Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:13 19.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8нови [re: *jull**]  
Автор vesirad75 (непознат )
Публикувано31.07.12 12:22



Ще задам един въпрос на който може и да не получа отговор ,но все пак благодаря!
Преди 6 месеца съм оперирана от рак на гърдата, първа степен ,чисти лимфни възли.Вчера ми направиха първите изследвания ,но само кръвна картина - биохимия+туморен маркер.Не ми правиха нито ренген ,нито ехограф ,нищо друго.Доктора от ИСУЛ ми каза да дойда на 3 - 4 септември за да подготви навият протокол.И тъй като е отпускарско време и както винаги много бързат аз не разбрах - всичките показатели от кръвната картина и биохимията са в норма , туморният маркер е 17 / до 28 на лабораторията / - та на мен чуденката ми е ,че преди операцията туморният маркер беше 13 ,другите кръвни показатели мисля и че те са в норма ,но по нищо не личеше ,че съм болна.Всички показатели в норма.Сега пак са в норма ,но се притеснявам че може да имам заразени клетки и те да действат пък кръвната картина да не ги отчита.Как да разбера?В смисъл такъв - и при наличен тумор нормални показатели , без него пак.Стана дълго и объркано .Когато имате възможност - пишете.Благодаря!



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8нови [re: *jull**]  
Автор mimilina11 (мама)
Публикувано31.07.12 12:56



Здравейте

!
Оперирах си гърдата и днес ми дадоха епикризата , но нямаше кой да ми разясни написаното . Казаха само всичко е ок , но на мен не ми бе достатъчно , за това ви моля за повече информация в удобно за вас време да ми отговорите .
Хирурга е махнал 2 формации .
В хистологията пише - фиброкистична болест - пролиферативен вариант .
Единична интрадуктална хиперплазия
( МОЛЯ ДА МИ ОБЯСНИТЕ ТОВА )

Окончателната диагноза: Фиброаденома гландуларе маме декстра

Винаги ли рецидивират фиброаденомите и има ли медикамент с който да се предпазя от повторната поява ?
МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ ,че ви има , че ни отговаряте и отделяте от свободното си време .Бъдете здрави !



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8нови [re: mimilina11]  
Автор nadka29 (непознат )
Публикувано31.07.12 20:15



Здравейте докторе!Майка ми на 64 год.получи кръвотечение в началото на годината,след направена хистероскопия поставиха диагноза Ca endometrii T1 M0 Nx.На 19 06 2012г. направиха тотална хистеректомия с аднексите.Резултатът от хистологичното изследване е:1.Матка:умерено диференциран жлезист карцином на ендометриума с огнищна плоскоклетъчна метаплазия,инфилтриращ 1/2 от миометриума,лейомиом с огнищни дегенеративни промени-FIGO IB. 2.Яйчници:б.о. 3.Маточна шийка:б.о. Въпросът ми към вас е какво означава всичко това и при положение че тя е с диабет тип2 от 4 год. какво ще ме посъветвате за последващо лечение.Предварително благодаря за отговора!



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8нови [re: *jull**]  
Автор todsi (непознат )
Публикувано01.08.12 11:12



Интересува ме дали може да ми разчетете една епикриза : Инфитративен дуктален карцином на млечната жлеза,лимфни възли с реактивни промени - 7 броя. Без данни за метастази от карцинома на млечната жлеза. ИХХ:еспресия на ЕР в 80 % от ядрата на туморните клетки, с умерена степен на интензивност Score Ps/5/+IS/2/=TS/7/; PR-не се експресира.Експресия на HER2,цялостно мембранно обхващане на над 30% от туморните клетки ,изразена интензивност на реакцията.Оценка 3+. Ki67 -експресира се с умерена интензивност в над 14% от ядрата на туморните клетки. Luminal B(Her2 positive) Краткая история заболевания: Оперираха ме и ми махната цялата гърда,но никой нищо нищо не ти казва, ще Ви помоля добри доктори и специалисти ако може да ми разчетете епикризата , да ми кажете какво означава и дали е добре. Също и ако можете да ми кажете какво означава Адювална химеотерапия. Благодаря Ви много!



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8нови [re: vesirad75]  
Автор PRN ()
Публикувано02.08.12 07:47



Ca153 не е винаги туморен маркер за рак на гърдата, а само понякога. Няма как да знаеш само с кръвни изследвания дали имаш рецидив или не. Както и с други изследвания междувпрочем. Несигурността е част от живота. Ако винаги се знаеше дали имаш "ракови клетки някъде из тялото", на много жени би им се разминала химиотерапията.

А и така или иначе няма как да промениш каквото и да е.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8нови [re: mimilina11]  
Автор PRN ()
Публикувано02.08.12 07:54



Това са напълно доброкачествни проблеми в гърдите състояши се от фиброзна тъкан и тук там от някоя киста. Нищо особено, почти всички жени ги имат.

Фиброаденомите не рецидивират. Понякога се появяват нови. С напредването на възрастта става все по редки и след 40 са изключитено редки. Няма медикаменти за фиброаденоми, а те и не искат кой знае какво лечение. Оставени сами на себе си обикновено изчезват сами след няколко месеца. Големия проблем с тях е че понякога това, което се мисли за фиброаденом е всъщност карцином и затова се отсраняват или поне биопсират.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8нови [re: nadka29]  
Автор PRN ()
Публикувано02.08.12 07:59



Това е много ранен стадии рак на ендометриума. Обикновено операцията (тотална хистеректомия с отсраняване на яйчниците) е всичко, което е необходимо. Трябва да се следи да не развие вагинален рецидив, който може да се оперира, ако се хване рано. Тези рецидиви са доста редки (около 3%).

Иначе живота си продължава, както преди това.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8нови [re: PRN]  
Автор vesirad75 (непознат )
Публикувано02.08.12 09:42



С това Ваше казване да си правя извода , че и при СА15-3 в норма или не - все тая.Всички ренгенови , ехографски , биохимии на кръвта и т.н изследвания - са без значение.То по тази логика защо се правят профилактични прегледи след като е толкова несигурен живота и "няма как да промениш каквото и да е".Според мен има значение дали стойностите са в граница ,всички други показатели също.Не искам да звучи като заяждане.Просто не получих отговор на въпроса си.
Останете със здраве.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8нови [re: vesirad75]  
Автор PRN ()
Публикувано02.08.12 10:44



Да - заядливо звучи постинга ти. Защо така си го написала - не знам.

Толкова ли неясно съм ти отговорил? Са153 не винаги е туморен маркер. Имала си тумор и той е бил нормален. Какво ти говори това? Просто не е маркер в твоя случай. Не можеш да разчиташ на него; ако е нормален - това не означава, че всичко е наред.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8нови [re: PRN]  
Автор vesirad75 (непознат )
Публикувано02.08.12 13:05



Благодаря!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.