Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:55 11.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8 [re: PRN]  
АвторKrasi (Нерегистриран)
Публикувано22.04.12 15:39



Благодаря ВИ за отговора



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8 [re: *jull**]  
Автор leonidas22 (член)
Публикувано24.04.12 18:59



здравейте,днес правиха контролни ехографии на коремните органи на дъщеря ми;2,5 години след операцията РМЖ и видяха нещо на черния дроб.Това е в Италия и не знам,как се казва на български,но докторът е казал,че прилича на киста ,34мм и трябва да се направи снимка с контраст.Въпросът ми е:възможно ли е разсейки така да изглеждат или не е за притеснение.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8 [re: leonidas22]  
Автор PRN ()
Публикувано24.04.12 23:40



Не знам.
Прочети първия постинг. Този на jull най-отгоре на тази поредица.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8 [re: PRN]  
Автор leonidas22 (член)
Публикувано25.04.12 14:03



днес получихме и резултатите от кръвни анализи:всичко е в норма,освен НАЙ-ВАЖНИТЕ,ТМ е 39,3 при норма до 25,вит.Д почти 26 при норма ОТ 30 до 100.Явно "гадината" се е събудила.Диагнозата при нас е G3 pT2 pN2,ХЕР 2 е 3+.Тя е на 39 години,правиха 4 вливки adriblastine + ciclofosmamide ,5 седмици лъчетерапия,херцептин,2 години Decapeptyl и тамоксифен още пие.Предишните анализи бяха през ноември,всичко беше в норма,ТМ беше 24.Май всичко написах.

Редактирано от leonidas22 на 25.04.12 14:16.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8 [re: leonidas22]  
Автор PRN ()
Публикувано26.04.12 00:47



По-високия туморен маркер (предполагам Са153) разбира се не е позитивно нещо, но не означава непременно метастастази. Не е и особено висок. В такива случаи обикновено се прави или СТ скен на цяло тяло + костна сцинтиграфия или направо ПЕТ скен.

Преди резултатите от изследванията не може нито да се каже нещо по-конкретно, нито да се предприеме нещо.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8 [re: PRN]  
Автор leonidas22 (член)
Публикувано26.04.12 11:32



много Ви благодаря,докторе за бърз отговор.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8 [re: *jull**]  
Автор emil4o2 (непознат )
Публикувано27.04.12 08:52



Здравейте. Искам да попитам дали след профилактична лъчетерапия на параорталните линфни възли поради семином(няма разсейки) трябва да следя костите си. Понеже чух че лъчетерапията причинявала рак на костите след време, вярно ли е. Или въобще какво трябва да следя. Туморните маркери преди операцията преди 1год и 6 месеца си бяха добре и сега са добре.



Тема Полипи в дебелото черво? [re: *jull**]  
Автор Гaби9 (свободна)
Публикувано27.04.12 19:27



Принципно не ми е ясно следното.

Ако човек си има полипи в дебелото черво, но няма оплаквания, не си направи колоноскопия и не му бъдат премахнати полипите - какъв е рискът някой от тях да се превърне в злокачествен? Другояче казано - премахването на полипи при колоноскопия дали е 100% полезно, или в някакъв смисъл може да е провокиращо? Още по-другояче казано - рискът да си стоиш с полипите по-голям ли е от риска да бъдат премахнати и раздразнени по някакъв начин? Има ли категорични научни доказателства за някоя от тези две версии?
Благодаря!



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8 [re: emil4o2]  
Автор PRN ()
Публикувано28.04.12 00:29



Вторичните тумори точно на костите от лъчетерапия са изключително редки. Далеч под 1% - виждал съм само един за близо 15 години в плето на онкологията. На практика не можеш "да си следиш костите". Ако се появят проблеми (болки) ще ги изследваш. Толкова.

Иначе туморни маркери и по една рентгенова снимка на бял дроб на година е това корто аз правя за моите пациенти със 1-ви стадии семином, за седем години.



Тема Re: Полипи в дебелото черво? [re: Гaби9]  
Автор PRN ()
Публикувано28.04.12 00:33



Полипите в зависимост от това точно какви са малигнизират (водят до рак) в 30 до 90% от случаите. Можеш да си ги пазиш ако искаш, аз не бих.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.