Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:19 09.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: megunkar]  
Автор PRN ()
Публикувано15.10.11 09:38



Така и не разбрах каква е дигнозата на баба ти. Асцит може да се получи от много неща - от някакъв рак с разсейки в корема до хронична сърдечна недостатъчност. Едва ли ще получиш смислен отговор тук.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: nakata78]  
Автор PRN ()
Публикувано15.10.11 09:42



Само по себе си това не означава много - има промени в един от гръбначните прешлени. Веоятността това да е метастаза разбира се я има, но други проблеми могат да дадат същите промени (болестта на Пейджет, някаква инфекция, травма и т.н.).



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: *jull**]  
Авторcuмoнa7O (Нерегистриран)
Публикувано17.10.11 11:35



Мили, хуманни и невероятни доктори!!! Прекрасно е 4е ви има!!!! Върнахте вярата ми, 4е не вси4ко в този свят е меркантилно, 4е са останали неподкупни и готови да отделят от безценното си време доктори за да помагат безкористно и безусловно!!! Поклон пред вас!
След като из4етох безкрайните въпроси и търпеливите и из4ерпателни отговори от вас ( от които нау4их много), бих искала да попитам и аз нещо, като за отговора на моя въпрос предварително сърде4но Ви благодаря!
Аз съм на 41 години, нераждала, се още имам месе4ен цикъл.
Оперираха ме от РМЖ преди 2 месеца. Моят вид е T1N1Mx G2, отрепарирани 14 лимфни възела - само в един имаше метастаза с размр 6 мм. Операцията беше органосъхраняваща на лява гърда, тумора беше ситуиран в основата на гърдата, близо до ребрата. Хистологията на тумора показа 4е е хормоно4увствителен - 60% към естроген и 90 % към прогестерон. XER expresia - негативен.
За сега вси4ки изследвания са в норма, но ме притесни един дребен обрив по деклтето прили4ащ на еритема , който се появи преди около седмица на погребението на един близък 4овек и от тогава не се маха - ве4е седмица. Трябваше ве4е да съм запо4нала химиотерапия, но ми бяха загубили картона, съответно решението на онкокомисията ще излезе след седмица и най - вероятно след 10 дни ще запо4на според мнението на доктора в онкодиспансера с 4ервеата химия и ще ми направят 6 курса. Някъде бях 4ела 4е подобни обриви говорят за рецидив и сега малко се притеснявам да не би да се слу4ва такъв и при мен. Моля ви, отговорете ми - дали притесненията ми са основателни? С пожелание за една прекрасна седмица ви благодаря отново 4е ВИ ИМА!!!!



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: *jull**]  
Автор Светльо (непознат )
Публикувано17.10.11 17:14



здравейте, имам въпрос към лекарите. Баща ми е с тумор на дебелото черво, на 9 см. Обхванал е простатата пикочния мехур, мисля че част от тазобедрената кост. Правят му химиотерапия, правиха му и лъчетерапия наскоро за втори път, 4 банки кръв му преляха, какво да правя ?



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: Светльо]  
Авторdes (Нерегистриран)
Публикувано17.10.11 17:42



Здравейте,някой ако може да ми помогне за разяснаване на написаното в епикриза от проследяващ,периодичен скенер на човек в ремисия след проведено лечение на белодробен карцином.
" Касае се за пациент с морфологиично верифицирана белодробна неоплазма (спиноцелуларен тип ) след химео - и радиотерапия,медиастиноскопия с екстирпация на регионални лимфни възли.
При настоящето изследване двата бели дроба са аерирани и прилежат бавсякъде към гръдната стена. Уплатнения по хода на интерлобарната плевра и върхово вдясно,без видими течно еквивалентни колекции там.Няма уголемени лимфни възли в аксиларните ямки и супраклавикуларно. Костите на торакса се представят без огнищни структурни промени.
Трахея,главни и сегментни бронхи - проследяват се със свободен лумен. Не се установават морфологични промени в лявата гръдна половина и десни среден и долен белодробен дял.Архитектониката на органа там е съхранена. Описаните при предходното изследване промено в горен десен дял се развиват по типа на огнищната пулмосклероза с нарушаване на архитектониката,деформация и дилатация на бронхиални просвети,без значима динамика при сравнението с предходното КТ изследване от месец април,тази година.Не се визуализира на личие на обемни лезии и /или зони на алвеоларна консолидация.Горния десен белодробен дял изглежда аериран.Хилусни структури - изглеждат в норма.
Медиастинум - срединно разположен. При нативната КАТ не се установиха сагнификантно уголемени лимфни възли от интраторакалните лимфни вериги.Паратрахеално - три нодуларни структури с размери до 7 мм - референтни граници.При нужда от оценка на функционалната им активност е уместно провеждането на ПЕТ/КТ.Адренални жлези и паренхими коремни в рамките на нативното изследване - нормално изобразяване с изключение на уголемения и с хомогенно намалени дезитометрични характеристики черен дроб.
КТ заключение : Описаната находка е по типа на регионалната пулмофиброза.Не се визуализира наличие на дистанционни лезии от основното заболяване. Чернодробна стеатоза.
17.10.11 г "



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: Светльо]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано17.10.11 20:34



Правиш всичко възможно дотук. За съжаление не би могла да направиш невъзможни неща.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: des]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано17.10.11 20:37



Дес, с две думи: ремисията продължава.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: cuмoнa7O]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано17.10.11 20:39



Симона, просто си проведи химиотерапията. На този етап това е най-важното.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: MD]  
Авторdes (Нерегистриран)
Публикувано17.10.11 21:19



MD,много благодаря за помощта за разтълкуване на написаното и бързия отговор. Просто семейството се притеснихме единсвено от следното изречение "Паратрахеално - три нодуларни структури с размери до 7 мм - референтни граници.При нужда от оценка на функционалната им активност е уместно провеждането на ПЕТ/КТ. " - и незнаем сега ли да направим ПЕТ скенера или след 2-3 месеца . Освен това още един термин неразбрахме,ако може още малко помощ и за това : " медиастиноскопия с екстирпация на регионални лимфни възли" - означава премахване ,отстраняване на лимфни възли или вземане на проба от тях ? Благодарим предварително .



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 6нови [re: MD]  
Авторcuмoнa7O (Нерегистриран)
Публикувано17.10.11 21:50



Благодаря....дано пак да не ми загубят картона:-(




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.