Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:58 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема ?????нови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано26.02.16 09:40



Чакам рецетата за мъфините....



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: ?????нови [re: flora bg]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано12.03.16 19:28



Има един блог ,,Супичка " ре ептите ми са оттам и нямат грешка. Спазвам указанията съвсем точно.Досега направих
- шоколадови мъфини
- ванилови
-с кафе
-с ябълка и канела
Видях и постни мъфини ,но засега свърших продуктите ,трябва да се ходи на пазар.


Ето една моя измишльотина ,авторска

във форми за мъфини.
Разбих 2 яйца като за омлет , прибавих малко прясно мляко ,около 100 гр.,нарязах на ситно зелен лук,сирене и поръсих с черно пиперче.Налях във силиконовите форми и запекох за 7 -8 минути.И се получиха чудесни мини омлети ,без грам мазнина !

Втора измишльотина Отделих само белтъците ,разбих ги,,сложих овесени и ръжени ядки /каквито имах под ръка-такива/ , малко хималайска сол ,пак зелено лукче и черно пиперче ,...След като излях във формите сложих отгоре малко доматче/ твърдата част /.Станаха белтъчни ,здравословни и шаренки /а луд знаете на какво се радва/ Да не ми беше пукната камерата щях да обера лайковете във Фейса !



Тема Пролетна вкусотийка.нови [re: Tia maria]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано19.03.16 10:32



Пилешки сърчица се сваряват добре.Измиват се хубаво и се нарязват на две.В тиган се запържва пресен кромид лук и пресен чесън,като се слагат и сърцата.Като се позапърже малко кромида се слагат доматки и дом.сок. След това се чукват няколко яйчица.Готово много е вкусно. Аз слагам и малко три,четири гъбки.



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Лесна азиатска салата с киноа и зеленови [re: flora bg]  
Автор kaloyana1777O4 (рекордьор)
Публикувано21.03.16 02:59









Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Баница с коприванови [re: kaloyana1777O4]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано26.03.16 13:10



Днес съм на баница с пресна коприва,че доста се е навъдила в двора. После ще си набера за сушене през зимата,че сушената вече ми свършва. Мисля,че всички знаят как се прави баница затова няма да ви пускам рецептата.



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Пак съм на тиквичкинови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано12.04.16 10:44



Пак съм на тиквички днес по една нова рецепта.

Значи нарязвате тиквичките на дълги ленти изпичате ги в тиган без олио леко колкото да хванат коричка. Отделно си правите плънка- задушена коприва със сирене или извара и яйца. Слагате на единия край на тиквичката и я завивате на руло.Оставяте рулцата в хладилника за час и готово е за консумация.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Пресни картофки...нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано30.05.16 11:40



1 кг пресни картофи (дребни)
Добави в списъка за пазаруване100 г масло
Добави в списъка за пазаруванешарена сол, черен пипер, сол
Добави в списъка за пазаруваневръзка пресен магданоз
Добави в списъка за пазаруване2-3 стръка пресен чесън
Добави в списъка за пазаруване1 с.л. олио


Начин на приготвяне

Картофите (ако са по-големи се разрязват на половинки) се измиват и подсушават. Когато печете пресните картофи на фурна не е необходимо да ги белите, кората на пресните картофи е много тънка и за подготовката им е достатъчно само да ги измиете старателно. В плик изсипваме сухите подправки с олиото, ситно нарязан 1 стрък пресен чесън и половината връзка копър, също ситно нарязана, подсушените картофи и раздрусваме за да могат подправките да се разпределят равномерно и да овкусят всяко картофче. Подреждат се в тава, на дъното на която слагаме вода колкото да го покрие и върху тях се нареждат бучки масло. Посоляват се и се пекат в предварително загрята на 200С фурна, не се разбъркват. След около 30-40 минути пресните картофи на фурна ще придобият златиста коричка, ще заухаят апетитно и ще са готови за консумация. Сервират се топли поръсени с накълцан копър и чесън.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Пресни картофки...нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано03.06.16 10:00



"Друсани" пресни картофки с подправки


Този начин на приготвяне на пресни картофки научих преди 10 години от свекърва ми, само че бяха поръсени с копър.

Запазих технологията, но ги овкусявам със сухи подправки. Опитайте все пак и с копър, защото наистина става чудесно. Вариант е допълнително запечени във фурна с кашкавал.
Идеята е да приготвим картофите като не отваряме съда. Не се изкушавайте да повдигате капака на тенджерката постоянно, в противен случай ви очакват не цели, а раздробени картофчета.


550 гр. пресни картофки
4 с.л олио + 1 с.л зехтин

смес от сухи подправки
2 к.л червен пипер
1 к.л сминдух
1 щипка сух розмарин
1 щипка мащерка
1 и 1/2 к.л сол


Някои хора предпочитат да остъргват корите на пресните картофи, аз лично не смятам, че е необходимо. Направете, каквото смятате за добре.
Картофките накисвам във вода за около 20 минути, измивам всяко картофче добре, а после подсушавам с домакинска хартия.

В тенджерка (в случая около педя и половина широка и педя дълбока), добавяме 4 с.л олио. Когато загрее прибавяме картофите и слагаме капак върху тенджерата.
Всъщност ето тук идва по-различната част. Идеята е през цялото време да не отваряме капака, а само да "друсаме" тенджерата и да слушаме цвърченето на мазнината.

Звучи сложно? Не е.

С кърпа покриваме капака на тенджерата, захващайки от двете страни дръжките й, здраво придържаме капака, "друсаме" и поклащаме тенджерата. В първите 15 минути повтаряме това действие през 3-4 минути. След това отваряме, бързо изсипваме една супена лъжица зехтин, затваряме капака. Когато са готови почти не се чува цвърчене от олиото, все пак до готовност постигат за около 20 минути.
Последната стъпка е, да изсипем сместа от сухи подправки, да затворим капака отново, да изключим котлона и да раздрусаме отново няколко пъти. Отстраняваме от огъня.

С пиво вървят прекрасно!

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Електронна книга с рецептинови [re: flora bg]  
Автор kaloyana1777O4 (рекордьор)
Публикувано08.06.16 22:51





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Електронна книга с рецептинови [re: kaloyana1777O4]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано09.06.16 14:11



Да хубава книга само желание да има човек да готви.



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.