Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:03 16.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8нови [re: moniO612]  
Автор PRN ()
Публикувано08.06.12 10:46



Кi67 е независим прогностичен фактор и ако наистина е 40% аз бих те посъветвал да приемеш химиотерапията. Малките тумори в висока пролиферативна фракция (висок Ки67) са тези, които изкараха лошо име на рака на гърдата.

Спорен е въпроса над колко процента Ki67 става истински проблем. Тук ползваме 12%, на други места чертата минава на 20% - 30%. Има и центрове, които ползват 5% обаче.

Изборът винаги е твой.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8нови [re: vesirad]  
Автор PRN ()
Публикувано08.06.12 10:49



Не знам дали може да имаш тумор на дебелото черво - всеки може да има всичко. Оплакванията които описваш не са типични за тумор на дебелото черво обаче.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8нови [re: PRN]  
АвторmoniO612 (Нерегистриран)
Публикувано08.06.12 14:11



Благодаря много за отговора.Аз приех да правя химиотерапия-6 курса.Незнам това дали ще ми даде някаква сигурност,но поне съм направила всичко което ми е предложено.Здравен работник съм и знам,че в медицината100%няма.Винаги съм правила редовни профилактични изследвания и ще продължавам да го правя.Останалото е божа работа



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8нови [re: PRN]  
Авторнaйgeн (Нерегистриран)
Публикувано08.06.12 18:45



здравейте,пиша ви за един проблем,за който не мога да намеря решение
няколко дни.майка ми е с рак на матката и има назначена лъчетерапия.проблемът е,че тя е 140килограма,а апаратът в русе е до 125
килограма.звънях на много места,но навсякъде ми отказват с мотива,че е
потежка.проблемът е,че тя е с кръвотечение от един месец.моля някой
ако знае за апарат за лъчелечение, или ускорител за по тежки хора моля
да пише.благодаря ви предварително.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8нови [re: нaйgeн]  
Автор PRN ()
Публикувано08.06.12 23:52



Модерните ускорители в София и Пловдив би следвало да могат да поемат пациенти до 170-180кг. Всъщност леглото може да вдигне и 500кг, проблема е че след това пациента трябва да се изнесе за лъчетерапия на таза много извън централната конзола и килограмите като лост (от не знам кой си род) могат да повредят механизма, който движи леглото.

Ако наистина майка ти кърви много може да се запуши ангиографски вътрешната илиачна артерия (или утеринната артерия ако я намерят). Иска се рентгенолог, който знае какво върши обаче.

Алтернативата е някаква брахитерапия с вкарване на радиактивен източник в матката директно, но това много зависи от това за какъв маточен тумор става въпрос.

Нито едно по посочените неща не би излекувало тумора само по себе си (освен ако не става дума за ран на шийката на матката, но и там нещата са под въпрос) - целта е спиране на кървенето.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8нови [re: PRN]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано09.06.12 00:30



Оперирана съм от рак на гърдата преди 2,5 год. /частично/ Т1Н0М0, HER 2 отрицателен, хормонални рецептори 75% и 50%. Минах 25 лъче, и съм на Нолвадекс и Золадекс. Днес при годишна профилактика сцинтиграфия на кости се установи следното: "..Леко повишена фиксация на маркера в 6-ти торакален прешлен, което не може категорично да се свърже с основното заболяване. Необходимо е допълнително уточняване /ЯМР/ и контролна сцинтиграфия след 3 месеца. .."
Веднага се записах за понеделник за ЯМР в Първа градска болница. Въпросът ми е дали, ако това са метастази, може да се направят и допълнителни изследвания като например измерване на калций в кръвта или нещо друго?



Тема BesMstVfinlUнови [re: svetleto830201-20820]  
АвторMartin (Нерегистриран)
Публикувано09.06.12 02:11



This is the pferect way to break down this information.



Тема awNauqfOlJsICtGyнови [re: PRN]  
АвторHibinoii (Нерегистриран)
Публикувано09.06.12 09:01



What a joy to find such clear thinking. Thanks for psotnig!



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8нови [re: kras4o_k]  
Автор PRN ()
Публикувано09.06.12 11:44



Не е необходимо да правиш нищо друго. Всъщност ако наистина късмета ти е толкова лош да направиш метастази при толкова малък рак, ранното им откриване няма никакво значение. Почти съм сигурен, че това обаче не е метастаза.

Никога не съм разбирал бързането да се установи дали нещо е метастаза или не при рак на гърдата. Няма скен или друго изследване, което да промени нещата - ако има метастаза тя няма да изчезне от това, че е открита рано.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8нови [re: Краси]  
Автор PRN ()
Публикувано10.06.12 04:10



Няма да се плашиш от думата "морфин" - той не е нищо повече от едно обезболяващо. Дори не е от най-силните. Един единствен проблем има - причинява силен запек и човек на морфин задължително трябва да взема нещо срещу запек.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.