Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:33 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема РАК НА ПРОСТАТАТАнови  
АвторKpacи (Нерегистриран)
Публикувано02.08.10 22:26



Здравейте,става въпрос за баща ми на 59 год.с рак на простатата с метастази в ребра, гръбначен стълб,тазови кости.Сега му започнаха хормонална терапия и след 10 дни започват и химиотерапия.Незнам какви ще са резултатите от това лечение.... но съм много отчаяна....ако някой с нещо може да ми помогне ще съм благодарна.
Благодяря ви.

Редактирано от *jull** на 02.11.11 14:37.



Тема Re: Рак на простататанови [re: Kpacи]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано02.08.10 23:10



Мила, здравей! Наистина като че ли животът на всички се преобръща, когато се случи такова нещо. Затова този Клуб е като спасителен остров, където намираш хора в същото положение и не се чувстваш изолиран и наказан от съдбата.
Сега ще трябва да мобилизирате всичките си сили да се борите с болестта, да помагате на твоя баща и същевременно да му осигурите максимално спокойствие, душевно равновесие и оптимизъм.
в Справочника на първата страница имаме тема за рак на простата:

, в която хората споделят опита си в лечението на това заболяване. Избери си тема, в която да пишеш и ти, за да се прибави и твоят опит към техния.
Прегледай и останалите теми в съдържанието - има въпроси, свързани с лечението и чрез алтернативни методи, с психологическата подкрепа (посочени са градовете, в които има такива центрове). Всяка тема има по няколко подтеми, така че е събран доста материал за четене.
Пак на първа страница горе (ІV тема) са събрани рецепти и съвети от нетрадицианнота медицина. Има и тема за въпроси към лекар, който влиза при нас, когато има възможност.
Питай без да се притесняваш, тук хората имат опит и когато могат, отговарят. Но питайте и лекуващите лекари (дано да сте случили на такива, които намират време и търпение за пациентите си). В Справочника имаме и списък на добри лекари в различни направления.
Непременно прочети темите за химиотерапията, за да помагате на баща ти да я премине максимално леко и ефективно. Това включва въпроси, свързани с храненето, с преодоляването на страничните действия от химията и пр.

Горе главата и не забравяйте, че половината от лечението е във високия дух и вярата, че и тази болест може да се пребори!
УСПЕХ!

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Рак на простататанови [re: Kpacи]  
Автор Poзмapи (semper fidelis)
Публикувано03.08.10 08:28



Здравей Краси, и аз бих ти казала като Jull, че е много важeн начина на провеждане на химиотерпията и след това възстановителния период след нея. Да се следи ниво на левкоцити, туморен маркер - PSA и т.н.
Дано да сте попаднали на лекари от една страна професионалисти, а от друга - отзивчиви към пациентите и блзките им. Питайте, нека ви обясняват какво точно назначават на баща ти, какви са реакците на организма след химиото.

Редактирано от Poзмapи на 03.08.10 08:28.



Тема Re: Рак на простататанови [re: Kpacи]  
Авторeнa (Нерегистриран)
Публикувано03.08.10 09:49



Здравей и от мен Краси.Искрено ви съчувствам и ние сме с тази диагноза от 1 год. При баща ми ситуацията е много сложна - диагнозата от хистологичното изследване е Дребноклетъчен(невроендокринен) карцином на простатата, който е много рядко срещан, слабо проучен и злокачествен вариант на карцинома на простатата.Той е хормоно-нечувствителен и не се повлиява от андрогенна блокада.В момента сме на "без лечение", защото онколозите в Пловдив не знаят какво да се предприеме в случая.Никой не ни е предлагал химиотерапия.Направих доста консултации там но без резултат.Моля те да пишеш къде се лекувате вие и да ми дадеш координати на лекари или лечебни заведения, към които мога да се обърна за помощ

.Ако с нещо мога да бъда полезна пиши.Давам и имейл seti_as@abv.bg
Здраве, късмет и успех от мен.



Тема Re: Рак на простататанови [re: Kpacи]  
АвторKpacи (Нерегистриран)
Публикувано06.08.10 13:24



Знам че има много мнения относно виталните гъби,но ако някой може да пише прясна информация ще съм ви благодарна.В по старите мнения едни пишат че стопирали процеса на метастази,други пък пишат че нищо не помагали.Оф и аз незнам какво да предприема за баща ми т.к той както писах и преди е с рак на простата ,но и с метастази в костите вероятно и в черния дроб.От друга седмица ще му започне първата химиотерапия и съм притеснена как ще се чувства.



Тема Re: Рак на простататанови [re: Kpacи]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано06.08.10 14:37



Скоро разглеждах тези гъби и ми се сториха добри, а и не толкова скъпи. Ако е вярно, би трябвало да помогнат за да се чувства добре по време на терапиите.

статия

продукти

отзиви от клуба

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Рак на простататанови [re: Buba67]  
АвторKpacи (Нерегистриран)
Публикувано16.08.10 16:33



Знам че има тема уринотерапия,но нямам много свободно време да прочета всичко .Какво мислите за това лечение и особенно някой от опит може да сподели т.к мисля на баща ми да го приложа.Оф и аз незнам .Благодаря ви



Тема Re: Рак на простататанови [re: Kpacи]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано16.08.10 22:38



Не започнахте ли химиотерапия?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Рак на простататанови [re: Buba67]  
АвторKpacи (Нерегистриран)
Публикувано17.08.10 08:55



Трябваше да започне вливане на Зомета но ..уви лекарството го няма,може би другия месец ако го доставят.Имах идея да го купувам но като разбрах цената-620лв.....и ще чакаме да го доставят.



Тема Re: Рак на простататанови [re: Kpacи]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано17.08.10 09:53



Изчакайте и си започнете вливането на Зомета. Уринотерапията не може да се справи с метастазите в костите. След като е на хормонотерапия, правихте ли маркер да видите как са нещата?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.