Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:17 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: acorna]  
Автор RGBel (непознат )
Публикувано24.09.11 19:29



Здравейте, на 2,09 баща ми беше опериран в Св.Иван Рилски от глиобластом 4-та степен - тумор на главния мозък. Държаха го 7 дена след операцията и го исписаха в лежащо състояние, но все пак спокоен. Единствените лекарства, които изписаха беше Депакин. На втория ден след изписването започнаха страшни болки в главата и вдигане на температура. Занесохме документите в онкологията, но там казаха че няма да назначат химиотерапия или лъчетерапия, а само обезболяващи ако се наложи. Започна се ходене по мъките, от болницата казаха, че те са си свършили работата, викахме бърза помощ по 3 пъти на нощ, запуши се пикочния мехур и го катетаризирахме, давахме диазепам, DHC Continus, морфин и нищо. Не спи по 24 часа и вика от болки. Преди няколко дена го откарахме посред нощ във военна болница, откъдето се смилиха над нас и го приеха за няколко дни. Състоянието му е същото, не спи и вика от болки. Въпроса ми е къде да закараме баща ми и имат ли отговорност в болницата, в която го операраха към него след операцията. Защо всички ни насочват да се оправяме само, тъй като диагнозата му е безнадеждна. Трябва да има начин поне да спрат болките му ако не друго. Моля ви за отговор и съвет.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: RGBel]  
Автор PRN ()
Публикувано25.09.11 11:24



На бащати му трябва спешно скенер на главата (не е нормално да има толкова болки след операция - предполагам става дума за главоболие). Ако няма някакво очеизваждащо хирургично усложнение (например хидрокефалус) - високи дози Дексаметазон на първо време ще оправят болките.

Следващата стъпка е химио-лъчелечение.

Къде и чия отговорност са тези неща - не знам.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: PRN]  
Автор RGBel (непознат )
Публикувано25.09.11 13:10



Във ВМА му правиха скенер и казаха, че има оток, но не е толкова проблемен. Има и едно петно кръв, което също не трябвало да е проблем. В момента е на високи дози дексаметазон, но пак не спи и вика по 24 часа. Температура също продължава да качва вечер. Възможно ли е тези викове да не са поради изпитване на болка, а да е засегнат някакъв център, от който да не може да спи и да вика.

Благодаря ви за съдействието - от екипа на ВМА ни обясниха всичко подробно. Болките са от отока на мозъка. Баща ми вече е спокоен и усмихнат. Утре си го взимаме вкъщи. Лекарите ни обясниха и какво следва да направим оттук нататък. Радвам се, че все още има хуманни и добри специалисти, които не се интересуват само от пари, а са загрижени за пациентите и здравето им.

Редактирано от RGBel на 25.09.11 18:40.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: PRN]  
Автор ramibolu (hope)
Публикувано26.09.11 09:25



Благодаря докторе, ще опитаме, дано помогне.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: ramibolu]  
Автор RGBel (борещ се)
Публикувано27.09.11 02:22



Здравейте отново. Прибрахме баща ми вкъщи от ВМА спокоен, но тази вечер отново се започна. Не може да заспи, буйства, хапе и си дърпа памперса. Диагнозата му след прегледа е - Състояние след фронтопариетална краниотомия в дяснол Едем на дясната малкомозъчна хемисфера. Малка пристенна колекция в зоната на оперативната интервенция в дясно париетално. Перифокален едем и лекостепенна компресия на десния латерален вентрикул. Терапия, която започнахме вкъщи - Депакин 3х1р Дексаметазон 2х8, Ранитидин 2х1, Фурантрил по 1 таблетка през ден. Какво да му давам, за да спи вечер. След слагането на дексаметазона спа половин час и край. Започна дълго хълцане, след това спря и няма заспиване. Сега му дадох Диазепам, но незнам дали е правилно и ще подейства ли с другите лекарства.
От Диазепама спа 2 часа, след което започна непрестанното хълцане.
Винаги има едно по-хубаво утре

Редактирано от RGBel на 27.09.11 04:40.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: *jull**]  
АвторUltraschall (Нерегистриран)
Публикувано30.09.11 18:23



Здравейте!


Днес ме изписаха от болницата след премахване на щитовидната жлеза със следната диагноза:
Папилярен Щитовиден Карцином (pT2,pN0(0/18)),R0)
Tекста ми е ясен. Единствено това в скобите след него не мога да го разгадая.
Благодаря!



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: Ultraschall]  
Автор PRN ()
Публикувано03.10.11 01:48



Тумора е над 2см на размер (рТ2)
0/18 - осемнадесет лимфни възли са извадени и нито един от тях не е въвлечен (за какво са ги махнали, ако не са били увеличени, не знам)
R0 означава че не е останало нито видимо парче тумор (R2), нито микроскопски (R1) тумор.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: PRN]  
Автор elb (новак)
Публикувано04.10.11 21:20



Става въпрос за майка ми преди 3г и правиха операция на ректума преди половин година видяха разсейки в бял дроб едната с доста големи размери около 5 см. казаха да направим ХТ а след това ще се пристъпи към операция за отстраняването им. След приключване на ХТ стана ясно че обнразуванията в белия дроб са се овеличили и като размер и като брой. Отказват операция насочват ни към нова ХТ/ общо взето и дават не повече от година живот . Като цяло е в добро общо състояние но вече почва да се закашля до сега нямаше симптоми. Да търся ли и друго мнение от друг лекар. Има ли смисъл наистина и не може ли да се направи нещо поне да се забави развитието в белия дроб или поне да се облекчат симптомите на кашляне което явно скоро ще настъпи ?? Благодаря предварително !



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: *jull**]  
Автор ziza83 (непознат )
Публикувано06.10.11 10:06



и аз като всички имам болка,майка ми преди 12 г. бе оперирана гардата от рак и отстранена както и лимфните вазли,всичко си беше наред до зимата и откриха метастази в черния дроб 6 на брой до преди два месеца беше на химео терапия на силната червената всичко се изчисти и радост голяма беше и сега два месеца след химиотерапията почва да я боли много главата със разни шумове това от два дни .отиваме на лекар и и откриват метастази в мозака

идвами да крештя но дали ще ме чуе някой.....,закючението на докторката е "Мета церебри ет калварие".незнаем какво да правим .а докторката само и пожела бог да е с нас .



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: ziza83]  
Автор PRN ()
Публикувано09.10.11 07:56



Обикновено в такива случаи се прави лъчетерапия на целия мозък и мозъчния череп. Това няма да излекува метастазите, но може да позабави нещата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.