Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:56 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 10нови [re: *jull**]  
Автор нeвянa (непознат )
Публикувано26.06.13 16:06



съпруга ми е на 39години с вече отстранен тумор на ректума в четвърти стадии метастази в целия черен дроб.трабва ли да съм отчаяна както се чувствам.има поставена временна стома.....





Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 10нови [re: *jull**]  
Автор Neli Kacarova (непознат )
Публикувано01.07.13 17:34



Искам да попитам защо не мога да приготвя кленовия сироп със содата ? Загрявам го 10 минути на слаб огън е когато изстине става на клей. Има ли друг начен на приемане ?



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 10нови [re: Neli Kacarova]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано01.07.13 19:19



Тази тема не е за лечение с алтернативни методи.
Тук отговаря онколог. За кленовия сироп е писано



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 10нови [re: нeвянa]  
Автор PRN ()
Публикувано03.07.13 10:25



Метастатичния рак на ректума не е шега работа. Предстои му дълъг и труден път. Химиотерапията ще задържи нещата известно време, но за съжаление никой не е излекуван напълно от многожествени чернодробни метастази. Дали трябва да си отчаяна, не знам - но подозирам една отчаяна съпруга е последното, което му трябва на човека.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 10нови [re: Melkyan]  
Автор PRN ()
Публикувано03.07.13 10:27



След колко време и дали въобще, естествено не мога да знам. Една патерица на първо време би била добра идея.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 10нови [re: PRN]  
Автор nikotinka_x (непознат )
Публикувано03.07.13 14:23



Здравейте на всички, ето и моята история и моята мъка:
Майка ми години в момента - 64, оперирана март 2012
операция: Ca pulmonis sinitra T3N0M0. Toracotomia.Lobektomia inferior.
извадки от оперативния протокол:Щателно почистване на оперативното поле.Левостранна странична торакотомия.Прорастване на формацията към париенталната плевра в областта на аортата.Извърши се медиастална долна лобектомия.Медиастална лимфна дисекция.
Хистологичен резултат - умеренодиференциран плоскоклетъчен карцином без метастази
Възстановяване след операцията - без усложнения
Терапия в онкото - калгевакс
Скенер на 01.06.2012 - без отклонения
Скенер на 11.12.2012 - без отклонения
Скенер на 15.06.2012 - просветлени базално фиброзни промени в левия бял дроб ТУ рецидив р-р 33/36мм без други отклонения
Бронхоскопия - ендоскопска диагноза: данни за възпалителен процес,БАЛ за БК дир-КУБ отр.Хр.за БК дир след ФБС-КУБ отр.ЧН-КУБ отр.
Цитологичен резултат от ФБС цитологични данни за хр.гнойно възп. процес с лекостепенна възпалителна р-я в цил.ел. на бронхите. В БАЛсе откриват 2-3 нетипични клетки подозрителни за неопластични но недостатъчни за тази диагноза.
И сега лекуват ни за пневмония, ефект от антибиотиците - никакъв, след спирането им темтературата се връща на 37.2-37.5 както беше и преди това
Моля за съвет - какво да правя?
1.може ли да се сбърка пневмонично петно с ТУ рецидив?
2. Може ли да се появи рецидив в съшия дроб който е опериран?
3.Какви са шансовете - формацията е много близо до аортата?
Благодаря предварително на всеки от лекарите който ми отговори!!!

Редактирано от nikotinka_x на 03.07.13 14:28.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 10нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано05.07.13 15:48



Здравейте,

На първо място отново благодаря, че ви има! Здраве и удовлетворение Ви желая!

Припомням нещата при мен накратко:

На 39 г. съм.

Операция и диагностициране - ноември 2006 г. (33 г.) Хистеректомия тоталис кум аднексибус, оментектомия, апендектомия

Диагноза - СА Ovarii
Стадий - ІІ В
Хистология - Серозен папиларен кистаденокарцином
Лекарствено лечение - шест курса Таксол и Cinplatin. Лечението приключи през март 2007 г.

От октомври 2012 г. бързо повишаване на СА 125 на 193. Потвърден локален рецидив и перитонеални метастази чрез ПЕТ от ноември 2012.

Започнато лекарствено лечение на 15/10/2012 - ПХТ с Таксол и Карбоплатина - 7 курса. Преди 7-мия курс СА 125 е 117.

Поради високите му стойности проведени консултации с други химиотерапевти и коремни хирурзи.

Проведена операция - 22 /04/ 2013 г. Визуализира се карциноза по перитонеума в малкия таз. Дебелото черво в областта на сигмата - срастнало към париеталния перитонеум, обхваната от туморен процес с диаметър 3/5 см. Извършва се парциална резекция на симгата. Последва т-т анастомоза на двата края. Извърши се параилиачна дисекция вляво. Хистология - Дебело черво с инфилтрация на стената от серозен папиларен кистаденокарцином с псамомни телца.; Насочва се за поредна линия ХТ.

Нова линия ХТ: на 10/06/2013 г. се започна ХТ с Хикамтин (Топотекан). До настоящия момент е проведен един курс с вливки в 5 поредни дни. На 10-я ден от първото вливане показателите в ПКК са в норма.

ПКК и СА 125 от 03/07/2013 г. - всички показатели са в норма или на границата, освен тромбоцитите, които са 725 ед-ци (при 306 единици 2 седмици преди това). В страничните ефекти на Топотекан са левкопения, тромбоцитопения и т.н., т.е. очакваното беше по-скоро да има спад в тромбоцитите. В разговор по телефона химиотерапевтите ме "успокоиха", че важното е да не са ниски. Вероятно при постъпването ми на 09/07/2013 за втори курс ще се пуснат нови изследвания и вероятно ще има консултация с хематолог. Но все пак...

Въпросът ми е:
Можете ли да кажете на какво може да се дължи този неочакван и обратен ефект? Какви могат да бъдат най-вероятните причини за това голямо повишение на тромбоцитите?

Редактирано от Ekna на 05.07.13 15:52.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 10нови [re: Ekna]  
Автор PRN ()
Публикувано06.07.13 04:57



При наличие на активен тумор, не е необичайно тромбоцитите да са високи. Това не е проблем. Ще паднат сами. Просто нормална реакция на организма. Не си губи съня за такива едни неща.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 10 [re: nikotinka_x]  
Автор PRN ()
Публикувано06.07.13 05:03



Няма как да знам без да съм виждал скенера, но от това което описваш, вероятността да става дума за рецидив на предишния тумор е много голяма. Ако наистина е рецидив (вероятно най-лесния начин за доказване е с биопсия директно под СТ визуализация - през кожата) и той е локален, лъчетерапията потенциално може да излекува майка ти. Аз лично бих я изпратил за биопсия и ПЕТ скен, след което може да се умува за лечение и шансове.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 10 [re: PRN]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано06.07.13 10:11



Всъщност се надявах, че след операцията няма активно туморно образувание, а борим само микромети или псамомни телца, клетки някакви или там каквото е. Но човек като иска да си загуби съня явно нищо не може да го спре



От друга страна, ако човек може, но не иска да проумее нещо може да е за добро.

Благодаря Ви!

Редактирано от Ekna на 06.07.13 10:11.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.