Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:02 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: PRN]  
Автор Anitiptop (непознат )
Публикувано29.08.11 10:41



Безкрайно много ви благодаря за бързия и адекватен отговор. Болките в хранопровода са резултат от химиотерапията, спря антибиотика. Но сега, възможно да е от антибиотика, има диария, не може да се удържа, пие смекта и имодиум. Събота и неделя изкара само на вода, днес е пийнал малко айрян. Лекуващия го д-р Георгиева каза да му даваме пюрета, все още не искат да го приемат в болницата. Това нормални реакции ли са след химиотерапията и кога ще отшумят ?



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: PRN]  
Автор lillie.g (непознат )
Публикувано29.08.11 10:47



Благодаря! Така или иначе ще трябва да се направи консултация с лекарите от онкологията.

Бъбреците му не работеха около 10-12 дни, докато разберат какво се случва. Гледах му изследванията от края на м. юли - всичко е било ОК и е нямало никакви данни за проблеми с бъбреците. Но от 10 август състоянието му се влоши - беше му лошо, повръщаше и т.н. - и чак на 22 -ри се разбра какво е и започнаха диализата. Демек - острото състояние е било десетина дни. Аз също се надявам да има някакво възстановяване. Вече втора седмица е на диализа и показателите постепенно започват да се нормализират. Определили са му 3 дни в седмицата, в които ще трябва да ходи там.

Как ще го съчетае с химиотерапията... само лекарите могат да кажат.





Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: MD]  
Автор idpp (непознат)
Публикувано31.08.11 08:56



Благодаря!



Тема Лимфен възел 10 години след операциянови [re: *jull**]  
АвторMaria (Нерегистриран)
Публикувано01.09.11 17:32



Здравейте,

През семптември се навършват 10 години след двойната ми мастектомия с извадени 6 лимфни възли отляво, три от които положителни - 3-ти стадий вляво, ХЕР-2 + вдясно; химиотерапия, лъчетерапия, тамоксифен 5 година, в момента на Фемара. На 58 години съм.
До сега всички изследвания вкл. туморен маркер( 3-15)са в норма.
Тъкмо се бях наканила да празнувам юбилея и току-що напипах болезнен и с размер на грахово зърно лимфен възел на дясната подмишница.

Ще отида разбира се веднага на лекар и тн, но не мога да го направя преди празниците, а ми се иска поне някакво предварително мнение и най-вече успокоение дотогава. Притеснението ми е, че нищо не са ми давали до сега за ХЕР-2-то - и без това първоначалният тумор беше по-малък от грахово зърно и мастектомията беше главано по мое настояване (открит беше месец след мастектомията на лявата гърда).

Знам, че е възможен рецидив, но колко вероятен е.

Наистина бих оценила всяко мнение и благодаря предварително.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: PRN]  
Авторgivarana (Нерегистриран)
Публикувано01.09.11 20:47



Здравейте на баща ми му се появи подут лимфен възел в ляво зад ухото ,само един така казаха на ехографа ,има силни болки в рамото и му изтръпва ръката.той е с плоскоклетъчен нискодиференциран карцином на бял дроб. Казаха ни също ,че подутината засяга някакъв нервен сплит и от там идва болката и ни предложиха евентуално лъче за лимфния възел Мислите ли че това ще помогне ако ли не да не го мъчим той е с прекаран инсулт преди десет години и сега е на 73г кръвни изследвания от днес суе80 левкоцити 13 хемоглобин 135.А не трябва ли да се направи биопсия и ли да го махнат.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: *jull**]  
Автор nikibaby (непознат )
Публикувано01.09.11 20:53



Здравейте, на 36 год. съм и имам рак на ректума, проведена ми е предоперативна химио и лъчетерапия, на 1.02.2011 год. ми направиха операция с извеждане на постоянна стома. Януари месец ми правиха пет скенер където се видя увеличен лимфен възел в лявата супраклавикуларна област. Имам поставен порт (венозен източник) в дясната вена на шията. Тогава лекарите казаха, че лимфния възел е възпален от порта и не му обърнаха внимание. Междувременно след операцията ми се поду ингвинален възел в дясно. Отстраниха го и се оказа метастаза... бях на химиотерапия 2 курса с 5-fu, но не ги понесох добре(показателите ми много падаха) и ги смениха с Sisplati+gemzar (пак не ги понесох добре), направиха ми пак пет скенер и резултата е такъв:
В лявата супраклавикуларна област в един лимфен възел с диаметър 1 см. се наблюдава леко увеличено FDG (SUV:3.6).
Около меките тъкани в пресакралната област с фибриотичен изглед не се наблюдават патологично увеличени активности.
Разпределението на активността в черния дроб е равномерна (SUV:2.3).
В отделителната система, по двата бъбрека, по-специално в десния бъбрек и в дясната част на уретера се наблюдава задържане на активността. Разпределението на активността в другите части на тялото е физиологично.
Лекарите ми казаха... няма разсейки, само този лимфен възел трябва да се махне и да се изследва и толкова. Но на мен не ми е много ясно какво точно означава това. Какво е FDG...i SUV:3.6? Какво трябва да направя от тук нататък, за какъв специалист съм? Предната операция ми я прави коремен хирург, а тази какъв? Къде е лявата супраклавикуларна област? Питам заради лявата.... а при мен възела е от дясно? Ако може да ми разясните епикризата и да ме насочите ще ви бъда много благодарна.



Тема Re: Лимфен възел 10 години след операциянови [re: Maria]  
Автор PRN ()
Публикувано05.09.11 12:31



Не разбрах какъв ти е бил рака в дясно и дали е правена операция на лимфните възли. Така или иначе, това нещо тряба да го види лекар. Малко е вероятно резидив да е болезнен (обикновено болят разни абцеси на потните жлези), не е чак толкова спешно, за да не може да се изчакат няколко дни. Не звучи да е рецидив обаче... но не лягай на това ухо.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: nikibaby]  
Автор PRN ()
Публикувано05.09.11 13:01



FDG е изтопа който се инжектира (радиоактивна глюкоза).

Активност от SUV 3.6 не е особено висока и лимфния възел може да няма нищо общо с рака; може да е резултат на някакво възпаление.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: givarana]  
Автор PRN ()
Публикувано05.09.11 13:04



Лъчетерапията е много добра идея.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: *jull**]  
Автор gebi (непознат )
Публикувано05.09.11 17:16



Здравейте, искам да попитам за следния казус: касае се за 66-годишен мъж, с махнат ляв бъбрек и три ангажирани лимфни възела заради злокачествен тумор, през ноември. През декември откриха метастаза на седалищната кост и започнаха да я третират със Зомета и лъчетерапия. Преди седмица, след скенер, откриха нова метастаза, този път в реброто и нови в белия дроб и на мястото на махнатия бъбрек. назначиха химиотерапия. при такова (допускам) агресивно развитие на болестта, има ли смисъл от евентуален кибер нож за метастазите? и каква е евентуалната прогноза? благодаря предварително




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.