Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:11 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: *jull**]  
Автор givarana (непознат )
Публикувано28.06.11 17:47



Искам да попитам какво означава това и към кой стадий се причислява .
Фасова графия-бял дроб и последващ СТ-бял дроб данни за мекотъканна формация в ляв горен белодробен дял с увеличени паратрахеални и бифуркационни лимфни възли,ангажиране на перикардаи мантелен тип на възпалителна инфилтрация.БКот БАЛ:дир.отр.Изчаква се посявка №834,ФБС-двустранно видимите бронхи са с интактна лигавица,1675;бронхиални епителни клетки,плоски епителни клетки в слузни повлекла.Много неутрофилни левкоцити.True-cut-биопсия:1777,78,79 белодробна тъкан инфилтрирана с нискодиференциран плоскоклетъчен карцином.

ТОВА СЪМ ГО ПРЕПИСАЛА ДОСЛОВНО ОТ ЕПИКРИЗАТА НА БАЩА МИ КОЙТО Е НА 73Г . НЕОПАРАБИЛЕН И БЕЗ ХИМИОТЕРАПИЯ ПОРАДИ ПРЕКАРАН ИНСУЛТ И ИНФАРКТ ПРЕДИ ГОДИНИ НО В МОМЕНТА ОСВЕН КАШЛИЦА И ТЕМПЕРАТУРА НЯМА ДРУГИ ОПЛАКВАНИЯ.БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: *jull**]  
Автор vesi_na (добър човек)
Публикувано29.06.11 21:04



Моля за разяснения по тази епикриза:
окончателна диагноза: Мелена. Статус пост гастректомия про Са вентрикули. Анемия секундария.
Състояние след резекция на стомаха и сплентектомия. КТ данни за туморна формация с малигнена характеристика, която обхваща главата и тялото на панкреаса. Пакети от уголемени регионални лимфни възли в хилуса на черния дроб и под описаната туморна формация. Множество мета в черния дроб.
Устно ми казаха, че е безнадеждно и остава на обезболяващи, но не можах да си преведа всичко. Има и доста други неща, но преписах най-важното.
Благодаря ви!

Не съди, ако не искаш да бъдеш съден


Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: son]  
Автор PRN ()
Публикувано01.07.11 07:23



Правилно си разбрал. При костни метастази калции и кръвта има много (дори прекалено много, което е истински проблем). Вит Д няма просто да го вкара в костите.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: givarana]  
Автор PRN ()
Публикувано01.07.11 07:30



Баща ти има рак на белия дроб, който не може да се оперира. Лъчетерапия (колко и каква трябва тепърва да се реши) по беглото описани вероятно би била от полза. Понякога и химиотерапията върши работа, но дали е показана зависи от много други неща (това е по скоро теоретична възможност предвид инсулта и инфаркта).

Въвличането на перикарда не добър знак.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: vesi_na]  
Автор PRN ()
Публикувано01.07.11 08:13



Означава че има голям рецидив там където е бил стомаха, обхващащ лимфните възли около входа на черния дроб и главата+тялото на панкреаса. Освен това има и чернодробна метастаза. Със сигурност няма вариант за лечение, което да доведе до излекуване.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: PRN]  
Авторsvg (Нерегистриран)
Публикувано01.07.11 10:33



Благодаря за отговора. Може би прекалено се доверихме на химиотерапевката на майка ми , за съжаление. Това беше първото което настояваше да пие задължително заедно с кселодата и зометата. Не ми останаха думи с които да опиша нейната некомпетентност и помоща и да се влошат толкова фатално нещата , че в момента просто да чакаме най лошото.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: denicca]  
Автор Dimana64 (вървяща)
Публикувано03.07.11 08:58





Деница - операция, химиотерапия или радиотерапия са трите досегашни възможности,всяка от които се прилага отделно или в комбинация с другите в зависимост от всеки конкретен случай.

Не може да се твърди без да се знае конкретния случай, че само едното от тях е най-добро. Понякога операцията, колкото и трагична да изглежда като последствия отстранява окончателно всички ракови клетки и води до продължителна ремисия. Само достатъчно компетентен лекар и то след комбинирани излседвания и запознаване с пациента може да прецени.

Има и един съвсем нов вид на лечение - с Cetuximab - описан е в горния линк. Може да се комбинираи с радиотерапия.

Моят съвет е - борете се и търсете пътища за излекуване, защото такива винаги, подчертавам - ВИНАГИ - има. Не обръщайте внимание на черните прогнози от страна на когото и да било.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: PRN]  
Авторson (Нерегистриран)
Публикувано03.07.11 17:10



здравейте бих искала да попитам и още нещо, не мога да намяря конкретен отговор и колкото лекари попитах повече получавам съжалително клатене на глава и нищо конкретно. майка ми е с рак на гърдата, с метастази в костите - почти целия скелет, черния дроб, метастаза около малкия мозък - около 5 см, и хидроцефалия. съсътоянетао и е много тежко, не може да става , да ходи, неконтактна е , неадекватна, не знам дали изобщо ни разбира, много отслабнала почти смо кости е останала. Всички ни предупредиха какво да очакваме и ч няма какво да се направи , но нищо по конкретно. Неврохриргът които и видя изследванията каза че може да я вземе и да я оперра веднага в мига които я вземем= в болница , но поради цялостното лошо състояние на организма веротноста да излезе в съзанаие от операцията е многи малка ни дори и да стане от болницата няма да излезе. в същото време казаха че хидроцефалията може във всеки един момент да доведе до мозъчна смърт. Лекарката и отказа да се знаимава вече с нея , нямало какво да прави по въпроса. Питането ми е какво можем да направим ние за да облекчим състоянието й, не знам дали и колко я боли тъй като не ми отговаря, или повтаря това което аз й кажа, не си отваря очите, общо взето не знам как да разбера какво и къде точно я боли. има проблем и с преглащането на лекарставата. Влошава се доста бързо според мен, от 10 дни почти не говори.Въпроса ми е има ли как да се разбере освен скенер - което не знам как ще направим отново тъй като пренасянето и до болница е доста трудно, как се развиват нещата, как да облекчим максимално болките и, какво можем да направим за да се чуства по добре, и може ли да се направи някаква прогноза колко още ще бъде между нас. Предварително блгодаря отново за отговорите.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: son]  
Автор PRN ()
Публикувано04.07.11 07:01



Ако тя наистина е в толкова лошо състояние, както го описваш не мисля че можеш да напарвиш нещо героично за нея. Да не говорим какво изпитание би било за всички отиването в болница. Пък и тя едва ли се нуждае от нещо повече от това близките хора да са наоколо. Едва ли има някакви силни болки в момента (това си личи по израза на лицето). За съжаление вероятно и остават дни до няколко седмици. Бъди до нея, това е всичко.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: PRN]  
Автор vesi_na (добър човек)
Публикувано04.07.11 10:13



благодаря за отговора, това означава, че може да се провежда лечение само с алтернативна медицина предполагам, защото вече нищо не е предписано?

Не съди, ако не искаш да бъдеш съден



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.