нас по този маршрут. С него се разбрахме да общуваме по интернет. Просто така решихме, без да имаме нещо предвид, но аз ще ти звънна по служебния телефон, само пиши от колко до колко часа е удобно?
МЕМО



Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: Бoянeц]  
АвторMEMO (Нерегистриран)
Публикувано10.01.05 16:39



Аз и Росен ти благодарим ти за всичко написано досега! Срещнахме се и решихме, че ти си един от хората, който би ни помогнал най-много. Молим, те да ни предложиш 10-дневния вариант по хижи. Според теб можем ли да се движим със средна скорост 5 км/час бързо ходене и да минаваме по 70 км на ден? Държим да спим само по хижи. Ще отидем до някои точки от маршрута преди самото минаване, за да си оставим храна по хижите и т.н.
Благодарим ти предварително!
Би ли ни обяснил също ако знаеш как да използваме GPS, къде да намерим и ще ни свърши ли работа, защото не искаме да губим време с объркване.
МЕМО



Тема Re: Здрасти!нови [re: MEMO]  
Авторvgv (Нерегистриран)
Публикувано10.01.05 17:03



От 9:15 до към 17:30 от понеделник до петък.



Тема МЕМО е шефът.нови [re: vgv]  
АвторPoceн (Нерегистриран)
Публикувано10.01.05 18:53



Дал съм му домашния си телефон /на МЕМО/, за всеки случай. От опит знам, че е по-лесно да бъда открит в Интеренет, отколкото реално. МЕМО е по-сериозен от мен, затова мисля, че е по-добре той да е лидер на начинанието. Иначе, с удоволствие ще се разходя пак до....абе, където ще е следващата среща. Ами, от мен и засега, това е.



Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: MEMO]  
Авторvgv (Нерегистриран)
Публикувано11.01.05 10:30



Додро утро! Има ли някой в нет-а?



Тема Re: МЕМО е шефът.нови [re: Poceн]  
АвторMEMO (Нерегистриран)
Публикувано11.01.05 13:42



Здравей, Росене!
Говорих с Вангел по телефона. Той определено е третия мераклия за прехода.
Разбрахме се да се чуем другата седмица и да се видим в удобно за всички ни време някъде из София (ще уточним и удобен за теб час и място). Той твърди и е прав, че трябва в процеса на подготовка да направим 12 часово ходене, колко пъти ще видим. Желая ти здраве!
П.С. Писах на Боянеца - сега чакаме отговор.
МЕМО



Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: Bятъp]  
Авторvgv (Нерегистриран)
Публикувано11.01.05 14:50



Какво представлява обиколката на Витоша?



Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: MEMO]  
Авторvgv (Нерегистриран)
Публикувано11.01.05 16:37



Виж http://btsbg.org/modules/news/article.php?storyid=19.
дават го за 9 ч.- ние да го направим за 6. Но като цяло ми се струва, че целия Преход ще е по -дългичък, отколкото ни се иска.



Тема Здрасти, МЕМО,нови [re: MEMO]  
АвторPoceн (Нерегистриран)
Публикувано12.01.05 15:07



Значи, групата започва да се оформя, това е добре. Декларирах, че имам свободно време, вие се уговорете и само ме информирай какво сте решили. Аз съм навит, знаеш. Благодаря ти за пожеланието, подобно и на теб.



Тема Абе хора...нови [re: MEMO]  
Автор Яceн_ (като мъгла)
Публикувано12.01.05 16:36



Що не вземете да се регистрирате и да си разменяте бележки? Стига сте пълнили клуба с лични съобщения!


П.П. Да не забравите да пишете накрая докъде сте я докарали! И гледайте да закъсате преди "Кръстец" или след "Чумерна"! Не и между тях...

Хомо Сапиенс - това означава възможност, но не винаги способност за мислене


Тема Абе, Ясен....нови [re: Яceн_]  
АвторPoceн (Нерегистриран)
Публикувано12.01.05 17:25



...ти да не си от МВР-то? Баси, мразя да съм регистриран, особено след мач на ЛЕВСКИ, някак болезнено е. Айде, ще преглътнете няколко нерегнати туристически фена, вярвам.
за П.П.-то: Тъй като ще си пишем нерегнати /поне аз/, ще можеш да следиш подготовката ни в реално време.



Тема Re: Росене, искам да поясня някои неща,нови [re: Poceн]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано12.01.05 18:52



тъй като явно не си схванал основното в забележката на Ясен.

А то е: ДА СПРЕТЕ ДА СИ ПИШЕТЕ ЛИЧНИ СЪОБЩЕНИЯ В ТЕМА НА КЛУБА.

Никой не те кара зорлем да се регистрираш. Просто ако си регистриран може да си комуникираш с друг регистриран посредством лични бележки. Щом не желаеш да се регистрираш / което одобрявам и разбирам, тъй като самият аз не съм регистриран / пишете си на и-мейлите.

Има едно нещо наречено NETETIQUETTE / НЕТИКЕТ / т.е. етика при комуникация в нета. Включва разнообразен сбор от правила с цел да не се тормозят един друг хората комуникиращи в нета, а наистина да извличат полза от тази комуникация при минимален разход на нерви и енергия.

Какво се получава в случая: имате тема към която интересът на болшинството хора в клуба вече отшумява. Реално в момента активно интересуващи се от тази тема сте трима души. Е, защо трябва да ни я навирате в очите чак до лятото. Вашата подготовка за този наистина впечатляващ преход не интересува болшинството от клуба чак дотам, че и да я следи он-лайн. Дали сте си телефони, може би и мейли, не помня вече. Е какво повече да ви четем темата, където трима души си уговаряте срещи тук-там. Ако си следил редовно темите в клуба трябва да си видял, че тук никой не прави така. То ако всеки си правеше уговорките с групата он-лайн в теми на клуба, баси и тъпнята дето ще стане. Има сума ти и народ дето прави Ком-Емине всяка година или пък разни други интересни проекти. Еми като направят прехода драсват няколко реда, пишат отчет и вече в отзивите ако някой се заинтересува иска допълнително инфо.

Това е начина. Останалото е спам и тормоз върху другите. Така че Ясен си е напълно прав в случая. Вземайте мерки и се оправяйте - или мейли или бележки, ако иската звънкайте си по телефона.

И сега да не вземеш да се впрегнеш, че се заяждаме. Няма заяждане, брато. Просто клубът трябва да се държи чист от излишни подробности. Щото не сте нито първите, нито последните на които се правят подобни забележки. Ами никой не се е родил научен. Приеми, че ти обясняваме неписани правила на поведение в клуб Туризъм.

Иначе успех в начинанието и хубаво време в дните на прехода!

А за отчета нямаш проблем - интерес ще има и то голям. Ама личните ви срещи и уговорки просто са извън сферата на нашите интереси.

Поздрави



Тема Кратко уточнение /за Ники/:нови [re: Hиkи]  
АвторPoceн (Нерегистриран)
Публикувано12.01.05 19:55



1. Съобщенията ни не са лични. Това лесно може да се докаже.
2. Не съм запознат с нещото, наречено NETETIQUETTE / НЕТИКЕТ /. Има ли учебник, обещавам да го прочета и спазвам ревностно.
3. Търсим още желаещи да участват в това начинание. Трудно ще намерим такива, ако никой ни вижда темата. Търсим и хора, които са по-добре запознати от нас с този маршрут и това е начинът да ги намерим.
4. Не следя редовно темите тук, но от това, което съм прочел не мисля, че представляват интерес за мен. Не пия, не пуша и сядам на маса, да за хапна, а не да проявявам туристическия си ентусиазъм.
5. Радвам се за другите, но не съм такъв планинар като тях и предпочитам да питам. Обещавам, че каквото и да стане по време на прехода, няма да ви занимавам с него.
6. Твоите оценки за Ясен, касаят Вас двамата и не ме вълнуват.
7. Ще се оправим, може да си сигурен.
8. Не се впрягам, не се заяждате, не съм ти "брато", имам сестра.
9. Не сме първите, няма да сме и последните, предполагам.
10.Благодаря за пожеланията, подобно и на теб.
11.Приятен ден и успех в живота!



Тема Re: уточнение /за Росен/:нови [re: Poceн]  
Автор kent (елф)
Публикувано12.01.05 20:40



Уважаеми!
Правил съм прехода Ком-Емине през 1985г. и Ви уверявам, изхождайки от мъглявите си спомени от тогава, никак не ми беше лесно (макар да бях тинийджър в разцвета на силите си тогава). Най-труден наистина ми се стори участъка след Кръстец (както писа някой от горе). Походът беше 26 дни, с 2 дни почивка (един на Беклемето и 1 някъде в източна България), и въпреки това накрая всички бяхме бая скапани (говоря за 18 - 22 годишни младежи, повечето от които с опит повече от средния в планината). Тъй че като се съберете двама - трима(май вече сте се събрали) не си губете времето в словесни двубои във форума (с съвсем разумните доводи на Ники и Ясен) ами тренирайте, тренирайте, тренирайте... Ходете, ако имате възможност по части от маршрута и го разучавайте прецизно... и може и да успеете, ако не това, поне другото лято. Форумът наистина е за всички, но позволете да изразя съмненията си в сериозноста на аргументете Ви към поста на Ники. Явно все пак се впрягате.... .
Поздрави и успех в тренировките



Тема Re: Кратко уточнение /за Ники/:нови [re: Poceн]  
Автор Yassen ()
Публикувано12.01.05 23:55



Росене, намери някой да ти каже какво е спам.

Освен това виж, откога ми е регистрацията в клубовете. От този ден до днес вие сте първите хора, които ползват клуба (един по същество публичен форум) за лична кореспонденция.

Адаша (адашът, Гуфи, не ми харесва!) е абсолютно прав.
Темата ви е досадна. Вече се запознахте. Нямате нужда от форума, за да разисквате кой ще носи аспирина и кой резервните потници

Толкоз. Не се връзвай толкова на Ники. Та човека казва болшинство вместо мнозинство, значи е комунист

И те съветвам да ме послушаш, че бате ви Андон се е разпсувал и жална ви етърва, ако ви подхване



С най-ведри чувства!
Ясен

Красотата ще спаси света...


Тема Още уточнениянови [re: Yassen]  
Автор Aндoн (Родопи)
Публикувано13.01.05 11:37



Ясене, в случая няма харесва ми и не ми харесва. Има правилно и неправилно.
Иначе Ники може да е комунист, фашист, нацист и социалист, ама в случая е написал доста верни неща.

Иначе на младежите с похода ми се иска да им дръпна една лекция, но понеже не ги познавам, то само ще нахвърля някои неща. Част от тях бяха споменати по-нагоре.

Този Боянец е дал абсолютно ненормални и неравностойни отсечки. Мургаш - Козя стена за половин денонощие и Козя стена - Бузлуджа за 3/4 денонощие. Искам да го питам той минавал ли е поне 1/8 от тия маршрути, че да ги дава така на народа или гледа картата и се пише географ.
Същият този Боянец прати момчето, което пита за ски-прехода от Мусала/Мальовица до Снежанка, за зелен хайвер в дън гори Родопски, дето се таковат дяволите. То си има маршрут Е-8, който си върви по билото, а той го набеди да ходи при Вищерица, Беслет и не знам си още кои дерета. Ами да беше му казал да мине през Боздаг за по-пряко. Е, как на този Боянец може Росен и ко да му имат доверие и да му гледат малоумния (без извинение) график?

И няколко думи за "участниците". Не ги познавам и не съм напълно сигурен в следващите си твърдения, но така ги "виждам" аз нещата. От писаното в клуба разбирам, че те нямат дори и среден планинарски опит, не са били почти никъде по наршрута и не са вървели повече от 12 часа на ден (чисто време). Илиян, който има над средния планинарски опит и е познавал доста добре някои части на маршрута преди да го мине, го е направил за 14 дни.

Както и да е, въпросът е да има ентусиазъм. Успех!

Росен го чета, че не пушел, не пиел, ако и по Жени не ходи, то шансът му да мине Е-3 за 7 дни е доста голям. Лекарят да му мисли като му се обади Жена му още на Планински извори, че трябва да се прибира.

А, и да не забравя - налягайте си парцалите и се разбирайте някъде другаде!
Мирно и спокойно, за да не уведомяваме прокуратурата.




Тема Re: Още уточнениянови [re: Aндoн]  
Автор Yassen ()
Публикувано13.01.05 12:11



Предупредих Ви




поздрав
Ясен

Красотата ще спаси света...


Тема Re: Още уточнениянови [re: Aндoн]  
АвторMEMO (Нерегистриран)
Публикувано13.01.05 12:29



Вижте момчета, принципно сте прави единствено и само за регистрацията!
Правилно е да се спазват правилата, ето да вземем за пример германската нация - ред, дисциплина и законност. Някой да каже че, живеят зле - напротив просперират, а не като у нас - храчки (с извинение) по тротоарите.
Толкова за реда - не че се връзвам на написаното от вас, но за да има принципност, обещавам да не общувам чрез клуба, докато не се регистрирам.
След регистрацията - какво пиша и с кого общувам си е моя работа, все пак живеем в демократична страна. Освен това не съм комшията, който вдига шум и пречи на съня ви.
Колкото до другите забележки до възможностите и Боянеца, ще ви кажа следното:
1. Във всеки от нас има и добро и лошо - не го познавам Боянеца, може и да не е истина това което пише, но в досегашния ми житейски път никой не е вземал вместо мен решение. Не съм луд да тръгна на сляпо.
2. Колкото до подготовката, все пак като лекар съм видял много повече от много от вас, що се касае до физиология и анатомия, сиреч подготвеност.
Да, среден планински опит, вярно, но съм виждал туристи ходили наистина много, не само в България, но и по света, да им се вие свят и да отпадат по маршрути, които не искат кой знае каква предварителна подготовка. Така, че за сътояние на организма знам какво да се диагностицира и направи в добра кондиция и болестно състояние.
3. Това за цигари, пиене и жени е тъпо (извинявай)!
Всички сме хора и не са чужди някои слабости, а за Росен гарантирам че разбира от жени - виж за пиене и цигари не знам.
4. Колкото до мен и жена ми, мисля че това са си наши работи и ако аз ущетя някого с нещо съм готов да си понеса последствията (ако напусна групага да кажем).
Така че, за да не ни се смеят на писаниците от други клубове и други хора (ако ни пука за това), да ни наричат баир-будали и да ни се чудят какво правим сред планините, нека ако може имаме по-цивилизован език на общуване.
Аз не съм адвокат на другите, но мога да се съглася само с това, че общуваме без регистрация. Останалото е наше дело, наша отговорност. Бъркал съм много пъти в живота, вземал съм и правилни решения, но всичко е било така както вътрешния ми глас ми казва. А за това кой по-добър, по-лош, както знаете живота го показва, но накрая само боговете, както знаете са безсмъртни. Не беше нужно да ни оплювате - човек до човека опира, но станалото станало, бъдещето ще покаже кой е бил прав.
МЕМО



Тема Re: Драги Мемо,нови [re: MEMO]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано13.01.05 13:29



Изрично писах в поста си от предната вечер, че не се заяждам, а обяснявам неписани правила.

Говориш за цивилизован език на общуване. Този "цивилизован" език изисква да чуваш / четеш / какво ти пише човекът от другата страна. Въпреки че го написах с червени букви, цитирам го пак:

СПРЕТЕ ДА СИ ПИШЕТЕ ЛИЧНИ СЪОБЩЕНИЯ В ТЕМА НА КЛУБА.

и ти и Росен се отплесвате в странични разсъждения и все до регистрацията опирате. Абе хора не разбирате ли, че ако всички я карат като вас тука ще стане нещо кат чат-рум демек говорилня. Това не е ISQ и не е чат. Това е публичен форум с основна тема ТУРИЗЪМ. Нямаме модератор както добре сте видели и това само по себе си говори, че тук хората са свободомислещи и не обичат ограниченията. Но това също така означава, че хората влизащи в този клуб сами си налагат някои ограничения, защото са достатъчно интелигентни и толерантни към останалите. Пак повтарям, че никой не ви кара да се регистрирате насила. Самият аз, а и цяла група хора си пишат нерегистрирани. Но не занимават целия клуб с личните си дела, пък били те и на тема Туризъм. За това си има и-мейли и телефони, а регистрираните ползуват и друго предимство на регистрацията - възможност да общуват помежду си с лични бележки.

Така че вместо да се обиждате по-добре е да възприемете неписаните правила и да не се разправяме за глупости. Всеки човек, който обича планинския, а и не само планинския туризъм е добре дошъл в клуба, никой не е бил гонен затова че не бил регистриран. Но и никой не си е навирал темите сам нагоре, ако към тях интересът вече е спаднал, поне не и след като му е направена забележка. Това е.

И пак повтарям. Няма заяждане, няма оплюване. Вместо да се обиждате без причина погледнете по-прагматично на нещата. Особено пък на Андон не се връзвайте. Човекът така си се шегува. Не го разбирайте криво.

Успех в начинанието! И като направите прехода пуснете пак тема независимо дали сте успели или не. Гарантирам ти, че ще има голям интерес. Ако не сте успели сигурен съм има доста опитни хора, които ще ви посочат допуснати грешки, което само ще ви е от полза. Ако сте успели пък, дай Боже! ще споделим с вас радостта от успеха, а вие ще споделите вашият вече практически опит.

А иначе най-лесно е да се разсърдим едни на други. Само че народът го е казал: Сърдитко Петко - празна му торбичка. От една такава сръдня губят и двете страни.

Поздрави

Ники



Тема В резюме:нови [re: kent]  
АвторPoceн /вoroн/ (Нерегистриран)
Публикувано13.01.05 13:30



Уважаеми,
Благодаря Ви, за споделените спомени и наблюдения, информация и препоръки. Аз не съм тийнейджър, на 31г. съм, което не значи, че не съм във форма. Мога да се аргументирам по всяка точка, но и за двата ни ще бъде досадно. Не се впрягам, ходя на два крака. Благодаря и за пожеланията. Приятен ден и успех в живота.



Тема Ясене, не ми пука какво е "спам".нови [re: Yassen]  
АвторPoceн (Нерегистриран)
Публикувано13.01.05 13:38



Видях откога ти е регистрацията, силно съм впечатлен, доживях да съм пръв в нещо. Знаеш ли какво означава "Форум"? Поинтересувай се и после пак можеш да ми правиш забележки за публичността му. Аз съм общителна личност и вече ви чувствам толкова близки, че не искам да имам тайни от вас, затова пиша личните си бележки на таблото за обяви. Благодаря за поясненията, записах си ги. Не се "връзвам" на/за/ Ники, дори и пари да ми даваш. Гледам, че май бате ти Андон се е разпсувал, ама понеже го е направил хронологично след теб, ще си чака реда за отговор. Какво е "етърва"? Приятен ден и успех в живота.



Тема Некои съображения:нови [re: Aндoн]  
АвторPoceн (Нерегистриран)
Публикувано13.01.05 13:49



1. Вместо да обясняваш колко малко разбира Боянеца, можеше да дашен някакъв примерен график /като за нямащи и среден планински опит/.
2. Имам доверие на всеки, докато докаже, че не го заслужава.
3. Не те познавам и нямам идея какъв е твоя опит. Чел съм мненията ти за Маси, Вино, Бира....и не се сещам още какви туристически маршрути. Не съм впечатлен, честно казано.
4. Не ходя по Жени. С жените правя други неща, но те едва ли представляват интерес за теб.
5. Имам ентусиазъм.
6. Налягам си парцалите, каквото и да значи това. Щом ти го казваш, явно е самата Божия промисъл.
7. Може да уведомиш и арменския поп.
8. Искаш ли да пробваш колко съм подготвен?
9. "ботев" пд, още ли е в "Б" група?
10.Само "ЛЕВСКИ", оле!!!



Тема Да, предупреди ни.нови [re: Yassen]  
АвторPoceн (Нерегистриран)
Публикувано13.01.05 13:51



А ти, възбуждаш ли се, когато Андон говори /пише/ така? Поздрав!



Тема Re: Да, предупреди ни.нови [re: Poceн]  
Автор Yassen ()
Публикувано13.01.05 14:09



Ей, ама ти и оригинален се извъди

Браво, впечатлих се! Обаче, си извън рамките на добрия тон /в публичен форум/ с този си пост. Иначе казано изпростя.

Понеже съм възпитан човек, няма да ти отговоря конкретно на въпроса



Гледай си здравето!
Ясен

Красотата ще спаси света...


Тема Без съображениянови [re: Poceн]  
Автор Aндoн (Родопи)
Публикувано13.01.05 14:12



1. Можех да дам, но нарочно не го направих, защото не познавам по-голямата част от маршрута. По този начин само си спестих псувните, които в последствие щях да отнеса. Сега друг ще ги отнася.
2. Не е хубаво да имаш доверие на всеки. Ще се увериш в това след като разбереш, че графика на Боянеца не струва.
3. Лично мнение - приемам го.
4. Правиш се на остроумен, но не ти отива в случая.
5. Вижда се, ама само с ентусиазъм не става.
6. Изпълнително момче си, щом слушаш заповеди. Браво!
7. Не виждам смисъл, няма да ти помогне.
8. Без коментар.
9. Още 5 месеца сме в Б група.
10. Той Гьоко ще ти каже един Левски. Ти качвал ли си се поне на връх Левски (Амбарица), изобщо знаеш ли къде се намира? А на връх Ботев качвал ли си се? А, кой от двата е по-известен? А, кой по-голям и обширен? А, кой по-населен? А, кой по-опасен? А, кой по-висок? Отговори си сам на тези въпроси, аз знам отговорите, и след това ми викай "само Левски".
Хубаво ще е да отговориш писмено поне на първите два, за да прецени свободното общество колко планинарски опит имаш засега.

Общителен човек си на 31 години, а да не знаеш какво е етърва. Нещо не се връзват нещата. Ще ти кажа, въпреки че съм наполовина на годините ти. На двама братя съпругите им помежду си са етърви.

Успех, но не в живота, а по Ком - Емине!


Редактирано от Aндoн на 13.01.05 14:27.



Тема Коментарнови [re: Aндoн]  
АвторPoceн (Нерегистриран)
Публикувано13.01.05 14:24



1. Няма да те псувам, обещавам. Нося отговорност за постъпките си.
2. Нямам доверие на всеки, вече го обясних.
3. Не помня кво беше.
4. Да, правя се на остроумен, в случая и по принцип.
5. Вярно е, съгласен съм.
6. Нещо си се объркал.
7. Страх ли те е?
8. Без коментар.
9. След 5 месеца, във "В" група ли ще сте?
10.Само ЛЕВСКИ, оле!!!
Благодаря за информацията за етървите, за годините ти се досещах.



Тема Re: Без съображениянови [re: Aндoн]  
Автор Yassen ()
Публикувано13.01.05 14:31



Това за годините как да го разбираме?

Буквално не е.
Значи преносно. Да не би да имаш предвид, че Росен е пенсионер /по манталитет, мислене и изразяване/, че си на половина?

Росене, щом си шегаджия, сега да не се вържеш?




Поздрав
Ясен

Красотата ще спаси света...


Тема Чакам отговоринови [re: Poceн]  
Автор Aндoн (Родопи)
Публикувано13.01.05 14:32



9. В А група ще сме.

Чакам отговорите на някои от въпросите ми по точка 10.

Благодаря за вниманието!




Тема Преносно много яснонови [re: Yassen]  
Автор Aндoн (Родопи)
Публикувано13.01.05 14:39



Иска ли питане!?!

Аз да си призная даже малко се надвиших, за което се извинявам на обществеността. Истината е, че съм някъде между половината и третината на неговите години. По мислене, по манталитет, по интелигентност го разбнрай! А, може и по ЕГН, ти вярваш ли му, че е на 31 години? 31 набор може, ама...
Бабите в Родопите, дето са на 90+ имат по-съвременно виждане на нещата (особено от някои лекари) по всички параграфи и най-вече като става дума за изцеряване на болни (мозъци)...





Тема Отговори:нови [re: Aндoн]  
АвторPoceн (Нерегистриран)
Публикувано13.01.05 14:47



1. Не познавам Гьоко.
2. Качвал съм се, ама бях на 8г. и нямам много спомени.
3. Не помня къде се намира.
4. И на Ботев съм се качвал, пак на същата възраст.
5. На мен ми е по-известен връх Ботев.
6. Нямам представа кой от двата е по-голям, по-обширен, по-насен и по-опасен. Предполагам, че Ботев е по-висок /май беше нещо от сорта 2376м. надморска височина/.
7. Няма никаква връзка м/у имената на върховете и стойността на футболните отбори. Доколкото ми е известно, отборите са "кръстени" на Васил ЛЕВСКИ и Христо Ботев. Може и да греша. Ти, как мислиш?
8. Тия въпроси като листовките на шофьорските изпити ли са?
9. Искаш ли да направим едно "кормуване" заедно, за да прецениш дали си по-голям планинар от мен? Май те е страх? Ъ?
10.Няма да влезете скоро в "А" група, вервай ми.
11.Само ЛЕВСКИ, оле!!!



Тема Заради теб се старая.нови [re: Yassen]  
АвторPoceн (Нерегистриран)
Публикувано13.01.05 14:54



Ауу, сега вече ще заспя спокоен, щом съм те впечатлил. Обаче, вярно, изпростях. Понеже съм невъзпитан и нерегистриран ник ще ти кажа, че не ми пука. Подозирам, че знам отговорът на собствения си въпрос.


Гледай си пъпа!
Росен



Тема Re: Заради теб се старая.нови [re: Poceн]  
Автор Ивaйлo (не е прякор)
Публикувано13.01.05 15:18



Ако оставим съдържанието настрани, май се получи най-посещаваната тема в клуба от поне шест месеца



Тема Re: Отговори:нови [re: Poceн]  
Автор todorovt (минаващ)
Публикувано13.01.05 15:28



Започвам да се страхувам форумът да не заприлича на парламента, където депутати от различни партии се дърлят за дреболии. Ники постави само въпроса за комуникацията между тези, които пишат във форума. Личните работи да се обсъждат чрез електронната поща или чрез бележки, ако се регистрирате.
Няма защо да се сърдите на това, което пишат Андон, Латинския Ясен (нещо не ми се включва латиницата), Ясен_, Ники и другите. Те се стараят да помогнат.
Днес ми подариха книгата "Планинарство за всички" с автори Иван Кандиларов и Аспарух Мачирски (отначало мислех, че е нашият Аспарух, но той е Марковски). Няма да е зле да я потърсите и да я прегледате. Има интересни неща - включително за организиране и провеждане на такова мероприятие като вашето. По данни на авторите маршрутът Ком- Емине е преодолян за малко повече от 6 дни (стр. 10) с бърз темп на придвижване (4 - 4,5 км/ч).
Въпросът на Андон за вр. Ботев и вр. Левски (Амбарица) е наистина сериозен. Преходът от х. Добрила до вр. Ботев не е от лесните.
Както Ники вече писа - добре е във форума да има чуваемост.
За също желая успех на проекта и ще очакваме да пишете за резултата.

НИКОЕ ДОБРО НЕ ОСТАВА НЕНАКАЗАНО!


Тема Re: Заради теб се старая.нови [re: Poceн]  
Автор Yassen ()
Публикувано13.01.05 15:42



Ти внимавай със заспиването, че и аз си спях добре, ама откакто чета Андон в клуба, както ти правилно предполагаш, си загубих съня.

Това че си "невъзпитан и нерегистриран ник" и " че не ти пука" е ясно на повечето от нас. Не си първият простак пръкнал се тук. Наскоро имаше и ловци.

Това за пъпа не е оригинално. Опитай пак.

И помисли върху факта, че на нас не ни пука, колкото на вас за тази тема, а вашето твърдоглавие я превърна в обществен клозет.
В него с маркер в ръка, ти си упражняваш остроумието. Ние ****** и немеем...





С очакване за оригинален отговор,
Ясен

Красотата ще спаси света...


Тема Благодаря ти!нови [re: todorovt]  
АвторPoceн (Нерегистриран)
Публикувано13.01.05 15:47



Още утре ще потърся тази книга, за която споменаваш. Извинявам се за неудобството, което ти причинявам, но това е начинът, по който събирам информация. Всеки един постинг ми дава информация, затова благодаря на всички, които ми писаха и ще ми пишат. Честно казано, не вярвам Андон да е по-добър пешеходец от мен, но съм готов да проверя твърдението си. Предполагам, че ще разбереш и моите доводи, както и тези, на останалите пишещи по темата. Отново, благодаря!



Тема Re: Форумът е да си помагаме!нови [re: Poceн]  
Автор todorovt (минаващ)
Публикувано13.01.05 16:00



Не знам какъв пешеходец си и колко често ходиш в планината, но Андон е младо момче и освен с много често ходене по чукарите, също така и много често върти педалите на колелото си (сега не знам дали го прави, защото един камион го беше посмачкал малко). Много от тези, които се включиха в дебатите за Ком-Емине са от хората, които ще срещнеш най-често в планините (Рила, Родопи, Пирин, Стара планина и др.). Техните съвети за маршрути, състояние на пътеки, маркировки, начини на осигуряване, екипировка и т.н. са много ценни. Затова и предложих да има "чуваемост" във форума.
Още веднъж - успех!

НИКОЕ ДОБРО НЕ ОСТАВА НЕНАКАЗАНО!


Тема За книгатанови [re: todorovt]  
Автор Джeнraлa (планинар+скиор)
Публикувано13.01.05 16:14



Интересувам се от тази книга, за която говориш. Може ли някой да ми подкаже къде мога да намеря тази книга "Планинарство за всички"?

Ако е труден този въпрос, някой случайно да знае къде в София има туристически магазини /библиотека/, където мога да намеря книги за планината?



Тема // И моят коментар ...нови [re: Poceн]  
Автор Гьoko ()
Публикувано13.01.05 16:14



... по темата и по 10-те точки:
1.Псувните са си псувни, да ги оставим настрана! Вместо Ком-Емине направете Мальовица - Снежанка, щом знаете по-добре маршрута! Ама Козя стена - Бузлуджа (пич, аз съм маратонец, ама това не ми харесва).
2.Щом имаш доверие на всеки, докато се го опровергае .... ами дай ми 50 000 лв назаем, аз ще ти опровергая доверието
3.Не е добре човек да забравя - как ще разказва после за Ком - Емине (или по-добре за НДК - Централна гара). Иначе ставаше въпрос за опита на Андон. А Масите, Виното и Бирата (ужас - никой ли не споменава Водката!?) са си част от туризма.
4.Ама изобщо не си остроумен. Не усещаш ли, че само ти се заяждаш, Мемо си мълчи, както и всички останали .... Мемо, аз с този човек не бих тръгнал на Ком - Емине!
5. Ентусиазмът е хубаво нещо, но да не се прекалява, нали?
6.Божия промисъл, Божия ръка .... аз съм далече от Божиите работи.
7.Арменския поп вече знае!
8.Не искам да проверя колко си подготвен! Вече! А мислех да дойда на срещата Ви и да се включа в Ком - Емине. Но ще пропусна.
9. А ти знаеш ли, Левски колко години не беше печелил точка в Пловдив, а? А знаеш ли за този случай Левски - Ботев(Пд) 1:5 и коментара на "вашите" - "ама много хубав гол вкара Патрата(май той беше)"?
10. Е тука вече прекали! Бягай пиши за отборчето от Подуене някъде другаде, че тука вече замириса на тор! И 10 дузпи да ви даде М.Врайков срещу Черно море - пак ще си останете некадърници!
П.С. И като тръгваш за Ком - Емине, нали знаеш, че се минава през Витиня?



"О, неразумний юроде! Поради что се срамиш да се наречеш болгарин...."


Тема Ебах мааму! (Нали си нямаме модератор!)нови [re: Яceн_]  
Автор Яceн_ (като мъгла)
Публикувано13.01.05 16:18



Няма да коментирам, щото работите съвсем ще тръгнат на зле. Не, че са много надобре към момента... От две прости изречения докъде я докарахме...

Някои хора си изтърват нервите повече, отколкото им се полага. Те ще се сетят кои са.

И последно:
Не вярвам да успеете. Затова си имам съображения, за да искам да капитулирате преди "Кръстец". Или ако все пак стигнете дотам, стискам ви палци отсега да стигнете поне "Чумерна". Пък след това...

Това, че не вярвам в успеха ви, не означава, че няма да прочета после с удоволствие за опита ви. Всяка информация е добре дошла в клуба. И се надявам да преразгледате намерението си нищо да не пишете после. Някак си не е честно пред толкова много народ да се наговаряте, пък след това да си траете. Редно е да сме съпричастни докрая, не само в началото.

И все пак помислете за забележката ми. Има начин темата да е винаги в челото, щом търсите още кандидати, без да се пълни с текстове, които касаят само личностите на ограничен кръг хора. Така постигате и друг отрицателен ефект - човек, който не е в течение по темата, за пръв път влиза в клуба, а би бил ваш потенциален спътник, е твърде вероятно да пропусне тази тема. Малко са хората, които биха си губили времето да четат всичко, изписано дотук.

В края на краищата изборът си е ваш. Не мисля да ви съдя, а и доколкото познавам повечето тук, също няма да го направят. Клубът е достъпен за всички, всеки може да си пище каквото иска. На когото не му изнася просто повече няма да влиза в тази тема.

Това е.

Поздрави и късмет с начинанието. Най-вече здраве и хубаво време!

Хомо Сапиенс - това означава възможност, но не винаги способност за мислене


Тема Re: За книгатанови [re: Джeнraлa]  
Автор slavei (който не пее...)
Публикувано13.01.05 16:26



Здравей, Георги
99% съм сигурен че я мернах в магазин Алпи преди няколко дни. Ако я няма там, ми пиши. Все ще се сетя къде съм я видял или ще те насоча
Поздрави

пс
разбрах, че сме имали общи познати

Редактирано от slavei на 13.01.05 16:28.



Тема Аз съм Гьоко!нови [re: Poceн]  
Автор Гьoko ()
Публикувано13.01.05 16:35



Пич, слушай сега: или си ни взел тука на подбив, или си нямаш ама никаква представа за нещата в Стара планина! Как няма да помниш кой връх къде се намира бе? Връх Левски или Амбарица (второто повече ми харесва, ама нека не скверним паметта на Апостола)?! Основна забележителност и точка от маршрута Ком - Емине! Как ще си нямаш представа кой връх е по-висок? Кой е най-вискокия връх на Балкана (какво ли пък беше това Балкана?)?

Сега нещо сериозно: вземи доста се поупражнявай преди да тръгнеш по Маршрута! Това е сериозна работа! Поинтерисувай се за мостоположението на хижи, върхове, местности, кое къде да търсиш и какво да очакваш!

И накрая, но не на последно място: абе, пич, вземи махни твоята десета точка, че много ме дразни! Ама всичките сте си

!

"О, неразумний юроде! Поради что се срамиш да се наречеш болгарин...."

Тема Стопнови [re: Яceн_]  
Автор Aндoн (Родопи)
Публикувано13.01.05 16:38



Ясене, какво си се разпсувал все едно си се качил на Света гора, а Царевец и Трапезица са на баща ти!

И какво си му заобяснявал на човека за Кръстец и Чумерна. Ти не го ли разбра колко опит и знания има по планините? Той не знае къде е Платнишки ярове, Ветровити преслап, Паскал и Планински извори, а ти му думаш за Чумерна и Кръстец.

И кои са тия някои хора, дето са си изтървали нервите? Или ги назови сега, или си замълчи во век и веков! Или поне кажи от нашите или от чуждите са.

А, този самозванец щял да се мери с мен по пешеходство, ама че смях!
Нито ми е на километрите, нито на килограмите, нито на манастирите, нито на джамиите, нито на върховете, нито на поляните, нито на селата, нито на паланките, нито на Чувалуванията, нито на иглуванията, да не говорим за Масуванията и Скаруванията. Още повече, че не съм му на годините и на ч......

Аз спирам, за вас не знам!




Тема Съжалявам, но аз съвестно отговарям...нови [re: Ивaйлo]  
АвторPoceн (Нерегистриран)
Публикувано13.01.05 16:54



....идеята ми беше друга, но момчетата решиха, че им препикавам територията. Иначе, темата е интересна.



Тема Re: За книгатанови [re: Джeнraлa]  
Автор todorovt (минаващ)
Публикувано13.01.05 16:57



Като гледам на корицата пише "Клуб за спорт и туризъм Мачирски" и са дадени следните телефони: 934 77 20; 934 39 20 и 0489 39072. Адресът е: София, ж.к. Надежда, бл. 632, вх. А, ап. 36.
Не съм питал откъде са я купили. Нали знаеш приказката: "На харизания кон петалата не се гледат". Това е за книгата. Ще попитам откъде се купува и утре ще ти напиша по електронната поща.

НИКОЕ ДОБРО НЕ ОСТАВА НЕНАКАЗАНО!


Тема Очевидно е, че го харесваш...нови [re: Yassen]  
АвторPoceн (Нерегистриран)
Публикувано13.01.05 16:58



...за разлика от мен. Очевидното няма смисъл да коментирам. Няма и да съм последния, разбира се. Съжалявам, че нямаш пъп. Съдба! Ще опитам пак. Мразя да мисля, започва да ме боли главата.



Тема Re: Чакай бе, къде отиваш?нови [re: Aндoн]  
Автор Yassen ()
Публикувано13.01.05 17:00



Таман стана веселбата.

29 ли бяха твоите чувалувания за 2004?
Има още чувал да ядеш, момко

Адаш, като гледам подготовката на тези мъже, си спомням за първото ми ходене по карта в Родопите като студент първи курс.
Раници по 20кг. Палатка няма. То края на Септември не вали.
План: на третия ден в Триград при тръгване от Кръстова гора. Пеш, но не познаваме пътя...

Н влизане в Мугла (след порядъчен стоп и транспорт) единият приятел, седнал на някакви талпи с кървав собствен крак в ръка, ми вика
- ако знаеш как изглеждаш. По-тчаян човек не съм виждал.

И т.н.



Поздрав
Ясен

Красотата ще спаси света...


Тема Засега ти се стараеш да помагаш повече от другите.нови [re: todorovt]  
АвторPoceн (Нерегистриран)
Публикувано13.01.05 17:03



Не ходя често, но иначе съм приличен спортист. Ще съм благодарен за предложения за междинни точки, за преспиване при график за десетдневен поход, а не някой "умник" да ми обяснява как няма да стане. Ще стане, това ти го гарантирам. Може и да не е за седмица, но ще го направим. Благодаря за разбирането и обясненията, лично на теб.



Тема Re: Очевидно е, че го харесваш...нови [re: Poceн]  
Автор Yassen ()
Публикувано13.01.05 17:06



Аре бе.
само това?
Много постно, ще замре интереса ни към темата ти

Впрочем чел ли си "Приключенията на храбрия войник Швейк"? Ако си -спомни си какво му каза фелдкурата Ото Кац (действителен познат на Хашек!) за Гербовата марка дето си искаше парите. Онова за древността и забавлението...

И аз спирам след Андон.
Нали за тия работи трябват двама. Не ме разбирай погрешно, Простако
Имам предвид, че с Росен е скука да се говори.


Поздрав
Ясен

Красотата ще спаси света...


Тема щом се налага:нови [re: Гьoko]  
АвторPoceн (Нерегистриран)
Публикувано13.01.05 17:13



1. Ще направим Ком-Емине. Ще съм ти благодарен за някакво алтернативно предложение на Козя стена- Бузлуджа и изобщо, за някакъв десетдневен примерен график с междинни спирки по хижи.
2. Няма да ти дам пари.
3. Подозирам, че Андон е въздухар. Не пия и не пуша, може и да не ставам за турист.
4. Не се заяждам, такъв съм си. Няма да спра преди теб.
5. Ще гледам да не прекалявам.
6. Очевидно е, че си далече.
7. Арменец ли си?
8. Твоя си работа.
9. Тия спомени са от 60-те години, баща ми ми е разказвал за тоя мач /май, че резултатът е бил 6:1 за Ботев /, за Патрата си прав, хубав гол е вкарал.
10.Само ЛЕВСКИ, оле!!!
Ще мина през Петрохан, по-удобно ми е.



Тема Пък, аз съм Росен.нови [re: Гьoko]  
АвторPoceн (Нерегистриран)
Публикувано13.01.05 17:18



Не съм "пич". Имам половин година, за да се запозная с "нещата" в Стара планина, благодаря, че ми помагате толкова усърдно. Ще мина през Амбарица, обещавам. Не си чел внимателно, Ботев е най-висок-2376, по ученически спомени. Ще се поупражнявам, обещавам. Интересувам се, както виждаш.
Само ЛЕВСКИ, оле!!!



Тема Re: Засега ти се стараеш да помагаш повече от другите.нови [re: Poceн]  
Автор Yassen ()
Публикувано13.01.05 17:27



Росен, за момент сериозно!

Какво наричаш отличен спортист? За планината са необходими не плувни и гимнастически умения. Спортта тук не играе.

Нужни са:
1. Психика. Ако се загубиш и това те скапе, ако не си свикнал да ходиш в дъжд и тъмнина, няма значение колко си як.
2. Издържливост на определени групи мускули, сухожилия и широк физиологичен толеранс.
3. Водно-солеви баланс.
4. Скорост на метаболизма, тегло отнесено спрямо скелета ти, и възможност на организма бързо да усвоява хранителните вещества.
5. Устойчивост на рязки денивелации, високи температури, безводие и тръни.

И т.н. Иначе казано опит, опит и пак опит.


Тук наистина можем много да ти помогнем. Ако играеш по правилата. Иначе никога няма да ти кажа да си намажеш краката с йод преди да започнеш да ходиш по 14часа (с разрешение от научилия ме)




Отново с най-ведри чувства
Ясен

Красотата ще спаси света...


Тема Re: Чакай бе, къде отиваш?нови [re: Yassen]  
Авторvgv (Нерегистриран)
Публикувано13.01.05 17:40



Как да изразя мнението си за тази тема, за да не прозвучи лично?
Не сте секта- приемате и други / или се лъжа?/
имате опит и желание да го споделите, а с това и да помагате на другите/ или точно тук греша/,
Всички сме възпитани, а какво направихме днес следобяд?
А откъде тръгна всичко? Едни малко по- неопитни от вас ресхиха да споделят опита ви, но нейсе!
А колко неща се казаха за самия поход? /от по- опитните?/- или това би било лично, а в клуба така не бива?

Момчета, от този, иначе интересен клуб, предлагам ви наистина да забравим тази вече "оакана"/ с извинение/ тема, и някои от по- опитните, ако желаят да отворят нова на тема Ком -Емине. В нея дано намерите кураж да споделите опита си, та ние да се опитаме да обогатим собствения с ваша помощ.

Благодарение на този форум, лично аз се обогатих и лятото успях да се насладя на Пирин. Не ми се пише, че става лично.

Но сам Ви Благодарен!

С участието си по темата, наруших спокойствието ви, но просто исках да помогнете. Ако можете извинете ме за безпокойството.

До нови срещи!

Успехи във всичко!



Тема Re: щом се налага:нови [re: Poceн]  
Автор kyky (изкукал :-))
Публикувано13.01.05 18:53



Хайде и аз да се изкажа по темата:
1. Ако ще си носите багажа, изобщо забравете за 10 дни, трябват ви минимум 14 и то ако имате късмет с атмосферните условия.
2. Идеята да спите само по хижи има добри и лоши страни- ще носите по-малко багаж, но някои от преходите ще са доста дълги. В някои участъци това може да е доста неприятно.
3. Има големи участъци в ниските части на Стара планина без маркировка, това са и участъците с най-дълги преходи. Там имате поне по едно загубване на ден (оптимистичен вариант). Песимистичния вариант е по-добре да не го знаете.
4. Опитайте се да съберете възможно повече информация за маршрута и си направете свой график, съобразен с личните ви способности и физиология (на достатъчно години сте, би трябвало да си познавате възможностите). Не си поставяйте за цел определен брой дни, правете графика последователно, с оглед на това колко можете да изминете по съответния терен.
5. Преди да мислите изобщо за тръгване по маршрута, пробвайте да ходите в планината поне три последователни дни над 10 часа, със сравнително бързо темпо, минимум почивки и с раници. Това ще ви покаже най-добре какви са ви шансовете. Мисля че ще ви подейства доста отрезвяващо...
6. Спрете да искате някакъв график от всеки който ви отговори по-сериозно - може да бъде доста опасно ако решите да го спазвате! (вижте т.4)

Ами засега ви стига толкова, успех в начинанието :-)

п.п. Като наближи да тръгвате, пишете тук, може да се присъединя за част от маршрута ако имам свободно време...



Тема Re: Чакай бе, къде отиваш?нови [re: vgv]  
Автор Яceн_ (като мъгла)
Публикувано13.01.05 18:57



Андоне, къде и как псувам ще ти обяснявам на 19 Март. Живот и здраве да е. Има си чалъм и в тая работа!

Пък да ви кажа, отдавна ми се върти в главата една идея, но като чета темата все по-силно ми се иска да я реализирам. Не ме питайте каква - ще бъде изненада! Въпросът е да си осигуря необходимите условия...

Пък и мислех да го направя Август, че тогава е най-подходящо, но може да позабързам нещата...

Абе всяка година по два-три пъти дъвчем Ком-Емине, все някой иска съвети, никой досега не е казал: "Благодаря, помогнахте ми!" Явно наистина плашим народа...

Всъщност не случайно споменах датата 19 Март. Какво ще става тогава - следете форума! Като му дойде времето, ще разберат и непросветените. Едно ще издам - предстои поредната практическа реализация на идеята "Баирбудали от цялата страна, съединявайте се!" Няма да ни стигнат поляните, ама нейсе...

Така че кандидатите за слава (мераклиите за Ком-Емине за 10 дни) са добре дошли!

Хомо Сапиенс - това означава възможност, но не винаги способност за мислене


Тема Мисля, че ме разбра какво искам....нови [re: Yassen]  
АвторPoceн (Нерегистриран)
Публикувано13.01.05 19:43



...за което ти благодаря. Не съм "отличен", "приличен" спортист, ако трябва да се цитирам дословно. За точките, няма какво друго да кажа, освен : Благодаря! Никой не се е родил научен. И ти си бил начинаещ, преди да станеш напреднал. Нищо ново. Декларирам, че съм тук, не за да се заяждам, а за да питам по-опитните от мен. Благодаря, за йодът, не го знаех.



Тема Идеята ни е следната:нови [re: kyky]  
АвторPoceн (Нерегистриран)
Публикувано13.01.05 20:01



Да чуем възможно повече мнения, от опитни планинари, да ги съобразим с възможностите си, да тренираме и да го направим. Това, че сме си поставили цел да го направим за седмица, явно е доста амбициозно, очевидно. Добре, ще се опитаме да сме гъвкави, затова искаме различни варианти. Категорични сме, че ще спим по хижи. Ще носим минимум багаж. Що се отнася до загубването, ясно е, че едва ли ще го избегнем, ще се стараем поне да го ограничим. Ще се опитаме да опознаем терена с няколко тренировки, с градиране на натоварването. Имам идея как да стане. Това, което искам е не толкова график, колкото виждане за маршрута. Ако имаш такова, ще ти бъда благодарен да ми го резюмираш.
Благодаря ти за пожеланията, за съветите, за отзивчивостта и затова, че си готов да вървиш с нас.



Тема Не съм кандидат за слава, обикновен ентусиастнови [re: Яceн_]  
АвторPoceн (Нерегистриран)
Публикувано13.01.05 20:07



Ще следя редовно темите в клуба /обещавам, няма да пиша ....много/ и ще чакам да видя каква е изненадата. Подозирам, че ще ми хареса.



Тема Re: Росене...нови [re: Poceн]  
Автор kent (елф)
Публикувано13.01.05 20:19



Идеята за йода всъщност е моя . / по-рано бях я споделил с латинския Ясен / Е, не точно моя - и аз на времето я "откраднах" от флота. Гребците по многобройните флотски гребни състезания си мажеха ръцете с йод. тинктура и след гребане не им излизаха пришки. Аз отдавна практикувам това с краката си / от глезените надолу, най вече м/у пръстите - един път дневно с памуче се нанася, е малко цапа чорапа в началото, ама то до чорап да опре. Щом сте решили - действайте , готов съм да помогна с каквото знам за самия преход и за ходенето по 12-15 часа на ден / преди често го практикувах / Пиши на uguin@abv.bg да услужа с инфо и не само...Поздрави



Тема Re: Още уточнениянови [re: Yassen]  
Автор Щypчe (зелено)
Публикувано13.01.05 23:31



Тц, ох, ти пък какво заплашваш хората с Андон, че той много спокойно даже си говори човека, нито е псувал нито нищо.
Ти квото взе да зплашваш, все едно Андон е Сатаната и ей сега ще дойде да им отреже таш---е със правата лопата!
Хехехе

Скрита пътечка в гората знам...


Тема Re: За книгатанови [re: todorovt]  
Автор Джeнraлa (планинар+скиор)
Публикувано15.01.05 11:00



Тошо и Слави, благодаря за информацията. Ще проверя в Алпи и в Надежда за въпросната книга, когато малко се поосвободя от ангажиментите си.

п.с. Слави, да, имаме общи познати.



Тема Ау, каква драма!нови [re: MEMO]  
Авториckpeнo и личнo (Нерегистриран)
Публикувано17.01.05 10:07







Тема Re: Още уточнениянови [re: MEMO]  
АвторБoянeц (Нерегистриран)
Публикувано18.01.05 08:43



Мемо,ако обичаш обади ми се на 0898452855

Където има воля,има и път!



Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: MEMO]  
Автор roboteca (непознат )
Публикувано11.04.05 18:18



Memo,
ne znam kolko golqma stana grupata i dali priemate oshte entusqsti, no ako priemate ako iskash moje da mi pishesh na
roboteca@abv.bg



Тема Re: KOM-EMINEнови [re: Яceн_]  
АвторSvetlin (Нерегистриран)
Публикувано13.07.06 19:52



Slu6aite hora,
vidqh 4e ima mnogo maniaci na taq tema za tova Vi obqvqvam 4e az i o6te 2-ma tragvame s koleleta po Kom-Emine s raz4et 11 dni. Koito e zainteresovan pi6ete mi v ICQ s nomer196838480



Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: MEMO]  
Авторgena (Нерегистриран)
Публикувано13.07.06 22:25



Рекордът за Ком-Емине е наистина 5 дена и 17 часа, но не е на треньора по ориентиране Георги Рашков от Габрово /лека му пръст, той го измери точно с колело-650км и го направи след няколко опита за 6 дена/, а на алпиниста-маратонец Любомир Палакарчев от витошкото село Ярлово в началото на 90-те години. Маратонците от бившия ВХТИ, вкл. и Иван Иванов, стигнаха до 6 дни.
От пръв опит, даже от отлични планинари-маратонци, познаващи на части маршрута, е трудно да се слезе под 10 дена, камо ли от хора, които не го познават. До 7 дена може да се стигне, в най-добрия случай, при 3-ти опит и то с много добра и прецизна подготовка /предварително зареждане по маршрута с храна, подсилки, екипировка; поне 3-4 пъти засичане с помощна лека кола; спане по максимум 4 часа на нощ; тичане, където е възможно; предварително избиране, доколкото може, на период с подходящо метеовреме, периодът да бъде в границите на най-дългия ден и т.н./
Да не се тръгва с никакви обувки - само със специални маратонки с камерни подметки - иначе краката стават на марули още на втория ден.
Пожелавам ви успех момчета !!!



Тема Re: Всичко е вятър и фукнянови [re: Bятъp]  
АвторMapaтoнeц (Нерегистриран)
Публикувано14.07.06 06:44



Кой е този дето 7 дни ще мине по 100 км. всеки ден. Не се изхвърляйте - моля.



Тема Re: Тебе те знаем добренови [re: Yassen]  
Автор3нaeщ (Нерегистриран)
Публикувано14.07.06 06:51



и подвизите и всичко. Чуй малко и другите.



Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: gena]  
АвторCвeтлин (Нерегистриран)
Публикувано14.07.06 19:20



Според мен за по малко от 8 дни не може да се слезе освен ако не се излъже и сам сигурен за мен, че всички тия рекордьори са лъгали. Имам два неуспешни опита с колело за две години и мога да кажа, че познавам добре маршрута. За да се измине тази пътека за по малко от 8 дни е невъзможно и понеже това не може да се докаже всеки си пуска варианти за рекорди както му падне.
Но това не ме интересува чак толкова, причината да пиша тук е че лично аз с оште двама мои колеги ште се опитаме отново да преминем с велосипеди Ком-Емине и каня който желае да се включи в похода. Начало 07.00 часа на 14 август 2006 г. от връх Ком.
196838480 ми е Ай Си Кю номера



Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: MEMO]  
АвторAnnie (Нерегистриран)
Публикувано14.07.06 19:20



I kakvo stana vse pak s prehoda??
MEMO,Росен,Боянец,vsv??
Pozdravi!



Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: Бoянeц]  
АвторCвeтлин (Нерегистриран)
Публикувано14.07.06 19:34



Абе ти чуваш ли се какво говориш, какъв е тоя смешен график, да колегата ти го е преминал защото са го возили докато спи между проходите. Елементарна матиматическа преценка показва че е е невъзможно и престанете да пишете глупости. Иначе е доста надъхващо за хора които не познават маршрута- а ти ми обясни за какво ти е дигитална камера по тоя маршрут и да те питам твоя колега перка на в гъза ли е имал че е успял от Чумерна до Върбишки проход за 17 часа - бреееее, Машала и то като е бягал 5 дена преди това. Абе хора Вие сте световни шампиони, ама правилно все пак сайта е измислен за да се смеем на глупости.
Успех и извинявам се за грубия тон.



Тема Re: Глупостинови [re: spasss]  
АвторCвeтлин (Нерегистриран)
Публикувано14.07.06 19:38



Братле не ги слушай тия а вярвай на собствената си трезва представа, разбира се че тоя график е глупост и гъзарщина.
Ако искаш да се чуем 196838480



Тема Re: Ком - Емине за 7 днинови [re: Cвeтлин]  
АвторУcпex (Нерегистриран)
Публикувано14.07.06 21:04



Не съди от собствените си възможности за възможностите на другите, явно не ги познаваш. Успех.



Тема Re: Ми кво стана -нови [re: Annie]  
АвторЖopo (Нерегистриран)
Публикувано15.07.06 05:56



- всеки говори че тоя минал прехода, оня минал - абе Фукльовци. Смело твърдя, че досега никой не го е минал. Лично аз ще приная че това е така, като видя регистрацията на нощувките от туристическата книжка на този дето е минал.
Желая истински успехи на тези дето дръзнат да го направят.



Тема Re: Глупав отговорнови [re: Уcпex]  
АвторCвeтлин (Нерегистриран)
Публикувано15.07.06 08:47



Ти като не ме познаваш ще ми повярваш ли че за два дни ще премина прехода или извинявай ти си от тези дето вярват на всичко, или просто един наивник.



Тема Re: Ми кво стана -нови [re: Жopo]  
Авторcвeтлин (Нерегистриран)
Публикувано15.07.06 08:55



браво Жоро,
напълно сам сагласен с теб, използват това 4е не може да се докаже и се правят на герои, лично сам минавал близо 3/5 от патеката и смело заявявам че под 8 дни е невъзможно. На 14 август ще се опитам да я премина с колело и обещавам след това да разкажа за впечатлението ми за цялата пътека, но тия дето се изхвърлят че за 6 дни са я минавали или за 7, ного здраве от баба ми.



Тема Re: Глупав отговорнови [re: Cвeтлин]  
АвторУcпex (Нерегистриран)
Публикувано15.07.06 08:59



Просто познавам лично някои от тях, състезавал съм се с тях и зная възможностите им. Това разбира се е в минало време, говорим за период от 10г. Не забравяй, че България има традиции в супермаратоните, включително победа на Руско Кадиев от Мадан в 250 километровия Спартатлон в Гърция, където времето му бе около 24 часа(цитирам по памет, но данни в мрежата има). Макар и нелеко трасето в Гърция не може да се сравнява като техническа трудност с Ком-Емине, но пък и времето е за което е преодоляно е показателно за възможностите на всеки поставил си високи цели в Супермаратоните.
Останах с впечатление, че нямаш правилна представа за човешките възможности в бягането и затова ти писах.



Тема Re: Глупав отговорнови [re: Уcпex]  
АвторSvetlin (Нерегистриран)
Публикувано15.07.06 12:43



Izvinqvai ako sam zasegnal teb ili nqkoi ot tvoite priqteli,
no ako sa bqgali po magistralata ili po podbalkanskiq pat sam saglasen no da bqga6 po KOM-EMINE i to prez no6ta, i to sled Krastec kam moreto ne sam balak da vqrvam na takiva gluposti, da ne govorim 4e vremeto se razvalq zadaljitelno. I ako govori6 za takiva seriozni sportisti s risk da gi obidq za6to nikoq mediq ili organizaciq ne se e naela da zase4e podviga im / Izmi6liotinata im /. Vikat televiziqta za kakvi li ne gluposti a za tova koeto grani4i s svrah4ove6ki vazmojnosti nikoi ne mu obra6ta vnimanie i vednaga ti otgovarqm, ima hora koito tragvat minavat kolkoto im e kef i posle si obqvqvat rekordite. Koi 6te dokaje 4e ot prohod do prohod ne go vozi kola dokato toi si po4iva ili spi. Govorim za 6, 7 dni adsko natovarvane-imam 6to gode predstava ot vazmojnostite na maratoncite za vseki slu4ai da ti kaja.
Taka 4e za men vsi4ko e izhvarlq4ka i gazariq - koito mu stiska da se obarne kam mediite i da mu priznaqt rekorda sled kato go napravi.
Tova e ot men , na sravnqvaite Kom Emine s trase podgotveno za maraton kadeto ne se gubi6 nito za sekunda i ne si naru6ava6 ritama na bqgane, tuk e kompleks ot deinosti kato orientirane, maraton i ocelqvane ako 6tete poneje toi ne moje da mi bga s 10 kg na garba - nali.
I pak kazvam ima organizacii koito nqma da otkajat da zasekat rekorda - obarnete se kam tqh i togava razpravqite vreli nekipeli.



Тема Re: PRITESNENIEнови [re: cвeтлин]  
АвторSvetlin (Нерегистриран)
Публикувано16.07.06 09:05



Hora,
vzeh da se pritesnqvam, tolkova hora sa vzeli u4astie v toq sait a nikoi ne se obajda da se vkliu4i s men drugiq mesec v prehoda. Samo s akal i onq 4ul tova drugiq 4ul onova - taka ne stava.
Prizovavam za iniciativa i prodaljavam da vi sledq



Тема Re: Пиши на БЪЛГАРСКИнови [re: Svetlin]  
Автор 1vanov ()
Публикувано16.07.06 15:52



че нищо не се разбира.



Тема Re: PRITESNENIEнови [re: Svetlin]  
Автор spasss ()
Публикувано17.07.06 13:42



А може би си неприятен на всеки прочел мненията ти. Кой би тръгнал с такъв неверник като теб, който се обявява против реално регистрирани факти?



Тема Re: PRITESNENIEнови [re: spasss]  
АвторSvetlin (Нерегистриран)
Публикувано17.07.06 19:36



Здравей Спасчо,
ти сигурно няма да тръгнеш с нас - в това съм сигурен, ти няма и да тръгнеш сигурно изобщо, но не за това отговарям. Някои беше казал че спора ражда истината, аз се опитвам да я намеря защото живо се интересувам от този маршрут, но досега съм чел само крайни времена - тоя чул, оня чул - ти ако си наивен вярвай. само Ясен опита да разкаже за действителен завършен поход за което му благодаря и то като си призна че не е цял. а вие само рекорди на тоя, рекорди на оня, дайте или намерете факти.
Оценявам съвета ти от преди две години публикуван в началото на сайта но той е добър за хора които ще вървят пеша, а ние сме с колелета.
а и още нещо - дали някой ще тръгне с мен ти не мисли, разсъждавай за себе си а не от името на всички, а и на мен не ми пука аз тръгвам на 14.08. независимо дали сам неприятен или приятен на останалите-сайта е затова да се съмняваме , спорим и по тоя начин да се разбере истината, на който не му оттърва да не се меси. Впланината е по добре да си неверник отколкото самонадеян наивник.
Успех и със здраве



Тема Re: PRITESNENIEнови [re: Svetlin]  
Автор spasss ()
Публикувано17.07.06 21:13



Успех и от мен! Естествено, че няма да тръгна с теб, което не е от значение. Ясен има почти завършен поход. Аз също имам частично завършен поход. Разликата е в дължината на прехода, който е изминал всеки от нас и в начина на изпълнение. Ясен си го е правил бавничко, с голям багаж, време за почивки, нощувки по хижи и т.н., като целта му в никакъв случай не беше поставяне на рекорди. Ние черпихме голяма част от опита за похода от Ясен, защото той го направи две години преди нас, като целта ни беше да го направим максимално бързо поради множество причини:
1. Рекорд за време на СТД АКАДЕМИК Свищов /тогава, защото Илиян го направи целия по-късно/
2. Финансиране - въпреки, че беше спонсорирано се стараехме да го вземем за по малко дни
3. Крайна дата на завършване на прехода - 100 % трябваше да съм се върнал в Свищов
Разчета беше за 12 дни. Причини за неуспеха:
1. Лошо време - забавяне от 3-4 дни на различни етапи от прехода. Не беше разчетено спане по хижи, но я ми кажи колко дни можеш да нощуваш на дъжда и да ходиш по цял ден мокър. Голяма грешка, времето не може да се предвижда, хижите, поне билните не бива да се пренебрегват, като разчетът трябва да е направен така, че да пристигаш в хижа не следобяд, а около 21-23 часа през нощта.
2. Отпадане на част от групата - обезкуражаване на останалите.
3. Непознаване на голяма част от маршрута
4. Болки в коленете, пришки
5. Краен срок - ликвидация по немски, без която нямаше как да си приключа годината.
Причини за успеха:
1. Много добро разпределение на храната по пунктове. Разчетът е за три дни да стигаш от храна до храна, като на края на третия ден не носиш почти нищо.
2. Познаване на много голяма част от маршрута, ползване на чужд опит от Ясен, Нейков и др.
3. Малко багаж.
Резултатът - 12 дни без етапа Кръстец - Дъскотна. На Кръстец бях не само физически, но и емоционално скапан от непрекъснатото бързане в дъжд и мъгла. Ясен ни пресрещна на Янтра и вървя с нас до Кръстец. Като ни видя в какво състояние сме ни посъветва да си дадем някой ден почивка. Ние поразмислихме вечерта на Ивайло и на другия ден почивахме във влакове от Кръстец до Дъскотна.Финиширахме на дванайстия ден, като пропуснахме един етап около, не помня точно но по разчет май около 3 дни, защото следващата ни храна беше на Дъскотна. Възможно е да сме предвиждали и зареждане в Котел. Не помня, трябва да се допитам до Светльо.
Изводът: Постижимо е за 10-12 дни, без бягане, с вървене да се направи целия преход. Не мога да дам мнение за маратон и каране на колелета, понеже нещата там са съвсем различни. При положение, че нетрениран и неспортуващ активно човек като мен на осмия ден или деветия ден е на Кръстец, и то със сериозно забавяне поради лошо време, сигурен съм, че при по сериозна потготовка, по малко багаж, тренировка, малко странична помощ по хижите от рода на чайчета, сандвичи, резервни дрехи, обувки, баня и др. няма да е трудно това време да се сведе до 8-10 дни, говоря за вървене. Не казвам, че аз ще го направя. Но има хора които могат да го направят. Познавам поне трима-четирима. Ще кажеш да ама знаеш ли какво е от Кръстец нататък. Знам. Ясен добре ни го описа и това също беше в списъка на причините да "изминем" този етап с влак.
Издразних се от твоето отношение към постигнатото от другите. Не можеш да наречеш лъжа нещо което е направено, само заради факта, че ти не можеш да го направиш. Аз например не бих могъл да го направя с велосипед. Значи ли това, че и ти не можеш? Или със ски, или с маратонско препускане? Всеки захванал се с тоя преход е хвърлил много усилия за да постигне нещо. Дали и как е финиширал зависи от опита, физическата потготовка, зареждането с провизии, времето и не напоследно място - късмет.
Отново ти пожелавам успех и най-вече късмет!



Тема Re: Глупав отговорнови [re: Svetlin]  
АвторУcпex (Нерегистриран)
Публикувано17.07.06 23:03



Ок, де, няма да оспорвам аргументите ти, понеже са логични.
Преди 10-15 г медиите бяха на друг хал, дори цитираното постижение на Р.Кадиев бе подминато, с изключение на по няколко реда в в.Спорт и в.Старт.
Има и друго нещо, маратонците не парадират много много с постиженията си, доастатъчно е да ги правят за себе си.
Относно познаването на трасето - това е най-малкия проблем предвид много кратното пробягване на отделни участъци. Естествено всяко подобно постижение е и плод на подходящо стечение на обстоятелствата.
Както и да е - имаш право да се съмняваш, както пък аз не се съмнявам въпеки че не съм засичал пробезите лично.
Поздрав и успех ;)



Тема Re:Ясен е един фукльонови [re: spasss]  
АвторДoни (Нерегистриран)
Публикувано18.07.06 06:30



и нищо не е изминал като маршрут. Били са 5-6 човека от които 2 момичета и са прекарали 7-8 дни по на някоя хижа. Това си личи по немането на какво да пише - което започва от хижа Кашана, която се намира в Златишкия балкан.
Всеки има право на мнение - това е моето !



Тема Re:Ясен е един фукльонови [re: Дoни]  
Автор spasss ()
Публикувано18.07.06 09:33



Така ли, аз пък наистина си мислех, че го е минал. Сигурно си прав, той на Ком-Емине се запозна със жена си, едва ли са ходили до края, най-много да са стигнали до Ехо и да са се отказали.



Тема Re:Ясен е един фукльонови [re: spasss]  
АвторSvetlin (Нерегистриран)
Публикувано18.07.06 11:02



Mom4eta neka da badem priqteli predi vsi4ko.
Gledah snimkite v razkaza i na 4umerna e bil i predi Kotel e bil poneje sam ot Sliven poznavam mnogo dobre rajona i v Kotel e bil. Mislq 4e e gadno 4e e izlagal no posle si e priznal 4e ot Kotel e hvanal za Sliven i ot tam s vlak - posle ima snimka na Daskotna. Mislq 4e ne laje no pak ne se znae. Pone e opisal vsi4ko.
i pak kazvam neka sme priqteli



Тема Абе вие нормални ли сте бре?нови [re: Дoни]  
Автор Yogi (турист)
Публикувано18.07.06 17:00



или просто се майтапиш, като си забравил да сложиш усмивка... Единия военен, то си и личи и макар да ме дразни с неадекватните си писания тук и в форума на "Планинари", то съм се сдържал все пак до този момент.

Имайте си каквито искате мнения, ваше право, но нека те да не засягат другите, а особено приятели, като Ясен и Спас, които уважавам и ценя, защото тогава ще отговоря по начин, който няма да ви хареса!





Тема Re: Абе вие нормални ли сте бре?нови [re: Yogi]  
АвторCвeтлин (Нерегистриран)
Публикувано24.07.06 12:02



Йоги, направо ме уплаши с това - "Ще отговоря по начин който няма да ви хареса" и не че ми се отговаря много но вечер не мога да спя от страх и реших да ти отговоря. само исках да ти кажа че ти не си много адекватен но няма значение, не затова е форума. Аре със здраве и не си мисли че като отговориш по остро на някой му пука.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.