Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:18 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: В каква мазнина за пържим?нови [re: Tia maria]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано01.07.18 22:34



Да си призная, предпочитам изцяло българските храни. Имаме еквиваленти и на киноа, и на чиа, и на всякакви други екзотики, които пълнят специализираните магазини и изпразват джобовете ни. Цените им са изкуствено завишени заради агресивната и скъпа реклама, с която ни зарибяват. А и не знаем през какви обработки минават тези продукти, за да издържат на дългия път, запазвайки търговския си вид. Самата Ванга винаги е казвала, че личната ни биохимия е тясно свързана с флората, която вирее по нашите ширини. От любопитство опитвам разни непознати вкусове, но определено предпочитам българската/балканската кухня. Не обичам и сложните, "завъртени" манджи, но държа на подправките. Ето предимствата на някои български храни пред чуждите:



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: В каква мазнина за пържим?нови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано02.07.18 19:09



И аз съм на същото мнение Джул.С нашите си храни,подправки,билки си е най-добре.Другите може да ги опитваме от любопитство. Шарлана наистина има спецефичен вкус но като свекнеш не ти прави впечатление.Но за салати е добре зехтина.а за пържененякакво олио репично може.Макар,че навремето пържените неща така ми е казвала баба ми ставали най-вкусни с мас.Но сега кой употребява мас.Днес си направих яхния доматена с пилешшки парченца месо. Отделно рси сварих малко кафяв ориз за гарнитура към яхнията.Доматената яхнийка е от мои домати от градината с нищо не са торени,чисти ЕКО.Утре смятам да си набера шепа зелен фасул от градинката си и да си направя яхнийка постна без месо.Много обичам зелен фасулб и то хубав без конци,направих си и пакетчета във фризера за зимата. а тези дни ще садя наново за късна есен.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: В каква мазнина за пържим?нови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано02.07.18 22:34



Ех, друго си е да имаш собствена градинка! То и трудът не е малко, но пък ползата е несравнимо по-голяма.
А и следващата година, като си дойдат твоите "англичани", ще им предлагаш чиста еко-продукция!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: В каква мазнина за пържим?нови [re: *jull**]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано03.07.18 07:32



Аз умирах от смях с веганските рецепти ,но вече ми омръзна.Млякото - ядково ,вместо захар щуротии ,брашното - от странни продукти ,дето и на ум няма да ти мине да ги стриваш на брашно.
Но нещо съм на кеф и заяждането не ми върви.Ще ви черпя една веган вафла с мака.

Редактирано от Tia maria на 03.07.18 07:34.



Тема Re: В каква мазнина за пържим?нови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано03.07.18 13:04



Флорче ,рапица или репица ?Имало разлика.Майка ми беше агроном ,учила в Пловдив между другото и за нея рапица бе мръсна дума.Олиото де.



Тема Re: В каква мазнина за пържим?нови [re: Tia maria]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано03.07.18 18:02



Tia maria, какво за рапицата е имала предвид майка ти? Като пътувам, гледам какви полета са се ширнали с това растение.
Казаха ми, че го отглеждали дори за износ. Чела съм и много статии за полезността на рапичното олио. Не съм го опитвала,
но ми стана любопитно.

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: В каква мазнина за пържим?нови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано04.07.18 11:23



Репично олио мила ТИА МАРИЯ. За рапично незнам....Аз съм на зехтин ,или на шарлан.внука си пече и пържи с масло,друго не признава.Абе всеки си има вкусове.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: В каква мазнина за пържим?нови [re: flora bg]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано04.07.18 13:09



Джул ,вероятно това :


Ами не съм я питала ,но съм запомнила изрази ,,най - простото олио '', ,, смесват го с рапично " т.е.
менте и т. н.Иначе от растението може да има други ползи ,не знам.



Тема Re: В каква мазнина за пържим?нови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано04.07.18 13:32



Ето още за злощастната рапица :



Между другото пак от нея знам ,че домата е плод ,а динята и пъпешът са зеленчуци от семейство Тиквови.

Флорче ,откъде взимаш репичното олио ? Щом е подходящо за готвене трябва да потърся.



Тема Re: В каква мазнина за пържим?нови [re: Tia maria]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано04.07.18 22:28



Край, минавам на прана!



"Совите не са това, което са..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.