Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:41 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Рак на простататанови [re: Poзa-Merry]  
Автор gigi1234 (непознат)
Публикувано16.12.10 20:07



Да, на него му вливат Зомета,сега му предстои 2 път.Той продължава да се чувства много добре,никакве болки нъкъде,отличен апетит...Незнам,мисля си дали не е сбъркано изследването?!Но пък и това не ми се вярва...



Тема Re: Рак на простататанови [re: gigi1234]  
Автор Poзa-Merry (жилава)
Публикувано17.12.10 09:48



Това е добре, че баща ти се чувства добре и се храни добре, нек мв менюто му има много плодове, зеленчуци, а бе силна храна, както се казва да консумира.

Но следете PSA-то всеки месец. Касата плаща изследване веднъж на 3, но не е достатъчно.

Вие просто отидете и си платете за изследване веднъж на месец. Не е милиони, а ще спаси живота на баща ти.

"Умиране няма и задачата има решение." - Стъчо Джонсън


Тема Re: Рак на простататанови [re: Kpacи]  
АвторMими (Нерегистриран)
Публикувано27.12.10 16:56



Привет, момичета ! Става въпрос за баща ми на 55 г. с рак на постата и костни метастази, болки в кръста . ДИАГНОЗАТА ДОЙЕ КАТО ГРЪМ . Лекарите отказаха операция и започнахме с Андрокур . След първата инжекация направи емболия , а след втораота тромбоза в крака. Сега лежи Предложиха да сменим Андрокура с бикусан. Дайте съвети и дано нашите татовци живеят !!!!



Тема Re: Рак на простататанови [re: Mими]  
Автор gigi1234 (непознат)
Публикувано27.12.10 23:05



Защо отказаха операцията?!



Тема Re: Рак на простататанови [re: Mими]  
АвторKpacи (Нерегистриран)
Публикувано28.12.10 11:01



Здравей Мими,както си прочела тук всички се борим с тази гадост която е нападнала бащите ни.За жалост се открива когато е напреднал процеса.Емболията от Андрокура ли я направи,къде са метастазите ,друго лечение назначено ли му е,ПСА-то колко е,вие от къде сте.Говорила си с лекар за смяна на лечението,какво е тяхното мнение.
При баща ми от м.юли е започнато лечене с Андрокур и вливане на Зомета за костните метастази.Тогава ПСА-то му беше 100,сега е 18 явно добре се повлиява от Андрокура но до кога незнам,страх ме като спре да се повлиява какво ще следва.Има болки в кръста и баща ми и болки в корема от увеличени лимни възли и казаха че може да се наложи химиотерапия заради увеличените лимни възли.
Мила незнам какво да те посъветвам,но бъди силна и се консултирай ако трябва и с други лекари...не търсиш ли ,не питаш ли никой не обръща внимание.



Тема Re: Рак на простататанови [re: Kpacи]  
Автор gigi1234 (непознат)
Публикувано30.12.10 18:24



Краси,как са нещата при вас?На баща ми му предстои 3 зомета в края на другия месец.Поръчах добавката AHHC от Неогенезис.Твоят баща още ли я приема и как се чувства? Баща ми все така няма оплаквания,освен леко неразположение ден-два след ЛТ и Зометата.Пие много зелен чай,лиций яде и се старае да спазва хранителен режим,пие и сок от ч.цвекло.



Тема Re: Рак на простататанови [re: gigi1234]  
АвторKpacи (Нерегистриран)
Публикувано31.12.10 12:04



Здравей,при баща ми нещата са малко па различни-има болки в кръста т.е таза от метастазите, направихме 1 курс лъчетерапия от 5 процедури след което се появиха и болки в областа на корема-там има увеличени лимфни възли които се доказаха на ядрено-магнитен -резонанс който си платихме.Има 4 вливания на Зомета,но нещо не виждам полза от вливките мисля че трябваше да облекчи болките в кръста но се надявам да има някакъв ефект по нататък.Болките уж казва че са поносими и само понякога пие Нурофен.,но и това ме притеснява.Сега и хемоглобина му взе да пада 128,явно от вливанията и трябва да предприема нещо за да не продължи да пада...На фона на всичките неприятности има и нещо положително PSA-то му пада сега е 18, а преди 5-6мес беше 100 само се моля да не се повиши пак.АННС го пие вече 3 месец ударна доза сутрин и вечер х2 капсули , за ефект не мога коментирам но поне се храни добре качил е даже няколко кг,но...не спазва диета хапва си от всичко и незнам как да го огранича.
Вие колко лъчетерапии сте направили, и защо ги правите като няма болки това е нож с две остриета колкото и помага толкова и вреди.Сега на Бикусан ли е,как е ПСА ?
ЖЕЛАЯ НА ТЕБ И ТВОЕТО СЕМЕЙСТВО ПРЕЗ НОВАТА ГОДИНА МНОГО ЗДРАВЕ,КЪСМЕТ И САМО ПОЛОЖИТЕЛНИ ЕМОЦИИ.ГОСПОД ДА НИ ПОМАГА.



Тема Re: Рак на простататанови [re: Kpacи]  
Автор gigi1234 (непознат)
Публикувано31.12.10 18:43



Най-напред - наистина желая на тебе и всички хора в клуба повече вяра и позитивни мисли занапред!Досегашните изследвания на баща ми са много добри - говоря за стандартните,които пускат след всяка ЛТ или пък епикризите,с които го изписват от клиничните пътеки.Съвсем малко са завишени чернодр.ензими,но вярвам че е от натоварването,маркера е 4,51 .Това са резултати от25.11. Последните от декември ще ги вземем на 3.01.Иначе чувства леко неразположение ден два около ЛТ и Зометата.Защо се лекува ли?Защото резултатите от сцинт. показват мети навсякъде в костите.Аз продължавам да съм уплашена.И в същото време си задавам куп въпроси.Назначена му е следващата ЛТ и Зометата в края на януари и ще настояваме за други контролни прегледи.Ще ми се и пет-скенер,но не знам какъв е реда.Од днес и той ще пие лекарството от Неогенезис.Приема Бикусан.Откачих като прочетох страничните ефекти...много са...Пие го вече месец .Как да поискам да го сменят и скакво?!



Тема Re: Рак на простататанови [re: gigi1234]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано01.01.11 01:19



Ето тук може да прочетеш за ПЕТ-скенера:


Първо, обаче, позвъни на посочените телефони, за да разбереш дали във Варна ОЩЕ приемат,
а в София - ВЕЧЕ. Иначе ви трябва просто едно талонче от лекуващия онколог.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Рак на простататанови [re: Poзa-Merry]  
АвторKpacи (Нерегистриран)
Публикувано03.01.11 11:54



ЧНГ НА ВСИЧКИ БЪДЕТЕ ЗДРАВИ.Здравей Роза Мери,искам нещо да те питам но и който може да ми отговори ще съм ви благодарна при лечението с Андрокур дали има странични ефекти т. к баща ми вдига няколко дни високо кръвно налягане-180*100,главоболие което продължава няколко дни , сега и сърбеж по цялото тяло и главата.Последната инжекция с Андрокур я направих на 30.12.10г оф ще се побъркам вече какво става.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.