Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:19 17.05.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: Catch 22]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано21.08.17 11:08



А, Достоевски не съм чел. Баба ми има Война и Мир на Лев Толстой, обаче са два тома общо към над 1600 страници и никога не съм дръзвал да отворя повече от корицата. По принцип не ме бива в четенето на "тухли", някъде по средата почвам да забравям откъде съм тръгнал и какво съм прочел, даже още преди това.

Харесва ми Конникът без глава например, хубав екшън с хепи енд и най-важното, справедливостта възтържествува!





Тема Re: Ще паднете..нови [re: Catch 22]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано21.08.17 12:38



имаш ли нещо в твоя живот, за което не си намерил оправдание


някой път ще ти се възхитя искрено за това + приспособимостта ти + това, че си лишен от чувство за мярка и свян
първо сигурно ще се прехласна
после осъзнато ще завиждам и ще си кажа: - що не мога и аз така!
и сама ще си спляскам 2 шамара

иначе по написаното
други хора простичко се оправдават с удобството на чуждото гражданство
без да оплюят и охулят родината си
детето на моя близка има само гражданство на GB, за да може когато пътува до България и обратно с единия родител да не му искат нотариално заверена декларация от другия родител

не можеш ли да не си толкова злобен?
да си починеш от това оплюване
тази нощ не спах никак добре
и нямах до този момент представа защо така
а то подсъзнателното ми безпокойство сработило -
няма те да пазиш границата и не мога да се отпусна



Тема Re: Ще паднете..нови [re: Catch 22]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано21.08.17 12:41



СМЕ ли?



Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: Nuke Dukem]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано21.08.17 12:41



Аз не казвам, че са лумпени хора. Казвам, че Александър Велики не е бил норвежец, а българин. Пък и преди известно време уж норвежците бяха "пълни маймуни" и "всичко, което имат им е оставено от датчаните" - според Финтрол, пък сега станаха каймакът на света. И според един друг господин, чийто псевдоним забравих, норвежците също са безпросветни и само 10% от тях вярват в Бог, техният бог са банките и т.н. Финтрол викаше, че не приемали чужденците на равна нога и още хиляди неща.

Това, че от 800-1000 години насам българите са трепани, мачкани, разделяни, лъгани, архивите ни са горени, крадени и т.н., е друг въпрос. Ясно е, че в момента сме сериозно осакатени, но това е поправимо. Българинът носи в себе си хилядолетната българска мъдрост, естествен стремеж към култура и просвета, и голям потенциал, който тепърва може да бъде разгърнат. В периода 1880-1944-та, за разлика от селяните по западните части на Балканския полуостров, които са се интересували само от крави и са отхвърляли банките, строителството на инфраструктура и т.н., българите са единствените, които са прегърнали австрийската култура. Въпрос на време е огромни държави да паднат от колелото, а Норвегия няма значение и след няколко десетилетия там ще царят същите мракобесие и бедност като преди. След няколко поколения като им свърши нефта, тежката индустрия наречена Теленор, няма да ги спаси изобщо.

Язък за всеки, който си продава задника, като Финтрол.



Тема Re: нищо не разбирам, батенови [re: Catch 22]  
Автор collateМодератор (дежурен)
Публикувано21.08.17 15:19



Направих ти услуга като скрих среднощната ти истерия! Като не можеш да понесеш пет думи накриво, ще ти изчезват темите и още как! ЗНАМ защо се подразни, но това не те оправдава!


Само още веднъж ме настъпи на тема свобода на словото и ще гледаш клуба през крив макарон!


Безсънна съм, не искам да си губя нечетеното, затова с тоя профил. Ще се разбираш с хората ТАМ, където е започнал спора, нови теми за мрънч срещу конкретни потребители не искам да виждам.



Тема Re: Ще паднете..норвежци ядяха шопса и пиха ракиянови [re: Catch 22]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано21.08.17 16:01



Еми ти си ги нагостил щедро с традиционна българска трапеза, как няма да са останали очаровани и да е била супер вечерта! Сега ако бях с гадния БеГе манталитет, щях да ти кажа – не е луд тоя дето яде баницата, а тоя, дето я дава...



Научил си го най-важното, да знае как да си поиска ракия...

Понякога си представям как бих обучил един англичанин на български език, но аз съм досаден и щях да ползвам лист и химикалка, и да почна от транскрипцията. Веднъж на един му откраднах така цял час, но пък той после май си тръгна с една българка.

Евала, радвам се за теб, че си изкарваш супер с интелигентните норвежци, явно владееш езика на високо ниво.



Тема Re: Българската "реклама" на работата ми.нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано21.08.17 16:06



Чей, чей, чей... Чей малко.

Прочетох до Александър Велики не е бил норвежец, а българин...И се вкарах в джаза!

Откога Александър Македонски е българин, а не грък, още повече, че България се създава 1037 години след неговото раждане???



Тема Re: нищо не разбирам, батенови [re: collate]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано21.08.17 16:16



Добре.Хубаво.
Имам два избора.Единият е да пиша толерантно и да контактувам с хората тук,другия избор е да си вдигна чукалата.
Ако още веднъж този простак се направи на интересен,ще ви оставя тук да се заслужавате взаимно.Ще има само една единственна дума-Сбогом.Невднъж съм горил мостове и не съм поглеждал назад.Не го искам..но може и да се окажа принуден.
Аз нямам нужда модератора да застава на страната на агресора,и видиш ли да се опитва да ме убеди че аз съм бил в грешка.
Научете се вече на справедливост.
Ще продължавам засега да циркулирам тук в някакъв по-инкогнито модус и по-толерантен.Но при първите по-сериозни нападки към мен..ще ви оставя тук вие да генерирате постове.
Ще загубите един от най-активните си членове,но както и да е.
Няма да търпя подигравки към мен.
Щом предупреждаваш мен,предупреди и този който се заяжда с мен.
И то официално,за да видя и че и за него има последствия.
Мразя двойният аршин.
Както виждаш прекрасно,държа се много добре по принцип ненападайки никой..преди някой да е започнал да ме критикува и да ми дава наклон..
Нищо лично,не искам да се заяждам..просто изрязявам гражданска позиция на зрял човек.
Приятен ден ти желая.

Catch 22 and Roswell 47


Тема Re: Ще паднете..нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано21.08.17 16:18



Клипа е трагичен.Но занапред ще трябва да внимавам какво пиша.

Catch 22 and Roswell 47


Тема Re: Ще паднете..нови [re: holi_day]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано21.08.17 16:20



Шом за трети път го избират или избираме образно казано,значи или има прекалено много гербери..или прекалено много фалшиви вотове.



Catch 22 and Roswell 47


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.