Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:25 08.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8 [re: svetleto830201-20820]  
Автор svetleto830201-208203 (непознат )
Публикувано30.03.12 11:21



Но защо никой не отговаря, постоянно проверявам, но уви - нищо няма?



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8 [re: svetleto830201-20820]  
Автор marata122 (непознат)
Публикувано31.03.12 15:36



Здравейте,докторе:)
Стойности на калцитони от две различни лаборатории,в два последователни дни.Първият-108,втория-45.
Имате ли идея на какво би могло да се дължи?



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8 [re: *jull**]  
Автор AsqAsq2O746O (непознат)
Публикувано04.04.12 15:05



Здравейте,
Кашлям след проведена химиотерапия и течение в стационара,който е с две нощувки.
Тъй като и когато са били ниски кръвните показатели,не са давани предписания как да ги повдигнем,явно и за кашлицата ще има мълчание.Явно такава е практиката в диспансера,само вливки и др. лекарства да се изписват,като че само това е важно.
Страничното след химия е температура за няколко дни.Минава само с парацетамакс и отминава.До сега.
Лек за кашлица,няма хрипове,идва от дразнение в гърлото без болки в гърлото,моля докторе,помогни и на мен,че едва се довлякох до нета за да попитам..
Този път закъсня денят на температурата с цели три дни,иначе беше веднага след стационара в домашни условия.Апетитът не липсва,след герисана.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8 [re: svetleto830201-20820]  
Автор PRN ()
Публикувано06.04.12 09:52



Означава че имаш клетки на натривката, които не изглеждат нормални. Това не означава непременно рак. Просто трябва да се огледа шииката с колпоскопа (една голяма лупа) и да се биопсират местата, които не изглеждат нормални. Не се опитвай да намериш повече информация в това разчитане на натривката, защото там няма повече информация. Натривките са метод за скриининг, а не за диагноза. За това служи биопсията.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8 [re: marata122]  
Автор PRN ()
Публикувано06.04.12 10:01



Няма идея. Не знам какви са точно нормалните стойности за съответната лаборатория нито в какви единици са мерени, но и двете ми се виждат височки. Тук нормално са за възрастни <5 ng/L (за жени) и малко по-високи за мъже. Лабораториите може обаче да ползват други единици, така че ще трябва да говориш с лекаря си.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8 [re: AsqAsq2O746O]  
Автор PRN ()
Публикувано06.04.12 10:08



За такива неща интернет е последното място, което може да ти е от полза. Говори си с лекаря или GPто; нямам идея нито какво ти е заболяването, нито каква ти е химиотерапията, нито какви са били сиптомите преди химиотерапията...

Кашлицата и темпаратурата може да са резултат на заболяването, на химиотерапията, на потенциално опасна инфекция, на обикновена вирусна инфекция, стара астма, на нищо особено, на какво ли още не.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8 [re: Maя]  
Автор PRN ()
Публикувано06.04.12 10:09



Попитай гинеколога си. Наистина не знам.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8 [re: PRN]  
Автор EFO75 ()
Публикувано06.04.12 13:36



Здравейте,Благодаря Ви за отговора ви,просто искам да споделя ,да не помисли някой че се заяждам с вас.

Бях писала два пъти какво ми е и чаках отговор.А написаното листче е от др.Гергов от Александровска болница-София. -отг.''Половината от това латинско "мамбо-джамбо" не го разбирам. Нито има някакъв смисъл, нито означава нещо, нито е написано правилно, нито ти си дала труда да кажеш за какво става дума. Така или иначе не изглежда да има особени причини за безпокойство от написаното.
От начина, по който пишеш обаче ми се струва, че трябва да видиш психолог''
п.п.''1-Здравейте, искам да ви попитам. Установи се че 'тбц бъбреци' се завърна/била е Латентна/ и от днес ми почна лечението пак. Но за останалите болежки си трябва специалисти./нефрол.,урол.,гинекол.неврол./ Правих цветна снимка,и всичко е на диска, уролога в момента отсъства, но има и едно листче, което ако можете да ми "преведете":2-Много ви моля,ако е възможно да ми отговорите.Немога вече да спя от болки,цялото тяло.От декември до сега свалих вече12кг.Събуждам се през 2-3 часа,цялата изтръпнала с високо кръвно/иначе бях с ниско/потна,и като стана залитам.На едно място като седа -блокират ми краката и ставам да се разхождам за да се раздвижа,с много усилия.Температурата се покачва с кръвното/тя ми е от 2001г/.Забелязах че нее от новите лекарства,и пия само болкоуспокояващи -не ми помагат.
Благодаря Ви.
п.п.с тубулоинтерстициален нефрит не уточнен остър или хроничен/от тази година по талони/ иначе е от отдавна диагнозата ми.от 1.3.2012г.

Разкарването по специалисти свърши-за сега.
Вече се установиха нови диагнози-3,ще пиша в темата ''отин''Хода и на психолог.Благодаря Ви пак,и все така да помагате на всички тук

Редактирано от EFO75 на 06.04.12 13:37.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8 [re: PRN]  
Автор marata122 (новак)
Публикувано06.04.12 17:17



Благодаря,докторе!
Стойностите са високи,но и разликата между двата резултата е голяма.Въпросът ми е неясно зададен,за което се извинявам.
Бъдете здрав:)



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8 [re: PRN]  
Автор Гaби9 (свободна)
Публикувано06.04.12 23:22



Здравейте! Възможно ли е тумор на ректума да не се види на ЯМР на малък таз?

Благодаря!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.