Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:15 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 10нови [re: iaponkata-88683]  
Автор PRN ()
Публикувано03.11.13 11:29



Не разбрах всъщност за какво става дума, освен че момичето има портална хипертония (която може и да резултат от предишната операция). Другото не са диагнози, а няколко базисни изследвания, които нищо не означават.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 10нови [re: ji_petkova]  
Автор PRN ()
Публикувано03.11.13 11:33



Това явно е случайна находка. Трябва ти още една операция за да се премахне още малко здрава тъкан около мястото на предишната операция ("ръбовете" са много тесни). Ако няма нищо друго обезпокояващо, може да минеш и без лъчетерапия. Диетата няма значение. И мамограми всяка година от сега нататък.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 10нови [re: AdiPati]  
Автор PRN ()
Публикувано03.11.13 11:36



За това трябва да я види лекар. По всяка вероятност е само конец или нормалното задебеляване на тъканите, което се получава около конците.



Тема БЦК - обяснениенови [re: PRN]  
Автор iva.krul@gmail.com-212752 (непознат)
Публикувано04.11.13 17:07



Ето обяснение - след като това е втори базоцелуларен карцином, или базалиом, не знам дали това е официалното му име, не трябва ли да се направят някакви изследвания, за да се види дали това не е метастаза или пък се е разраснал и е обхванал някакви мускули, дори кости /има болки в крака/..Тоест това ли нормалния път - операция без други изследвания? Какво ако не може да се изреже изцяло?
Не знам дали стана по-ясно..Аз съм пълен лаик, макар че четох разни неща в нета, за което се извинявам.

Животът е или дръзка авантюра, или нищо. Хелън Келер


Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 10нови [re: PRN]  
Автор desi_ast (непознат )
Публикувано05.11.13 16:20



Благодаря за отговора. но доколкото ми е известно Нолвадекса има действие само пет години, а и има странични ефекти, които се отразяват на гениталиите.
Аз се прегледах след втория ми цикъл, който отново бе много обилен и се оказа, че тази хипертрофия я няма и лекарят ми каза, че няма нужда от кюртаж. Изписа ми оргаметрил за шест месеца, но ме посъветва, че по-добре би било чрез лапароскоп да ми се спре дейността на яйчниците. На път съм да го послушам, но все пак искам и Вашето мнение!



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 10нови [re: desi_ast]  
Автор PRN ()
Публикувано08.11.13 05:48



Това да си слушаш лекаря е винаги добра идея. От друга страна - не виждам защо трябва да ти се махат яйчниците, никога не успяхме да докажем че това добавя нещо, към Тамоксифена.

Модерната тенденция е за 10 години Тамоксифен лечение. Особено при жени преди менопаузата.



Тема Re: БЦК - обяснениенови [re: iva.krul@gmail.com-2]  
Автор PRN ()
Публикувано08.11.13 06:00



Това е много странна дигноза. Базоцелуларните раци са обикновено малки кожни лезии. Изключително рядко метастазират. Понякога базалоидните спиноцелуларни раци могат да се намерят в аналния канал (но това е друг тип рак). Като цяло историята е странна и не мисля, че мога да ти там смислен съвет.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 10нови [re: PRN]  
Автор desi_ast (непознат )
Публикувано08.11.13 11:35



Благодаря за отговора. така и ще постъпя, няма да нарушавам нещо което си е органично. ще говоря с нашите онколози , че ще продължа да си купувам Нолвадекс.
Само още един въпрос, че тука нашите докторе всеки ми казва различно мнение за тава: а именно след като ми дойде за първи път след пет години изкуствена менупауза, ходих на гинеколог и той ми каза, че имам хиперплазия, и че трябва да направя кюртаж, за да се изследва ендуметриума за рак. Втория път като ми дойде, още първия ден след обилно течение веднага ме видяха с вагинален видеозон и нямаше хиперплазия, след спиране на мензиса след още четири дни отново се гледах и пак нямаше. но след 11 дни от началото ма мензиса отново ходих и отново се видя,че имам хиперплазия. един доктор ме съветва да си направя хистероскопия, друг ми казва ,че дори не трябва да пия тоя Оргаметрил, и ,че това си е било нормално състояние на лигавицата и ,че единствено ако получа кръвоизлив ще е необходимо да ми се направи кюртаж. аз спрях веднага този Оргаметрил. междувременно съм си правила изследване за рак на яйчника и цитонамазка, резултаттите са -ок.
Извинете ме, че Ви ангажирам толкова много. Но наистина много ме обърка това, че едни доктори ме панират, а други не?!



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 10нови [re: *jull**]  
Автор flotelia (непознат )
Публикувано09.11.13 14:30



Здравейте!
Баща ми е на 57 г. с поставенa диагноза на 31.10.2013: Аденокарцином на простата, Gleason score 9=4+5. Сцинтиграфията и КТ показаха наличие на метастази в костите. PSA му е 38.
На 7.10.2013 се видя по спешност с уролог, тъй като не можеше да уринира изобщо. Поставиха му катетър и го ориентираха към биопсия, която извършиха чак на 24.10. Оттогава той легна на легло, не може да стои прав дълго време, получаваше много големи кризи, вероятно от неправилно сложен катетър. На 24.10 му поставиха нов катетър и като че ли се облекчи, кризите са малко по-малко, но продължава да лежи и до го боли. Оплаква се от пареща болка в пикочния мехур при раздвижване и ходене. Отделно в легнало състояние получава кризи които описва като силна болка през запушения канал, казва, че бърка командите уриниране/изхождане, отделно натрупва газове и когато усети, че трябва да се освободи от тях, го чуваме да стене от неистови болки в тоалетната. След това получава облекчение.
Тъй като знам сериозността на диагнозата, въпросът ми е: 1/бихте ли определили по някакъв начин от какво се предизвикват тези кризи, има ли някакъв шанс да се стопират? Не ми се иска баща ми да се залежава отсега, преди изобщо да е почнал терапията!
Отделно засега той не я е започнал, защото КТ установи сериозни варици на хранопровода, които трябва спешно да се оперират и в момента е в болница и чака за операция. Той страда също така от цироза, която на този етап е компенсирана.

2/Бихте ли казали ще се затрудни ли лечението на рака поради факта, че има чернодробна цироза? Мисля, че проблемът е най-сериозен в случай на химиотерапия.

3/Лекарят направил КТ каза, че простатната жлеза не е много уголемена и при туширане не би се разбрало, че има проблем. Тогава какво според вас предизвиква неговите болки, залежаване. Той се чувства зле всеки ден от тези болки, не може да спи много често.

4/При хора с метастази има ли проблем да се отстранят тестисите хирургично? Четох, че вие сте препоръчвате такова отстраняване и терапия със Золадекс като първа линия лечение.

Съжалявам, че е малко дълго, но най-голямата ми тревога на този етап е, че лежи по цял ден, още от преди поставянето на диагнозата. Казва, че малко по-трудното уриниране е започнало в края на юни.

Предварително Ви благодаря за отговора и отделеното време!!!



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 10нови [re: flotelia]  
Автор PRN ()
Публикувано17.11.13 06:52



Не знам какви са тези кризи - много прилича на инфекция на простата след биопсията (с вероятна инфенция на пикочния мехур). За това трябва да го види уролога. Нещо не е наред и вероятно ще му трябват няколко седмици антибиотично лечение.

Цирозата не е проблем за лечението на рака на простатата, но си е проблем сама по себе си. Особено след като е толкова напреднала, че да причини варикозни вени на хранопровода.

Химиотерапия се прилага при рак на простатата само в случаи резистентни на хормонално лечение. А той дори не е почнал хормоналното лечение... не е нещо, което да се има предвид сериозно в момента.

Дали оперативна кастрация (отстраняване на тестисите), или химическа кастрация (с Золадекс) - особена разлика няма, поне първоначално. Золадекса е по-лесен, но и по-скъп начин.

Да излиза от леглото и нито капка алкохол от тук нататък. Золадекса може да се направи още следващата седмица (без Флутамин или Бикалокс - дават ги понякога уролозите в началото преди Золадекса те са токсични за черния дроб). И да го види някой за тези "кризи" веднага.

Операция може по-нататък. След като му се изследва кръвосъсирването, един дявол знае колко е увредено от цирозата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.