Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:33 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: В каква мазнина за пържим?нови [re: *jull**]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано06.07.18 16:38





С нетърпение чакам да се свърши шарлана ( 2 бутилки ,мъка !) за да изхвърля празните бутилки.
Защото сестра ми го купи с пачия си мозък и,а всички трябва да го ядем.
Наистина яко бие на олио .
В ,,лека " майонеза е горе - долу поносим ,особено ако сложиш чесън.

Редактирано от Tia maria на 06.07.18 16:43.



Тема Re: В каква мазнина за пържим?нови [re: Tia maria]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано08.07.18 12:19



Тиа,доста отдавна не готвя вече с рапично олио,ами от магазините на Билла го купувах.Сега съм на зехтин децата ми го носят....НО АЗ СВИКНАХ С ШАРЛАНА ТА И С НЕГО СИ ГОТВЯ..

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: В каква мазнина за пържим?нови [re: flora bg]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано08.07.18 15:44



Всъщност самото пържене си е вредно ,с каквото и да е ,но има някои мазнини страшно вредни.А още малко да кажа за рапицата .Купих си днес от Кауфланд салата с ролца от раци и...има рапично олио.Не стига ,че е правена от елитни химици ,ами и това...



Тема Re: В каква мазнина за пържим?нови [re: Tia maria]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано08.07.18 20:58



Ех, навремето колко ги обичахме тези рачешки рулца! Сервирахме си ги в коктейлни чаши с майонеза или руска салата, с лимонче и със "заскрежена" украса по ръбовете на чашите - едно шикозно предястие! Пък що водка/ракия изпиваха тези рулца, не е за разправяне!



Но като почнахме да четем какво съдържат... колкото и да ги обичахме, в един момент ги разлюбихме. Че то само 30-ина % бяла риба в тях! А останалото - оцветители, овкусители, подобрители, консерванти... и нито грам рак! Че то най-добре да си купи човек истински раци и да си яде на воля вкусното рачешко месце, отколкото тези рулца, на които само името е рачешко!

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: В каква мазнина за пържим?нови [re: *jull**]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано10.07.18 07:08



Ето тази супа ще правя днес отново по молба на домашните.


Аз я опростих.Не сложих лук ,нито парлива чушка,а накрая пропуснах млякото и сметаната.
Сестра ми обича люто и си я поръси с люспи от Чили.За Антония варианта е с пармезан и крутони ..



Тема Re: В каква мазнина за пържим?нови [re: Tia maria]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано10.07.18 14:01



И ние много обичаме картофена кремсупа, но аз не я правя точно по този начин. Задушавам в съвсем малко мазнина лука и морковите (но по-често ги пускам срязани на две, с всичко останало и без мазнина), добавям картофите, 2 наситнени скилидки чесън, сол, черен пипер, вода. Варя, а после пасирам. Накрая добавям стрито краве сирене, парченце масло и малко прясно мляко. Отделно сервирам магданоз, че някои от нас не обичали "цветя"
в супата.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: В каква мазнина за пържим?нови [re: *jull**]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано11.07.18 06:12



По подобен начин правя картофена със спанак като прибавям накрая спанака и пасиранм - става
невероятна.
За салатите - отдавна съм се отказала да следвам
рецепти и комбинирам каквото има.Днес - рукола ,оранжеви чери доматчета ( такава промоция случих) ,яйце ,маслини ,и моцарела защото Антония не хареса тази марка и отиде в нашата салата.Иначе тя яде само две салати- шопска и домати с моцарела и босилек ( държи да е сух ,при все че отглеждам пресен ).Ей за такива капризи остава без салата.
Днес мисля да ходя на пазар за зелении.



Тема Re: В каква мазнина за пържим?нови [re: Tia maria]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано11.07.18 13:59



Обожавам спанака във всякакви рецепти. Супата ми е любима! За съжаление синът ми го признава само във вид на палачинки, така че ако се задържим вкъщи и случайно влезе спанак в кухнята, той отива директно в тигана. Иначе спаначена супа рядко намирам по заведенията, но има едно в София, в което я правят страхотно и не пропускам да си поръчам.
А и твоята не е лесна с тази принцеса върху грахово зърно, която си отглеждате.

Добре, че е случила на леля. Явно е родена с късмет...



"Совите не са това, което са..."

Тема Пилешки кюфтенцанови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано15.11.18 08:41



Накълцвате на ситно пилешки мръвчици без коститед де.После ги омесвате с разни подправки за пиле.След това чуквате две,три яйца в сместта и две лъжици брашно. Обърквате всичко и с една по-голяма лъжичка пускате във врящото олио.После всько кюфтенце върху хартийката да попие мазнината.Гарнитура по вкус и желание. Да ви е сладко.



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Пилешки кюфтенцанови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано16.11.18 09:19



Тъкмо за Коледните пости, а, Флорче?



"Совите не са това, което са..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.