Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:14 05.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: uвa75]  
Автор PRN ()
Публикувано12.06.11 05:01



Кога би била майка ти готова за химиотерапия не е нещо което ти (или аз от другата страна на интернет) можеш да определиш. Трябва да видиш кой е лекуващия лекар (или да намериш такъв), с когото да направиш план за цялата тази работа.



Тема Сцинтиграфия на костинови [re: PRN]  
Авторвaля (Нерегистриран)
Публикувано12.06.11 16:52



Здравейте,няколко години подред прявя сцинтиграфия на кости след 2 операции за рак на гърдата.Всяка година на снимката се вижда все по малка част от краката.Тази година снимката беше от колената на горе.Попитах лекаря дали не е възможно по костите под коляното да се появят метастази, а той ми отговори с репликата " не се занимавай с глупости". А Вие какво бихте ми отговорили- имат ли основание страховете ми?



Тема Re: Сцинтиграфия на костинови [re: вaля]  
Автор PRN ()
Публикувано13.06.11 03:10



И аз бих ти казал нещо подобно. Метастазите са най-чести в плоските кости (прешлени, ребра, череп и подобни). В тях има най-много костен мозък, в който "отсядат" раковите клетки. Метастаза в дългите кости (като тези на крака) може да има, но обикновено докато се стигне до там всичко други кости са въвлечени и нещата са повече от ясни.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: PRN]  
Автор desidora (непознат )
Публикувано13.06.11 12:31



Здравейте!!!Благодаря Ви за отговора!Най-вероятно,аз не съм разбрала,бях толкова притеснена.Ето какво пише в листа от направлението:Обективно състояние:Двустранно везикуларно дишане,леко отслабено в дясната основа,където се установява зона на перкуторно притъпление.Изследвания:За КАТ на гръден кош.
Благодаря Ви още веднъж!!!
Бъдете здрав!!!



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: *jull**]  
Автор bodo19 (непознат )
Публикувано14.06.11 16:52



Аз съм онкоболен ,но имам желязодефицитна анемия и нисък хемоглобин.Редно ли е да вземам желязо на таблетки-ФЕРО ГРАДУМЕТ,Защото съм чел ,че желязото директно стимулира раковите клетки..Ако може да ми отговори и някой доктор ,ще е идеално.Благодаря предварително.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: bodo19]  
Автор PRN ()
Публикувано14.06.11 23:06



Аз не съм чувал за връзка на железните препарати с рака. Къде ги четете тези неща бе хора?



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: PRN]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано17.06.11 13:22



Въпросът е на Valentina6803



Прочетох че костните метастази не изчезват и не се влиаят от Зометата.Въпросът ми е защо тогава се прилага тя.Питам защото майка ми е с метастази в костите.Благодаря ви.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: Buba67]  
Автор PRN ()
Публикувано18.06.11 09:02



Зометата намалява резорбцията на нормалната костна тъкан, като подтиска клетките които "изяждат" костната тъкан. Това разграждане на костта е нормален процес, който понякога се засилва от наличието на метастаза в костта.

Сама по себе си зометата не влияе на метазтазите и има повече значение при раци водещи до силна костна резорбция (напр. този на гърдата или миелом-а). За раци като този на простатата, където има стимулирано изграждане на костна тъкан (макар и неправилно) Зометата често не играе никаква роля, а потенциалните й странични ефекти си остават.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6 [re: *jull**]  
Автор whitelilly ()
Публикувано18.06.11 09:31



Вредно ли е храненето със сладки неща на хора, болни от рак? Вярно ли е, че стимулират развитието на раковите клетки в организма?



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6 [re: whitelilly]  
Автор PRN ()
Публикувано18.06.11 23:51



Не е вярно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.