Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:38 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Полипи в дебелото черво? [re: PRN]  
Автор Гaби9 (свободна)
Публикувано05.05.12 16:06



Най-лесния начин да не бъдеш разбран правилно е да не се изразиш правилно!

Съжалявам, ако съм Ви подразнира с нещо... разбира се, че вината е моя - не съм се изразила както трябва.

Не знам да има официална скриинингова програма за поголовни колоноскопии, в която и да е страна.


В Щатите (или някои от тях, не съм сигурна), от определена възраст нагоре (около 50 год май) колоноскопията била задължителна на всеки 2 години. Ако не се направела - застраховката спирала да плаща 50% от разноските дори и за други заболявания...Информацията имам от проф. Коларски - гастроентеролог в пенсия.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8 [re: Богдана Богданова]  
Автор PRN ()
Публикувано06.05.12 09:33



Кой знае каква разлика между CCNU и BCNU няма - освен това, че едното идва на капсули, а другото е венозна инфузия. Те са едни от малкото химиотерапии, които минават кръвно-мозъчната бариера. Проблема е, че и двете не са лекарства за рак на белия дроб. Просто не работят срещу него, затова и нормално не се използват при рак на белия дроб на други места, където го няма проблема с кръвната бариера.

Не знам за имплантите - това са екпериментални неща. Подобни химиотерапевтични или радиактивни импланти идват "на мода" от време на време в последните 30 години - нито един от тях не е станал стандартно лечение. И това не е случайно. Не знам кой и къде може да ги предлага като лечение.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8 [re: *jull**]  
Автор laleto1 (новак)
Публикувано06.05.12 15:18



Жул, съжалявам, че ще се повторя, но явно в отчаянието си съм се объркала и съм сложила питането си не където трябва. Знаех си, че рано или късно пак ще се срещна с тази коварна болест и ще имам нужда от помощ. Въпреки, че съм минала по този път вече веднъж, това, което ми се случи, ме свари неподготвена.. Този път е баща ми - човек на 82 години, но не старец, а здрав и силен мъж, който до деня, в който се наложи да извикам спешна помощ, работеше, и то тежка физическа работа. Никога не е ходил на лекар заради болест, няма кръвно, силно и здраво сърце, памет, мисъл и ужастно твърд характер. Просто от няколко месеца загуби апетит, свали 10кг. и започна затруднение при приемане на храна. Аз не обърнах сериозно внимание, защото го отдадох на една мъка по починалия му брат. И когато получи силна болка в стомаха, тогава ми "светна лампичката", но късно. На 28.04., след като тук го гледа личната лекарка и специалист на ехограф, спешно беше приет в МВР болница за изследвания. Няма да ги описвам, защото още не съм запозната с точната терминология и ще напиша някоя глупост, но резултатът е рак на стомаха. До момента имам само заключението на скенера/ компютърно томографско изследване/, от което обаче не мога да схвана нищо. Затова имам нужда от разяснение. Лекарката от МВР - болница ми обясни, че трябва спешна операция, при която да се махне целия стомах, но така също каза, че е тръгнало към панкреаса, към черния дроб, има лимфни възли, които са засегнати, притеснение за бял дроб. Изобщо - ужасът е пълен

. И на всичко отгоре той отказва да се оперира. Сега ви моля, само по това изследване, което ще ви пратя , защото хистологията ще излезе на 09.05., да ми кажете дали ще успея пак да излъжа медицината и само с алтернативно лечение да удължа малко животът му.
Ето и самото изследване:
Черният дроб е с нормална форма и структура, увеличени размери. Плътността му е р референтни стойности. Не се виждат огнищни лезии в паренхима и дилатирани интрахепатални и екстрахепатални жлъчни пътища. Жлъчният мехур е с нормална форма, непроменена стена, без конкременти. Слезката е с нормална форма, размери и структура.
Панкреасът е с нормални размери, разположение и структура, с резки очертания. Панкреасният канал е без обструкция. На някои от срезовете е заличена мастната тъкан към стомаха.
Надбъбречните жлези са с нормална форма и размери, без огнищни промени.
Двата бъбрека са с нормална големина и местоположение. Реналният паренхим е с нормална ширина и структура. Не се установяват дренажни нарушения.
Големите съдове се изобразяват нормални. Няма данни за ретроперитонеална лимфаденопатия.
Стомашната стена към антрума е значително задебелена. Наличие на повлекла към мастната тъкан. Уплътнение на околната мастна тъкан. Единични лимфни възли към малката кривина.
В дясно базално и аксиларно се вижда овална формация с размери 18/35мм. Структура й е нехомогенно и се повишава след контрастиране.
Консолидирала фрактура на Х ребро вдясно отпред.
Заключение: КТ находката е като при ту на стомаха. Наличие на л.възли към малката му кривина. Суспек но инфилтриране към тялото на панкреаса. Хепатомегалия. Находката в десния бял дроб може да се свърже в дд с
възпалителен инфилтрат, пролиферативен процес/вторичен?

Щом излезе хистологията, ще я сложа и нея тук, но просто нямам търпение.
В момента си е в къщи, чувства се добре, няма болки. Само го мъчи запекът, който е от 3 месеца.
И ако все пак се съгласи на операция, какво мога да очаквам в последствие - има ли шанс да се вдигне отново на крака или само ще удължим мъките му.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8 [re: svetleto830201-20820]  
Автор svetleto830201-208203 (непознат )
Публикувано07.05.12 09:40



Здравейте отново, докторе. Не получих отговор предния път, но дано сега ми отговорите.
Въпросът ми е - след проведено лечение след първата цитомазка с резултат ІІІА-ІІІБ група и още подробности, аз писах за тях, повторихме изследванията, а също и микробиология, урина, хламидии и ЧПВ - вирус високорискови групи - скрининг. Резултатите са - отново ІІІА-Б група с още повече подробен текст в резултата (но не мога да го разчета, става въпрос за променени клетки някакви, дискариоза, и още някакви нещо). Микробиология - чиста, Урина - чиста, хламидии - отрицателни, ЧПВ - скрининг - ПОЛОЖИТЕЛЕН.
Моля, Ви, кажете ми какво означават тези резултати, никой не иска да ми каже, само ми увъртат. Назначиха ми да пия Изопринозон заради ЧПВ-вируса и на 14 май да остана за абразио с прицелна биопсия. Но какво означават резултатите ми?
Освен това остлабвам все повече, постоянно ме тресе от температурата, имам болки ниско долу, както ниско в кръста към малкия таз, а това често пишкане. Притеснена съм!



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8нови [re: laleto1]  
Автор svetleto830201-208203 (непознат )
Публикувано10.05.12 07:32



Здравейте, не разбирам защо само на мен никой лекар не ми отговаря?



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8нови [re: *jull**]  
Автор s_nadejda (непознат )
Публикувано10.05.12 12:01



Здравейте,
Четох в един руски сайт,че при наличие на асцит,вследствие рак на яйчника,взимат от асцитната течност,обработват я с лекарствата ,с които провеждат химиотерапия и отново я инжектират в коремната кухина - така намаляват асцитната течност и атакуват раковите клетки ,които са там
Моля да ми кажете,дали сте чували за такова лечение и прилага ли се някъде този метод в България
Отнася се за майка ми,която провежда втори курс химиотерапия,но има асцит,който за съжаление,за момента не изчезва.Диагнозата е Ca оварии Т3 Nх Mo Метастазес перитонеи ет оменти

Благодаря ,че ни помагате



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8нови [re: svetleto830201-20820]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано10.05.12 14:54



Светле, прегледах въпросите ти - на първия от 31 март ти е отговорено, след това имаш един в началото на април, останал без отговор. Но той може да е пропуснат по недоглеждане или пък информацията да не е била достатъчна за категоричен отговор. След последните ти два постинга изобщо няма отговори на лекари, което означава, че не са имали време да влязат в Клуба. Всъщност MD влиза рядко, така че отговаря основно само един лекар - PRN. Разбираемо е, че не може да влиза всеки ден.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8нови [re: *jull**]  
Автор svetleto830201-208203 (непознат )
Публикувано11.05.12 07:50



Да, благодаря ти, Джул! Просто нямам търпение да ми дадат компетентен отговор, просто защото съм притеснена, а докторите, които ме преглеждат само увъртат. Искам просто да съм наясно - дано по-скоро получа отговор!



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8нови [re: svetleto830201-20820]  
Автор PRN ()
Публикувано11.05.12 13:16



Нали вече ти писах за резултатите - означават че има клетки на натривката, които не са нормални и може да са ракови (но това не е задължително, може просто да са променени от човешкия папиломен вирус). Затова и ти е назначена след лечението биопсията.

Температурата, честото уриниране и болките най-вероятно нямат нищо общо с резултатите от натривката. Просто са симптом на някаква инфекция - яйчници, пикочен мехур, такива неща.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8нови [re: laleto1]  
Автор PRN ()
Публикувано11.05.12 13:23



Баща ти изглежда да има метастатичен рак на стомаха и от операция има смисъл само ако развие запушване на изхода на стомаха - тогава той може да се заобиколи. Няма особен смисъл да се прави истински онкологична операция - изглежда да е много напреднал а и има метастаза в белия дроб.

Да съжаление това не е нещо, от което може да се излекува човек. Понякога се прилага химиотерапия (но той е много възрастен, а тя е токсична), Ако има болки, малко лъчетерапия може да помогне, като болкоуспокояващо.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.