Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:29 24.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8 [re: Гaби9]  
Автор PRN ()
Публикувано07.04.12 11:57



Възможно е - но обикновено се виждат. Стига да се гледа внимателно точно за това.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8 [re: PRN]  
Автор svetleto830201-208203 (непознат )
Публикувано09.04.12 09:06



Благодаря Ви за отговора, но бих искала да попитам и още нещо - има ли връзка вече зачестилото уриниране, дори онази нощ без да усетя някакъв напън (просто почувствах, че е мокро под мен), т.е. без да усетя се изпуснах, станах и отново се изходих

. Освен това имам и подути (доста големички) поне аз мисля, че са лимфни възли ниско долу, както и между лява подмишница и гърда, а и в дясната гърда в самата нея имам няколко. Та въпросът ми е дали би могло това да има нещо общо. Свалянето на кг-ми от декември до момента са 7 кг., постоянна температура - до 37.5 максимум.
Благодаря предварително.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8 [re: *jull**]  
Автормaя (Нерегистриран)
Публикувано10.04.12 12:45



АЛАТ в норма, АСАТ 43, при нормални 1-31! Личната ми лекарка нищо не ми изписа. Притеснено ми е! Чувствам тежест отдясно. Работя седнала, и ми е много неудобно! Има ли място за притеснения, какво да правя? Благодаря предварително!



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8 [re: мaя]  
Автор alekso2009 (непознат )
Публикувано18.04.12 14:43



Здравейте,
Вече незнам към кого да се обърна за съвет.Ето накратко моята история-през януари т.г.един ден ме заболя корема.Беше кратко и премина с доста подуване и газове.През февруари се повтори пак инцидентно и премина по същия начин.Но в нач.на март ме заболя и неспря.Ходих при ЛЛ изписа ми лекарства за киселини и дуспаталин и вивотон за ниско кръвно.Но след два дни стана още по-зле -не ми се ядеше нищо,изморявах се само ако стана от леглото,гадеше ми се,виеше ми се свят и ме болеше леко корема.Записах си час при гастроентеролог платено и при УДЗ се видяха само множество камъни в жлъчката.Изписа ми лекарства,но след два дни стана още по-зле -болеше ме гърба по-точно лявата плешка и корема ту отлява ту отдясно под ребрата.Отидох пак на гастро и ми направиха гастроскопия-откриха хроничен булбит 2ст,пангастрит,аксиална хиатус херния и неерозивна рефлуксна болест.Пих антибиотици и др.лекарства и замалко бях добре.От няколко дни пак ме боли ужасно и сега на 24.04 ще влизам в болница планово за фиброколоноскопия и евентуално скенер за жлъчката.Боли ме отляво под ребрата,но в страни към талията и отзад на кръста.Рядко усещам болка в дясно под ребрата.От вчера ме боли гърба от кръста до раменете и врата.Напипах малки подутини на врата точно под косата,които като пипам не болят,но иначе ги усещам болезнени без допир.Боли ме лявата страна на шията от ухото до рамото.Появи се лека давеща кашлица с храчки.Температура нямам,но намоменти ме втриса и ми е много студено,а нощем се потя.
Моля дайте съвет какво може да ми е и какво да направя?Страх ме е да не пропусна нещо.Моля ви!?!?



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8 [re: alekso2009]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано20.04.12 12:29



Време е да спрете да игнорирате очевидната причина за оплакванията, търсейки друга. Камъчетата в жлъчката са напълно достатъчни да предизвикат както жлъчни кризи, така и епизоди на панкреатит, които протичат с оплакванията описани от вас. Лапароскопска холецистектомия е лечението от което имате нужда.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8 [re: MD]  
Автор alekso2009 (непознат )
Публикувано21.04.12 21:32



MD,благодаря за отговора.И аз така мисля,че това е причината,но гастроентеролога казва,че изследванията са перфектни и няма причина да мисля за жлъчката.Но мен ме боли почти непрекъснато.
Освен това вчера бях на преглед при друг лекар на друг апарат и той също ми препоръча да махна жлъчката-видя 5-6 камъка над 1см.и много малки.Също така видя течност в белите дробове.Изпрати ме да направя рентгенова снимка и ето заключението-ДВУСТРАННИ БЕЛЕЗИ НА ИНТЕРСТИЦИАЛНИ ВЪЗПАЛИТЕЛНИ ПРОМЕНИ.ХИЛУСНА РЕАКЦИЯ В ДЯСНО.
ЛЛ не ми каза нищо-нито за консултация с пулмолог нито за лечение.Вече не знам какво да правя и към кого да се обърна.На 24.04 трябва да вляза в болница за ФКС и евентуални изследвания за жлъчката,но сега незнам какво да правя.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8 [re: *jull**]  
АвторKrasi (Нерегистриран)
Публикувано21.04.12 21:55



Здравейте благодаря че ви има искам помощ....на баща ми ПСА вече е 770 преди месец беше 160...на Казодекс е от 2мес беше на Андрокур после на Бикусан....имали шанс за друго лечение ...или не.БЛАГОДАРЯ ВИ.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8 [re: Krasi]  
Автор PRN ()
Публикувано22.04.12 01:28



Не знам.
Не си си дала труда да напишеш цялата история - може да я има някъде назад из форума, но определено нямам време да я търся. Още повече при постингите на нерегистрирани Ник-ове.

Лечението на метастатични рак на простатата е комплексна работа и много зависи какво е правено досега, на колко години е пациента, какво му е общото състояние и прочие. Как мога да ги знам всички тези неща от един ред въпрос!!!



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8 [re: PRN]  
АвторKrasi (Нерегистриран)
Публикувано22.04.12 10:34



Немога да си вляза в профила.
Баща ми е на 61 год от почти 2год е с диагозата-рак на простатата с метастази в гръбначен стълб,прешлени ...започнато е лечение с андрокур добре се повлияваше 7-8 мес,след което го смениха с Бикусан,калутид и Казодек сегd но явно вече хормоналното лечение не помага.Зомета му се влива всеки месец вече има 15 вливания.Супрефакт депо през 3мес ...е ако го има при него малко периода не се спазва.Преди година има 1 курс лъчетерапия.Общото състояния на баща ми е добро за сега храни се нормално,работи ...но сега с това ПСА-770 имали друго възможно лечение или ако се увеличи дозата н аКазодекса от 50мг на 150мг...БЛАГОДАРЯ ВИ



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8 [re: Krasi]  
Автор PRN ()
Публикувано22.04.12 12:55



Изглежда че основното нещо в лечението на метастатичния рак на простатата не е направено. Това е да се спрат тестисите да работят (или хирургично да се премахнат или със Золадекс/подобен препарат). Това може да задържи нещата, може да помогне или не... но е задължителна част от лечението. Увеличаването на дозата на Касодекса няма да свърши никаква работа само по себе си.

Остава и варианта за химитерапия, която при сравнитено млад човек в добро състояние е добра идея. Какво и каквито експериментални лекарства може да има в момента лекаря, който го лекува.

Зометата толкова често не е особено необходима - дано са му в ред зъбите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.