Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:36 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: Krasi..-202430]  
Авторdenicca (Нерегистриран)
Публикувано31.12.11 08:12



Уважаеми лекари,много Ви моля за коментар и съвет относно епикризата и назначеното лечение на баща ми.Той е на 60 год.Диагноза-карцинома ректи.Тумор-умерено диференциран,слузообразуващаденокарцином с инфилтрация в субсерозната мастна тъкан.Лимфни възли от мезоректума 5 с хроничен лимфаденит.Близка резекционна линия-свободна от тум.инфилтрация,далечна рез.линия-в норма.Ст.2;кл.гр2,pT3 pN0pM0.Придружаващи заболявания CA ларингис-Т2NOMO.-STATUS пост оперционем.
Операция;RESECTIOP RECTI ABDOMINO-ANALIS.pLASTIKA CANALIS INGUINALIS DEXTRA.EXCISIO CYSTAE RENIS SINISTRA.tRANSVERSOSTOMIA.Няма проведена предоперативна лъчетерапия.Насочва се за следоперативна химиотерапия по схема 5FU+LV.
В дисталната част на аортата има голяма аневризма.Лигираха се сигмиоднитесъдове и артерия ректалис супериор.Прекъсна се дебелото черво в проксимална сигма.Преряза се тумора точно над линеа дентата,като клампата се постави на 2 см от тумора.Инвертира се аналниа канали се напражи коло-анална анастомоза по Masuel-weir.
Моля ако може с по прости думи да ми разясните .Притеснявам се и че няма назначена лъчетерапия и след операцията,защото чета ,че за ректалните тумори се назначава.
Моля за вашето професионално мнение.Притеснява ме също дали химиотерапията няма да направи и проблем с оглед на аневризмата ,която е открита и казват ,че е стара.
Много Благодаря ,че има лекари като вас,които ни помагат да се ориентираме в такива стращно трудни моменти.Весели празници!!!Бъдете здрави!!



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: Krasi..-202430]  
Автор PRN ()
Публикувано01.01.12 08:05



Мерси за поздравленията и пожеланията. Мисля че ти писах вече не веднъж, че трябва лекар да огледа лечението досега и пациента. Няма как по един покачващ се туморен маркер да се назначи лечение в интернет форум. Просто не е сериозно.

Като цяло и най общо метастатични рак на простатата се лекува с няколко линии терапия:
1. Първата винаги е да се спат тестисите да произвеждат тестостерон - или като се отстранят хирургично или със Золадекс/Люкрин или нещо от сорта.
2. Ако при това ПСА продължи да расте - втората линия хормонални препарати са - Касудекс (Бикалутамид, Бикусан и прочие... едно и също нещо) или Флутамин
3. Трета линия - разни по-малко ефективни лечения като - Андрукур, Провера, Диетилстилбестрол, Кетоконазол/Кортизон.
4. Четвърта линия - обикновено химиотерапия от някакъв вид (обикновено Доцетаксел)
5. Пета линия - Абиратерон (още май го няма в България) или някакво експериментално лекарство.

Лъчетерапия и изотопна терапия, когато и където трябва.

Това е най-общо. Не мога да те насоча към нищо конкретно, защото не съм лекар на баща ти.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: denicca]  
Автор PRN ()
Публикувано01.01.12 08:20



В днешно време Т3 туморите би следвало да се идентифицират преди операцията с модерните ендоскопски услтразвук машини или с ЯМР на таза. Поне при мен Т3 пациентите получават предоперативна лъчетерапия, по една или друга схема, с или без химиотерапия.

Така или иначе тази възможност е пропусната. Лъчетерапията добавя сравнително малко проценти към резултатите на съвременните хирурзи (окло 3-5% по отношение на локалния контрол при положение, че е направена Тотална Мезоректална Резекция). Дали баща ти е имал такава не знам, епикризата говори за какво ли не, но не и за най-важното. Освен това има и степени на рТ3 - лъчетерапията е много по-важна при по-напредналите подгрупи на рТ3 - отново няма дума в хистологията в това отношение. Защо са премахнали кистата на бъбрека, за мене е загадка.

Не е грешно оттук нататък да се отиде направо на химиотерапия (ако става дума за по ранни форми на рТ3). Аневризмата не е проблем за химиотерапията, но ако е над 6см е добре да се оперира в определен момент, като минат нещата с рака на ректума.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: PRN]  
Автор kykлeнcka пиpaня (член)
Публикувано01.01.12 11:05



Уважаеми PRN,
за много години и наздраве с една силистренска кайсиева!



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: PRN]  
Авторdenicca (Нерегистриран)
Публикувано01.01.12 23:35



Много благодаря за бързия отговор.Искам да попитам ако не е извършена тотална мезоректална резекция ,може ли да се извърши на втората операция,когато ше се върне червото.(извинявам се ако въпроса ми е некомпетентен,но просто искам да се направи всичко ,което може и както трябва,но се повече се загубвам вярата си че се прави всичко необходимо).
ще попитам и лекуващият ни лекар за степента на Т3 и евентуално за лъчетерапия ако е добре да се направи,ако не закъснеем,защото доколкото чета може да се прави до един месец сед операцията.Така ли е?



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: denicca]  
Автор PRN ()
Публикувано03.01.12 10:30



Не, ме може да се направи въпросната резекция на втори етап (поне не е нещо което нормално се прави). Операцията по затваряне на стомата е обикновено малка и проста и определено не се пипа таза, където е бил ректума.

Лъчетерапия обикновено започва до около 8 седмцици след операцията (ако няма някакви големи хирургични усложнения, които да я отложат повече).



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: PRN]  
Авторdenicca (Нерегистриран)
Публикувано03.01.12 12:12



Голямо благодаря за помощта Докторе!Говорих по телефона с хирурга направил операцията и той ми каза че е извършена тотална мезоректална ексцизия.Когато отидем на преглед на 20.01 ,ще попитам и за подгрупата на Т3 и дали не трябва да назначат и лъчетерапия.Още веднъж Благодаря!!!



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: PRN]  
Автор leonidas22 (член)
Публикувано03.01.12 20:25



с малко закъснение,но от все сърце искам да честитя Новата година на нашите прекрасни доктори!Господ здраве да ви дава и дълъг живот!
НЕКА НОВАТА 2012 ГОДИНА БЪДЕ ЗА ВАС НЕ ГОДИНА НА ПОЖЕЛАНИЯ,
А НА СБЪДНАТИ ЖЕЛАНИЯ!
ПОСРЕЩНЕТЕ Я С РАДОСТ,
ИЗЖИВЕЙТЕ Я ИЗПЪЛНЕНА С ЕМОЦИИ,
И Я ИЗПРАТЕТЕ С РЕАЛИЗИРАНИ УСПЕХИ!



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: PRN]  
АвторИвaнC (Нерегистриран)
Публикувано04.01.12 13:10



Първо искам да пожелая здрава и Успешна година на всички.

А въпросът ми е следния:

Баща ми има туморно образование на ларинкса. Резултатите от скенера са следните: КТ данни за Ту формация с размери около 3 см и нееднородна структура и хиподензни зони на разпад разположена - вдясно на нивото на ларингса, компресираща съдовете без да може да се изключи инфилтрация. Мекотъканна формация на десните гласни връзки с остеолиза на хрущяла и облитерираща лумена. Дребни лимфни възли под 1 см на нивото на ларингса, повече отдясно. Няма данни за уголемени лимфни възли в горния медиастинум. Щитовидна жлеза с хомогенна структура без данни за патологични промени.

За сега имам само това. Биопсия ще се прави утре а резултатите от нея до 10-ина дни

Моля за коментар на гореописаното и какви са вариантите за лечение - разбира се ако данните които давам са достатъчни

Предварително благодаря



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 7нови [re: ИвaнC]  
Автор PRN ()
Публикувано05.01.12 00:57



Изглежда баща ти да има доста напреднал рак на ларингса с разрушаване на хрущяла и засягане на лимфните възли на врата. Трябва да изчакате резултатите от бипсията; ако не се окаже нещо съвсем различно (малко вероятно) - лечението е операция плюс лъчетерапия. Трябва да се провери и белия дроб - рака е доста напреднал и понякога може да има белодробни метастази.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.