Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:35 21.05.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано24.08.17 16:09



Стара Велика България не е имала величието на Първата българска държава независимо от това как са ни наричали и дали има логика, за това съм съгласен, факт.



Не искам да спорим и да се караме, виждам, че си умен и интелигентен човек. Поговорката е на Махатма Ганди и гласи: First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.

Аз не съм те игнорирал, пък и няма какво да спечелим... Както казваше един познат – няма 'си режем пишките, я!

Редактирано от Nuke Dukem на 24.08.17 16:11.



Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: Nuke Dukem]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано24.08.17 19:35



В отговор на:

Стара Велика България не е имала величието на Първата българска държава независимо от това как са ни наричали и дали има логика, за това съм съгласен, факт.

[...]



Как така "независимо от това как са я наричали"? Тоест са си измислили, че е стара и велика, или пък е случайно?! Или летописците са си направили бъзик? Има Великобритания, защото е завладяла половин свят. Има Цар Симеон Велики, защото е разширил границите на България и по негово време културата е била в разцвет. Има Александър Велики, защото е бил първият световен завоевател. Има Константин Велики, защото е построил огромен, невероятен за времето си град - Константинопол.

Удряш се в стена челно.

Това не е само до учебници и книги. Винаги съм се чудел ако живеем в свят, където властват машини и сме със 100% промити мозъци и 100% контролирана информация, дали отнякъде ще блесне малък, проницателен лъч на съмнение в настоящото status quo, или умът ще върви в това русло безкрайно, нищо, че е човешки.

Ще ти кажа най-мъдрия и най-великия цитат, за мен:

"В един спор печели загубилият, защото научава нещо."

Мото в живота:

"Nil desperandum auspice Deo."

Пожелавам ти всичко хубаво сега. Влязох в тази тема, защото г-н Норвежки трол беше дал връзка към нея от един друг клуб.

-------------------------
\"ако не са наркомани не са бачкатори, или са в психото, или са yuppies\"

Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: Catch 22]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано24.08.17 20:13



Това много ми напомня на една случка, станала преди много години.Отиваме две семейства на язовир Кърджали. След обяд се печем, събираме тен. Около нас е тихо и изневиделица отнякъде се появиха едни кадъни с шалвари и право пред нас във водата. Вдигнаха голям шум и размътиха водата.

Събрахме си нещата и се махнахме.

Редактирано от dama spatia на 24.08.17 22:21.



Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано24.08.17 23:27



Ето ти да си четеш за Стара Велика България



Името не прави държавата. Ако не ти е известно, Първата българска държава фигурира като First Bulgarian Empire във въпросната енциклопедийка, империя, руски братко, не просто Велика България. Нали знаеш, че всеки е велик до доказване на противното. Е, тогава сме си го завоювали това признание.

Удряш се в стена челно.

Напротив, приятелю, ти си блъскаш главата с това, защо аджеба някой си е нарекъл държавата "велика" – видиш ли не може това да не е доказателство, че тази велика страна я е имало и преди 7-ми век. Ами не, това не е д-во.

Най-мъдър и велик (за мен) цитат:
"Винаги преследвай каквото обичаш и относно каквото си пламенен."
д-р Александър Имих, полски химик

Мото:
E pluribus unum

Всичко хубаво и на теб.

Редактирано от Nuke Dukem на 25.08.17 03:18.



Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано25.08.17 02:17



Нали..и аз съм за!



Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: dama spatia]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано25.08.17 02:20



Тук през седмицата няма много хора по басейните,все пак работят..ама събота и неделя е ужас.
Тези мои познати само неделя и събота отчасти имат като свободни.
И са били погнусени от разни тетки със забрадки,черни,азиатци и всякакви.



Catch 22 and Roswell 47

Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано25.08.17 03:09




"Хан" Аспарух и 681-ва година са доказано стъкмени спекулации.

Аз те питам да не им се бъркаме в чуждата история ли? Понеже ти спомена, че не трябва да се бъркаме в чуждата история.



Спекулации били!
Историческите събития или са се случили, или не. Само това е валидно и доказано от историци, археолози и други научни умове.
Не можеш да ги оборваш с фантазии.

А чуждата история не бива да се краде, нито чуждите герои. Така както ние не искаме да правят с нашите.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: Catch 22]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано25.08.17 03:12



Ми не съм особено против... Басейнчето изглежда доста частно, пък там друг се разпорежда и може да си дискриминира колкото си поиска. Аз напр. нямаше да се обръщам към новините, а щях да се възползвам от втория шанс, но човекът е ОТК и си иска своето, та не мога да му бъда съдник, по-скоро ще наблюдавам цирка с интерес и евентуално паница с пуканки.





Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: saksun]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано25.08.17 03:14



+1




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.