Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:15 23.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8нови [re: PRN]  
АвторPepone76 (Нерегистриран)
Публикувано29.05.12 13:43



Имали шанс химиотерапията да помогне на парааорталните лимфни възли на влагалищния чукан и на Фрактурата на пубистата кост? Какъв вид трябва да е според вас химиотерапията ? Защо ние все още чакаме да ни кажат каква терапия ще ни назначат.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8нови [re: Pepone76]  
Автор PRN ()
Публикувано02.06.12 01:10



Химиотерапията обикновено съдържа цисплатина заедно с още нещо (какво точно ще реши онколога). Естествено че може да помогне за рецидива където и да е той.

Защо чакате - не знам, а и няма начин да знам.



Тема Re: метастази на гръдна стена , плевра, ребра, диафрагнови [re: nadinnadin]  
Автор PRN ()
Публикувано02.06.12 01:19



Това звучи да е поредната лудост (след операцията) - 20-30 химиотерапевтични агента... май шанса пациента да си отиде от тях е по-голям от това да си отиде от заболяването. Мисля че сте направили достатъчно грешни стъпки досега.

Много високите дози химиотерапия (със стволови клетки инфузия) никога не са довели до нищо смислено при рак на гърдата. Потърси в Гугъл името Werner Bezwoda... навремето съдбата пресече пътищата ни в Южна Африка.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8нови [re: ИлeнkaKo]  
Автор PRN ()
Публикувано02.06.12 01:22



Не се вглеждай твърде вторачено в кръвни резултати. Баща ти изглежда да е в ремисия. Фибриновена не е туморен маркер по никакъв начин и хиляди неща могат до доведат от лекото му повишаване.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8нови [re: *jull**]  
Автор plamena_zlatkova (непознат )
Публикувано03.06.12 15:45



на Пламена Златкова Михайлова-43г. ЕГН:********** окончателна диагноза: СА ГЛАНДУЛЕ МАМЕ СИНИСТРА pT1cN1biiiMoG2. СТАТУС ПОСТ МАСТЕКТОМИАМ РАДИКАЛИС А МОДО ПЕЙТИ.СТАТУС ПОСТ 8 КУРС ХТ Хистология-инванзивен лобуларен карцином, 2ст. на малигненост. 12974-76- лимфен възел/интрамамарен/ с метастаза от лобуларен карцином 22бр.ЛВ от 1,2,3 аксиларни нива с метастази от неиференциран карцином в 20 от тях в някои с прорастване в околната мастна тъкан. ER=4/2+2/ PR=4/2+2/ HER2/++/ - пол.ICH CISH/+/-пол проведена 8 курса химиотерапия /4 курса червена +3к. с монотерапия Паклитаксел, монотерапия с Таксотер сега рецидиф в черен дроб хиподенни лезии с вид на вторични и с х-рка на мета в илиачна кост

Редактирано от Buba67 на 03.06.12 22:59.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8нови [re: plamena_zlatkova]  
Автор PRN ()
Публикувано04.06.12 05:33



В този постинг няма въпрос. Ако въпроса е "а сега накъде", отговора му трябва да бъде истински обсъден с лекуващия онколог.

Изглежда тумора да е Хецептин позитивен, а не личи досега херцептин да е ползван в каквато и да е форма. Той е логичната следваща стъпка, заедно с някаква химиотерапия. Не знам дали Естрогенните и Прогестероновите рецептори са позитивни (този тип рапортуване...ER=4/2+2/ PR=4/2+2/ не ми е познат), но някаква хормонална терапия в среден и дългосрочен план може и да е показана.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8нови [re: *jull**]  
Авторvesirad (Нерегистриран)
Публикувано05.06.12 09:32



Здравейте.Преди 4 м. - мастектомия на лявата гърда.Чисти лимфни възли ,ще бъда на хормонотерапия.Сега преди 4 дни си пуснах пълни кръвни изследвания ,включително и туморен маркер СА 15-3 ,неговата стойност е 21 / при норма до 38/ ,другите резултати също са в норма.Моят въпрос и притеснение е следният - възможно ли е да имам и тумор на дебелото черво или панкреаса,защото точно 10 дни след операцията имам тъпи болки в дясно в кръста ,след това се местят в корема, в стомаха като стават силни и остри.Всичко това е за около 8 часа и след това нищо,без болки близо един месец.И така това се повтаря периодично 3-4 пъти.
Благодаря!



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8нови [re: vesirad]  
Авторvesirad (Нерегистриран)
Публикувано05.06.12 11:28



Забравих да кажа ,че за първи път като отидох в б--цата където ме оперираха - 10 ден след като за първи път ме заболя ми гледаха черен дроб ,далак ,жлъчка , пънкреас и бъбреци на ехограв - казаха че няма изменения и всичко е в норма.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8нови [re: vesirad]  
Автор Краси (непознат )
Публикувано05.06.12 13:48



Здравейте баща ми на 62г с Диагноза от 2год.рак на простатата и метастази в прешлени ,таз,ребра.Лечението е Казодекс,Зомета през 30 дни....сега проблема е че има болки в дясна плешка и рамо.Назначена му е лъчетерапията след 10 дни НО има силни болки не го успокояват Нурофени,Парацетамол ....какво да му дам.Диклак табл.дразнят ли стомаха т.к има и гастрит .Препоръчали са Морфин лекари ...това не е ли като последен шанс в живота му.
ПСА маркера играе сега 55
Благодаря Ви



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8нови [re: *jull**]  
АвторmoniO612 (Нерегистриран)
Публикувано06.06.12 16:35



Оперирана съм на 24.04.Лобуларен карцином на дясна гърда-1.6на1.4 без находка на метастази в лимфни възли.T1N0M0.HER-2-отр.Хормонални рецептори75%шанс за терапия.Назначи селъчетарапия и хормонална терапия-Нолвадекс.Дотук добре,но изведнъж решиха да изследват ki67-оказа се 40 %назначиха и химиотерапия 6курса-червена.Реших,че е излишно да отравям организма си ако не се налага и повторих изследването излезе 20%.Онкокомисията незнае кой резултат да приеме и ми предлагат да се подпиша ,че отказвам химиотерапия.занесох блокчето за изследване на трети и чакам резултат.Незная какво рискувам и какво да направя.Не се страхувам от страничните ефекти ,а от последствията




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.