Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:02 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: gebi]  
Автор PRN ()
Публикувано06.09.11 02:51



Не, няма никакъв смисъл от кибер нож, когато става дума за толкова много метастази на различни места из тялото. Обикновено е такава една ситуация се ползва химиотерапия с малко обикновена лъчетерапия. В зависимост от конкретния тип рак на бъбрека лекарства от типа на Сутент може да свършат работа, по-добра от химиотерапията.

Конкретната прогноза - сложна работа: обикновено хората живеят месеци (а не години) с такава една дигноза, но много зависи от това какъв точно е рака и колко добре отговори на лечението. Предсказването на оставащото време е нещо, с което лекарите винаги грешат.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: PRN]  
Автор gebi (непознат )
Публикувано06.09.11 07:41



Благодаря много за отговора



Тема Re: Лимфен възел 10 години след операциянови [re: PRN]  
АвторMaria (Нерегистриран)
Публикувано06.09.11 12:24



Много благодаря за вниманието и мнението. Бях в събота при личната лекарка и тя каза същото,но за всеки случай ми даде направление за хирург.

Ракът вдясно- единственото,което ми казаха е, че е ХЕР-2 малка карцинома (грахче) и понеже ме уплашика, че е бързоразвиващ се, просто реших, че по козметични съображения (запазване на оставащата гърда) не си струва да рискувам, така, че мамектомията вдясно беше по мое настояване. Лимфни възли вдясно не са ми махани (което ми беше всеки път натяквано от химиотерапевтът ми - в смисъл, че не му била дадена пълна картина); хирургът ми обаче каза, че нямало нужда и не вижда защо да рискува и маха лимфни възли и отдясно (с оглед на нежелани последствия, съвсем началната форма, малкия тумор и тн).

Отново благодаря и Ви желая светъл празник!



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: *jull**]  
Автор noche (непознат)
Публикувано07.09.11 16:53



Здравейте!
През април ме оперираха от Карцинома оварии ст.3С / Т3 И0 М0 Г3. Беше ми направена лапарохистеректомия тоталис, аднексектомия билатералис, перитонектомия пелвис, лимфонодектомия илиска синистра и оментектомия тоталис. Туморът беше ниско до умерено диференциран серозен аденокарцином. Оментум - метастаза от умерено диференциран серозен папиларен аденокарцином. Гефрирен лимфен възел - б.о. Тазов перитонеум - инфилтрация от описания тумор. Десни аднекси - б.о. Леви аднекси - ниско до умерено диференциран серозен аденокарцином, инфилтрация на цялата стена на маточната тръба и инфилтрация по външната повърхност на яйчника. Маточно тяло - секреторен ендометриум, в левия рог ниско до умерено диференциран серозен аденокарцином без инфилтрацияв миометриума. Ин ситу - 100мл мътно жълта течност. Ляв яйчник и лява маточна тръба в обща туморна формация прирастнала към тазовия перитонеум.
Един месец след операцията започнах химиотерапия с Карбоплатина и Паклитаксел. Вече минах и 6-те курса.
От един месец имам слабо зацапване на бельото, ходих отново на гинеколог - не установи нищо. От една седмица имам и подуване на корема. Гледаха ме на ехограф - отново нищо не установиха. Маркерът СА 125 ми е 10.
Въпросът ми е на какво може да се дължи това кървене, възможно ли е да е атрофия на лигавицата, както и подуването на корема. Имам чувството, че съм бременна в 3-ти месец. На 34г. съм. Имам две малки дечица на 2 и 4г и се боря заради тях. Благодаря предварително!



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: noche]  
Авторmimito (Нерегистриран)
Публикувано08.09.11 14:32



Здравейте!
Досега само четях, но ето че и аз имам въпрос. Касае се за мъж на 49г., 100кг. ,прави рутинен преглед на рентген и се установява следното: увеличение на аортата/ с високо кръвно е от 2 години/, суспектни данни за хилусна лимфоденопатия в ляво, хроничен бронхит. Същият е без оплаквания - няма храчки, кашлица, температура.Работата му е свързана със системни физически усилия, и на волана постоянно.Досега не е имал никакви заболявания.Сега са направени изследвания на триглицериди- в норма, кръвна захар- в норма, холестерол- в норма, ехография на коремни органи- всичко е б.о.Няма назначени други изследвания от личния лекар.Какво да предприеме сега? БЛАГОДАРЯ !



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: *jull**]  
Авторgoнuka (Нерегистриран)
Публикувано09.09.11 01:23



при втора операция е намерена карциноза по перитониума и големия оментум и голяма ретроперитониална Ту формация по левия канал към лявата флексура интимно прирастнала вляво, неподвижна;случаят се прецени неподходящ за радикална операция и се направи илеосигмоанастомоза; резултат от биопсията-туморев възел с диаметър 5 см. и втори 1.5см.- метастаза от умерено диференциран аденокарцином от дебелочревен произход; предлагат химиотерапия, но с касво?



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: goнuka]  
Авторgoнuka (Нерегистриран)
Публикувано10.09.11 14:36



Много моля, ако някой знае, да ми отговори каква е прогнозата, развитието и лечението? каква химиотерапия-/с какво/ е най-подходяща? може ли да се приложи лъчелечение?



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: goнuka]  
Автор PRN ()
Публикувано11.09.11 03:53



Химиотерапията е обикновено с Оксалиплатина и Кселода.

Прогноза, други опции, лъчетерапия и прочие не могат да се коментират сериозно, въз основа само на два-три реда преписани от края на епикризата.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: noche]  
Автор PRN ()
Публикувано11.09.11 04:04



Искрено се надявам, че вагиналното кървене е от атрофия на лигавицата. Тъй като нямаш вече матка,не би следвало да има друг източник на кървене. Освен ако не става дума за някой вагинален туморен депозит - това обикновено се опипва доста лесно при гинекологична преглед, а и се вижда със спекулум.

Защо ти се подува стомаха - не знам. Освен ултразвук (изследване на което аз много вяра нямам, когато става дума онкологични неща) може би не е зле да се помисли и за СТ скенер на пелвис, корем и гръден кош. От друга страна - туморния маркер ти е нормален и едва ли се дължи на рецидив.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: mimito]  
Автор PRN ()
Публикувано11.09.11 04:06



Обикновено следващата стъпка е СТ скенер на белия дроб и горната част на корема. Може и нищо да му няма на човека.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.