Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:51 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Нещо от pибанови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано09.02.16 15:53



Риба със зеленчуци на лентички



700-800 г риба по избор
1 глава лук
2 бр. големи домати
1 бр. голям морков
1 бр. тиквичка
1 бр. червена чушка
300-400 г картофи
сол, кимион, черен пипер, 1 с.л. червен пипер
по 1 с.л. магданоз, копър и зелен лук
олио за пържене

Рибата се изчиства и нарязва на порции. Изпича се на грил или се изпържва. Морковът, тиквичката, чушката и лукът се нарязват на тънки лентички, а картофите и доматите на кръгчета. В мазнина се задушават всички зеленчуци и се овкусяват. В тавичка за печене се изсипва половината от зеленчуците, нарежда се рибата и се овкусява, отгоре се разстилат останалите зеленчуци. Наръсва се с магданоз, копър и зелен лук. Запича се на 200 С за 25-30 минути.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Нещо от pибанови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано09.02.16 20:21



Утре съм на зеленчукова крем-супа.



"Совите не са това, което са..."

Тема Чеснова пастанови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано10.02.16 10:53



И така, дългоочакваната чеснова паста и необходимите за нея продукти:

5-6 скилидки чесън, обелени и счукани

4-5 супени лъжици зехтин

2 супени лъжици пресен магданоз, ситно нарязан

2 супени лъжици пресен босилек, ситно нарязан

7-8 ореха, ситно счукани



сол и пипер на вкус


Начин на приготвяне:

Най-хубавото на тази бърза и лесна рецепта е, че не се налага нито да печете, нито да задушавате предварително скилидките. Трябва да знаете, че при термична обработка, чесънът губи част от лютивината и ароматните си вещества.

В удобен съд изсипете чесъна, орехите и подправките (вече счукани и нарязани). Смесете ги добре и започнете да прибавяте зехтина лъжица по лъжица. Накрая, разбъркайте всичко (най-добре с миксер, за да стане гладка смес), докато получите гъста, бледозелена кашичка с наситен дъх.

А брускети? Тях можете да си ги приготвите с обикновен бял хляб, леко запечен във фурната до златисто.

Разнесете чесновата паста върху хлебчето, отхапете иии буквално се имунизирайте срещу зли духове, вампири и, разбира микроби.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Чеснова супа - против грипнови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано11.02.16 11:05










Необходими продукти

Добави в списъка за пазаруване1-2 глави чесън
Добави в списъка за пазаруване1/2 ч.л. сол
Добави в списъка за пазаруване2 с.л. оцет
Добави в списъка за пазаруване6 бр. яйца
Добави в списъка за пазаруване3 с.л. олио
Добави в списъка за пазаруване2 с.л. брашно
Добави в списъка за пазаруване1 бр. жълтък
Добави в списъка за пазаруване1 ч.ч. кисело мляко
Добави в списъка за пазаруване1 ч.ч. прясно мляко


Начин на приготвяне

3-4 скилидки чесън се нарязват на ситно и се запържват в олиото, докато се зачервят, след което се налива 1 л вода и се прибавя останалия ситно нарязан чесън. Посолява се на вкус и се захлупва да заври, след което се добавя оцета и внимателно се чукват яйцата, да останат цели. Ври на тих огън още 10-12 минути. От жълтъка, брашното и двата вида мляко се прави застройка и супата се застройва. Сервира се поръсена с черен и червен пипер и ситно нарязани перца от пресен чесън.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Редактирано от flora bg на 11.02.16 11:06.



Тема Re: Чеснова супа - против грипнови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано11.02.16 22:23



Вкусна ли е, опитвала ли си я? Защото предпочитам домашни рецепти, а не по интернет.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Чеснова супа - против грипнови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано12.02.16 12:36



Не не съм още. Но чесновата паста вече цяла седмица си закусвам сутрин и грипа избяга от мен.



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Чеснова супа - против грипнови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано12.02.16 15:11



Да, такава паста си правим и ние като добавка за тиквички или варени картофи. А ти като направиш чесновата супа, напиши как се е получила. Също и
дали не си я подобрила по свой начин. Ние от няколко дни сме на цвекло, тъй като го препоръчват срещу хипертония (и не само!). И понеже започна да ми омръзва във вид на салата, мисля следващия път да направя от него крем-супа. Много обичам и сок от червено цвекло - варим цвеклото обелено и нарязано, а водата, която прецеждаме, пием като сок. Препоръчвам го, невероятен вкус! :



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Чеснова супа - против грипнови [re: *jull**]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано12.02.16 16:49



Някой има ли един уред на Тефал ,наречен ,,акти - фри " ? За готвене с по-малко мазнина.Питам за да си обменяме рецепти...



Тема Re: Чеснова супа - против грипнови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано13.02.16 10:51



Ние с внучката обикновенно го правим на салата,с моркови и ябълки - всичко в суров вид стъргани на ренде.Тя така ги хапва а аз си слагам сол,олио,оцет.Въпрос на вкус. Джул не съм я правила чесновата супа,нека да излапам пастата от чесън и тогава.

Че много се умирисахме на чесън....

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Чеснова супа - против грипнови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано13.02.16 12:44



Мен ме мързи да стържа, но може някой ден да се прежаля. Затова го варим за салата с чесън, олио и оцет. Но този път се престарахме и направихме
огромно количество, което не можем да изядем няколко дни. Та за разнообразие днес го пасирахме заедно с няколко варени картофа, подправихме с
чер пипер и магданоз и сега продължаваме на пюре...



"Совите не са това, което са..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.