Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:31 24.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8нови [re: Мария Йотовска]  
Автор PRN ()
Публикувано20.07.12 10:17



На ТАБ няма нищо което да говори за рак. Дали е надеждно като изследване - за мене лично - не. Аз нормално искам бипсия с дебела режеща игла под ултрзвуков или мамографски контрол (а не с опипване само).

За операция е рано да се мисли.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8нови [re: vesirad75]  
Автор PRN ()
Публикувано20.07.12 10:24



Са153 си остава в нормалните граници. Сам по себе си не означава почти нищо, когато е нисък - той има роля в проследяването на лечение при наличен тумор в тялото и не е особено добър за вторичен скриининг (това за което го използваш ти).

5 лимфни възли са наистина малък брой - зависи от хирурга и от патолога, както и от това колко възли си имала (няма правило). Като цяло младите жени имат поне 10-15-30, докато не започнат да атрофират с възрастта и намалеят по брой. Така или иначе - не можеш да направиш нищо по този въпрос.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8нови [re: Гaби9]  
Автор PRN ()
Публикувано20.07.12 10:34



Няма такова нещо като "организъм склонен да образува полипи" (с излючение на много рядък генетичен проблем, който ти нямаш).

Не знам точно колко от полипите ще станат малигнени в дебелото черво, обикновено не ги остасяме за да преброим колко от тях ще малигнизират. Подхвърляния процент насам натам е 30%, но той не почива на сериозни данни.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8нови [re: PRN]  
Автор vesirad75 (непознат )
Публикувано20.07.12 14:22



Благодаря за отговора .
Последен въпрос - има ли възможност поради махане само на 5 бр лимфни възли да има други заразени и да не са отчетени като такива.Нямам нито химиотерапия ,нито лъчетерапия - само Золадекс и Нолвадекс.А в епикризата преди лимфните възли също така пише - "щателна лимфна дисекция на всички лимфни възли от I ,II ниво и пространството на Ротер ".
Отново благодаря.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8нови [re: PRN]  
Автор Гaби9 (свободна)
Публикувано20.07.12 16:52



Благодаря за отговора. Вероятно трябва да се радвам, че са ги открили и премахнали, поради съществуващия риск, колкото и да е неизвестен като процент? А това, че съм ги имала, тези полипи, означава ли, че сега трябва редовно да се подлагам на същите процедури, за да търся и други, които може да се образуват за една година, примерно?

Имам и още един въпрос - цитонамазка с резултат ПАП-2А за нераждала жена на 30 години може ли да бъде тревожна? Жената има от доста години раничка на шийката, малка била, редовно ходи на гинеколог, обаче чак сега си е направила тест за папилома вирус....чака резултати.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8нови [re: PRN]  
Автор mimilina11 (мама)
Публикувано21.07.12 02:34



Благодаря ви за отговора


При мен ТАБ бе направена при прецизно ехогравско наблюдение (не чрез напипване ) на образувание 1 см. , но не зная принципно дали това изследване е достатъчно за да даде диагноза .
Ако не какво изследване да си направя и къде ?
По отговора Ви разбирам , че това което мен ме притесни от изследването "...лек атипизум в единици клетки ..." не е основание за притеснение и честно да ви кажа -поех си въздух и отдъхнах - поуспокоих се - Благодаря още веднъж за отговора !Хубаво лято !



П,П по повод пост - Мария Йотовска

Редактирано от mimilina11 на 21.07.12 02:41.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8нови [re: Гaби9]  
Автор PRN ()
Публикувано21.07.12 09:17



Полипите на дебелото черво се равиват всъщност много бавно, така че една колоноскопия на 5 години вероятно е всичко, което ти трябва в това отношение.

Иначе от нормални цитонамазки много не разбирам (това си е поле на гинеколозите), но ПАП-2А доколкото си спомням си е всъщност доста нормална находка и резултат само на хронично дразнене, вероятно от някаква лека инфекция. Да си слуша гинеколога в това отношение.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8нови [re: vesirad75]  
Автор PRN ()
Публикувано21.07.12 09:23



Има такава възможност, но вероятността е много малка. Не се втренчвай в това. Просто проверявай подмишницата от време на време с обикновено опипване.

А иначе какво пишат хирурзите и какво точно са направили... сама се досещаш че може и да има и разминавания. Представяш ли си да напишат - "направена частична и непълна лимфна дисекция", никога няма да видиш такова едно нещо.

Има и още един фактор - това е патолога и това колко труд си е дал да намери лимфните възли във хирургичния материал.

Редактирано от PRN на 21.07.12 09:25.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8нови [re: *jull**]  
Автор PerEm (непознат)
Публикувано30.07.12 14:57



От скоро съм член на клуба.Оперирана съм от рак на гърдата. На 18.07.2012 проведох първата химиотерапия с ФЕК- т.нар челвена химия, но днес е 11-ия ден и левкоцитите ми паднаха на 1,9!!!,както и хемоглобина и тромбоцитите са ниски .Преди 5 дни по препоръка на лекуващата химиотерапевтка започнах да пия бирена мая и фолиева к-на.
Въпросът ми е мога ли да използвам хравителната добавка МАОЛО, какъв е ефекта от нея и мога ли да разчитам на нея за да не се отложи втората вливка, която е на 15.08.2012г?
Имате ли наблюдения по въпроса?

Моля ви, отговорете ми бързо, защото много съм притеснена!!!
Благодаря ви предварително!





Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8нови [re: PerEm]  
Автор PRN ()
Публикувано31.07.12 00:28



Падането на левкоцитите на 11тия ден е напълно нормално. Ще се въстановят докато дойде време за следващия ФЕК. Не е необходимо да правиш каквото и да е в това отношение. Разните хранителни добваки не са необходими, ако се храниш нормално.

Междувпрочем фолиевата киселина обикновено НЕ СЕ препоръчва при лечение с 5FU (това е "Ф" на ФЕК-а), защото потенциално усилва действието му.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.