Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:45 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: PRN]  
Автор Radinella (непознат )
Публикувано21.06.11 09:05



Благодаря Ви за бързия отговор.
Въпросът ми беше дали да се търси друг процес някъде , освен в костите, където си го има, поради рязко увеличения туморен маркер/преди това намаляващ/
Междувременно , за няколко дни тя се влоши и трудно ходи и отслабна - явно в костите нещата се влошават, въпреки последните 2 вливания Зомета /от последното са минали само 10 дни/. но възможно ли е толкова бързо?
възомжно ли е Зометата да задържи нещата така?
Освен облъчване на костта с болка, друго какво бихте препоръчали.
А онколозите само преди 2 седмици мислеха, че са постигнали успех в нейния случай.
Много благодаря за отзивчивостта.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: *jull**]  
Автор Valentina6803 (непознат )
Публикувано21.06.11 13:43



Здравейте отново.Искам да попитам може ли майка ми която има метастази в костите, и е на лечение със Зомета да взима калции и витамин Д без да са изписани от лекаря.Благодаря ви.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: Valentina6803]  
Автор PRN ()
Публикувано24.06.11 00:13



Не - последното, което трябва на майка ти е калции и вит Д в момента.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: Radinella]  
Автор PRN ()
Публикувано24.06.11 00:17



Конкретни препоръки без да съм видял жената не мога да ти дам. В зависимост от това с какво е лекувана досега и какво и е общото състояние може да се помисли за друга хормонална терапия (ако са позитивни рецепторите) или химиотерапия (ако не е съвсем в увредено състояние).

Може разбира се да е направила и метастази във вътрешните органи, но има смисъл да се изследват нещата само ако химиотерапията е опция в нейния конкретен случай.



Тема ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: PRN]  
Автор marata122 (непознат)
Публикувано24.06.11 10:29



Здравейте,PRN:)
Бих искала да знам,нормално ли е плавното падане на маркер или това е индикация,че процесът не е овладян?
Медуларен карцином,отстранена щитовидна жлеза.
Калцитонин-преди операцията-192,една седмица след това-59,месец по-късно-48,4.
CEA-2.1
И още един въпрос-при положение,че не е йод зависим (карцинома),би ли ми навредила отварата от зелени орехчета и спирт?

Редактирано от marata122 на 24.06.11 10:37.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: marata122]  
Автор PRN ()
Публикувано24.06.11 13:28



Това ще се наложи да го обсъдиш с хирурга. Факта че имаш повишен калцитонин един месец след операцията подсказва, че вероятно има останал рак там където е била щитовидната жлеза. Нива под 150 говорят обикновено за останал на място рак, а тези на 150 за метастази (през втория месец след операцията). В много случаи това не е фатално и хората си живеят с малко калцитонин, при положиение, че той не се увеличава бързо. При теб още пада, но един месец след операцията би следвало да е много близо до 0 ако всичко е било отстранено.

За отварата от зелени орехчета и спирт - не знам.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: PRN]  
Авторson (Нерегистриран)
Публикувано24.06.11 16:30



здравейте прочетох менението ви че ако се взема зомета не трянва да се приема калции с витамин Д. Или поне аз така го разбрах. Така ли е ? Предварително ви благодаря за отговора.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: son]  
Авторson (Нерегистриран)
Публикувано24.06.11 16:33



забравих да допиша че майка ми взимаше зомета няколко курса, кселода около 7 курса, сега приключи последния курс - има разсейки в скелета почти навсякъде , в черния дроб и сега откриха и мозъчна метастаза заедно с хидроцефалия.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: PRN]  
Автор marata122 (непознат)
Публикувано24.06.11 16:54



Благодаря за бързия отговор,PRN.
Предстои ми среща с хирурга,но е другата седмица,а аз исках да знам предварително.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: *jull**]  
Автор tajno_cvetence (силна)
Публикувано28.06.11 15:59



Ще бъда много благодарна ако някой специалист изкаже мнение.

Касае се за 75 годишна жена, отслабнала с 20 кг за около година - от 65 сега е 45 кг. Няма сили, задъхва се. Днес я изписаха от Пулмологично отделение. Ето какво е написано в епикризата:

Рентгенография на бял дроб и сърце - Бронхопневмония в ляво. ДД Крайхилусен ту в ляво - намалена просветляемост на левия бял дроб. Бронхитис хр. екзарцебата. Застойни хилуси. Контрола - ляв профил - персистира находката от лицевата графия. Намалена прозрачност на паренхима в областта на горния ляв белодробен дял. Левия хилус е окръглен и туморовидно уголемен предно, с насложени мантелни инфилтративни промени в областта на горния сегмент на лингулата. Личат по-плътни овални фокуси дорзално от хилуса, суперпозирани върху телата на гръдните прешлени и суспектни за лимфаденопатия. Интерлобарната плевра е уплътнена и с разширен каудален участък.

Лабораторни изследвания: СУЕ - 49; Hb - 149; Ht - 0,47; Er- 4,9; Leuc. - 10,8; ДKK - 83;5;7;5; PLT - 310 000; ... AKP - pH - 7,38; pCO2 - 50,0; pO2 - 53,4; BE - 4,5; CB - 27,0; O2caт - 87,2%; Храчка АБГ - Кандида алб. - умерено носителство. ЕКГ - синусов ритъм, индиф. ел. ос. ФИД - ристриктивен тип ВН.

Моля някой да ми каже какво следва, какво ни очаква....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.