Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:47 23.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 10нови [re: *jull**]  
Автор binhi (новак)
Публикувано08.12.13 21:21



MarkMatador първо искам да ви благодаря за отговора ви.Оперираха ме на 26години,преди 6 години.Заради възрастта ми не ми правят мамография.Пак заради възрастта ми ми искат на 6месеца,ехограф на черен дроб,преглед при опериращия, биохимия на няколко показателя,на година и половина две сцинтиграфия.Последно ми поискаха Пет скенер за да сме 100%сигурни,че съм здрава тъй като планувам бременост.Прав сте като твърдите,че всички тези изследвания,чакане на резултати са огромен стрес за мен,но аз съм изпълнителна.За болката в крака някои от лекарите ми казаха точно като вас,че може да е ишиас.Но когато съм с тази диагноза какво ли не си мисля,не знам,дали да си мисля за разсейки и дали тази диагноза дава там,но явно си го мисля,щом се претиснявам. Единия от лекарите ми искаше за всеки случай да направя и сцинтиграфия,което ме шокира все пак преди 9 месеца правих Пет.Болката ми ту намалява,ту се усилва,започвам да си мисля,че го правя на нервна почва вече.И си мисля дали найстина да не се консултирам с невролог,преди отново да прибягвам до сериозни изследвания.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 10нови [re: taninson@yahoo.com]  
Автор PRN ()
Публикувано09.12.13 00:56



По-ниския полип не е проблем. Истинския въпрос е каква да се прави с мястото на по-високия. Всичко опира до резекционните линии на полипа, както и до това какво ще се намери на ЯМР в мезоректума (това е пространството около ректума, в което са лимфните възли, които го дренират).

Ако има достатъчно нормална тъкан на крачето на полипа и няма въвлечени лимфни възли, повечето хирурзи ще оставят нещата както са и ще ти трябва колоноскопии на 6 месеца (първоначално).

Ако тези някое от тези неща не е перфектно - ще ти трябва опрация, наречена "предна резекция" (anterior resection).



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 10нови [re: PRN]  
Автор taninson@yahoo.com (непознат )
Публикувано09.12.13 12:00



Благодаря Ви много, за бърз отговор.!!! За сега нищо не е известно, утре ще ходя да се записвам при онколог, а този който ми е премахнал полипа каза че за сега операцията не се налага. Но аз точно от това се притеснявам ако има дори и мини мини минималистично прорастване на "лошите"клетки в основата на полипа (както пише в епикризата)- това означава ли че рак ще се развие пак от там? Много е лошо това че лекарите не обичат да коментират подробностите и да обясняват. А аз не съм от пациентите който се паникьосват, обратното - желателно е да знам какво ми предстои евентуално. Химио...или лъчетерапия...каквото и да е, трябва да се подготвя морално към борбата:) А не да чакам кога и къде ще се появят новите образования. Не искам пак да има нови клетки.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 10нови [re: MarkMatador]  
Автор konstantin20 (новак)
Публикувано09.12.13 13:50



Здравеите,

Извинявам се че се намесвам в разговора но се опитвам да разбера защо тези изследвания са излишни (т.е. PET etc). Може ли по конкретен пример?

Поздрави,
Константин



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 10нови [re: binhi]  
Автор MarkMatador (непознат )
Публикувано11.12.13 02:52



Здравейте, binhi
Не знам дали ме разбрахте добре - опитах се да ви обясня, че всички тези обстойни изследвания - скенери, сцинтиграфии, туморни маркери и прочие и прочие, не са от особена полза при проследяване на това заболяване след първоначално лечение, защото дори да открият нещо, това няма да е от полза за пациента - няма да подобрят прогнозата. Надявам се да разбирате какво се опитвам да обясня. Да не говорим, че част от изследванията сами по себе си не са безвредни.

Разбираемо е, че при разни болежки и нови за вас симптоми се притеснявате - в крайна сметка това е нормална човешка реакция при такава диагноза. Същевременно не може за всяко нещо да тичате на скенера. Можете да изчакате да видите как се развиват нещата с консервативно лечение, но, ако продължите да имате оплаквания, се консултирайте с невролог - възможно е един евентуален ишиас също да се нуждае от лечение сам по себе си.

Успех



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 10нови [re: *jull**]  
Автор binhi (новак)
Публикувано11.12.13 15:20



Благодаря отново MarkMatador.Напълно съм съгласна с вас,че всяка болежка не е задължително да е свързана с тази болест,лошото е,че страха ми е в пъти от повече,от някои друг човек които го боли крака.Честно казано аз и не държа да правя сцинтиграфия,толкова много изследвания и снимки направих,че вече не искам да ги виждам.Все още ме боли крака,най вече седалищния мускул и зад коляното и към пръсеца,надявам се да е от студеното време или от йогата вероятно да съм разтегнала някое сухожилие.Ще поизчакам дано да поотшуми и дано не полудея,че веднага главата ми започва да си представя какви ли не картинки:)



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 10нови [re: *jull**]  
Автор petia1234 (непознат)
Публикувано12.12.13 10:04



Здравейте,
имам въпрос във връзка с моята майка. Тя е на 75год с диагноза неходжкинов лимфом. Лекувана е два пъти като след това са правени ПЕТ скенери с резултат - пълен метаболитен отговор. За съжаление отново има рецидив /втори/. Първият път е лекувана по схемата мабтера + CHOP, а вторият мабтера + CVP. Сега е назначено само CVP. Мабтерата е отказана, заради възрастта и защото не е переспективна според тях.
Въпросът ми е следния: до колко вливането на мабтера повишава ефективността на прилаганата химиотерапия. Според лекуващите лекари мабтерата не лекува.
благодаря предварително за отделеното време.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 10нови [re: petia1234]  
Автор PRN ()
Публикувано14.12.13 12:38



Зависи как е отговорил лимфома при първите курсове лечение. Както и колко време е минало от последната химиотерапия. Така или иначе лечението с CVP е изцяло палиативно от сега нататък. Мабтерата може да прибави нещо към него, но не е много.

При по-млади пациенти може да се опитат някои високоактивните химитерапии от типа на ICE или DHAP, но след това обикновено се отива на костномозъчна транплантация, нещо което никой няма да се заеме да прави на 75. Просто смъртността от прецедурата е много висока след 70 години.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 10нови [re: PRN]  
Автор petia1234 (непознат)
Публикувано14.12.13 22:15



Много благодаря за отговора. При първите две проведени лечения резултата беше пълен метаболитен отговор доказани с ПЕТ скенери. Сега отново лекарите решиха да добавят и мабтера, заради доброто повлияване предишните пъти. За което съм им много благодарна.
Още веднъж благодаря и на вас за отделеното време. Щастливи празници ви желая!



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 10нови [re: petia1234]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано19.12.13 18:53



Темата продължава



"Совите не са това, което са..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.