Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:58 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано01.01.70 02:00



С безкрайна благодарност към лекарите, които ни помагат, продължаваме в следващата тема.

Ако искате да получите компетентно мнение по вашия въпрос, моля да предоставяте подробна информация за всеки конкретен случай:

- възраст на пациента
- диагноза
- откога е заболяването
- стадий на болестта
- общо клинично състояние на пациента към момента
- какво лечение е провеждано досега и какъв е резултатът
- всякаква допълнителна информация, която имате по случая

При неконкретна и оскъдна информация лекарите не се ангажират да отговарят.

Моля да задавате въпроси, свързани само с конвенционалната медицина!
За алтернативни форми на лечение има отделна тема.



Предишната тема четете



"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 02.08.12 16:52.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8 [re: *jull**]  
Авторм (Нерегистриран)
Публикувано21.03.12 01:00



здравейте, моят съпруг бе приет в болница с много силни болки в лявата част на стомаха, опасващи и гърба, загуба на тегло, диария. след направени изследвания ( без биопсия) лекарите казаха че има рак на панкреаса от направения скенер се вижда голямо петно на главата на панкреаса и туморните маркери са високи. след това му бе направена биопсия, която се оказа негативна, назначиха му 2 биопсия, и тя е с отрицателен резултат. лекарите казаха че може да му направят още една биопсия. за силните болки (които били от засегнати нерви според тях) му вляха алкохол, но той не повлия. моля ако може да ми кажете дали при тези отрицателни резултати от 2те биопсии може да е друго заболяване на панкреаса, което не е рак и колко са надеждни биопсиите при диагностиката. благодаря.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8 [re: *jull**]  
АвторПeтя (Нерегистриран)
Публикувано21.03.12 09:44



Здравейте. Майка ми е с В клетъчен неходжкинов лимфом. Лимфома е в стомаха и много голям - 10см. Няма разсейки в гръдния кош. Направиха и 6 вливания на Мабтера + CHOP. За следващия път са и казали че ще правят само CHOP. Пропуснали са да и направят скенер след четвъртото вливане. Направили са ехография и лекаря ми каза че много голяма част от лимфома се е стопил, но все още го има. Въпроса ми е колко вливания на Мабтера + CHOP е възможно да се направят и ако лимфома не се стопи и тогава какво може да се предприеме? Лъчетерапия и оперативна намеса прилагат ли се при неходж.лимфоми? Ако не се стопи докрай предполагам бързо ще се възстанови? А ако е фиброзно променен само на скенер ли се вижда?
Съжалявам ако въпросите ми звучат глупаво, но се опитвам да си изясня за себе си нещата. Благодаря ви предварително.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8 [re: *jull**]  
Автор vesirad (оптимист)
Публикувано21.03.12 15:10



Здравейте , на 36 г. преди един месец съм оперирана от карцином на лявата гърда.Операцията мина успешно , гърдата ми е отстранена на 100 %.Лимфните възли са ми чисти.Въпросът ми е следния - към кои органи може да има разсейки при проследяване на лимфните възли

.
Благодаря.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8 [re: vesirad]  
Автор Диана Кузманова (непознат )
Публикувано21.03.12 17:06



Оперираха ми щитовидната жлеза-направена субтотална резекция на десен лоб с намерен възел 2/1.5см.След хистологията диагнозата е -папиларен карцином(капсулиран)-фоликуларен вариант с огнищна инвазия на капслулата.
Нодозна фоликулярна струма с дегенеративни промени и грануломи тип"чуждо тяло".Диагноза-папиларен(фоликуларен)карцином на щ.жлеза с р-ри 12на 8мм.
Хирурга ми каза ,че след 3 месеца щте ме види на ехограф,за да реши какви да са последващите действия и няма място за притеснения,но в нета чета,че винаги трябва при злокачествен резултат да се махне цялата жлеза и да се направи терапия с радиоактивен йод 131.Дайте съвет,че тези 3 месеца ще се побъркам от мисълта дали не греша като изчакваме.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8 [re: *jull**]  
Автор mima6a (непознат )
Публикувано21.03.12 21:53



Ако знае някой къде мога да купя лекарството Fluorouracil, моля да пише ! Необходимо е за поредната химиотерапия на мой близък.
Благодаря предварително !



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8 [re: *jull**]  
Авторnpuтecнeнa (Нерегистриран)
Публикувано22.03.12 11:09



Имам тежест отдясно под ребрата. Не ме боли, но ми подпира нещо. Работя седнала и ми е доста некомфортно. На 05.03.2012 г. личната лекарка ме прати на ехография, резултата от която е: Черен дроб с хомогенна структура,с леко увеличени размери- 10 мм. Джипито нищо не ми изписа. Проблема е, че ми правиха биопсия на шийката на матката и ми предстои конизация след 10 дни. Цитонамазка ПАП 3 Б, а биопсия дисплазия 2 степен. Личната каза да мине всичко и после ще видим какво ще правим с дроба. Забравих да кажа, че кръвните ми изследвания бяха добри. Не пия, не пуша вече от 6 години, но си хапвам добре. Мога ли да очаквам някакви проблеми с черния дроб..........Притеснена съм.........Предварително благодаря за отговора!



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8 [re: *jull**]  
Автормuмoзa (Нерегистриран)
Публикувано22.03.12 12:14



На 37 години,лобуларен карцином на гърдата-на 01.03.2012г.квадрантектомия с лимфна дисекция на 3-те нива лимфни възли.Туморъте с размери 1,5см.,от ексирпираните 10 лимфни възела,само в един от 1-во нива намерени туморни клетки.Т1 N1M0 G2,II -ри стадий,клинична група 2,Прогестеро и естроген-отрицателни,HER2-отр.На 26.03.2012г.назначена химиотерапия-6 вливки и лъчетерапия.По отношение на отрицателните прогестерон и естрогени,лекарят ми беше притеснен,което притесни и мен....Моля Ви ,колкоти грубо да звучи,какви са шансовете ми?!Преди 10-години на 51г. майка ми почина от Са на гърдата,може ли да говорим за наследственост?Прощавайте за многословието и благодаря предварително!



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8 [re: мuмoзa]  
Авторvesirad (Нерегистриран)
Публикувано22.03.12 12:40



Здравей , аз също съм на толкова години и със същите проблеми - моят тумор беше 2 см , първи стадий , ще съм на хормонотерапия.Отстраниха ми цялата гърда.При теб тумора е бил по-малък , пък защо са ти казали 2 степен.На всякъде чета ,че до 2 см е първа степен.Ще се радвам да ми пишеш , за да споделяме и обменяме информация.Ако искаш може и на скайп Vesela Ivanova или radves



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8 [re: vesirad]  
Автормuмoзa (Нерегистриран)
Публикувано24.03.12 16:57



Привет,за да не спамим темата тук,ще пиша в темата за рака на гърдата...,иначе....стадият е 2-ри заради единични туморни клетки в един лимфен възел на 1-во ниво.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.