Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:48 21.05.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Българската "реклама" на работата ми.  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано18.08.17 00:52



Днес както си работих и бързо пакетирах продукти,към мен се запъти майстора по тестата..един нисичък,леко плешив и очилат словак.
Гледам си аз и следя поръчките..и какво чувам..пичка ти лелина..на майка ти путката..боклук..
Ей педераст..
Обичам да еба курва.Еба и не плащам.
Да те еба в гъза.Искам свирка на Дунав мост..
Бай хуй и подобни..

И това около две минути..заля ме с порой от мръсни думи..


Преди малко постнах по фейса..че търся да разбера кои са тия ,които са научили словака да псува така яко..та да ги благословя и аз.
На всичкото отгоре се оказа че и тези са напуснали със скандал оттам.
Имало як скандал със шефа в офиса,карали се ,викали,блъскали.
То словака пък и другите разправяха че псували през почти цялото време докато работили там и ритали каси и продукция и викали..майка ти да еба..
Не знам..но се почуствах много гадно
И им рекох на колегите,че ще проуча кои са тия дървета и ще ги благословя аз.
Заради "рекламата" в кавички която са направили на България там.

Баси майката,където минем само лайна оставаме
.
Аз категорично се разграничавам от тази простотия.
Тъкмо си помислих че шефа ме е взел заради може би добрите впечатления от българите че са били работливи..то какво се оказа?!
Да ми е гадно и да се червя заради разни примати.
На бас че са били и бесни чалгаджии.
Няма начин просто.
Аз подчертах че съм норвежец по документи и съм с друг манталитет и виждания.
Оказа се че и само английски говорили.
То оставаше и да знаят език..
Майко мила..що гьонове и селски пръчки напълниха Норвегия..не е истина.
Май е време интелигентните да се прибираме.


Catch 22 and Roswell 47

Редактирано от Catch 22 на 18.08.17 01:49.



Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: Catch 22]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано18.08.17 01:05



Другото което словака повтаряше беше-Искам тесна пичка.


Има много евтини в Слънчев бряг му разправям..ама има и много травестити и педерасти.
И в тъмното може да се объркаш.

Не е истина какви простотии са го научили.
Ама майка ти да еба..най-често го повтаряше.
Като Стоичков и мамата..


Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: Catch 22]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано18.08.17 01:06



Имаше една книга навремето..Следите носят произшествие на тихата улица.
При мен е -Бг следите носят срам,позор и произшествия на работното място.

Catch 22 and Roswell 47

Редактирано от Catch 22 на 18.08.17 01:07.



Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: Catch 22]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано18.08.17 01:50



Кажи на словака, че е грозно да се псува и че нямаш общо с българите, работили преди теб. Какво като сте от една националност? Те са били невъзпитани простаци; аз също се разграничавам от такива.

Също му кажи, че хлябът трябва да се приготвя с любов, защото иначе губи вкусовите си качества. А и който се отнася неуважително към хляба, може да остане без него някой ден... това би стреснало колегата ти, предполагам.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: saksun]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано18.08.17 01:56



Следващият път ще му кажа,ама те само на такива простотии са го научили.
Пия на екс..работата в шише и простотии.
Не знам ама загубих ума и дума..направо.
Това да те напсува чужденец с бг псувни и то ги докарваше много добре с интонация,явно много време са работили заедно.
Приех го на майтап,ама му казах че са били селяндури и дървета.Има такива думи на норвежки.
Питах го,знаеш ли руски?
Малко ми рече знам..ама повече змам български.. и обърна на български..знам добро булгарски..да ти еба майката..
И пак ги почна.
И ми разправя..те много за майката разправяха.
Все за майката говореха.
Представям си каква селска идилия е било просто.
Да се похвали и той че знае език.



Catch 22 and Roswell 47

Редактирано от Catch 22 на 18.08.17 01:58.



Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: Catch 22]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано18.08.17 02:14



И ми разправя..те много за майката разправяха.
Все за майката говореха.



Добре, че са се махнали оттам. То не се издържа да работиш и някой да ругае или псува до теб.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: saksun]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано18.08.17 02:20




Да,добре че са се махнали..и се надявам да са се прибрали и към България дори.Дано не са тук.
Ама ме загложди,кои са.
Постнах едни два колажа с Джим кери и как повръща когато Словак го напсува на български..както и хвърлих ръкавицата за случая и срамната афера.
Да видим кой ще захапе да даде инфо.
Предполагам че дори и да ги знаят кои са,няма да кажат че ги познават.
Аз се надявам обаче да ме прочетат те самите някъде.


Catch 22 and Roswell 47

Редактирано от Catch 22 на 18.08.17 02:21.



Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: Catch 22]  
Автор lsrael Thornstein (Judenfurz)
Публикувано18.08.17 03:27



Що се чудиш това - това са българите в чужбина. интелигентните българи са малцинство а не мнозинство - затова и в БГ предимно тикви и мутри избират да ни управляват. Аз лично от българи стоя настрана и се чувствам отлично.

chronic kvetch


Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: Catch 22]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано18.08.17 05:38



Още по-грозно нещо са клетвите, а ти го имаш като реакция. Ако се чуеш отстрани, не би клел повече. Както тук, така и в реала.





Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: Catch 22]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано18.08.17 07:37



Браво, на втората седмица правиш интриги. Да му беше казал, че така не се говори и толкова. Ма не, във фейса да се раздуе, световен проблем. Колегата ти е по-отдавна на тази работа, а отношенията в екипа са важни, не го забравяй.



Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: Catch 22]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано18.08.17 07:51



Мисля, че словашкият и българският езици са много сходни.Да, неприятно е, когато около се леят псувни. Но защо ти трябва да се чувстваш неудобно заради тях? Не смятам, че шефа ти би се повлиял от тяхното поведние, за да промени отношението си към теб. Ти си този, който ще се докажеш пред него. И не слизай нанивото на онези ,, дървета" както ги наричаш, за да ги ,, благославяш " и ти. Какъв е смисълът от това? Най- много да си навлечеш неприятности с тях. Гледай напред.Тъкмо те похвалих на Шоколада, че си се променил и кротнал, ти искаш да ги благославяш:))) Онези може да не са чалгаджии. Не всеки, който слуша чалга е бесен чалгаджия :))) Не се ядосвай .



Тема нищо не разбирам, батенови [re: Catch 22]  
Автор NAKOlMUPUKA (Жега)
Публикувано18.08.17 09:11



словакът теб ли псуваше или просто работи и псува?
Нещо, както ние викаме - мада факаааа!
Или се опитваме да спуваме на сръбски, та словака - нямат си псувни в езика, като немците или прото му звучи добре българския?

Честно, надали някога някъде бих псувал на ... .словашки, примерно





Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: lsrael Thornstein]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано18.08.17 12:03



Така и трябва наистина като цяло.Все гледаме,претегляме и подбираме с жената..ама все се парим с едни или други.


Затова и тя все ми казва..ух..хич не ми се разправя с нови българи да се срещаме.Каним ги,поим ги,готвим им,чистим цялата къща..и като дойдат веднъж и обикновенно не се сещат за нас след това.
На няколко такива семейства се натъкнахме от този сорт.Вече сме така че каним и гледаме има ли интерес и респонс.Ако няма,просто режем в зародиш всичко.
Макар че по фейса тези лайкват,усмивки и коментари..пък нещо те да се сетят да ангажират-няма.
И то говоря за уж проверени хора.А със разни селски пръчки като тези гореописаните,изобщо не се и занимаваме.
Ама за лош късмет,точно на мен ще се случи да е имало някакви простаци преди мен да си оставят следите.
Шефа бепе много ухилен,в радостно настроение като ме взе..явно е решил да даде още един шанс на българин,въпреки лошите неща от предишните.


Catch 22 and Roswell 47

Редактирано от Catch 22 на 18.08.17 12:04.



Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: Bezsynna]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано18.08.17 12:10



Така е,по-важни са.То тези са приключили вече.Ама ме е яд че такива лайнца ни разнасят славата по света и изобщо не е приятно да помнят почти само това от тях,че са псували като хамали.Единия пекар където е на фурните разправя..вие в България стъе много мафия,нали?
Кой знае на какво са се нагледали покрай тези двамата..?!
Пък и то като цяло само такива новини идват от България тук,предимно негативни.
Във всеки случай тези простаци яко са ни похвалили колко гот било на съни бийч,как алкохола бил на корем,курвите се таковали безплатно едва ли не..и за дунав мост са ги осветлили..пък и целият набор от гадни псувни и тесни отверствия.
Много гадно се почуствах.Първата реакция ми беше смях,ама след като тоя ги зареди псувните една след друга,не ми беше много смешно.



Catch 22 and Roswell 47

Редактирано от Catch 22 на 18.08.17 12:11.



Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: holi_day]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано18.08.17 12:15



А бе,не ги кълна..ама страхотно (наследство) са ми оставили,да ме е срам всеки път като някой мине и ми рече пичка ти лелина,ей педераст..майка ти да еба..



Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: dama spatia]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано18.08.17 12:18



Хич и не искам да ги знам какви са.Дано не са в Норвегия изобщо.
Две селски парчета.Как пък на нещо позитивно за България не ги научиха,а само простотиите.
Че сме най-древния народ,че сме дали кирилицата,киселото мляко,розовото масло и компютъра на света да речем.
Ама те едва ли ги знаят тези неща.



Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: нищо не разбирам, батенови [re: NAKOlMUPUKA]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано18.08.17 12:23



Дойде да ми се похвали колко добре знае български,понеже е работил с двама българи преди две години.
За да ги помни толкова добре с интонацията и да псува в толкова широк спектър на български и то почти без акцент..значи през цялото време само простотии са го учили.Не ме псуваше мен,а просто това знае на български..за голямо съжаление.
Каза ми когато го питах за руски дали знае..рече знам..мало..ама булгаски много повече знам...майка ти да еба..и се хили насреща.
Явно тези са говорили предимно на български с него.


Понеже и те като полицая във вица ..не са знаели никакъв език..и са се бъзикали..норвежците да научат български,та да се разбират с тях.
И как е добро утро на алгебра?

Такива гьонове ти казвам,пък и със скандал,викове и крясъци са си тръгнали оттам.


Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: Catch 22]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано18.08.17 12:47



Нали знаеш, че лошото най- лесно се възприема.



Тема Re: нищо не разбирам, батенови [re: Catch 22]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано18.08.17 12:51



Ми те като че ли са тренирали на български как вярно да псуват , щом завалят останалите думи

И те, тези българи само това ли са говорили с него Не е знаел руски, щото е нямало кой да го учи Ама, ако е имало, представи си какво мазало щеше да се получи - български, руски..... Ти да видиш



Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: dama spatia]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано18.08.17 15:19



Да,така е.Както и да е.Типичната българска връзка,следа..афера или както и да го наречеш няма да сбъркаш.



Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: нищо не разбирам, батенови [re: dama spatia]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано18.08.17 15:25




Хаха,нали.Той е горе-долу колкото мен на години..минус 5-6 години сигурно.

Аз доста се заинтересувах какво е било,кога са работили,как са напуснали..ама пекара нещо много не му се говореше го усетих.Нищо чудно да е имало доста проблеми с тях.Били са си комбина,може и далавери някакви да са въртели..пък и са били гавраджии явно.Вижда се от българския на словака.

Пекаря който е норвежец само каза..а бе работиха преди около две години и нещо станало..и викали и крещяли от втория етаж..къде на английски..къде на български и се карали с шефа.
Det var nokke voldsomt krangel der oppe..рече пекаря.
Което преведено буквално значи-Беше някакъв як скандал там горе.



Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: Ще паднете..нови [re: Catch 22]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано18.08.17 15:36
















Ето такива българчета правят услуги на други българчета по света.Вчера му разправям на словака..иди ги кажи тези неща на някой як муслкулест мафиот на сл.бряг.
Доста бъзици бяха.Той искаше и още да ми каже,ама работата ни притискаше.
Заради 5 минутните му псувни,обърках една поръчка и сложих грешен етикет.И после разправях на колегата..заради псувните му на български сгреших,разконцентрира ме.


Catch 22 and Roswell 47

Редактирано от Catch 22 на 18.08.17 15:37.



Тема Re: Ще паднете..нови [re: Catch 22]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано18.08.17 15:39





А това е пълна гавра просто.Тия да ги хванеш и да биеш докато им омекнат манерките просто.


Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: Ще паднете..нови [re: Catch 22]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано18.08.17 15:49



Човеко от къде идва тази агресия в теб?



Тема Re: Ще паднете..нови [re: ShokoLaDa]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано18.08.17 16:23



Не знам и аз откъде,от простотията българска явно.Ще ми се и ние емигрантите в чужбина да имаме държава с която да се гордеем..като те питат откъде си,да не се сгибаш и да казваш с уста..а бе от България съм.Поглеждайки под око каква ще им е реакцията.
Например имах французин колега преди,не го беше срам от държавата си.И то за какво да го е срам.
Дори и арабите и негрите не ги е срам от родините си.Мен обаче честно да си кажа..срам ме е доста на моменти.
Колежки на жена се върнаха от почивка от Балчик ,доста разочаровани.
Не са и разправяли детайли,ама сигурно едва ли ще повторят.
Тази година има доста скандинавци на морето ни,заради проблемите в Гърция и Турция.
И ние намазахме така да се каже.Ама няма да е добре ако повечето си дойдат с кофти впечатления.
Основният акцент е била храната,хигиената в хотелите както и нахални продавачи които са им тикали неща в лицата.
Отишли на плаж,а морето на Балчик било пълно със някакви дълги змии разправяли норвежците.Чудна работа.



Catch 22 and Roswell 47

Редактирано от Catch 22 на 18.08.17 16:24.



Тема Re: Ще паднете..нови [re: Catch 22]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано18.08.17 16:31



Моята тъща например избягва когато говори с разни норвежци и изобщо да казва че е българка.
Който се е парил,знае.Навремето ми се случи в една испанска група да ми каже една красива испанка доста дърта псувня на български.Имала познати в Испания.Изведнъж явно се усете,че друго е искала да каже на български и се сконфузи.
Вместо здравей как си..да ти изтърсят..на майка ти оная работа все едно.



Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: Ще паднете..нови [re: Catch 22]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано18.08.17 19:28



преекспонираш, както обикновено
ако толкова лошо впечатление са направили работещите българи преди теб, нямаше да те вземат на работа, знаейки и ти, че си от българия



Тема Re: нищо не разбирам, батенови [re: Catch 22]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано18.08.17 19:45



Къде на английски, къде на български. Липсва само руският





Тема Re: Ще паднете..нови [re: Catch 22]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано18.08.17 19:48



защо не си сложи едни тапи за уши? Виж как те разконцентрира



Тема Re: Ще паднете..нови [re: Catch 22]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано18.08.17 19:51



Аз си мислих, че си се кротнал, пък теб на бой те избива





Тема Re: Ще паднете..нови [re: ShokoLaDa]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано18.08.17 19:53



Виждаш ли сега какво стана , като го хвалехме, че се е кротнал





Тема Re: Ще паднете..нови [re: Catch 22]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано18.08.17 20:00



все на теб ти се случва някой чужденец да псува и то на роден български език
И ти какво направи когато чу испанката?



Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: lsrael Thornstein]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано18.08.17 21:37



Изказването ти е плоско като писта за Формула 1.



Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: Catch 22]  
Автор M1l1tary M1nD (riposte)
Публикувано18.08.17 21:49



Почти нищо от изброеното не сме го дали ние на света. Това са тъпотии, които неможещите и нищо неправещите си разказват сами, та да се почувстват значими - и дотам.

...and that\'s all just fine as long as you got something to salute, huh?

Редактирано от M1l1tary M1nD на 18.08.17 21:50.



Тема Re: Ще паднете..нови [re: Catch 22]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано18.08.17 21:57



Виж..не ме вкарвай в такива теми, защото повярвай сега съм кротка, но не знам до кога...и ще си го отнесеш яко!
Аз съм БЪЛГАРКА и се гордея с това...обичам БЪЛГАРИЯ и не мога да остана безразлична към хора, които сменили гражданството си, се чудят как да пишат лошо за страната която ги е отгледала, хранила и изучила.
Аз си имам Род и Родина..и не ме е срам за нищо...
Спести тези теми в клуба...многоо лошо говорят за теб..а ти щом си решил да поемаш отговорност за всички гамени, проблема е твой..срамувай се.
поздравче...





Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: Catch 22]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано18.08.17 23:23



В отговор на:

[...] Аз подчертах че съм норвежец по документи и съм с друг манталитет и виждания. [...]



Ми направо ставай норвежец бе, приятел. Какви са тези разчекнати пози като пикаеща крава? Смени си етноса на норвежец.

И когато станеш норвежец с други манталитет и виждания, прочети кои са започнали да обработват желязо първи, кои са започнали да правят творения на изкуството от злато, скулптури, които изумяват с красотата си до ден днешен. Кои са открили монолитното строителство първи, кои са измислили парите, кои са измислили буквите, кои са открили колелото, кои са създали най-точния календар на света, кои са дали азбука на дошлите от Африка елини. Поинтересувай се Хипократ, Алексаднър Велики, Константин Велики от кой етнос са били. Кои са основали Скития, столицата на Елада - Атина, Фригия и кой знае още колко държави, включително най-голямата държава, която се е простирала от Китай до Централна Европа.

Като човек от първо качество - норвежец, би трябвало да станеш достатъчно образован и да имаш спокоен ум, за да разбереш кои са ви свалили от иглолистните дървета. Сигурно е етнос от прости хора.



Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: Bezsynna]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано18.08.17 23:45



Ти па с твоя парентинг. Сигурно са му снимали реакциите с айвон и вече е в тубата. Това са екипите.



Тема Re: Ще паднете..нови [re: Catch 22]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано18.08.17 23:48



Амерканеца е страхотия





Тема Re: Ще паднете..нови [re: Catch 22]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано19.08.17 10:21



ето какво да разкажеш на словака







Тема Re: Ще паднете..нови [re: snowprincess]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано19.08.17 11:22



хубаво това, ама по-добре да работи добре и да се видят негови лични качества, с които да спечели уважението на другите
за да го псуват като мине, може с нещо да ги дразни
зная ли
псувайки, те много добре знаят, че ругаят, а не говорят скоропоговорки "петър плет плете през три пръта..."
като много им се отдава "български" да ги учи скоропоговорки хахаха
в нелепа ситуация да им изнася лекции за българия, щом като и самия той се е отрекъл от родината си, няма особен смисъл
все пак е на работа там, а не за да вдига имиджа на българия,
което и видимо не му се отдава



Тема Re: Ще паднете..нови [re: snowprincess]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано19.08.17 11:45



Това са смешни истории, писани от деца в 11-ти клас. Не сме изобретили никаква "кирилица". Измислена е българска азбука преди 10-тина хиляди години. И "изчезналият" "тракийски" език - в момента пишем на него във форума. Да не говорим, че едно 80% от древногръцката култура е открадната от нас. Гърците са имали някои мъдри философи, но са си присвоили абсолютно всичко. Те са африканско племе, и когато са дошли в Европа, ние сме били 200 обиколки пред тях като култура. Те още са живели в тези кръглите къщи от кирпич, а ние сме имали това, което в момента е в Гърция.

Няма никаква кирилица, никаква 681-ва година и никакви 5 лева. През 681-ва година българите от Скития са победили Римската империя и са освободили българите от другата страна на Дунав. Всичките "тракийски племена" наоколо са били българи и са били държави, а не някакви племена. А една от най-великите държави в историята е била Стара Велика България, която е била на територията на днешната Руска федерация.

Румънците са чисти българи по кръв между другото, и румънският език е изкуствено създаден като есперанто. Украинците също са българи по кръв, в по-голямата си част. Горе-долу там е била Скития.

Мога да си пиша до утре. Просто историята ни е изкривена и прикрита до невероятни размери. Набили са ни в главите някакви трохи от нашата огромна култура и затова сега сме в положението да се гордеем с 10 тъпи изобретения. А то в новото време германците са измислили сума ти чудо... обаче те не са били под покривалото на безпросветната Османска империя, която е строяла само минарета и цигании. Изобщо няма какво да се гордеем с някаква тъпа въздушна възглавница, при положение, че сме един от най-великите етноси в човешката история. То един приятел произвежда възглавници с мемори пяна, трябваше и тях да ги сложат в списъка. Само китайците и още няколко нации могат да се мерят с нас като изградена култура.

Иначе германците също са постигнали много, Италия е люлката на ренесанса, а Австрия е зенитът на бароковата архитектура и т.н. - не всичко е българско.

Баба Ванга го е казала най-просто и точно: Откъдето сме минали, сме оставили държава и бел град.

Освен това е казала: Един ден земята ще се отвори и ще се разбере кои сме.



Тема Re: Ще паднете..нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано19.08.17 12:08



само вметка от мен

В отговор на:

обаче те не са били под покривалото на безпросветната Османска империя, която е строяла само минарета и цигании.



и направо да си го кажем робство, по-различно от робството в други страни и времена
робство, където човешкият живот е бил толкова малоценен, че даже не е подлежал на продажба
или живееш, както ти нареждат и си удобен за работна ръка или биваш убиван
няма как това да не се отрази векове напред във всички посоки



Тема Re: Ще паднете..нови [re: Catch 22]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано19.08.17 13:25



По повод темата ти, ще се съглася напълно с написаното от Шоколада. Нямам пргичина да не обичам Родината си, най- малкото за това, че ми е дала образование, реализация, дом... Имало е години /преди много години/, когато нямах работа и ми е било много трудно, но НИКОГА не ми е минавало през ум да си стегна багажа и да я напусна. Защото и аз като Шоколада обичам Родината си, никога не съм се срамувала от нея и за това, че съм българка. Все пак, ако се върнем в историята, ще разберем колко издръжлив е бил българдкият народ, макар и тежкият живот, който е имал. А България се е съхранила като държава, макар и малка, благодарение на силните си владетели. Цар Борисl не е дал и косъм да падне. Защо мислиш се е отказал от наложницата и коня си, когато са му ги поискали?А не е дал и метър от българската земя.Не разбирай като критика написаното от мен, само изложих своето мнение.



Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано19.08.17 13:36



Изтървала съм го тоя постинг. Не го карам да раздава любов и милосърдие и не смятам, че "екип" е куп зомбирани извисеници, които за добро утро пляскат с ръце, па се прегърнат. Но ме вбесява като ми бърка в очите с похвати на селска клюкарка.

хвърлих ръкавицата за случая и срамната афера.
Да видим кой ще захапе да даде инфо.


Айде холан, нека другите се осират /простете моя френски/ колкото си искат, аз него виждам как се държи, а после се надува колко бил принципен и интелигентен.



Тема Re: Ще паднете..нови [re: holi_day]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано19.08.17 22:41



Роб е по-скоро умишлено натрапено понятие от наши врагове. Черните роби в Америка са живели средно по 3 до 6 години, защото е излизало по-евтино да ги спукваш от работа и да не ги храниш, и след като умрат да си купиш нови.

В Османската империя раята е имала право да притежава земя, разделена на ленове, притежавайки документ, наречен тапия. Макар крайно ограничени, всички са имали някакви права, а негрите не са имали право дори на име.

Самата реторика с българите роби е изключително вредна, както и апотеозът на глупости като "Бай Ганю".

Османското владичество е потисничество и мракобесие, но българите на са били роби. Роби е имало от всякакви етноси, като в момента някои от тях ни се подиграват, че ние "сме роби".

Любимото ми стихотворение - Моята молитва, включва думата роб, но тогава Христо Ботев не е знаел за съд0бата на робите в Новия свят. Това е хипербола и, както предположих, се използва умишлено от наши врагове с цел омаскаряване на българския етнос.



Тема Re: Ще паднете..нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано20.08.17 13:53



малко и недостатъчно съм чела история, пък и много ясно е, че съм имала достъп до общодостъпни книги
не харесвам и исторически книги
рядко, но чета автобиографии или биографични книги
така че нямам кой знае какъв капацитет, за да ти отговоря
но все пак...

след като съвременниците го определят като робство, всичко останало си е тълкувания
иван вазов ненапразно пише "под игото", а не "турските ни гости"
след като е могло да ти вземат детето, за да го направят еничарин//то и до скоро бе задължителна казармата
да сменят насилствено религията на местното население //аха, то пък и княз борис ги е вършил такива...
да изнасилят момите в селото или да ги зачислят в харемите си//нищо работа, оценили са красотата на девойките
да безчинстват колкото си искат //могло е и повече, не са ни затрили напълно като народ
да определят колко висока ще е църквата, да не надвишава джамията и то това в по-късни, малко по-светли времена//грижили са се за градоустройството и архитектурата и е било превенция при земетресени
да ти вземат имуществото // и сега има данъци
да ти забранят да носиш много пъстри дрехи //дребно нещо, и сега има някакъв етикет
....
колкото и дипломатично да омаловажаваме, за да не разсърдим великите ни съседи, колкото и да сравняваме с робството другаде и в други времена,
пак изводът е, че е друг вид робство, различно робство, но робство
без свобода какво да е, с подчиненост и безправие -
приемаме тогава, че "козият рог" е художествена измислица
че разни такива скали, откъдето са се хвърляли обезчестени девойки - са местни легенди или пък психично нестабилни момичета с остарели разбирания за чест са вършели глупости
ми левски какво да го правим//за него как да намерим оправдание, само леко ни завладели, пък той иска равенство на българи, цигани, турци. той не бил ли разбрал, че само териториално е владичеството, ми ги мислил такива
ми априлското въстание, оборище и батак и тях...//организирали са си кушии, ама не им се получило
и почваме да пишем "когато турците гостуваха по нашите земи и се държаха леееееко невъзпитано"
така и в учебниците вече пише, или поне преди няколко години пишеше "османско присъствие"
съвременниците са били наясно дали им гостуват, присъстват само или ги поробват


та говориш за правата на раята
да не тълкуваме, да направим справка
рая̀ - Значение на думата рая
ж., само ед. Истор. Немохамеданското население, което е покорено от турците и включено в границите на Турската империя.
Синоними на думата рая (същ.) роби, безправни, потиснати

т.е. не само българите са се възприемали като роби, но и от "гостите" са определяни и третирани като такива
не е въпрос на хиперболи и художествени измислици
чудя им се на хайдутите, те пък последно романтични любители на барбекю и нощуването сред природата ли са били, сребролюбиви тинейджъри с кипяща кръв ли...


"Всеки народ има свое минало, което се изучава старателно от потомството.
Ако човек се завземе да пише историята на българския народ от неговото
подпадание под турското иго до освобождението му, то кое събитие би
трябвало да държи първо място в нейните страници? Според нас:
българските въстания, най-много Априлското (1876 г.), чрез които ние се
опитахме да свалим от гърба си веригите на робството. "
Захари Стоянов, Записки по българските въстания

родовата памет е по-достоверна от всякакви учебници, книги и документални архиви,
защото са се съхранявали моменти и случки, видени и оценени през погледите на няколко поколения съвременници от детските очи до очите на възрастните
и те не са имали широкия мироглед да сравняват колко са поробени - много, малко, частично или напълно, но затова пък са имали отговора сам по себе си, за ситуацията - роби или не? и за съжаление отговорът е положителен и това приемам за истина

омаловажаването е още по-вредно
и унизително за един народ



Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано20.08.17 19:53



Имам тамън двама братовчеди от Норвегия – млади, умни, готини човеци. По принцип нямам приказка с тях, не сме гъсти, но на английски се разбираме перфектно. Интересуват се от личности като Хипократ и Александър Велики, не са лумпени хора.



Редактирано от Nuke Dukem на 20.08.17 19:54.



Тема Re: Ще паднете..нови [re: Catch 22]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано20.08.17 21:38



Хаха, помня какъв та*ак беше като си говорехме с един българин докато бачкахме на студентска в САЩ – можеш да си ги псуваш в реала колкото искаш и никой не те разбира. :D

Сега може да е по-различно де.



Тема Re: Ще паднете..нови [re: Catch 22]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано20.08.17 21:40



Прав си, това с националната носия беше гавра. Кой му е позволил да се държи като маймуна в такива дрехи?



Тема Re: Ще паднете..нови [re: Nuke Dukem]  
Автор tirtirlin (пристрастен)
Публикувано20.08.17 23:38



Толкокова българин се чувствам, че смятам че е свързано с частицата на Хигс, тоест частицата на Бога. Между другото имам и израелски паспорт, опознавайки евреите, опознах българите, смятам че няма незначителни нации, всички сме едно от лицата на Божият Промисъл.



Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: Bezsynna]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано21.08.17 00:33



Аз пък изтървал онзи постинг с хвърлянето на ръкавицата

Френският ви, милейди, е простен, и съвсем на място.



Тема Re: Ще паднете..нови [re: holi_day]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано21.08.17 00:59



Може и така да е.Аз гледам аз да се докажа и да съм точен.

Catch 22 and Roswell 47


Тема Re: Ще паднете..нови [re: dama spatia]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано21.08.17 01:00



Засмях се,и и казах на английски че това не е здравей или поздрав..айо това е мислила че казва.



Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор tirtirlin (пристрастен)
Публикувано21.08.17 01:01



Кой да прочете когато казваш, нещата които не казваш освен аз ? По принцип жените трябва да имат невиждащи но виждащи очи.



Тема Re: Ще паднете..нови [re: dama spatia]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано21.08.17 01:02



Уважавам историята,прекланям се пред старата ни история.
Тези качества и добродетели ги няма обаче днес.

Catch 22 and Roswell 47


Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: M1l1tary M1nD]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано21.08.17 01:02



Мисля че грешиш.

Catch 22 and Roswell 47


Тема Re: нищо не разбирам, батенови [re: dama spatia]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано21.08.17 01:05




Не знам какво да кажа.
Ама ми е леко неудобно.
Тази седмица му е почивна на словака,та поне няма да ми говори псувни на български и че пие на екс.


Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: Bezsynna]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано21.08.17 01:07



Никой така и не клъвна по фейса.Имам много българи тук като контакти,все някой щеше да захапе сигурно ако го познаваха.



Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: Catch 22]  
Автор tirtirlin (пристрастен)
Публикувано21.08.17 01:08



Посредствен индивид с посредствени резултати, дори и в развита среда.

Тъп си бе пич, от мозъка е сичко. И кълнеш, а тва е от неосъзнаването на окултното.



Тема Re: Ще паднете..нови [re: ShokoLaDa]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано21.08.17 01:09



Не ме е точно срам,а по-скоро ми е неудобно.

Catch 22 and Roswell 47


Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: tirtirlin]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано21.08.17 01:09



За кое кълна,така и не мога да ти схвана "висшата" мисъл.

Catch 22 and Roswell 47


Тема Re: Ще паднете..нови [re: dama spatia]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано21.08.17 01:11



Всичко е наред,бачкам..словака го няма тази седмица от днес до неделя..и с никой нямам проблеми на работното място.



Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: Ще паднете..нови [re: dama spatia]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано21.08.17 01:12



Напротив.Няма проблем.
То аз ако бях се сбил със всеки на който съм се канил ,досега с повечето да съм враг.

Catch 22 and Roswell 47


Тема Re: Ще паднете..нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано21.08.17 01:13



Пълни кретени са тези научили го и осъществили този клип.



Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: Ще паднете..нови [re: holi_day]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано21.08.17 01:31



Не съм се отказал от България,тя се отказа от мен.
Намерете и гледайте ничия земя.По нова тв.
Случая с българите които са били бити и задържани в Гърция.
И обвинени в трафик на хора заради превоз на хора на стоп по пътя.
Изгледайте внимателно предаването,и ще видите колко и пука на България изобщо за поданниците и.
Дано никога не ви се налага да търсите помощ от бг посолства и консулства.
Аз като правих отказ от гражданство ни държаха два часа и отгоре на -17 градуса януари месец в Осло 5-6 човека българи отвън.
Консулката закъсня,и така и никой не ни покани вътре поне да се стоплим,ако не и да ни дадат кафе или чай..понеже сме нарушавали държавна граница.
И аз като включих веднага...и почнах да ги псувам директно..вие ли ще ми говорите за граница бе,където съм мръзнал и затъвал в метър и половина сняг по гръцката граница..?
Знаете ли изобщо..виждали ли сте граница?
Понеже аз съм ходил,припадал от тичане и преумора по границата,в снегове ,бури и виелици наряди съм давал..да може вие да спите спокойно..и разни консулчета да гълтат яко държавна пара за нищо в чужбина.
Като ни вкараха вътре..нямали парно.Мебели..все едно са обрали кой каквото е изхвърлил по сметищата,няма кой едно кафе или чай да ти предложи..ама чакалнята пълна с реклами на фирми за имоти в бг,почивки и навсякъде икони .Само разпятието и кандилата липсваха.
Рекох на българите около мен..Исус е казал нещо за фарисеите и ги е изгонил от
храма.

Да приключваме с тази неблагодарна държава и да си ходим.
Работното им време беше по два часа на ден.
Консулката закъсня над час.Работеха в понеделник,сряда и петък.
Имах късмет че бях първи.
Обслужиха точно мен и едно момиче след мен.
На третия човек му рекоха..ела в сряда.
Още бях там понеже чаках заверки,печати и да ми вземат 1200 кр за отказ от гражданство.
Като си тръгнах се разрази скандал на гишето.
Само им рекох..илюзии всякакви оставете,ами си взимайте норвежки паспорти и това е.
При голямото цунами в Азия преди години където имаше и филм за наводнението..първите няколко самолета от цял свят бяха норвежки.
Пълни с хуманитарна помощ,и да извозват норвежцини скандинавци да ги спасяват.
Ако това се случи някой път с България..елате ми се обадете.
Още няколко бг семейства тук правят откази от бг гражданства в момента.
И то някои от тях са били известни и от хайлайфа преди в София.
Щом софиянците не искат да чуят за България..смятай.
Трябва и тази държава да те уважава,иначе не става!

Catch 22 and Roswell 47

Редактирано от Catch 22 на 21.08.17 01:35.



Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: Catch 22]  
Автор tirtirlin (пристрастен)
Публикувано21.08.17 01:33



Ма ти и вфейсбук ли имаш ? Само геюве и жени фейсбук имат.



Тема Re: нищо не разбирам, батенови [re: Catch 22]  
Автор tirtirlin (пристрастен)
Публикувано21.08.17 01:38



Крайно си ми неприятен, време ти е да почнеш да ме кълнеш.



Тема Re: Ще паднете..нови [re: holi_day]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано21.08.17 01:43



Отразило се е..векове наред сме в коалиции с койти не трябва..фашизъм,комунизъм и 30на години псевдо-демокрация.
Щом Тиквата е за трети път на власт..значи сме уникални..копаем все по-надолу...и чупим тъпомера.



Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: нищо не разбирам, батенови [re: Catch 22]  
Автор tirtirlin (пристрастен)
Публикувано21.08.17 01:46



Смятам че си тъп, и некадърен в най висша степен, за никъф хуй не ставаш, един вид. Пич ! Удави се в някъв фиорд норвежки, има !



Тема Re: Ще паднете..норвежци ядяха шопса и пиха ракиянови [re: Nuke Dukem]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано21.08.17 01:53



Вече всеки може да те изненада отвсвкъде.
Каних на гости норвежко семейство учители и рок фенове.
Посрещнах ги със гювеч в пръстен гювеч от глина,шопска салата,бобена салата с лук,гъби с лук на тиган,люъеница и сирене.
Макар и турско сирене,тип дунавия.
Останаха очаровани.
За сефте да еиждам норвежци да ядат като разпрани.Отделно че и той като натисна ракията яко..почти друго не пи.
60 градусова ракия я пи чиста.
Той е учил руски навремето.Завършил е световна история.Както и история на религията генерално.
Ама дойде с тениска на Слеиър.


Научих го да казва дай една ракия,благодаря,здравей и подобни...
Той разбира покрай руския и български.
Прави аналогии на думите.
Отделно знае норвежки,английски,немски,испански.Както и малко руски.
Страшен тип.Вокалист е на група и ми подари бутилка вино от личната резерва на бандата Сатирикон.С подписи отзад на двама от членовете.
Имат си марка вино Сатирикон.

Отделно ми подари билет зс Ексайтър бандата,както и 5 лайв двдта.
На мейдън,джудас,рамщайн,рейнбоу и ефин филм с присила пресли и роберт едлънг.музикален.
Супер вечер беше.


Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано21.08.17 01:55



Хехе..не съм такъв да не уважавам историятя и родината..не се пали.
Мрази държавата и простотията..

Catch 22 and Roswell 47


Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано21.08.17 01:59



Има доста умни норвежци като цяло.Виж ми поста за тези които черпах с шопска,гювеч и ракия.
Ако почнат да идват по-често..може и мъжа на български да го науча.
Навремето е учил руски.Боготвори руските писатели.Като Достоевски например.
Наказания и престъпления,Война и мир..даже ми заговори и на руски.
Отделно знае още 4-5 езика.Норвежки,английски,немски,испански,руски.


Не като някои мои познати българи тук доскоро,които не знаят никакъв език..и се налагаше да звъня та да ги оправям за фасулски работи.

Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: tirtirlin]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано21.08.17 02:00



Без коментар.

Catch 22 and Roswell 47


Тема Re: нищо не разбирам, батенови [re: tirtirlin]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано21.08.17 02:03



Каквото дадеш,това ще получиш от мен.
Аз друга разменна монета не познавам.
Питай тук който искаш.
На никой длъжник не съм останал.Няма да те кълна..Ти вече получаваш своята награда.И тепърва ще започнат да ти стават ясни много неща.
Има време.

Catch 22 and Roswell 47

Редактирано от Catch 22 на 21.08.17 02:47.



Тема Re: нищо не разбирам, батенови [re: tirtirlin]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано21.08.17 02:04



Няма да се принизявам до нивото ти.Ама изобщо.

Catch 22 and Roswell 47


Тема Re: нищо не разбирам, батенови [re: tirtirlin]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано21.08.17 02:44



И нещо друго.Отворих тема тук за теб,но я изтриха.Явно свободата на словото е само мит.
Няма значение,няма да променят мнението ми.В крайна сметка щом съм ти неприятен,и ти няма как изобщо да ми бъдеш приятен.
Дай цвете..за да получиш цвете.Ама едва ли някога ще се научиш да даваш отношение.
В България неприятните теми,пиперливите хора и мнения биват изтривани и ликвидирани.Замитайки проблем под изтривалката обаче..нищо не решаваме.
Това е все едно в съседната стая да се гаврят с жената и най-близките ти..пък ти да си викаш..абе ще отмине и всичко ще е по-добре.

Аз стигнах до чужбина,понеже НИКОГА НЕ СЪМ СИ ПРАВИЛ ИЛЮЗИИ ЗА БЪЛГАРИЯ.ЗА МАЩЕХАТА-ДЪРЖАВА БЪЛГАРИЯ.
Която за едни е кърмилница,за други мащеха.
Родина и държава нямат нищо общо.
Както и тъпите лефскари не могат да разберат че като умре Ад-то или ООД-то..отбора,феновете и идеята не са умрели.Като ти умре фирмата,ти не умираш нали?Или отиваш да работиш за друг,или пробваш в съдружие с някой.
Откакто почнаха да погребват Цска..им тръгна яко отзад..


Нищо..има карма за всяко действие..или бездействие.


Catch 22 and Roswell 47

Редактирано от Catch 22 на 21.08.17 03:09.



Тема Re: нищо не разбирам, батенови [re: Catch 22]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано21.08.17 02:45



Бумеранга винаги се връща накрая към който го е хвърлил.Халал да ти е..научи се да мислиш,преди да действаш.

Catch 22 and Roswell 47


Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: tirtirlin]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано21.08.17 03:05



Ти за мъж ли се мислиш?
Понеже за мен си просто един примат.Някое рядко разклонение на хомо еректус.



Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: Ще паднете..нови [re: Catch 22]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано21.08.17 10:42



Да го бяха научили хоро да рипа в тази носия, ама толкоз им е бил акъла! Не че аз мога да играя хоро, но определено нямаше да ми е приятно и да се хиля като Бийвъс или Бътхед, не виждам нищо смешно в клипчето.



Тема Re: Ще паднете..нови [re: tirtirlin]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано21.08.17 11:00



Веднъж си говорих с една американка, тийнейджърка, ама почти пълнолетна, и си мислеше, че тук едва ли не нямаме автомобили and such... Викам, не, душа, имаме си, не сме толкова назад в развитието.

Друг път си говоря с някакъв руснак, и той на тази възраст... И с една мазна физиономия ме пита, ние в Москва си имаме ламборгинита и поршета, вие в София имате ли такова нещо? Викам, намират се, чат-пат по центъра.

Явно правя впечатление на излязъл от джунглата и затова ми задават такива въпроси.



Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: Catch 22]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано21.08.17 11:08



А, Достоевски не съм чел. Баба ми има Война и Мир на Лев Толстой, обаче са два тома общо към над 1600 страници и никога не съм дръзвал да отворя повече от корицата. По принцип не ме бива в четенето на "тухли", някъде по средата почвам да забравям откъде съм тръгнал и какво съм прочел, даже още преди това.

Харесва ми Конникът без глава например, хубав екшън с хепи енд и най-важното, справедливостта възтържествува!





Тема Re: Ще паднете..нови [re: Catch 22]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано21.08.17 12:38



имаш ли нещо в твоя живот, за което не си намерил оправдание


някой път ще ти се възхитя искрено за това + приспособимостта ти + това, че си лишен от чувство за мярка и свян
първо сигурно ще се прехласна
после осъзнато ще завиждам и ще си кажа: - що не мога и аз така!
и сама ще си спляскам 2 шамара

иначе по написаното
други хора простичко се оправдават с удобството на чуждото гражданство
без да оплюят и охулят родината си
детето на моя близка има само гражданство на GB, за да може когато пътува до България и обратно с единия родител да не му искат нотариално заверена декларация от другия родител

не можеш ли да не си толкова злобен?
да си починеш от това оплюване
тази нощ не спах никак добре
и нямах до този момент представа защо така
а то подсъзнателното ми безпокойство сработило -
няма те да пазиш границата и не мога да се отпусна



Тема Re: Ще паднете..нови [re: Catch 22]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано21.08.17 12:41



СМЕ ли?



Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: Nuke Dukem]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано21.08.17 12:41



Аз не казвам, че са лумпени хора. Казвам, че Александър Велики не е бил норвежец, а българин. Пък и преди известно време уж норвежците бяха "пълни маймуни" и "всичко, което имат им е оставено от датчаните" - според Финтрол, пък сега станаха каймакът на света. И според един друг господин, чийто псевдоним забравих, норвежците също са безпросветни и само 10% от тях вярват в Бог, техният бог са банките и т.н. Финтрол викаше, че не приемали чужденците на равна нога и още хиляди неща.

Това, че от 800-1000 години насам българите са трепани, мачкани, разделяни, лъгани, архивите ни са горени, крадени и т.н., е друг въпрос. Ясно е, че в момента сме сериозно осакатени, но това е поправимо. Българинът носи в себе си хилядолетната българска мъдрост, естествен стремеж към култура и просвета, и голям потенциал, който тепърва може да бъде разгърнат. В периода 1880-1944-та, за разлика от селяните по западните части на Балканския полуостров, които са се интересували само от крави и са отхвърляли банките, строителството на инфраструктура и т.н., българите са единствените, които са прегърнали австрийската култура. Въпрос на време е огромни държави да паднат от колелото, а Норвегия няма значение и след няколко десетилетия там ще царят същите мракобесие и бедност като преди. След няколко поколения като им свърши нефта, тежката индустрия наречена Теленор, няма да ги спаси изобщо.

Язък за всеки, който си продава задника, като Финтрол.



Тема Re: нищо не разбирам, батенови [re: Catch 22]  
Автор collateМодератор (дежурен)
Публикувано21.08.17 15:19



Направих ти услуга като скрих среднощната ти истерия! Като не можеш да понесеш пет думи накриво, ще ти изчезват темите и още как! ЗНАМ защо се подразни, но това не те оправдава!


Само още веднъж ме настъпи на тема свобода на словото и ще гледаш клуба през крив макарон!


Безсънна съм, не искам да си губя нечетеното, затова с тоя профил. Ще се разбираш с хората ТАМ, където е започнал спора, нови теми за мрънч срещу конкретни потребители не искам да виждам.



Тема Re: Ще паднете..норвежци ядяха шопса и пиха ракиянови [re: Catch 22]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано21.08.17 16:01



Еми ти си ги нагостил щедро с традиционна българска трапеза, как няма да са останали очаровани и да е била супер вечерта! Сега ако бях с гадния БеГе манталитет, щях да ти кажа – не е луд тоя дето яде баницата, а тоя, дето я дава...



Научил си го най-важното, да знае как да си поиска ракия...

Понякога си представям как бих обучил един англичанин на български език, но аз съм досаден и щях да ползвам лист и химикалка, и да почна от транскрипцията. Веднъж на един му откраднах така цял час, но пък той после май си тръгна с една българка.

Евала, радвам се за теб, че си изкарваш супер с интелигентните норвежци, явно владееш езика на високо ниво.



Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано21.08.17 16:06



Чей, чей, чей... Чей малко.

Прочетох до Александър Велики не е бил норвежец, а българин...И се вкарах в джаза!

Откога Александър Македонски е българин, а не грък, още повече, че България се създава 1037 години след неговото раждане???



Тема Re: нищо не разбирам, батенови [re: collate]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано21.08.17 16:16



Добре.Хубаво.
Имам два избора.Единият е да пиша толерантно и да контактувам с хората тук,другия избор е да си вдигна чукалата.
Ако още веднъж този простак се направи на интересен,ще ви оставя тук да се заслужавате взаимно.Ще има само една единственна дума-Сбогом.Невднъж съм горил мостове и не съм поглеждал назад.Не го искам..но може и да се окажа принуден.
Аз нямам нужда модератора да застава на страната на агресора,и видиш ли да се опитва да ме убеди че аз съм бил в грешка.
Научете се вече на справедливост.
Ще продължавам засега да циркулирам тук в някакъв по-инкогнито модус и по-толерантен.Но при първите по-сериозни нападки към мен..ще ви оставя тук вие да генерирате постове.
Ще загубите един от най-активните си членове,но както и да е.
Няма да търпя подигравки към мен.
Щом предупреждаваш мен,предупреди и този който се заяжда с мен.
И то официално,за да видя и че и за него има последствия.
Мразя двойният аршин.
Както виждаш прекрасно,държа се много добре по принцип ненападайки никой..преди някой да е започнал да ме критикува и да ми дава наклон..
Нищо лично,не искам да се заяждам..просто изрязявам гражданска позиция на зрял човек.
Приятен ден ти желая.

Catch 22 and Roswell 47


Тема Re: Ще паднете..нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано21.08.17 16:18



Клипа е трагичен.Но занапред ще трябва да внимавам какво пиша.

Catch 22 and Roswell 47


Тема Re: Ще паднете..нови [re: holi_day]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано21.08.17 16:20



Шом за трети път го избират или избираме образно казано,значи или има прекалено много гербери..или прекалено много фалшиви вотове.



Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: Ще паднете..нови [re: holi_day]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано21.08.17 16:29



Иронията ти не ме наранява,и ще ти кажа защо.
Понеже аз гледам в переспектива,и не си правя илюзии.
Гнил съм в студове по границата за държава която не и пука за гражданите и по света които са в юридически и какви ли не затруднения.Мога да ти разкажа много истории на българи по посолства,с проблеми в чужбина покрай непукизма на нашите посолства и пр.
Отделно че българин е нарицателно за всичко най-неприятно и незаконно каквото се сетиш.
Наскоро пак някакви българи бяха замесени в някакъв канал и схема в Осло.Просто не ги чета тези неща вече и не ги слушам,нямам нерви реално.


Аз не търся негативното..по-скоро подбуждам към една нравственна революция и съвест.
Към промяна към по-добро.
Но преди човек да поеме към по-доброто,трябва хубаво да разчепка и себе си манталитета си.

Знаем се ние българите-национална черта ни е другите да са ни вечно виновни.Ние да сме най-най..
Само че сме гротескни и смешни в очите на света.
Особенно когато сме омазани в грешки и лайна от действията си.Аз не мога да кажа на бялото черно и обратно.
Тук лъщим по Европата с глупостите си,че чак воним.
Има всякакви българи тук,но откакто по селата премахнаха визовите ограничения..стана кошмарно просто.


Catch 22 and Roswell 47

Редактирано от Catch 22 на 21.08.17 16:30.



Тема Re: Ще паднете..норвежци ядяха шопса и пиха ракиянови [re: Nuke Dukem]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано21.08.17 16:35



Нямам проблем с езика,макар и да не го владя чак на университетско ниво.Чета като цяло книги на норвежки,и ми е интересно да научавам нови думи и изрази по този начин.


Реално аз тук английски особенно като цяло не съм ползвал.Дори и някои норвежци да говорят много замазано и на диалект..предпочитам да говорим на норвежки,не на английски.


Catch 22 and Roswell 47

Редактирано от Catch 22 на 21.08.17 16:36.



Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано21.08.17 16:38



И аз го обичах конникът без глава.

Catch 22 and Roswell 47


Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано21.08.17 16:47



Хехе,не съм се продал на никой бе,работя за пари тук.Народа ни е хилядолетен,ама семейството ни няма хиляда години търпение да живее в мизерия в България.
Ако измислиш идеален свят без пари,заплата,заеми,банки и проценти..аз ще съм първи който ще се върне в България.
Но реалностите са други.
Чакаме го това светло бъдеще още от бай Тошо,чакаме я тази държава да помисли за нас като хора и човешки същества.Докога да я чакаме.И най-големи патриоти хванаха самолета и куфарите разочаровани като емигранти.Познавам такива.Които до последно се мъчеха в България да създадат нещо и оставят следа.Държава нямаме ние,държава която да застане зад нас в трудните моменти.
Българите по света искат най-вече сигурност,прогнозираност,някаква стабилност..и да могат децата им да са по-добре.
България може ли да ти предостави това,кажи ми честно..с ръка на сърцето?
Докато отвличат вниманието на народа с евтини зрелища и сапунки..те крадат яко докато народа гледа на друга страна.ТЪака е още от 89 насам,че и преди това.
Срещнах разочаровани истински демократи преди време,българи..където бяха посърнали..и със сълзи на очите разправяха че язък че са ходили по митинги,отнасяли са удари от полицията,борили са се за някакво верую..язък наистина.



Catch 22 and Roswell 47

Редактирано от Catch 22 на 21.08.17 16:48.



Тема Re: Ще паднете..нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано21.08.17 16:49



Не съм съгласен с теб, това, което си написал като "история" е в сферата на имагинерното и ти нямаш нито едно доказателство за твърдението, че е имало българска азбука преди 10,000 години, както и, че гърците са окрали нашата култура.

Не, аз се доверявам на написаното и не се опитвам да "изобретя топлата вода отново", а то е, че римляните са окрали от културата на гърците, а средновековните западноевропейски крале са крали от Римската империя, докато ние и османците – от византийската (въпреки че те двете са едно, просто византийците представляват последната част от живота на Римската култура, макар че тя живее под една или друга форма и до ден-днешен, да речем в правото).

И що толкоз ниско се изказваш за тия гърци, чак пък да са африканско племе? Наиш' как са им нашокали канчетата на лошите перси в битката при Маратон например. :Д



Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: Catch 22]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано21.08.17 16:50



Живота е прекалено кратък да го губиш в кофти връзки с хора,кофти работодатели,кофти държави и безсмисленни илюзии и неща.

Catch 22 and Roswell 47


Тема Re: Ще паднете..нови [re: Catch 22]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано21.08.17 16:51



няма ирония в поста ми
ако съм там, загинала съм за 5 дни
ти се справяш
трудно уча езици
не мога да се напасвам и социализирам
хеле пък да съм в центъра и на микрофона на всеки купон
ако пък се наложи пък да се боря със социалната им система - предавам се предварително
пък на теб ти се получават нещата



Тема Re: Ще паднете..норвежци ядяха шопса и пиха ракиянови [re: Catch 22]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано21.08.17 16:51



Похвално е, че четеш книги на норвежки.



Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: Catch 22]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано21.08.17 16:53



Е, няма как да не намразиш Касий "Кайсията (както му казвах аз)" Къхуун и да не се влюбиш от гледната точка на Морис, ловецът на мустанги, в приказно красивата Луиза Поинтдекстър.





Тема Re: Ще паднете..норвежци ядяха шопса и пиха ракиянови [re: Nuke Dukem]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано21.08.17 16:59



така е
може и да попадне на книга, която
да го научи да се владее, на не изпада в истерии
и като цяло да е по-ведър и усмихнат
а може би има и такава,
която да му подскаже, че има и други хора, освен него като център на вселената
ноооооо известното "познанието носи печал" може да сработи,
та по-добре да не се задълбочава в много вникване на прочетеното
само да чете като първокласник е най-добре
чете 1 час и като го попиташ какво е чел - не знае



Тема Re: Ще паднете..норвежци ядяха шопса и пиха ракиянови [re: holi_day]  
Автор tirtirlin (пристрастен)
Публикувано21.08.17 18:45



Веднъж чух,- "Чел бил книги ! Се едно мишки са ги яли"




Та важна е не само книгата, а и кой чете. А израза по горе бе за един доцент по философия.



Тема Re: нищо не разбирам, батенови [re: Catch 22]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано21.08.17 19:18



Голям колектив, хора различни, както навсякъде, било даже и тук. Всеки от нас имаразлична професия, интереси, но темите ни обединяват. Случва се понякога не всички да са на едно мнение и тогава се стига до конфликт. Казват, че в спора се ражда истината. Може и така да е. Важното е след спора да се стигне до консенсус . Защото ако отношенията се влошат, турсейки истината, се случва не много приятно. Седват нападки, обиди, а това се отразява не само на спорещите, но и на хората, пишещи в него. Ти за какво се чувстеаш неудобно? Заради изцепките на колегата ли? Защо трябва да приемаш чужда вина. Хич и не го мисли повече.Работи си и да не ти пука.



Тема Re: Ще паднете..нови [re: Catch 22]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано21.08.17 19:30



Сега нищо не е както преди във всяко едно отношение.



Тема Re: Ще паднете..нови [re: Catch 22]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано21.08.17 19:33



Постарай се да е така и след като се върне на работа, защото една седмица ще мине като днес.



Тема Re: Ще паднете..нови [re: Catch 22]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано21.08.17 19:34



То само това оставаше, да се сбиеш





Тема Re: Ще паднете..норвежци ядяха шопса и пиха ракиянови [re: Catch 22]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано21.08.17 19:55



Ще хареса ами, българската кухня е една от най- вкусните. По руската тв. в едно предаване гост беше Филип Киркоров. Водещата беше подготвила въпроси към гостите си. И един от въпросите, които тя му зададе беше : ,, Най- вкусната кухня?''. Без да се замисля той отговори - българската.Ти сега като си научил човека да казва - ,, Дай една ракия", и е харесал българската ракия, където те види, вместо поздрав, да ти вика : ДАЙ ЕДНА РАКИЯ.

Човече, да не съжаляваш след време



Тема Re: нищо не разбирам, батенови [re: dama spatia]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано21.08.17 20:02



Точно така ще направя.

Catch 22 and Roswell 47


Тема Re: Ще паднете..нови [re: dama spatia]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано21.08.17 20:03



Ще се постарая,да.

Catch 22 and Roswell 47


Тема Re: Ще паднете..нови [re: holi_day]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано21.08.17 20:06



Донякъде се получават,донякъде не.
Както и да е,ще се боря към по-доброто.
Всеки си плаща за решенията си в живота.
Или когато не взима правилните решения.
Имам страшно много грешки .

Catch 22 and Roswell 47


Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: Catch 22]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано21.08.17 20:09



Аз не ти говоря за тази глупава държава наречена Република България. Аз дори съм за абсолютна монархия, ревизия на историята, българската граматика, образователна система и радикална промяна на политиката, завиваща към трета световна война, разширяване на границите на България много драстично и връщане на гордостта и честта български. В Република България живея временно, по случайност.

Българщината е съвсем друго нещо. Хиляда пъти ли трябва да повтарям, че е имало много български държави и български диаспори има и стари, и нови навсякъде. Огнища на българщината може да се пазят навсякъде. Ти си типичен пример за мекушав българин, който не държи на българщината и децата ти ще се претопят. Както и да го въртиш, това е истината. Децата ти ще си хванат норвежки/норвежци за семейство и някогашният екзотичен български дядо най-много да остане като интересен факт за споменаване от време на време, ако не потъне в пълна забрава. Просто е срамота, не знам какво да ти кажа. Баба Ванга е казала:

"Гордейте се, че сте българи! Не отстъпвайте от род и родина! Не се продавайте на Америка за пари!"

Знам, че на думи си голям патриот, но на действия не си. Струпваш една купчина книги българска класическа литература, и малкия да чете по една книга на 3 месеца. Слагаш 2-3 портрета на Стефан Стамболов, Цар Борис III и това е. Може да звучи прекалено, но няма друг начин. И всичките ти деца трябва да говорят по-добър български от мен.

Разбира се аз няма как да ти заповядам да направиш това... ти няма и да го направиш. Все едно. Пожелавам ти успех в новата работа.



Тема Re: Ще паднете..норвежци ядяха шопса и пиха ракиянови [re: tirtirlin]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано21.08.17 20:17



Ти ли си професора?
Не ми се вярва.

Catch 22 and Roswell 47


Тема Re: Ще паднете..норвежци ядяха шопса и пиха ракиянови [re: dama spatia]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано21.08.17 20:18




Няма страшно.
То и без това нямам много ракия тук.


Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: Ще паднете..норвежци ядяха шопса и пиха ракиянови [re: holi_day]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано21.08.17 20:33



Да, това е цитат от

. Аз като бях първи клас имаше деца, които тепърва се учеха да четат наум, но и на мен ми беше трудно да разказвам какво съм прочел, особено ако историята не ме е грабнала с нищо. Примерно, за книги като Пипи или Дългата Разходка, които са ме впечатлили дълбоко по време на прочита, помня доста детайли и бих могъл да говоря за това какво съм чел, въпреки, че е било преди повече от 10 години.

Ама ако ме накараш да ти преразкажа някоя книга на Христо Калчев, например, ако ще и току-що да съм я прочел... Ми то какво има за разказване?

ПП: Понякога не е важно какво се чете, а кой го чете, но понякога има и случаи, в които е по-важно не кой чете, а какво се чете.

Редактирано от Nuke Dukem на 21.08.17 20:36.



Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: Nuke Dukem]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано21.08.17 20:35



Вече има достъпни летописи и артефакти с истината черно на бяло - "българинът Александър". Историята ни е манипулирана. А 1037 години не знам как ги изчисли, при положение, че само според българския календар сега е 7000 и някоя си година, а календарът не е създаден със задна дата. Не може преди 7000 години да сме правили календари и да се сетим да си направим държава след няколко хиляди години. Щом комунистите - напълно открити борци срещу "великобългарските" идеи са ни пуснали 1300 години фъндък в официалната история, сещай се реално кога е основана първата българска държава. Това с 681-ва година е изопачено - тогава просто е имало война, в която българите са победили Римската империя. Български държави е имало един куп преди 681-ва година. Българи се споменават още преди гърците да дойдат от Африка.

Гърците са откраднали... абе писал съм по-горе. Търси си в интернет, поръчай си книги от интернет. Ако те вълнува, ама по-добре по принцип не чети "само до Александър..."



Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано21.08.17 20:48



Аз карам по Григорианския календар, не по българския. 1037 години ги изчислих с калкулатор – Македонски е роден 356 преди Христа, България е създадена през 681, 681+356=1037.

Бях написал, че на "Александър Велики не е бил норвежец, а българин..." съм се "вкарал в джаза", а не, че съм чел само дотам.

Не може преди 7000 години да сме правили календари и да се сетим да си направим държава след няколко хиляди години

Точно така, не е възможно, защото преди 7000 години даже египтяните не са били построили своите пирамиди и нас самите изобщо не ни е имало. Отричаш историята, сори.

Редактирано от Nuke Dukem на 21.08.17 20:49.



Тема Re: Ще паднете..нови [re: Catch 22]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано21.08.17 21:14



ако напуснеш форума - гледаш ли каква поквара ще настане
еротични теми, порно снимки, порно клипове
носиш я тая отговорност

като най-активно споделяш
друго си е да си говорим за работа, отношения м-у колегите и прочие
пъ и шъ вземе да си мн.активен в АА
стой си тука за твое добро
както казваше карлсон за подходите за г-ца рог -
гневрвиране, мразнене и фигуриране само ти прилагаме

ти тинейджър ли го играеш с тия избухвания?
като ни кажеш "сбогом" и три минути по-късно си пак тук затъжен
пък ни норвежки знаем, нито пък проявяваме разбиране



Тема Re: Ще паднете..норвежци ядяха шопса и пиха ракиянови [re: Catch 22]  
Автор tirtirlin (пристрастен)
Публикувано21.08.17 21:27



Добре де, нямам ли право да не ме кефиш, да не те харесвам ? Как харесвам Лудото ? значи можело, ма ти не струваш, и излиза че аз съм виновен, еми нелогично е.



Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор tirtirlin (пристрастен)
Публикувано21.08.17 22:13



Старо мислене. Дори само технологиите за транспорт и виртуална реалност ще обесмислят националностите.Тепърва откритията на друг тип разум в Слънчевата система, по специално в Слънцето, не на биологична база, а на енергийна, ще консолидира нас като много подобни, спрямо неподобните.

Да не си дърт ? Възрастните си мислят по старому.





Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано22.08.17 01:49



В крайна сметка най-вече всички сме граждани на света.
Нека детето ми не страда от предразсъдъци.
Патриотизма е хубаво нещо,ама не и на гладен стомах.Достатъчно български програми гледаме в къщи,пускам му история и филми за България.
Но не е като да расне в България.Така е.
Всеки си плаща цената.Не може хем оная работа в другата работа..пък и душата в рая.
Перефразирано казано..няма как хем да имаш стандарт и нормален живот,хем пък и да си в България.
Не всички сме Ай Ти специалисти.

Catch 22 and Roswell 47


Тема Re: Ще паднете..нови [re: holi_day]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано22.08.17 01:52




Така е.Уморих се от много неща.Но най-вече от себе си.

Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано22.08.17 02:00



Може да ни се иска Александър Велики да е българин, но не е. Спекулативни са точно теориите, които се появиха в последните години по този въпрос.

И възпитанието му е било изцяло под въздействието на гръцката култура, защото негов учител е бил Аристотел. След това самият Александър Велики е способствал за разпространението на гръцкото влияние в Сирия, Иран, Египет, Индия, но и същевременно е работил върху идеята за свързването на гръцкото и персийското културно наследство.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Ще паднете..норвежци ядяха шопса и пиха ракиянови [re: tirtirlin]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано22.08.17 02:02



Ами хубаво,не ми пиши ако обичаш.И аз ще те прескачам.
Имам много такива познати ,много са.
С които се разминаваме набързо..и се правим че не се виждаме дори.
В крайна сметка за всеки има място под слънцето.Стига да не е нагъл към който не харесва.
Няма как всички да ти харесват.
Пък и аз не се чуствам задължен да се коригирам спрямо никой..нали?
Аз не правя мили очи за внимание,никога не съм бил такъв човек.
Затовс и логично не съм се издигнал в обществото.Понеже не съм гъзолизец.
Чуждото не ме интервсува,а моето не си го давам.Такъв съм си.Мога да помогна на всеки,ако преценя че няма корист и скрити намерения насреща.
Съжалявам че съм човек с много твърди принципи,но такъв съм си.Зодия Дева.Много влагам,много и изисквам обаче.
Половинчати неща не търпя и не ми минават разни измекярски номера.Дори и да не го направа на проблем и да си мълча..просто с времето хората ме губят.Дръзнали да се опитат да си правят гимнастики с мен.
А швфове и авторитети най не мога да търпя.
Много е добре на сегашната работа че сме си отговорни,работата върви,справям се почти идеално и нямам нито един шеф или отговорник на главата.
И така нещата се получават много добре.Ние сами сме си шефове.


Не бих изтърпял дълго някой да ми важничи,да ми парадира или постоянно да ме критикува или прави забележки

Ако има такъв,свалям му ръкавиците и работните дрехи..и заповядай..щом можеш по-добре.
И на предишни шефки съм го казвал.
Ей ти таблата,парцала за бърсане на маси..ето ти миялното-почвай.
И след няколко часа пак ще си говорим.


Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: Ще паднете..нови [re: Catch 22]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано22.08.17 10:45



Безгрешни хора няма и е добре, когато човек осъзнае грешките си и се опита да ги поправи.



Тема Re: Ще паднете..норвежци ядяха шопса и пиха ракиянови [re: Catch 22]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано22.08.17 10:50



Тогава минаваш на натурален сок





Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: saksun]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано22.08.17 12:04



Интересувам се от българска история от 19-годишен някъде. Тези хуморески за спекулациите в "последните години" ги разправяй на друг. Спекулациите са в учебниците, писани от тези, които създадоха македонскиот идентитет. Много е жалко, че в днешни дни децата още учат по учебниците от комунизма, и по този начин дори най-новите поколения вярват в глупости. Когато разберат как са лъгани, омразата ще е огромна.



Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: Nuke Dukem]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано22.08.17 12:05



Ок.



Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: tirtirlin]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано22.08.17 12:08



Ще видим дали националностите ще се обезсмислят. Току-виж се появило някое друго дежавю от миналото.



Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: Catch 22]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано22.08.17 12:10



Оф, човек, ти изобщо не четеш какво пиша.

И на твоя съгражданин от Калофер се съмнявам, че четата му е цъкала на PSP и е нагъвала пържоли на корем.

Редактирано от TheGiverAndTheTaker на 22.08.17 12:12.



Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: Catch 22]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано22.08.17 12:15



Перефразирано казано..няма как хем да имаш стандарт и нормален живот,хем пък и да си в България. - що? Ти на твоя живот, нормален ли му викаш, като си извън България? Цъфнал, та чак вързал!



Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: Nuke Dukem]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано22.08.17 12:18



И BTW българският календар е признат от ЮНЕСКО за най-точния на света. Замисли се ти да не отричаш нещо, случайно, представи си, току-виж, 'ай стига бе.



Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано22.08.17 13:22



ще се радвам да прочета твои теми
исторически събития - официални тези и истинските факти за тях



Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор tirtirlin (старо куче)
Публикувано22.08.17 14:11



Понеже си падаш по история, и споменаваш Калофер, а аз съм кметът на тва градче

,чувал ли си за Звъниград ?

И на още едно място съм кмет.

Някой да знае за древното селище Захаридиево ?

Давам два язовира на бас че не знаете ! И то двАтА най мокри язовира, най шаранестите.



Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано22.08.17 16:05



българският календар е признат от ЮНЕСКО за най-точния на света

Says who?

И още нещо, ако утре ЮНЕСКО ти каже, че всъщност българите са прародител на човешката цивилизация и ги има отпреди 1001 милиарда години... Ще речеш ли, че хан Аспарух е казал "тук ще бъде!" преди 1336 обиколки на планетата Земя около звездата Слънце, или няма да речеш това?

Иначе ЮНЕСКО да си признава каквото иска, не им се бъркам на ЮНЕСКО-вци.



ПП: Не ти ли смърди самото твърдение на тежкия тролинг, а?

Редактирано от Nuke Dukem на 22.08.17 16:10.



Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано22.08.17 16:48



Може би оттам правиш грешка, понеже се интересуваш от българската история от 19-годишен, а не си чел и слушал добре материала, преподаван в училище. Защото след това знанията не се наместват с прочетеното в Интернет. От блогове на лаици, на които не знам защо им е хрумнало да доказват, че Александър Велики е българин. Ами не е вярно просто.

Ти на какви доказателства се спираш? Само не ми казвай за монетите от онова време, открити в Пловдив, което значело, че великият пълководец е роден и живял там.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: Nuke Dukem]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано22.08.17 16:56



Това е първият етап на приемане на истината - осмиване. Вторият е жестока съпротива, а третият - приемане. Аз нямам време да се занимавам с развитието ти.



Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: holi_day]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано22.08.17 17:57



От много време се каня да си направя блог, но вече има хора, които ровят по разни архиви и показват интересни неща в интернет, което е било невъзможно преди 89-та година. Жената отдолу е уточнила, че са с клеймо: "ЛАИК". Не е като да слушаш професионалните манипулации на Божидар Димитров, които съм анализирал много внимателно през времето, и съм се убедил какви внушения прокарва този безродник.



Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: saksun]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано22.08.17 18:06



Материалът от училище ако не го познавах, нямаше как да осъзная, че издиша отвсякъде.

Доказателства и Бог да ти даде, пак ще ги отхвърлиш. То е безсмислено - аз като не съм прав, значи всеки мой източник е компрометиран.

И между другото някои лаици са изключително интелигентни хора, и има смисъл да ги четеш - може покрай лъжите им за историята на България, да научиш нещо друго ценно. Ако ти се учи.



Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: tirtirlin]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано22.08.17 19:06



Не са известни, ще се проверят.



Тема Re: Ще паднете..нови [re: Catch 22]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано22.08.17 19:31



Гнил съм в студове по границата за държава която не и пука за гражданите и по света които са в юридически и какви ли не затруднения.Мога да ти разкажа много истории на българи по посолства,с проблеми в чужбина покрай непукизма на нашите посолства и пр.


По няое време чвек му се налага да възмъжее. Съпротивлявайки се на всичко коет ти се случва неизбежно щте докара до тва да се съпротивиш и на възмъжаването. Казармата е добър шанс за възмъжаване.

Норвежците ли ти поискаха да се откажеш от българско гражданство?



Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано22.08.17 19:48



ОК, давай да почваме жестоката съпротива и да приключваме по лесния начин... Как ще докажеш, че българите са имали календар преди 7000 години?



Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано22.08.17 23:18



Съжалявам, но не приемам изопачаването на толкова много неща от българската, а и чужда история. От кого? Чрез какви доказателства?

Какво значи материалът да ,,издиша отвсякъде"? Дай тогава историците и други учени да скъсат дипломите си и да четем трудовете на лаиците, правещи се на интересни из Интернет главно, с абсолютно недоказаните си твърдения.
Знам, че има интелигентни между тях, но това не ги прави способни да отхвърлят значими исторически факти и да ги заменят с ,,нови".

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Ще паднете..нови [re: dama spatia]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано23.08.17 02:46



Така е.

Catch 22 and Roswell 47


Тема Re: Ще паднете..нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано23.08.17 02:49



Бях вече в процедура за получаване на норвежко гражданство.За малко закъснях,и стана така че влезна поправка в закона тук в Норвегия,че се забранява двойното гражданство.
И трябваше да избирам.
Няма какво да чакам от България като пенсия и стаж.

Catch 22 and Roswell 47


Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано23.08.17 02:53



Тогава е било друго.
Сега уж имаме свобода.
;)

Catch 22 and Roswell 47


Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: tirtirlin]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано23.08.17 02:55



Звъниград е бил в местността Стражата,близо до калоферското ханче.На 6-7 км от Калофер.
За другото не съм чувал.

Catch 22 and Roswell 47


Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: Ludo2]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано23.08.17 02:57



В България щях да съм в пъти по-зле.Много по-зле.

Catch 22 and Roswell 47


Тема Българският календарнови [re: Nuke Dukem]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано23.08.17 13:58



Караш ме да "доказвам" неща от детската градина, които можеш да намериш лесно и да прочетеш.

"They have left to the World a rich cultural heritage in the field of philosophic understanding of the World as well as in the State administration, social structure, military art, writing, linguistic culture, construction, astronomy and matematics. Eloquent exemple of this is their calendar based on the sun cycles, which is perfect from astronomical and mathematical point of view. UNESCO has recognised it as one of the most accurate ancient calendars known so far."



"The proto-Bulgarian Calendar is the oldest one in the world, recognized by UNESCO. According to it, we are in year 7525. Due to the experts, this is solid intellectual & scientific work of people, who have lived thousands of years before Christ. The Bulgarian Calendar is more accurate than the Gregorian calendar and has just a few seconds deflection from the astronomical calendar.

The Calendar of the Proto-Bulgarians is the most accurate on the planet. That is officially recognized by UNESCO. The latest researches show that the Calendar begins in 5505 year B.C. With its 12-year cycle the Bulgarian Calendar is the prime source of the Chinese.

In 1976 UNESCO announced the Calendar of the Proto-Bulgarians to be the most prеcise one in the world."




"The oldest calendar in the word belongs to the Bulgars , one of the tribes ‘ people who created the country in the east Europe –Bulgaria. The bulgars’ calendar is proclaimed from UNESCO as the most accurate in the world with its almost inconceivable precisions ."



Ако не си запознат, ЮНЕСКО е огромна международна организация като ООН, която се грижи за световното културно наследство и изобщо не я ебе за правителства. Ако реши може да направи пълен запор в центъра на София и българските мушмуроци не могат да направят нищо - ако има някакви ценни разкопки и т.н. от изключително голяма важност.

За разлика от ЮНЕСКО, учебниците ни тук се пишат от силните на деня в една малка, корумпирана и слаба държава, пълна от време оно с русофили, гръкомани, сърбомани, австрофили и какви ли не, само не и българофили - чуждопоклонническа и сервилна държава. Ще си направя труда да ти препиша нещо много показателно:

РЕЧНИК НА ЧУЖДИТЕ ДУМИ 1949 г. София:

ОТ РЕДАКЦИЯТА
[...]
Освен това поради съществуването тогава у нас на фашистка цензура авторът не е бил свободен да даде открито марксистко-ленинско тълкуване на някои понятия, нито е могъл да подчертае цитатите от класиците на марксизма-ленинизма.
[...]


Тези са писали учебниците по история и "научният факт", че Тангра е бил бог на българите например, е основан само на един единствен артефакт, с някакъв надпис, който може да се чете по хиляда начина. Само че хората няма да ходят да го четат. Достатъчно е да се напише в учебниците и ето ти цяла нация, зомбирана на 95%. Ако аз те накарам теб да ми доказваш, че Тангра е бил бог на българите, ще можеш ли? Отговорът е не, пък това е бетонирано официално схващане, прието като авторитетно, на доверие.

И също е много важно да се има предвид, че нещата не са само в черно и бяло. Един източник може да съдържа много истини, но да е спекулативен. Те даже сектите като Анастасия и Свидетели на Йехова, те вербуват първо с очевидни истини и след това покрай тях прокарват лъжите си. Имам няколко книги от комунизма, които са изключително ценни и можеш да разбереш много лесно какво е ренесансова, барокова и готическа архитектура, но са пълни със смешна комунистическа пропаганда. От дистанцията на времето, вече можеш просто да я пропускаш, тя е като с удебелен шрифт.

Ако не знаеш как е дебългаризирана Република Македония, гледай филма: "Македония – последният проект на Коминтерна". Ако видиш пък "македонците" в каква история си вярват на 100%, все едно е факт... с танк да ги прегазиш, не можеш да ги убедиш в противното. Според тях Александър Велики е бил македонец и това го вярват като зомбита от филм. Просто се поинтересувай от Република Македония.



Тема Re: Българският календарнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор tirtirlin (старо куче)
Публикувано23.08.17 14:15



Ако не си запознат, ЮНЕСКО е огромна международна организация като ООН, която се грижи за световното културно наследство и изобщо не я ебе за правителства. Ако реши може да направи пълен запор в центъра на София и българските мушмуроци не могат да направят нищо - ако има някакви ценни разкопки и т.н. от изключително голяма важност.


Имах клиент, професор по почвознание, член в ЮНЕСКО в комисията по прехраната или нещо такова.

От него знам за хербицидите, че зависи от периода на вегетацията на растението, се подбират дали през корените атакува, дали през листата, и кой точно механизъм на клетъчната цитоплазма. Едно е, когато е предварително, преди покълване, друго за млади растения, разбирай бурени, трето за върл,дърт бурен коркорбашия.



От него знам, че България разполага с най дебелия почвен слой на планетата, и най плодороден, обясняваше го май защо е така, но не помня.



Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: saksun]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано23.08.17 14:21



Това са несвързани приказки - не знам какво да ти отговоря. Просто се съпротивляваш, хвърляйки объркани и несвързани твърдения.

Прочети коментара ми по-горе, със заглавие: "Българският календар", особено долната част, свързана с Република Македония.

В отговор на:

[...] Какво значи материалът да ,,издиша отвсякъде"? [...]



Значи, че теорията, според която от Азия са дошли прабългари тюрки - завоевателски народ и същевременно носител на държавността. Приел е славянския език, забравяйки или отказвайки се от своя тюркски език. След това доброволно се е смесил със славяните и с местните траки. Траките са създали умопомрачаваща култура, но не са имали писменост и са останали 10 думи от езика им, започнали са да използват гръцката азбука и... гръцки език, след това през 681-ва година Хан Аспарух е забил меча си тук и е казал "тук ще бъде България", защото планините му напомнвяли на родината - Памир, е идиотщина.

Виж много хубаво за Република Македония. Те твърдят, че Александър Велики е македонец. Летището им се казва Александър Македонски, в центъра на Скопие, бившият министър-председател Никола Груевски построи статуи и глупости за почти един милиард евро. Да не им се бъркаме в чуждата история ли?



Тема Re: Българският календарнови [re: tirtirlin]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано23.08.17 14:28



Един много близък и доверен човек ми каза, че под античния град в центъра на София, има друг. А под него - трети. Това се наблюдава само при древните българи/траки (екзоним за българи) - да строят градове един върху друг. И това се замита под килима, защото докаже ли се, ЮНЕСКО веднага ще наложи запор на разкопките.



Тема Re: Българският календарнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор tirtirlin (старо куче)
Публикувано23.08.17 15:00



Градове които са до реки, там са основите на старите градове един над друг, понеже коритото се мести, наносите затрупват тук, след петстотин години са затрупали там и пак се местят тук.

Инак акрецията не може да обясни откъде идва материалът така щото мозайки на основи, подове, и тнт изведнъж се оказват на три метра дълбочина.

Кой по Архангелите постоянно затрупва с пръст археологическите артефакти ? !!!!



Редактирано от tirtirlin на 23.08.17 15:00.



Тема Re: Ще паднете..нови [re: Catch 22]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано23.08.17 17:20



Гадове са това скандинавците, некой антрополог да уточни норвежците такива ли са. Искат да не можеш си харчиш пенцията в България, тоест, да ти е дискомфортно докат го правиш.



Тема Re: Българският календарнови [re: tirtirlin]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано23.08.17 18:04



В отговор на:

[...] Кой по Архангелите [...]



На това му се вика приказка! Много мразя да споменавам името на нечестивия.



Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано24.08.17 00:05



Виж много хубаво за Република Македония. Те твърдят, че Александър Велики е македонец. Летището им се казва Александър Македонски, в центъра на Скопие, бившият министър-председател Никола Груевски построи статуи и глупости за почти един милиард евро. Да не им се бъркаме в чуждата история ли?

Каква е разликата? Македонците твърдят, че Александър Велики е македонец, а ти - че е българин. Оттам започна спорът.

А хан Аспарух и 681-ва година са признати историческа личност и дата, доказано свързани, поставили началото на Българската държава.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: tirtirlin]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано24.08.17 00:20



Нек помислим и да си представим, какво би казал хан Аспарух ако ни види да се регистрираме вф фейсзбук?!?!



Тема Re: Българският календарнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано24.08.17 01:16



The original homeland of the ancient Bulgarians (or Proto-Bulgarians) was in Middle Asia, in the mountainous region of Pamir and Hindu Coush and may be described as emerging in Antiquity (1-st century BC)

Дотук сме в 1-ви век преди Христа. Имаме да пътуваме още 4,883 години назад докато стигнем календара. А и протобългари =/= българи, сещаш се.

Редактирано от Nuke Dukem на 24.08.17 01:39.



Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано24.08.17 01:23



Идиотщина ли е, че хан Аспарух е създал Първата българска държава през 681???



Тема Re: Ще паднете..нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано24.08.17 01:32



По принцип да,ама винаги има вратички.



Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано24.08.17 01:33



Не знам.



Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: Catch 22]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано24.08.17 13:41







Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: holi_day]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано24.08.17 14:00



Малко им е.Тук при нас имаме басейни наблизо,водни пързалки..цял комплекс..на две спирки от нас,ама и на мен не ми се ходи..понеже е пълно с пакистанци,разни от шри-ланка,негри и пр..от миризливите.
Един познат бяха отишли в събота по семейно..и ми разправя че някакви с дългите си роби били в басейна.С дрехите.И били много шумни,пръскали,викали..крещали.Преместили си в друг от басейните..някакви негри дошли,после от тайланд..и те след около два часа мъки си тръгнали.
И мен ме е гнус когато има такива около мен.Разбирам че азиатците и африканците си имат къпането като ритуал..ама би трябвало да си имат техни си бани.
Ама тук норвежците го играят най-толерантните на света.
Тоя пич ми рече..дадохме близо 700кр за 4 човека за билети,и тия ни прецакаха цялото удоволствие.







Catch 22 and Roswell 47

Редактирано от Catch 22 на 24.08.17 14:03.



Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: Nuke Dukem]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано24.08.17 14:21



Не знам защо смилаш всичко до едно свое изречение и преиначаваш нещата. Написал съм цялата концепция, и, че тя е толкова нелогична, че чак е идиотска. Аспарух не е бил никакъв "хан", защото това е тюркска титла, а българите нямат нищо общо с тюрките. Ама нищо. Българите имат само две титли - княз и цар. "Кан" означава първи/водач и след това в различните древни източници се среща като "канас", което очевидно е гръцко произношение на "княз", тъй като техният език има много малко звуци.



Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано24.08.17 14:43



Цитирам теб:

Значи, че теорията, според която от Азия са дошли прабългари тюрки - завоевателски народ и същевременно носител на държавността. Приел е славянския език, забравяйки или отказвайки се от своя тюркски език. След това доброволно се е смесил със славяните и с местните траки. Траките са създали умопомрачаваща култура, но не са имали писменост и са останали 10 думи от езика им, започнали са да използват гръцката азбука и... гръцки език, след това през 681-ва година Хан Аспарух е забил меча си тук и е казал "тук ще бъде България", защото планините му напомнвяли на родината - Памир, е идиотщина.

Да разбирам ли, че според теб Аспаруховото основаване на Първата българска държава през 681, е просто една идиотска теория, а не безспорно утвърден исторически факт?

Извинявай, ти руснак ли беше? Как щеше да се почувстваш, ако ти бях казал например, че Македонски е бил руснак, и че Владимир Ленин и болшевиките не са основали СССР през 1922, а това е просто една идиотска теория??? Не че това е истина, но как щеше да се почувстваш? Аз знам как, но ти сподели все пак.

Редактирано от Nuke Dukem на 24.08.17 14:48.



Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: saksun]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано24.08.17 14:46



"Хан" Аспарух и 681-ва година са доказано стъкмени спекулации.

В отговор на:

[...] Каква е разликата? Македонците твърдят, че Александър Велики е македонец, а ти - че е българин. Оттам започна спорът. [...]



Аз те питам да не им се бъркаме в чуждата история ли? Понеже ти спомена, че не трябва да се бъркаме в чуждата история. Не те питам откъде е започнал спорът. Пък и не помня да е започнал от Република Македония. Освен това не мисля, че можем да дискутираме нещо по въпроса, при положение, че не си запозната и като аргумент използваш само "доказани" неща - споменах вече от кого са "доказани".



Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: Nuke Dukem]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано24.08.17 15:00



Е ти пак правиш същото, ама по друг начин. Ети ти друга интерпретация:

Значи, че теорията, според която от Азия са дошли прабългари тюрки - завоевателски народ и същевременно носител на държавността. Приел е славянския език, забравяйки или отказвайки се от своя тюркски език. След това доброволно се е смесил със славяните и с местните траки. Траките са създали умопомрачаваща култура, но не са имали писменост и са останали 10 думи от езика им, започнали са да използват гръцката азбука и... гръцки език, след това през 681-ва година Хан Аспарух е забил меча си тук и е казал "тук ще бъде България", защото планините му напомнвяли на родината - Памир, е идиотщина.

Аз ти казвам, че цялата концепция е смехотворна, а "хан" Аспарух не е бил хан и не е създал първата българска държава. През 681-ва българите са победили Римската империя и това е. А и първата българска държава не е създадена от Аспарух, а от негови деди - тия с пръчките, ако се сещаш - според официалната теория. Намирала се е на мястото на днешна Русия и се е казвала Стара Велика България. Ти май не знаеш прости неща от официалната червена история, която защитаваш.

А потеклото ми няма какво да го намесваме, защото ще стане пълна каша с още повече неща, нямащи нищо общо с темата.



Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: Catch 22]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано24.08.17 15:00



Пред бариерата.





Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано24.08.17 15:07



Каквото си насинил – няма смисъл, то е безсмислено.

Нищо, стигнахме до Стара Велика България, тоест касаем периода 632-665, а ти беше споменал за българския календар отпреди 5К преди Христа... Целият съм в слух, чакам да стигнем до третата фаза със съгласяването.

Редактирано от Nuke Dukem на 24.08.17 15:09.



Тема Re: Българският календарнови [re: Nuke Dukem]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано24.08.17 15:10



Аз ти давам тези неща за да видиш, че такъв календар наистина е разпознат от ЮНЕСКО и съществува, а не, че тези текстове разказват правилни исторически тези.

Те са горе долу по линиите на същите червени измислици. Такъв календар има, разпознат е на най-високо световно ниво и в момента е навъртял над 7000 години. Римляните своя календар със задна дата ли са го направили?

Пък и дори така да обърнем палачинката - в твоя угода, пак има "may be" в изречението.



Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: Nuke Dukem]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано24.08.17 15:19



Ха-ха, много се радвам, че си толкова прогресивен човек.

[thumbs_up]

Според теб държава, която самите те - нашите врагове, в по-голямата си част - елини и римляни, сами са наричали стара, та и велика, може ли да е съществувала толкова малко години, колкото се твърди?!

Просто се съгласи, че това е абсолютно нелогично.



Тема Re: Българският календарнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано24.08.17 16:00



В случая фразата "and may be described as" означава "и могат да бъдат описани като (възникващи през античността)", а не "и може би (са възникнали от античността)", тоест не се подлага на съмнение дали са се появили тогава, а просто се казва, че не се знае кога точно през античността са излезли наяве.

Чакай да ти отговяря на другия постинг, в този thread няма нужда повече да товарим. :D

Редактирано от Nuke Dukem на 24.08.17 16:02.



Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано24.08.17 16:09



Стара Велика България не е имала величието на Първата българска държава независимо от това как са ни наричали и дали има логика, за това съм съгласен, факт.



Не искам да спорим и да се караме, виждам, че си умен и интелигентен човек. Поговорката е на Махатма Ганди и гласи: First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.

Аз не съм те игнорирал, пък и няма какво да спечелим... Както казваше един познат – няма 'си режем пишките, я!

Редактирано от Nuke Dukem на 24.08.17 16:11.



Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: Nuke Dukem]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано24.08.17 19:35



В отговор на:

Стара Велика България не е имала величието на Първата българска държава независимо от това как са ни наричали и дали има логика, за това съм съгласен, факт.

[...]



Как така "независимо от това как са я наричали"? Тоест са си измислили, че е стара и велика, или пък е случайно?! Или летописците са си направили бъзик? Има Великобритания, защото е завладяла половин свят. Има Цар Симеон Велики, защото е разширил границите на България и по негово време културата е била в разцвет. Има Александър Велики, защото е бил първият световен завоевател. Има Константин Велики, защото е построил огромен, невероятен за времето си град - Константинопол.

Удряш се в стена челно.

Това не е само до учебници и книги. Винаги съм се чудел ако живеем в свят, където властват машини и сме със 100% промити мозъци и 100% контролирана информация, дали отнякъде ще блесне малък, проницателен лъч на съмнение в настоящото status quo, или умът ще върви в това русло безкрайно, нищо, че е човешки.

Ще ти кажа най-мъдрия и най-великия цитат, за мен:

"В един спор печели загубилият, защото научава нещо."

Мото в живота:

"Nil desperandum auspice Deo."

Пожелавам ти всичко хубаво сега. Влязох в тази тема, защото г-н Норвежки трол беше дал връзка към нея от един друг клуб.

-------------------------
\"ако не са наркомани не са бачкатори, или са в психото, или са yuppies\"

Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: Catch 22]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано24.08.17 20:13



Това много ми напомня на една случка, станала преди много години.Отиваме две семейства на язовир Кърджали. След обяд се печем, събираме тен. Около нас е тихо и изневиделица отнякъде се появиха едни кадъни с шалвари и право пред нас във водата. Вдигнаха голям шум и размътиха водата.

Събрахме си нещата и се махнахме.

Редактирано от dama spatia на 24.08.17 22:21.



Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано24.08.17 23:27



Ето ти да си четеш за Стара Велика България



Името не прави държавата. Ако не ти е известно, Първата българска държава фигурира като First Bulgarian Empire във въпросната енциклопедийка, империя, руски братко, не просто Велика България. Нали знаеш, че всеки е велик до доказване на противното. Е, тогава сме си го завоювали това признание.

Удряш се в стена челно.

Напротив, приятелю, ти си блъскаш главата с това, защо аджеба някой си е нарекъл държавата "велика" – видиш ли не може това да не е доказателство, че тази велика страна я е имало и преди 7-ми век. Ами не, това не е д-во.

Най-мъдър и велик (за мен) цитат:
"Винаги преследвай каквото обичаш и относно каквото си пламенен."
д-р Александър Имих, полски химик

Мото:
E pluribus unum

Всичко хубаво и на теб.

Редактирано от Nuke Dukem на 25.08.17 03:18.



Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано25.08.17 02:17



Нали..и аз съм за!



Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: dama spatia]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано25.08.17 02:20



Тук през седмицата няма много хора по басейните,все пак работят..ама събота и неделя е ужас.
Тези мои познати само неделя и събота отчасти имат като свободни.
И са били погнусени от разни тетки със забрадки,черни,азиатци и всякакви.



Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано25.08.17 03:09




"Хан" Аспарух и 681-ва година са доказано стъкмени спекулации.

Аз те питам да не им се бъркаме в чуждата история ли? Понеже ти спомена, че не трябва да се бъркаме в чуждата история.



Спекулации били!
Историческите събития или са се случили, или не. Само това е валидно и доказано от историци, археолози и други научни умове.
Не можеш да ги оборваш с фантазии.

А чуждата история не бива да се краде, нито чуждите герои. Така както ние не искаме да правят с нашите.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: Catch 22]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано25.08.17 03:12



Ми не съм особено против... Басейнчето изглежда доста частно, пък там друг се разпорежда и може да си дискриминира колкото си поиска. Аз напр. нямаше да се обръщам към новините, а щях да се възползвам от втория шанс, но човекът е ОТК и си иска своето, та не мога да му бъда съдник, по-скоро ще наблюдавам цирка с интерес и евентуално паница с пуканки.





Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: saksun]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано25.08.17 03:14



+1




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.