Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:36 21.05.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано22.08.17 23:18



Съжалявам, но не приемам изопачаването на толкова много неща от българската, а и чужда история. От кого? Чрез какви доказателства?

Какво значи материалът да ,,издиша отвсякъде"? Дай тогава историците и други учени да скъсат дипломите си и да четем трудовете на лаиците, правещи се на интересни из Интернет главно, с абсолютно недоказаните си твърдения.
Знам, че има интелигентни между тях, но това не ги прави способни да отхвърлят значими исторически факти и да ги заменят с ,,нови".

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Ще паднете..нови [re: dama spatia]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано23.08.17 02:46



Така е.

Catch 22 and Roswell 47


Тема Re: Ще паднете..нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано23.08.17 02:49



Бях вече в процедура за получаване на норвежко гражданство.За малко закъснях,и стана така че влезна поправка в закона тук в Норвегия,че се забранява двойното гражданство.
И трябваше да избирам.
Няма какво да чакам от България като пенсия и стаж.

Catch 22 and Roswell 47


Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано23.08.17 02:53



Тогава е било друго.
Сега уж имаме свобода.
;)

Catch 22 and Roswell 47


Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: tirtirlin]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано23.08.17 02:55



Звъниград е бил в местността Стражата,близо до калоферското ханче.На 6-7 км от Калофер.
За другото не съм чувал.

Catch 22 and Roswell 47


Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: Ludo2]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано23.08.17 02:57



В България щях да съм в пъти по-зле.Много по-зле.

Catch 22 and Roswell 47


Тема Българският календарнови [re: Nuke Dukem]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано23.08.17 13:58



Караш ме да "доказвам" неща от детската градина, които можеш да намериш лесно и да прочетеш.

"They have left to the World a rich cultural heritage in the field of philosophic understanding of the World as well as in the State administration, social structure, military art, writing, linguistic culture, construction, astronomy and matematics. Eloquent exemple of this is their calendar based on the sun cycles, which is perfect from astronomical and mathematical point of view. UNESCO has recognised it as one of the most accurate ancient calendars known so far."



"The proto-Bulgarian Calendar is the oldest one in the world, recognized by UNESCO. According to it, we are in year 7525. Due to the experts, this is solid intellectual & scientific work of people, who have lived thousands of years before Christ. The Bulgarian Calendar is more accurate than the Gregorian calendar and has just a few seconds deflection from the astronomical calendar.

The Calendar of the Proto-Bulgarians is the most accurate on the planet. That is officially recognized by UNESCO. The latest researches show that the Calendar begins in 5505 year B.C. With its 12-year cycle the Bulgarian Calendar is the prime source of the Chinese.

In 1976 UNESCO announced the Calendar of the Proto-Bulgarians to be the most prеcise one in the world."




"The oldest calendar in the word belongs to the Bulgars , one of the tribes ‘ people who created the country in the east Europe –Bulgaria. The bulgars’ calendar is proclaimed from UNESCO as the most accurate in the world with its almost inconceivable precisions ."



Ако не си запознат, ЮНЕСКО е огромна международна организация като ООН, която се грижи за световното културно наследство и изобщо не я ебе за правителства. Ако реши може да направи пълен запор в центъра на София и българските мушмуроци не могат да направят нищо - ако има някакви ценни разкопки и т.н. от изключително голяма важност.

За разлика от ЮНЕСКО, учебниците ни тук се пишат от силните на деня в една малка, корумпирана и слаба държава, пълна от време оно с русофили, гръкомани, сърбомани, австрофили и какви ли не, само не и българофили - чуждопоклонническа и сервилна държава. Ще си направя труда да ти препиша нещо много показателно:

РЕЧНИК НА ЧУЖДИТЕ ДУМИ 1949 г. София:

ОТ РЕДАКЦИЯТА
[...]
Освен това поради съществуването тогава у нас на фашистка цензура авторът не е бил свободен да даде открито марксистко-ленинско тълкуване на някои понятия, нито е могъл да подчертае цитатите от класиците на марксизма-ленинизма.
[...]


Тези са писали учебниците по история и "научният факт", че Тангра е бил бог на българите например, е основан само на един единствен артефакт, с някакъв надпис, който може да се чете по хиляда начина. Само че хората няма да ходят да го четат. Достатъчно е да се напише в учебниците и ето ти цяла нация, зомбирана на 95%. Ако аз те накарам теб да ми доказваш, че Тангра е бил бог на българите, ще можеш ли? Отговорът е не, пък това е бетонирано официално схващане, прието като авторитетно, на доверие.

И също е много важно да се има предвид, че нещата не са само в черно и бяло. Един източник може да съдържа много истини, но да е спекулативен. Те даже сектите като Анастасия и Свидетели на Йехова, те вербуват първо с очевидни истини и след това покрай тях прокарват лъжите си. Имам няколко книги от комунизма, които са изключително ценни и можеш да разбереш много лесно какво е ренесансова, барокова и готическа архитектура, но са пълни със смешна комунистическа пропаганда. От дистанцията на времето, вече можеш просто да я пропускаш, тя е като с удебелен шрифт.

Ако не знаеш как е дебългаризирана Република Македония, гледай филма: "Македония – последният проект на Коминтерна". Ако видиш пък "македонците" в каква история си вярват на 100%, все едно е факт... с танк да ги прегазиш, не можеш да ги убедиш в противното. Според тях Александър Велики е бил македонец и това го вярват като зомбита от филм. Просто се поинтересувай от Република Македония.



Тема Re: Българският календарнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор tirtirlin (старо куче)
Публикувано23.08.17 14:15



Ако не си запознат, ЮНЕСКО е огромна международна организация като ООН, която се грижи за световното културно наследство и изобщо не я ебе за правителства. Ако реши може да направи пълен запор в центъра на София и българските мушмуроци не могат да направят нищо - ако има някакви ценни разкопки и т.н. от изключително голяма важност.


Имах клиент, професор по почвознание, член в ЮНЕСКО в комисията по прехраната или нещо такова.

От него знам за хербицидите, че зависи от периода на вегетацията на растението, се подбират дали през корените атакува, дали през листата, и кой точно механизъм на клетъчната цитоплазма. Едно е, когато е предварително, преди покълване, друго за млади растения, разбирай бурени, трето за върл,дърт бурен коркорбашия.



От него знам, че България разполага с най дебелия почвен слой на планетата, и най плодороден, обясняваше го май защо е така, но не помня.



Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: saksun]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано23.08.17 14:21



Това са несвързани приказки - не знам какво да ти отговоря. Просто се съпротивляваш, хвърляйки объркани и несвързани твърдения.

Прочети коментара ми по-горе, със заглавие: "Българският календар", особено долната част, свързана с Република Македония.

В отговор на:

[...] Какво значи материалът да ,,издиша отвсякъде"? [...]



Значи, че теорията, според която от Азия са дошли прабългари тюрки - завоевателски народ и същевременно носител на държавността. Приел е славянския език, забравяйки или отказвайки се от своя тюркски език. След това доброволно се е смесил със славяните и с местните траки. Траките са създали умопомрачаваща култура, но не са имали писменост и са останали 10 думи от езика им, започнали са да използват гръцката азбука и... гръцки език, след това през 681-ва година Хан Аспарух е забил меча си тук и е казал "тук ще бъде България", защото планините му напомнвяли на родината - Памир, е идиотщина.

Виж много хубаво за Република Македония. Те твърдят, че Александър Велики е македонец. Летището им се казва Александър Македонски, в центъра на Скопие, бившият министър-председател Никола Груевски построи статуи и глупости за почти един милиард евро. Да не им се бъркаме в чуждата история ли?



Тема Re: Българският календарнови [re: tirtirlin]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано23.08.17 14:28



Един много близък и доверен човек ми каза, че под античния град в центъра на София, има друг. А под него - трети. Това се наблюдава само при древните българи/траки (екзоним за българи) - да строят градове един върху друг. И това се замита под килима, защото докаже ли се, ЮНЕСКО веднага ще наложи запор на разкопките.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.