Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:32 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 10  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано16.02.13 13:46



С безкрайна благодарност към медицинските специалисти, които ни помагат, продължаваме в следващата тема.

Ако искате да получите компетентно мнение по вашия въпрос, моля да предоставяте подробна информация за всеки конкретен случай:

- възраст на пациента
- диагноза
- откога е заболяването
- стадий на болестта
- общо клинично състояние на пациента към момента
- какво лечение е провеждано досега и какъв е резултатът
- всякаква допълнителна информация, която имате по случая

При неконкретна и оскъдна информация лекарите не се ангажират да отговарят.

Моля да задавате въпроси, свързани само с конвенционалната медицина!
За алтернативни форми на лечение има отделна тема.




"Совите не са това, което са..."

Редактирано от Buba67 на 09.03.14 22:16.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 10нови [re: *jull**]  
Автор mimi_msm (непознат )
Публикувано16.02.13 14:01



Здравейте,
искам да питам за брат си който е на 45 години. Декември месец му направиха операция с лазер на пикочния мехур. Епикризата е умерено диференциран преходно клетъчен карцином със инфилтрация в субмукозата Т1, Нх, Мх и дже 2. Януари месец повториха докторите същата процедура. Хистологичния резултат от 14,01 е Късчета гладкомускулна тъкан с хронично обострено възпаление и зони на преходен епител с тежка дисплазия до Ка ин Суит/съжалявам но немога да ги изпиша на латиница/ Тис, Нх, Мх, Дже1. При прегледа онколог уролог му е казал, че няма да има нужда от химеотерапия а ще започнат инжектиране на ваксина БЦЖ. Освен кръвна картина и урина други изследвания не са му правени. Кръвната картина е в норма.
Искам да попитам не е ли необходимо да се направят и други изследвания? Чета доста за туморни маркери? Прочетох и за пет скенер, обадих се по телефона но ми казаха, че щом е на пикочния мехур не може да бъде изследвано по тоя начин. Не е ли добре да се проверят и другите органи бъбреци, черен дроб за наличие на ракови клетки. Това достатъчно ли е като лечение?
Предварително благодаря за отговора.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 10нови [re: mimi_msm]  
Автор PRN ()
Публикувано18.02.13 09:41



Лечението е правилно и никакви допълнителни тестове не са необходими. Няма туморни маркери за рак на пикочния мехур на практика. Това е много ранен рак и БЦЖ в пикочния мехур би следвало да го оправи. Ако случайно брат ти пуши -веднага да спре цигарите.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 10нови [re: PRN]  
Автор mimi_msm (непознат )
Публикувано18.02.13 09:49



Благодаря ви много докторе. Сега ще му предам за цигарите.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 10нови [re: mimi_msm]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано24.02.13 16:31



mera63
Жена на 49 години. През 2007г. съм оперирана от карцином на гърдата с диагноза Т2Н1МО ст.2 гр.3 с НЕR отрицателен 0 с положителни рецептори. Правила съм химии и лъчетерапия. В момента съм на летрозол вече 6 година. Гинекологично не съм оперирана. До тук всичко бе добре. До преди 15 дни, когато при поредния гин. преглед цитонамазката ми излезе ІІІА група. При направената биопсия резултата бе - Епител на РVСИ с данни за хиперплазия, лека дисплазия, хроничен цервицит. Направени ми бяха и още 2 цитонамазки-една от шийката на матката и една от канала на шийката на матката, които показаха ІІ група. Видя се и един полип. Беше ми направено и изследване за човешки папилома вирус, което показа положителен резултат - типове 18,33,45,52,58,67. Следващото, което трябва според лекаря да направя е абразио за махане на полипа, нови цитонамазки и лечение, което ще продължи дълго така чета тук в нета и не знам какъв ще бъде резултата. Притеснена съм, на път съм да махна всичко, но дори и така, пак има лечение за вируса.
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 24.02.13 16:33.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 10нови [re: Buba67]  
Автор PRN ()
Публикувано27.02.13 11:08



Не мога да ти дам истински съвсет какво точно да направиш - не се занимавам с предракови състояния на маточната шийка. Защо се притесняваш толкова обаче - нали последните резултати са 2ра група. Вируса сам по себе си не означава рак. Просто трябва да се следят нещара от близо с колпоскопии, биопсии и цитонамазки. Слушай си гинеколога.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 10нови [re: PRN]  
Автор svetla888-211293 (непознат )
Публикувано27.02.13 16:05



Здравейте д-р PRN,
Предварително благодаря за отделеното време!
Баща ми е с нискодиференциран рак простатата Т2-3, N2, M1, PSA над 11290.
В момента не се лекува с нищо. От здравната каса чакаме другият месец одобрение за Superfact Depot 3 мес имплант и Bicalutamide таблетки.
Пред лекуващият онколог изразихме желание да закупим лекарствата за първият месец, тъй като смятаме че времето е от съществено значение. Така той ни насочи към д-р Витков от София, от когото да закупим VANTAS едногодишен имплант на стойност 2500лв.
Въпросът ми е имате ли информация за този имплант и дали това е по-добрата алтернатива на Superfact Depot. Необходимо ли е освен импланта все пак да приема и да речем Казодекс или друго лекарство съдържащо Bicalutamide?
Хубав ден и отново Ви благодаря,
Светла



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 10нови [re: svetla888-211293]  
Автор PRN ()
Публикувано28.02.13 12:46



Това ми се струват безумни цени за българските условия. Неизвестно колко джоба се пълнят. Всичките тези препарати просто спират тестисите да произвеждат тестостерон. Същото се постига с една малка операция за премахването им. Тя е много елементарна, под локална упойка и може да се направи веднага. Така или иначе тези тестиси не могат да бъдат оставени никога да работят отново. Генерално се решава проблема с имплантите завинаги.

Ако ще се правят импланти, тогава е необходим бикалутамид за няколко седмици преди и веднага след импланта. Ако ще се прави операцията - бикалутамид не е необходим.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 10 [re: *jull**]  
Автор SoFarAway (непознат)
Публикувано11.03.13 18:33



Здравейте, да питам и аз.
Повърхностен меланом, открит на 12.02., опериран на 13.02. Резултатите - 0.48 по Бреслау, II по Кларк, неулцерирал.
Какви са възможностите за рецидив и разсейки?
Благодаря предварително.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 10 [re: *jull**]  
Автор repeater (непознат )
Публикувано12.03.13 23:50



Здравейте! Искам да Ви питам за приятелката ми,която е на 27 години. През 2011г. м. 11 оперирана от Ca гландуле мамме с частична резекция и последваща лъчетерапия и осем курса химиотерапия.Края на ноември 2012г. се появява болка в шията в дясно, която продължава около 10 дни. Появява се и лека промяна в говора. Началото на м. януари 2013г. се появява болка в кръста. В средата на месеца отново болка в шията и промяна на говора поради отклонение на езика в дясно.Назначена и проведена целотелесна костна сцинтиграфия с последващо SPECT-CT изследване в областта на главата и шията се установиха м. огнища в черепните кости, двете раменни стави, лявата раменна кост, тазобедрените и бедрени кости. В областта на главата има множествени остеолитични костни м. лезии, в областта на калварията по-голяма остеолитична м. лезия, деструктурираща дясната окципитална кост. Данни за дисеминиран мултифокален м. процес в скелета. Искам да попитам необходими ли са други изследвания и какви? Какво подходящо лечение може да бъде проведено от тук насетне? Предварително благодаря за отговора.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.