Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:36 23.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: РАК НА ПРОСТАТАТАнови [re: Krasi..-202430]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано22.08.12 22:18





електронен превод, пострадали от рака, лечение, чат



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: РАК НА ПРОСТАТАТАнови [re: Kaлoянa]  
Автор svetla888-211293 (непознат )
Публикувано26.02.13 17:56



Здравейте и от мен. Благодаря за всички, които са споделили опита си тук. Баща ми има рак на простатата. Диагностициран е с биопсия, като PSA беше 11290 (01.02.13) не съм объркала цифрата. Съвсем естествено вече доктора в онкологията ни изпрати на ново изследване, което показа PSA 5.63 (21.02.13).
Поради огромната разлика ни изпратиха отново в трета подред лабаротория, резултатите от нея са 12300 (22.02.13). Баща ми се чувства относително добре, но е много слаб на 68 години е и тежи 51кг. Няма болки, но и няма сили дори за по дълга разходка. За момента още нямаме назначено лечение, но пуснахме протоколи за одобрение от здравната каса за Superfact Depot и Bicalutamide.
В момента пие Натанал по едно шише дневно и мисля че от него поне му се засили апетита. Пие също и сок от цвекло и моркови, зелен чай, яде сурови орехи и сушени плодове, ограничава захарта, общо взето се старае да спазва някаква диета.
Най верятно докато чакаме здравната каса ще купим Казодекс или Андрокур. Ако някой има идеи кое от двете ще е по - добре моля да пише, въпреки че съм наясно че всичко е специфично и ние не сме лекари.



Тема Re: РАК НА ПРОСТАТАТАнови [re: svetla888-211293]  
Автор svetla888-211293 (непознат )
Публикувано27.02.13 15:04



Днес бяхме при онколога в Бургас, който ни препоръча да купим от София Vantas - едногодишен имплант. Цената е около 2400лв. Моля за повече информация от някой запознат с този имплант. В интернет намирам малко информация по англоезичните форуми и никаква по българските.



Тема Re: РАК НА ПРОСТАТАТАнови [re: svetla888-211293]  
Автор Krasi..-202430 (непознат )
Публикувано01.03.13 11:50



Здравей Светле баща ми беще с тази диагноза 2.6г но за жалост го загубихме преди 3мес.Не съм чувала и не са ни предлагали такъм имплантант.Имам останала 1кут.Казодекс и 3 кут.Биклутамид ако искаш мога да ти ги изпартя.Правихте ли костна сцинтиграфия,да се види за костни метастази.Успех и много късмет Ви желая.



Тема Re: РАК НА ПРОСТАТАТАнови [re: Krasi..-202430]  
Автор svetla888-211293 (непознат )
Публикувано01.03.13 17:11



Много съжалявам за баща ти Краси, не знам какво друго да кажа. Благодаря много за предложението, но днес точно купих 3 опаковки Бикалутамид и импланта Суперфакт Депо, тъй като никъде в България в момента няма от това чудо Vantas. Касата (или може би някакви фирми) била в момента в преговори за цената и никой не знае дали скоро ще се достави. Така че ни остана варианта, който всъщност си ни изписа и онкокомисията. От днес започва да пие Бикалутамид 3х1, в понеделник ще му сложат импланта, а в сряда ще му вливат Зомета. Сега чета за тази добавка АНСС и вече не знам кое да е алтернативното лечение с нар, с чесън, с китайски гъби или с това японско чудо АНСС.
Костните метастази ги видяха на скенер и за сега решихме да изчакаме със сцинтиграфията, за да може да го проверим как е след като започне най-сетне с лечението.



Тема Re: РАК НА ПРОСТАТАТАнови [re: Krasi..-202430]  
Автор svetla888-211293 (непознат )
Публикувано10.04.13 12:25



Здравей Краси,
Ако все още важи предложението за трите кутии Бикaлутамид (Bicalutamide Accord film- coated tablets 50mgx 30 ) ще съм благодарна да ми пишеш на gudjeva2@abv.bg.



Тема Re: РАК НА ПРОСТАТАТАнови [re: svetla888-211293]  
Автор Krasi..-202430 (непознат )
Публикувано12.04.13 13:51



Писах ти на имейла,да оставиш адрес и телефон и ще ти ги пратя.Желая ви здраве.



Тема проф. Чакъровнови [re: Krasi..-202430]  
Автор kykлeнcka пиpaня (член)
Публикувано13.04.13 08:30



Мили хора,

някой може ли да помогне с координати на проф. Чакъров, уролог, Окръжна болница, София.
Къде приема и кога. Става въпрос за консултация и биопсия на простата. Не, нямам простата, за баща ми е


Краси, имаш ли инфо? Или little rabbit мисля че са се лекували при него.

Благодарност!



Тема Re: проф. Чакъровнови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано13.04.13 19:17



Пиранче, няма да ти се карам, притеснена си и ще се опитам да ти помогна, но търси на гугала, бързо, лесно, удобно - ето аз от другия край на света ще ти изпратя инфото, не че го познавам професора, само помагам, има телефони и подробности за личността, дори и снимка, досущ като западната медицина. Успех



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: проф. Чакъровнови [re: Kaлoянa]  
Автор kykлeнcka пиpaня (член)
Публикувано13.04.13 20:52



Поизложих се с търсенето


Много ти благодаря, Кали, че си направи труда!
Той е оженен, още повече че пристига за мен от другия край на света!

Здрава бъди!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.