Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:36 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 10нови [re: mimi petrova]  
Автор PRN ()
Публикувано25.05.13 04:04



Това е всъщност доста високо рисков рак, макар и малък по размери.
Ако не е отстранена цялата гърда (а тя май не е от написаното) - трябва лъчетерапия.
Cerb2 май е позитивен (ако резултата не е категоричен, той трябва да се провери на FISH или CISH) - това би наложило Херцептин и химиотерапия. Дори да е негативен - пак трябва химиотерапия заради високия Кi67.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 10нови [re: PerEm]  
Автор PRN ()
Публикувано25.05.13 04:36



Не е необходимо да правиш никакви други изследвания от сега нататък.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 10нови [re: emil4o2]  
Автор PRN ()
Публикувано25.05.13 04:38



Не е нужна сцинтиграфия. Внимавай с това какво вдигаш, за да не усложниш нещата с дисковия пролапс.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 10нови [re: petia1234]  
Автор PRN ()
Публикувано25.05.13 04:40



Това е много сложен въпрос и няма как да получиш компетентно мнение тук. Добре е да се извади лимфния възел (ако това въобще е възможно). Иначе просто трябва да се наблюдава ситуацията - скенер след 3 месеца.



Тема Re: Аугоментин и туморен маркер 15-3нови [re: binhi]  
Автор PRN ()
Публикувано25.05.13 04:49



Не, Аугментина не би следвало да е проблем. Нормално няма да промени кръвните показатели.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 10нови [re: PRN]  
Автор konstantin20 (непознат )
Публикувано27.05.13 16:44



Благодаря много!



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 10нови [re: konstantin20]  
Автор Viktoriqb (непознат )
Публикувано29.05.13 01:53



Здравейте и от мен. Казвам се Виктория Борисова на 22г. Септември месец 2012 ме диагностицираха с Рак на лимфните възли (болест на Ходжкин) стадий 2Б. Преминах през 6 месечно лечение на химиотерапия с ABVD,като последните два месеца бяха само с AVD. В момента преминавам и през лъчетерапия 17 на брой. Общото ми състояние е много добро и при двете лечения. Първият ми въпрос според вас е дали това е най добрто лечение ии вторият е евентуално кога мога да мисля за бременност?
Предварително благодаря

Поздрави,

В.Борисова



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 10нови [re: PRN]  
Автор mimi petrova (непознат )
Публикувано30.05.13 14:44



Благодаря Ви много за отделеното време и отговора PRN! Не е отстранена гърдата, а само 12 лимфни възела, при втората операция. Изпратих си плаките за FISH тест. Сега чакам резултатите и след това, както разбрах от отговора Ви ще трябва да правя терапии. Желая Ви лек ден и много здраве на Вас и цялото Ви семейство!



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 10 [re: *jull**]  
Автор Гaби9 (свободна)
Публикувано30.05.13 16:19



Здравейте! Това е резултат от хистология след абразио. Мнение - за отстраняване на матка и яйчници. Въпросът ми е - дали е фатално да се отложи за август при тези данни?



Моля, ако не разчитате добре - кажете, ще го препиша тук като текст...

Благодаря предварително!

ПП - на 57 години съм, шеста година в менопауза. Симптомите ми преди абразиото бяха много оскъдни следи от прокървяване и 11 см лигавица, установена с ехограф. Миналата година през април при същите симптоми пак беше направено абразио и тогава хистологията беше без такива изводи - за атипична хиперплазия.

Редактирано от Гaби9 на 30.05.13 16:27.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 10 [re: *jull**]  
Автор DJ MK Crazy (непознат )
Публикувано31.05.13 20:13



Здравейте, искам да питам относно случай с баща ми - 60 год. карцином на пикочния мехур с разсейки в черния дроб, костите и лимфните възли. Разсейките му бяха открити в началото на януари и тогава разсейките в черния му дроб бяха 2 с големина от по 2,5 см, а сега са множество, взаимодействаши си една с друга.
Ето линк към епикриза т януари:


линк към томографа, правен му тогава:

(ако нямате програма, която да може да отвори изображенията, в архива съм приложил инсталационен файл на безплатна версия на syngo - syngo_fastView_VX57H31_Install_Package.exe)
линк към епикризата му от началото на май:

линк към томографа, направен му в края на април:

До сега са му направени няколко химиотерапии, но често се случва да ги пропуска, заради лоши показатели на кръвта му - ниски нива на хемоглобина, левкоцитите и тромбоцитите, които трябва да ги качва с инжекции. Последния път дори и не му изписаха инжекции, а някакви други лекарства, защото от инжекциите му ставаше лошо.

Причината, заради която пиша е следната:
След щателно ровене относно начини за лечението му, стигнах до една болница в Турция, Анкара - Medishifa, които ми предлагат два вида лечение, единият от които да му бъде приложен за лечение на черния му дроб - Radioembolization Y90 (също известен като Microcure) и SIRT Selective Intraarterial Radiotion Therapy. Потърсих инфо за тях в нета и наистина се оказват обнадеждаващи - от стандартната прогноза за 5-6 месеца живот само с химио/лъче, те дават шанс за живот до 5 години!
Първия ми въпрос е знаете ли някъде в България да се прилагат тези процедури? За прилагането на тези процедурти от Турция ми искат 20000 долара. Аз ще ги събера, но това ще стане много трудно. Предполагам, че в БГ ще са с пъти по-евтини, ако въобше ги има.
И втория ми въпрос - знаете ли я тази болница? Надеждни ли са? Потърсих допълнително инфо за тази болница в интернет, но освен, че се споменава само в някакви руски форуми, нищо повече не излиза. Притеснява ме да не са някакви шарлатани, които да ни оберат и после ходи ги търси...

Благодаря ви предварително за отделеното време!!!

Редактирано от *jull** на 01.06.13 08:44.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.