Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:45 20.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8нови [re: *jull**]  
Авторtop.58 (Нерегистриран)
Публикувано23.05.12 16:14



Става въпрос за мъж на възраст 60г.Опериран - отстранен ляв бъбрек.
Хист.рез. - морфологична картина на светлоклетъчен Са на бъбрека с наличие на саркоматоидна компонента около 30% ,наличие на инвазия в капсулата на органа и перинефричната МТ,без инвазия в капсулата на Герота,наличие на инвазия в ПКС без инвазия големи съдове и уретер,без ангиолимфатична инвазия в изследваните материали,без инвазия и метастази в изпратения надбъбрек.
рТ3а рN0 сМ1/рul/
Проведени 6 курса химиотерапия с епирубицин и гемцитабин.
Резултат от образно изследване КТ гръден кош и корем постконтрастно след химиотерапия - ретрахирана дясна гръдна половина,инкапсулиран десностранен плеврален излив с газови включвания в него,уплътнена плевра аксиларно медиастинално и дорзално вдясно.Белодробен паренхим -компресионни промени в съседство с излива.Множество разнокалибрени лезии двустранно с р-р до 29мм.Медиастинум-множестно претрахеални ЛВ с р-р до 19 мм.Пакет субкаринални ЛВ с р-р до 22 мм.Костни структури на скенираните нива - без огнищни лезии.Няма свободна течност в коремната кухина.Ч.дроб-без огнищни лезии.Жл.мехур-контрахиран на този фон в лумена му се проектира хиперденсна лезия с р-р 8мм.Напречен разрез на вена реаналис -12 мм.Десен бъбрек и дясна НБЖ - в норма.П.мехур и простатна жлеза -в норма.Набелязани параортални ЛВ.Наличие на ЛВ 12/9 мм в съседство с лявата обща илиячна артерия.Втори ЛВ с р-р12 мм по хода на дясната обща илиячна артерия.ЛВ с р-р 12/9 ммв малкия таз по хода на илиячните съдове.Набелязани ЛВ двустранно в малкия таз.Костни с-ри на скенираните нива -без огнищни лезии.
Съжалявам за многото информация,но исках тя да е пълна и въпросите ми са - правилно ли е проведеното лечение,какво е най-доброто от тук нататък и имаме ли някакви шансове при тия резултати?



Тема Re: метастази на гръдна стена , плевра, ребра, диафрагнови [re: nadinnadin]  
Автор PRN ()
Публикувано24.05.12 05:13



Метастазите от рак на гърдата в плевра и бял дроб никога не са единични, каквото и да се вижда на ПЕТ. Това е елементарна аксиома, която знае всеки онколог.

Трябва да се повъзтанови жената преди следващата химиотерапия и определено да заздравет раните - около 4 седмци предполагам са нужни. Каква точно химиотерапия ще реши онколога й. Зависи от много неща.



Тема Re: Въпроси към лекаритенови [re: Krasi..-202430]  
Автор PRN ()
Публикувано24.05.12 05:14



Да - лъчетерапията е много добра идея.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8нови [re: top.58]  
Автор PRN ()
Публикувано24.05.12 05:23



Не бях чувал Гемцитобин и Епирубицин да се ползват при светлоклетъчен рак на бъбрека (това е комбинация, която понякога се ползва при транзиторно клетъчни раци на пикочния мехур или на бъбречното легенче). Светолкокетъчните раци имат друг произход и друга прогноза. Обикновено се лекуват с инхибиторите на тирозин киназите от типа на Сутент или мТОР-инхибитори от типа на Еверолимус. Първият го има в България, за втория не знам (малко е екпериментален още).



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8нови [re: svetlanav]  
Автор PRN ()
Публикувано24.05.12 07:21



Да, всичко е наред. Няма истински инвазивен тумор; "карцинома ин ситу" е на практика предраково състояние на шийката и операцията би следвало да е изчистила всичко. Поне съдейки от написаното.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8нови [re: PRN]  
АвторCaня 55 (Нерегистриран)
Публикувано25.05.12 01:10



Здравейте, моля да ми отговорите - ако резултатът от цитонамазка трайно в разстояние на 2-3 години е 1, има ли някаква вероятност да съществува папилома-вирус? Тоест - едното изследване дава ли някаква ориентировка за другото, или изследването за папилома-вирус трябва да се направи съвсем независимо от цитонамазката, дори и тя да е с добри резултати?

И още - непрекъснат дискомфорт долу ниско в корема, дърпане, тъпа болка около яйчниците и матката - могат ли да бъдат някакви симптоми на сериозно заболяване? Била съм на няколко гинеколога, правени са ми цитонамазки, ехографи, дори ЯМР на малък таз, колоноскопия, абразио (нормални резултати, но всъщност почти нищо не е взето - нямало много материал)...не ми е правена само хистероскопия. Вече се побърквам от притеснение, всички ме гледат като някоя шизофреничка и ме убеждават, че нищо ми няма...На 57 години съм, от 3-4 години съм в менопауза. Имам слабо течение с кафявеникав цвят, появява се привечер, денем няма нищо. Единственото нещо, което са установили, е десен яйчник с кисти, но не били заслужаващи внимание, и също - 2 месеца след абразио вече имам лигавица 5 мм в матката.
Моля, дайте ми мнение!



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8нови [re: Caня 55]  
Автор PRN ()
Публикувано26.05.12 13:10



Не знам. Въпросите ти са за гинеколог, а аз не съм такъв. От това което описваш не изглежда да имаш каквото и да е онкологично заболяване. Предполагам става дума за някакви дисфункционални гинекологични проблеми.

Не знам и за папилома вируса - ако нямаш цитологични изменения (група 1), не мисля че имаш за какво да се притесняваш на този фронт.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8нови [re: PRN]  
АвторCaня55 (Нерегистриран)
Публикувано27.05.12 18:04



Благодаря! Но в този клуб прочетох за хора, които са били успокоявани точно на база на добра цитонамазка и добри резултати от всякакви прегледи, а всъщност са имали онкологично заболяване, което е зряло у тах дълго време поради лоша диагностика...и доведе до фатален край..

Кога ли най-после лекарите у нас ще се научат принципно да обръщат повече внимание на оплакванията на пациентите си и ще гледат на всяко от тях като потенциален симптом за най-лошото... а не да лекуват най-напред най-безобидните предположения, докато накрая стане твърде късно!



Тема Re: метастази на гръдна стена , плевра, ребра, диафраг [re: PRN]  
Автор nadinnadin (непознат)
Публикувано27.05.12 22:12



Здравейте
Бих искала да попитам за т. нар високодозова химиотерапия- какво всъщност представлява и само за опред. онколог. заболявания ли се прилага. Тук не съм чела някой да е бил подлаган на такава, само в чужбина има примери.
А така също и за химиотерапия с т.нар коктейл от медикаменти- 20- 3о на брой ,прилагана на пациенти след обстойни мед. изследвания на пациента.
има примери за доста успешни такива химиотер. прилагани в клиники в Австрия, Белгия, но може би са и доста скъпоструващи.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8нови [re: *jull**]  
Автор ИлeнkaKo (минаващ)
Публикувано29.05.12 08:07



Баща ми е с диагноза фоликуларен неходжкинов лимфом (първа степен) с начално лимфомно ангажиране на костния мозък. Болестта рецидивира. Схемата на лечение не претърпя промяна, отновo R-CVP. След петия курс му направиха ехографско изследване. Резултат: без данни за органомегалия и увеличени лимфни възли, но фибриногенът е завишен 5 (реф: 4), СУЕ 20 (реф: 20), ЛДХ и бета 2 микроглоболин в референтни граници.

Фибриногенът, има ли отношение към този тип лимфом? Какво друго, освен основното заболяване, би довело до повишаването на този показател?

Благодаря Ви предварително.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.