Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:20 13.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Ми кво стана -нови [re: Жopo]  
Авторcвeтлин (Нерегистриран)
Публикувано15.07.06 08:55



браво Жоро,
напълно сам сагласен с теб, използват това 4е не може да се докаже и се правят на герои, лично сам минавал близо 3/5 от патеката и смело заявявам че под 8 дни е невъзможно. На 14 август ще се опитам да я премина с колело и обещавам след това да разкажа за впечатлението ми за цялата пътека, но тия дето се изхвърлят че за 6 дни са я минавали или за 7, ного здраве от баба ми.



Тема Re: Глупав отговорнови [re: Cвeтлин]  
АвторУcпex (Нерегистриран)
Публикувано15.07.06 08:59



Просто познавам лично някои от тях, състезавал съм се с тях и зная възможностите им. Това разбира се е в минало време, говорим за период от 10г. Не забравяй, че България има традиции в супермаратоните, включително победа на Руско Кадиев от Мадан в 250 километровия Спартатлон в Гърция, където времето му бе около 24 часа(цитирам по памет, но данни в мрежата има). Макар и нелеко трасето в Гърция не може да се сравнява като техническа трудност с Ком-Емине, но пък и времето е за което е преодоляно е показателно за възможностите на всеки поставил си високи цели в Супермаратоните.
Останах с впечатление, че нямаш правилна представа за човешките възможности в бягането и затова ти писах.



Тема Re: Глупав отговорнови [re: Уcпex]  
АвторSvetlin (Нерегистриран)
Публикувано15.07.06 12:43



Izvinqvai ako sam zasegnal teb ili nqkoi ot tvoite priqteli,
no ako sa bqgali po magistralata ili po podbalkanskiq pat sam saglasen no da bqga6 po KOM-EMINE i to prez no6ta, i to sled Krastec kam moreto ne sam balak da vqrvam na takiva gluposti, da ne govorim 4e vremeto se razvalq zadaljitelno. I ako govori6 za takiva seriozni sportisti s risk da gi obidq za6to nikoq mediq ili organizaciq ne se e naela da zase4e podviga im / Izmi6liotinata im /. Vikat televiziqta za kakvi li ne gluposti a za tova koeto grani4i s svrah4ove6ki vazmojnosti nikoi ne mu obra6ta vnimanie i vednaga ti otgovarqm, ima hora koito tragvat minavat kolkoto im e kef i posle si obqvqvat rekordite. Koi 6te dokaje 4e ot prohod do prohod ne go vozi kola dokato toi si po4iva ili spi. Govorim za 6, 7 dni adsko natovarvane-imam 6to gode predstava ot vazmojnostite na maratoncite za vseki slu4ai da ti kaja.
Taka 4e za men vsi4ko e izhvarlq4ka i gazariq - koito mu stiska da se obarne kam mediite i da mu priznaqt rekorda sled kato go napravi.
Tova e ot men , na sravnqvaite Kom Emine s trase podgotveno za maraton kadeto ne se gubi6 nito za sekunda i ne si naru6ava6 ritama na bqgane, tuk e kompleks ot deinosti kato orientirane, maraton i ocelqvane ako 6tete poneje toi ne moje da mi bga s 10 kg na garba - nali.
I pak kazvam ima organizacii koito nqma da otkajat da zasekat rekorda - obarnete se kam tqh i togava razpravqite vreli nekipeli.



Тема Re: PRITESNENIEнови [re: cвeтлин]  
АвторSvetlin (Нерегистриран)
Публикувано16.07.06 09:05



Hora,
vzeh da se pritesnqvam, tolkova hora sa vzeli u4astie v toq sait a nikoi ne se obajda da se vkliu4i s men drugiq mesec v prehoda. Samo s akal i onq 4ul tova drugiq 4ul onova - taka ne stava.
Prizovavam za iniciativa i prodaljavam da vi sledq



Тема Re: Пиши на БЪЛГАРСКИнови [re: Svetlin]  
Автор 1vanov ()
Публикувано16.07.06 15:52



че нищо не се разбира.



Тема Re: PRITESNENIEнови [re: Svetlin]  
Автор spasss ()
Публикувано17.07.06 13:42



А може би си неприятен на всеки прочел мненията ти. Кой би тръгнал с такъв неверник като теб, който се обявява против реално регистрирани факти?



Тема Re: PRITESNENIEнови [re: spasss]  
АвторSvetlin (Нерегистриран)
Публикувано17.07.06 19:36



Здравей Спасчо,
ти сигурно няма да тръгнеш с нас - в това съм сигурен, ти няма и да тръгнеш сигурно изобщо, но не за това отговарям. Някои беше казал че спора ражда истината, аз се опитвам да я намеря защото живо се интересувам от този маршрут, но досега съм чел само крайни времена - тоя чул, оня чул - ти ако си наивен вярвай. само Ясен опита да разкаже за действителен завършен поход за което му благодаря и то като си призна че не е цял. а вие само рекорди на тоя, рекорди на оня, дайте или намерете факти.
Оценявам съвета ти от преди две години публикуван в началото на сайта но той е добър за хора които ще вървят пеша, а ние сме с колелета.
а и още нещо - дали някой ще тръгне с мен ти не мисли, разсъждавай за себе си а не от името на всички, а и на мен не ми пука аз тръгвам на 14.08. независимо дали сам неприятен или приятен на останалите-сайта е затова да се съмняваме , спорим и по тоя начин да се разбере истината, на който не му оттърва да не се меси. Впланината е по добре да си неверник отколкото самонадеян наивник.
Успех и със здраве



Тема Re: PRITESNENIEнови [re: Svetlin]  
Автор spasss ()
Публикувано17.07.06 21:13



Успех и от мен! Естествено, че няма да тръгна с теб, което не е от значение. Ясен има почти завършен поход. Аз също имам частично завършен поход. Разликата е в дължината на прехода, който е изминал всеки от нас и в начина на изпълнение. Ясен си го е правил бавничко, с голям багаж, време за почивки, нощувки по хижи и т.н., като целта му в никакъв случай не беше поставяне на рекорди. Ние черпихме голяма част от опита за похода от Ясен, защото той го направи две години преди нас, като целта ни беше да го направим максимално бързо поради множество причини:
1. Рекорд за време на СТД АКАДЕМИК Свищов /тогава, защото Илиян го направи целия по-късно/
2. Финансиране - въпреки, че беше спонсорирано се стараехме да го вземем за по малко дни
3. Крайна дата на завършване на прехода - 100 % трябваше да съм се върнал в Свищов
Разчета беше за 12 дни. Причини за неуспеха:
1. Лошо време - забавяне от 3-4 дни на различни етапи от прехода. Не беше разчетено спане по хижи, но я ми кажи колко дни можеш да нощуваш на дъжда и да ходиш по цял ден мокър. Голяма грешка, времето не може да се предвижда, хижите, поне билните не бива да се пренебрегват, като разчетът трябва да е направен така, че да пристигаш в хижа не следобяд, а около 21-23 часа през нощта.
2. Отпадане на част от групата - обезкуражаване на останалите.
3. Непознаване на голяма част от маршрута
4. Болки в коленете, пришки
5. Краен срок - ликвидация по немски, без която нямаше как да си приключа годината.
Причини за успеха:
1. Много добро разпределение на храната по пунктове. Разчетът е за три дни да стигаш от храна до храна, като на края на третия ден не носиш почти нищо.
2. Познаване на много голяма част от маршрута, ползване на чужд опит от Ясен, Нейков и др.
3. Малко багаж.
Резултатът - 12 дни без етапа Кръстец - Дъскотна. На Кръстец бях не само физически, но и емоционално скапан от непрекъснатото бързане в дъжд и мъгла. Ясен ни пресрещна на Янтра и вървя с нас до Кръстец. Като ни видя в какво състояние сме ни посъветва да си дадем някой ден почивка. Ние поразмислихме вечерта на Ивайло и на другия ден почивахме във влакове от Кръстец до Дъскотна.Финиширахме на дванайстия ден, като пропуснахме един етап около, не помня точно но по разчет май около 3 дни, защото следващата ни храна беше на Дъскотна. Възможно е да сме предвиждали и зареждане в Котел. Не помня, трябва да се допитам до Светльо.
Изводът: Постижимо е за 10-12 дни, без бягане, с вървене да се направи целия преход. Не мога да дам мнение за маратон и каране на колелета, понеже нещата там са съвсем различни. При положение, че нетрениран и неспортуващ активно човек като мен на осмия ден или деветия ден е на Кръстец, и то със сериозно забавяне поради лошо време, сигурен съм, че при по сериозна потготовка, по малко багаж, тренировка, малко странична помощ по хижите от рода на чайчета, сандвичи, резервни дрехи, обувки, баня и др. няма да е трудно това време да се сведе до 8-10 дни, говоря за вървене. Не казвам, че аз ще го направя. Но има хора които могат да го направят. Познавам поне трима-четирима. Ще кажеш да ама знаеш ли какво е от Кръстец нататък. Знам. Ясен добре ни го описа и това също беше в списъка на причините да "изминем" този етап с влак.
Издразних се от твоето отношение към постигнатото от другите. Не можеш да наречеш лъжа нещо което е направено, само заради факта, че ти не можеш да го направиш. Аз например не бих могъл да го направя с велосипед. Значи ли това, че и ти не можеш? Или със ски, или с маратонско препускане? Всеки захванал се с тоя преход е хвърлил много усилия за да постигне нещо. Дали и как е финиширал зависи от опита, физическата потготовка, зареждането с провизии, времето и не напоследно място - късмет.
Отново ти пожелавам успех и най-вече късмет!



Тема Re: Глупав отговорнови [re: Svetlin]  
АвторУcпex (Нерегистриран)
Публикувано17.07.06 23:03



Ок, де, няма да оспорвам аргументите ти, понеже са логични.
Преди 10-15 г медиите бяха на друг хал, дори цитираното постижение на Р.Кадиев бе подминато, с изключение на по няколко реда в в.Спорт и в.Старт.
Има и друго нещо, маратонците не парадират много много с постиженията си, доастатъчно е да ги правят за себе си.
Относно познаването на трасето - това е най-малкия проблем предвид много кратното пробягване на отделни участъци. Естествено всяко подобно постижение е и плод на подходящо стечение на обстоятелствата.
Както и да е - имаш право да се съмняваш, както пък аз не се съмнявам въпеки че не съм засичал пробезите лично.
Поздрав и успех ;)



Тема Re:Ясен е един фукльонови [re: spasss]  
АвторДoни (Нерегистриран)
Публикувано18.07.06 06:30



и нищо не е изминал като маршрут. Били са 5-6 човека от които 2 момичета и са прекарали 7-8 дни по на някоя хижа. Това си личи по немането на какво да пише - което започва от хижа Кашана, която се намира в Златишкия балкан.
Всеки има право на мнение - това е моето !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.