Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:00 21.05.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Ще паднете..нови [re: snowprincess]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано19.08.17 11:45



Това са смешни истории, писани от деца в 11-ти клас. Не сме изобретили никаква "кирилица". Измислена е българска азбука преди 10-тина хиляди години. И "изчезналият" "тракийски" език - в момента пишем на него във форума. Да не говорим, че едно 80% от древногръцката култура е открадната от нас. Гърците са имали някои мъдри философи, но са си присвоили абсолютно всичко. Те са африканско племе, и когато са дошли в Европа, ние сме били 200 обиколки пред тях като култура. Те още са живели в тези кръглите къщи от кирпич, а ние сме имали това, което в момента е в Гърция.

Няма никаква кирилица, никаква 681-ва година и никакви 5 лева. През 681-ва година българите от Скития са победили Римската империя и са освободили българите от другата страна на Дунав. Всичките "тракийски племена" наоколо са били българи и са били държави, а не някакви племена. А една от най-великите държави в историята е била Стара Велика България, която е била на територията на днешната Руска федерация.

Румънците са чисти българи по кръв между другото, и румънският език е изкуствено създаден като есперанто. Украинците също са българи по кръв, в по-голямата си част. Горе-долу там е била Скития.

Мога да си пиша до утре. Просто историята ни е изкривена и прикрита до невероятни размери. Набили са ни в главите някакви трохи от нашата огромна култура и затова сега сме в положението да се гордеем с 10 тъпи изобретения. А то в новото време германците са измислили сума ти чудо... обаче те не са били под покривалото на безпросветната Османска империя, която е строяла само минарета и цигании. Изобщо няма какво да се гордеем с някаква тъпа въздушна възглавница, при положение, че сме един от най-великите етноси в човешката история. То един приятел произвежда възглавници с мемори пяна, трябваше и тях да ги сложат в списъка. Само китайците и още няколко нации могат да се мерят с нас като изградена култура.

Иначе германците също са постигнали много, Италия е люлката на ренесанса, а Австрия е зенитът на бароковата архитектура и т.н. - не всичко е българско.

Баба Ванга го е казала най-просто и точно: Откъдето сме минали, сме оставили държава и бел град.

Освен това е казала: Един ден земята ще се отвори и ще се разбере кои сме.



Тема Re: Ще паднете..нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано19.08.17 12:08



само вметка от мен

В отговор на:

обаче те не са били под покривалото на безпросветната Османска империя, която е строяла само минарета и цигании.



и направо да си го кажем робство, по-различно от робството в други страни и времена
робство, където човешкият живот е бил толкова малоценен, че даже не е подлежал на продажба
или живееш, както ти нареждат и си удобен за работна ръка или биваш убиван
няма как това да не се отрази векове напред във всички посоки



Тема Re: Ще паднете..нови [re: Catch 22]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано19.08.17 13:25



По повод темата ти, ще се съглася напълно с написаното от Шоколада. Нямам пргичина да не обичам Родината си, най- малкото за това, че ми е дала образование, реализация, дом... Имало е години /преди много години/, когато нямах работа и ми е било много трудно, но НИКОГА не ми е минавало през ум да си стегна багажа и да я напусна. Защото и аз като Шоколада обичам Родината си, никога не съм се срамувала от нея и за това, че съм българка. Все пак, ако се върнем в историята, ще разберем колко издръжлив е бил българдкият народ, макар и тежкият живот, който е имал. А България се е съхранила като държава, макар и малка, благодарение на силните си владетели. Цар Борисl не е дал и косъм да падне. Защо мислиш се е отказал от наложницата и коня си, когато са му ги поискали?А не е дал и метър от българската земя.Не разбирай като критика написаното от мен, само изложих своето мнение.



Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор BezsynnaМодератор (ГюрМих)
Публикувано19.08.17 13:36



Изтървала съм го тоя постинг. Не го карам да раздава любов и милосърдие и не смятам, че "екип" е куп зомбирани извисеници, които за добро утро пляскат с ръце, па се прегърнат. Но ме вбесява като ми бърка в очите с похвати на селска клюкарка.

хвърлих ръкавицата за случая и срамната афера.
Да видим кой ще захапе да даде инфо.


Айде холан, нека другите се осират /простете моя френски/ колкото си искат, аз него виждам как се държи, а после се надува колко бил принципен и интелигентен.



Тема Re: Ще паднете..нови [re: holi_day]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано19.08.17 22:41



Роб е по-скоро умишлено натрапено понятие от наши врагове. Черните роби в Америка са живели средно по 3 до 6 години, защото е излизало по-евтино да ги спукваш от работа и да не ги храниш, и след като умрат да си купиш нови.

В Османската империя раята е имала право да притежава земя, разделена на ленове, притежавайки документ, наречен тапия. Макар крайно ограничени, всички са имали някакви права, а негрите не са имали право дори на име.

Самата реторика с българите роби е изключително вредна, както и апотеозът на глупости като "Бай Ганю".

Османското владичество е потисничество и мракобесие, но българите на са били роби. Роби е имало от всякакви етноси, като в момента някои от тях ни се подиграват, че ние "сме роби".

Любимото ми стихотворение - Моята молитва, включва думата роб, но тогава Христо Ботев не е знаел за съд0бата на робите в Новия свят. Това е хипербола и, както предположих, се използва умишлено от наши врагове с цел омаскаряване на българския етнос.



Тема Re: Ще паднете..нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано20.08.17 13:53



малко и недостатъчно съм чела история, пък и много ясно е, че съм имала достъп до общодостъпни книги
не харесвам и исторически книги
рядко, но чета автобиографии или биографични книги
така че нямам кой знае какъв капацитет, за да ти отговоря
но все пак...

след като съвременниците го определят като робство, всичко останало си е тълкувания
иван вазов ненапразно пише "под игото", а не "турските ни гости"
след като е могло да ти вземат детето, за да го направят еничарин//то и до скоро бе задължителна казармата
да сменят насилствено религията на местното население //аха, то пък и княз борис ги е вършил такива...
да изнасилят момите в селото или да ги зачислят в харемите си//нищо работа, оценили са красотата на девойките
да безчинстват колкото си искат //могло е и повече, не са ни затрили напълно като народ
да определят колко висока ще е църквата, да не надвишава джамията и то това в по-късни, малко по-светли времена//грижили са се за градоустройството и архитектурата и е било превенция при земетресени
да ти вземат имуществото // и сега има данъци
да ти забранят да носиш много пъстри дрехи //дребно нещо, и сега има някакъв етикет
....
колкото и дипломатично да омаловажаваме, за да не разсърдим великите ни съседи, колкото и да сравняваме с робството другаде и в други времена,
пак изводът е, че е друг вид робство, различно робство, но робство
без свобода какво да е, с подчиненост и безправие -
приемаме тогава, че "козият рог" е художествена измислица
че разни такива скали, откъдето са се хвърляли обезчестени девойки - са местни легенди или пък психично нестабилни момичета с остарели разбирания за чест са вършели глупости
ми левски какво да го правим//за него как да намерим оправдание, само леко ни завладели, пък той иска равенство на българи, цигани, турци. той не бил ли разбрал, че само териториално е владичеството, ми ги мислил такива
ми априлското въстание, оборище и батак и тях...//организирали са си кушии, ама не им се получило
и почваме да пишем "когато турците гостуваха по нашите земи и се държаха леееееко невъзпитано"
така и в учебниците вече пише, или поне преди няколко години пишеше "османско присъствие"
съвременниците са били наясно дали им гостуват, присъстват само или ги поробват


та говориш за правата на раята
да не тълкуваме, да направим справка
рая̀ - Значение на думата рая
ж., само ед. Истор. Немохамеданското население, което е покорено от турците и включено в границите на Турската империя.
Синоними на думата рая (същ.) роби, безправни, потиснати

т.е. не само българите са се възприемали като роби, но и от "гостите" са определяни и третирани като такива
не е въпрос на хиперболи и художествени измислици
чудя им се на хайдутите, те пък последно романтични любители на барбекю и нощуването сред природата ли са били, сребролюбиви тинейджъри с кипяща кръв ли...


"Всеки народ има свое минало, което се изучава старателно от потомството.
Ако човек се завземе да пише историята на българския народ от неговото
подпадание под турското иго до освобождението му, то кое събитие би
трябвало да държи първо място в нейните страници? Според нас:
българските въстания, най-много Априлското (1876 г.), чрез които ние се
опитахме да свалим от гърба си веригите на робството. "
Захари Стоянов, Записки по българските въстания

родовата памет е по-достоверна от всякакви учебници, книги и документални архиви,
защото са се съхранявали моменти и случки, видени и оценени през погледите на няколко поколения съвременници от детските очи до очите на възрастните
и те не са имали широкия мироглед да сравняват колко са поробени - много, малко, частично или напълно, но затова пък са имали отговора сам по себе си, за ситуацията - роби или не? и за съжаление отговорът е положителен и това приемам за истина

омаловажаването е още по-вредно
и унизително за един народ



Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано20.08.17 19:53



Имам тамън двама братовчеди от Норвегия – млади, умни, готини човеци. По принцип нямам приказка с тях, не сме гъсти, но на английски се разбираме перфектно. Интересуват се от личности като Хипократ и Александър Велики, не са лумпени хора.



Редактирано от Nuke Dukem на 20.08.17 19:54.



Тема Re: Ще паднете..нови [re: Catch 22]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано20.08.17 21:38



Хаха, помня какъв та*ак беше като си говорехме с един българин докато бачкахме на студентска в САЩ – можеш да си ги псуваш в реала колкото искаш и никой не те разбира. :D

Сега може да е по-различно де.



Тема Re: Ще паднете..нови [re: Catch 22]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано20.08.17 21:40



Прав си, това с националната носия беше гавра. Кой му е позволил да се държи като маймуна в такива дрехи?



Тема Re: Ще паднете..нови [re: Nuke Dukem]  
Автор tirtirlin (пристрастен)
Публикувано20.08.17 23:38



Толкокова българин се чувствам, че смятам че е свързано с частицата на Хигс, тоест частицата на Бога. Между другото имам и израелски паспорт, опознавайки евреите, опознах българите, смятам че няма незначителни нации, всички сме едно от лицата на Божият Промисъл.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.