Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:35 24.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 10нови [re: Ekna]  
Автор PRN ()
Публикувано30.09.13 12:18



Лъчетерапията е почти винаги палиативно лечение при рак ня яйчника (обикновено метастазите са множествени, дори, когато не се виждат). От друга страна жената вече е имала 2 курса химиотерапия, един от тях сравнитено скоро и въпреки това е направила рецидив. Има голяма вероятност е рака да не отговаря вече на химиотерапията.

Ако въпросния лимфен възел е единственото място на метастаза в момента, той може да облъчи, но за съжаление други метастази ще се появят скоро. Не е грешен подхода, но не бива да се очаква много от него.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 10нови [re: mimi_msm]  
Автор Marrie ()
Публикувано08.10.13 15:57



Здравейте,

Отскоро мама /76г/ е с диагноза:

- Карцинома ендометрий метастазес мезентерии, оменти ет хепатис. Асцитас. Статус пост биопсиам ет химиотерапиам.

- Заболяването се проявява с често ген. кървене от м април 2013г. На 27.07.2013 постъпва в Майчин дом и от прегледа се установява наличие на маточен полип.
Извършена е хистероскопия с полимектомия на маточната кухина. на 9.09.2013г. постъпва отново, извършена е лапаротомия пробатерис с биопсия с - хистологичен резултат - ниско до умеренодиференциран серозен карцином от първата манипулация и оментум с метастази от умеренодиференциран аденокарцином -от втората.

- стадий - Carcinoma endometrii ST III/ T3 Nx Mo G2

- КАТ скенер на торакс и абдомен: нео урети. Вторично засягане на оментум, перитонеум, мезентериум. Асицт. Лимфни депозити в преден долен мидастинум. Нодозна струма. Формацията на шията в дясно вероятно е с бенигнен характер.

- лечение - 6-8 курса химиотерапии - с Цисплатина, 120мг и Фарморубицин, 100мг под защита на антиеметик и Декса метазон, при нужда прилагане на растежни фактори за бялата и червената кръвна редица и кортикостероиди

Ритъм на приложение - 21 дни

- Показатели:
HGB 121; WBC 12 /3.5-10.5/, PLT 326 /150-400/; глюкоза - 5.8 /<5.5/; креатинин 71, общ бил 5, АЛАТ 20,3 / до 41/; АСАТ 8.6 /до 41/ АФ 76 - до 120, cyfra21 10.47



- Състояние: Досега проведена преди седмица първа ХТ. Против повръщане пие Зофран 2х1. Отпаднала, постелен режим. Повърна на 2 пъти.
Почти не може да се храни и пие, заради голямо количество асцит в корема /при втората операция пише 3л/.

В момента приема след третия ден на ХТ:
1. Ренитек, 5мг, Конкор, 5мг за кръвното
2. Диуретик Тертенсиф, 1,5мг
3. Авемар
4. Герисан
5. Чай Сена
6. Чай Коприва
7. Цинк
8. Черен бъз сироп

- Основните ни въпроси са - как да облекчим асцита!! От издутия корем не може да се храни и пие. Какъв режим да спазва?
Диуретикът подходящ ли е? Какво количество да се пие от него?
Колко течности на ден? Колко сол на ден? /зная за 1л течност общо, 2г сол на ден/
- Необходимо ли е да се източва асцита или да разчитаме на химиотерапията да го свие и спре да се образува? Кое е по-добре?
- може ли да приема витамин С?

- Какви храни може да приема?
- Заболяването с каква прогноза е?

- Казано ни е след 3 терапии да ходим отново на консултации, скенер - евентуално ако се свива ракът да се прави операция за премахване на матката /каквато беше първоначалната цел, но бе невъзможно да се направи, заради разсейките в корема/

Благодаря много!! Надявам се на бърз и изчерпателен отговор!





Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 10нови [re: PRN]  
Автор ло (непознат)
Публикувано23.10.13 03:25



Здравейте, искам да се посаветвам със второ мнение за баща ми на 62 г. е става дума за десен бял дроб във епикризата му пише Т3 N2 M0 3A .Меки тъкани и оскъдно белодробен паренхим с фиброзиране,антракоза и инфилтрация от едроклетачен карцином.ДД:Некератинизиращ плоскоклетъчен карцином.ИХХ:ТТF1-(+) в алвеоцити тип 2 и Clara cells..Формация в горен десен лоб.КТ на бял дроб-Ту формация ангажираща 2ри и 4ти сегмент в дясно.Много се изморява ,но си хапва редовно апетит има,лекарят беше го подготвил за операция ,но се отказа неможело.сега го пратиха на химиотерапия,но хемоглобина му е мн нисък и трябва първо да му прехвърлим кръв и каза веднага я почваме наистинали химиотерапията е единственият вариант?..Много ли е зле положението..Благодаря ви предварително за отговора.





Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 10нови [re: *jull**]  
Автор desi_ast (непознат )
Публикувано23.10.13 20:27



Привет!
На 42 год. съм. Оперираняа октомври 2007г.-радикална мастектомия на гърда.
МКБ Z51.1 C50.4 pT2 pN1 pM0 2стадий
хистология: инвазивен дуктален Ca АЛВ I и II ниво-10бр-1мета. Л.възли III ниво-няма метастази.
HER-2-негативен естрогенрпрогестерон-4 50%шанс за отговор
проведена терапия с сендаксел - 6 броя 25лъчетерапии
Золадекс и Нолвадекс - 5 год. до 03.2013г.
Цикъла ми беше спрян, но сега този месец се възобнови отново, след цели пет години откакто е спрян.
този месец си правих сцинтиграфия на костите и цитонамазка-резултатите са добри.
Питах докторите какво да правя сега когато цикъла се е възобновил-отговориха ми, че след като са минали пет години съм се считала за здрава.
ходих на гинеколог и той ми каза, че имам на шийката на матката-Хипертрофия
Посъветва ме да си направя кюртаж, за да проверят нещо по добре и аз не разбрах - какво, и да избегнем евентуален кривоизлив.
Но, аз се страхувам от още оперативни интервенции.
Въпроса ми е какво бихте ме посъветвали относно този хормон , който отново с цикъла ми ще е една евентуална опасност за мен , с оглед на това, че съм хормонозависима?Предварително Ви Благодаря за евентуалния отговор!



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 10нови [re: *jull**]  
Автор Разсеяната (непознат)
Публикувано30.10.13 17:00



45 - годишна жена, с диагноза Са basocellulare superficiale susp reg femoris 1 dex St post op BCC reg supremaris 1 dex aaII на дясното бедро, има малка раничка, която ту кърви, ту се затваря. Причината за отиването на лекар е болки в десния крак. Преди две години отстранен БЦК на дясната гърда. Препоръчана е операция без никакви други изследвания /не в България/.
Въпросът ми е, ако карциномът се разпространил евентуално/нараснал и от това са болките, не е ли противопоказна операцията? С какви изследвания може да се установи това?

Много благодаря предварително!

Животът е или дръзка авантюра, или нищо. Хелън Келер


Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 10нови [re: *jull**]  
Автор iaponkata-88683 (новак)
Публикувано01.11.13 08:35



Здравейте, отнася се за момиче на 22 год,оперирано преди 5 години от тумор на панкреаса.Чувства се добре без оплаквания,изследванията са направени по повод обилно кръвотечение по време на месечен цикъл.Томографията на корем показва Признаци на портална хипертония формирането на мрежи
хранопровода стомашни обезпечения панкреаса splenorenal
antigeno carcioembrionario 8.57
electroquimioluminiscencia.ca - 13.42
Предлагат химио и лъчетерапия.Как да постъпят,моля ви за мнение..това което намерих в интернет е много малко.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 10нови [re: *jull**]  
Автор ji_petkova (непознат )
Публикувано01.11.13 20:33



Здравейте, нова съм в клуба , отскоро се интерисувам от темата и имам страшно много въпроси. На 49години съм и при операция за фироаденом на ЛМЖ ми излезе хистология с "High grade дуктален карценом in situ", s ХЕР-2 (+++); Es-2+3; Pr-2+2; Ki67-позитивен в 5%, р53-отрицателен., туморен размер 2мм, ширина на ръбовете <1мм, високостепенен без некроза/ядрен стадий. Общ сбор точки по системата Van Noys=8.
Моля за мнение какви са прогнозите за последващи процедури и лечение.
Какъв трябва да е хранителния режим в този случай, могат ли някакви добавки да облекчат лечениетео.
Предварително благодаря за отговорите
Желая ви здраве на всички



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 10нови [re: ло]  
Автор PRN ()
Публикувано03.11.13 11:19



Обикновено в такива ситуации се ползва комбинация на лъче- с химиотерапия. Шанса да се излекува с модерните комбинирани терапии е 25-40%. Само с химиотерапия - няма такъв.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 10нови [re: desi_ast]  
Автор PRN ()
Публикувано03.11.13 11:22



Остави си цикъла на мира. Аз на твое място бих продължил в Новалдекса още 5 години обаче (излезе наскоро едно проучване, че 10 години са по-добре от 5).



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 10нови [re: Разсеяната]  
Автор PRN ()
Публикувано03.11.13 11:25



Въобще не разбрах за какво става дума - би ли обяснила на обикновен български или обикновен английски.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.