Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:36 14.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: и ние вече сме тукнови [re: njakoi...tam-136127]  
Автор bilyana.decheva-191211 (ентусиаст)
Публикувано17.01.14 16:20



Да! Имаме също и тема "Плювалня".

При всичко разказано- да са живи децата на нашите родители, да помагат!

Майка ми е правила ПЕТ във Варна, то беше в самото начало, когато не беше много популярно това изследване. Тогава за всички беше безплатно. И сега мисля, става както с направление, така и платено, но цената е в хиляди.

Няма да се лее кръв, роботът Да Винчи е много щадящ, правел само 2- 3 малки дупчици.
Много благодаря за подробното описание.
Пиши какво ще решите и желая пътят да е нагоре, не надолу.



Тема Re: и ние вече сме тукнови [re: njakoi...tam-136127]  
Автор bilyana.decheva-191211 (ентусиаст)
Публикувано17.01.14 16:32



Да, за съжаление роботите и лазерите не лекуват метастази.
Затова и оставам малко скептична към Хил, струват ми се лъскави, но ето, има и добри отзиви.

Питам се, защо при такова ниско ниво на ПСА, така наречената "сива зона", има вече метастази и защо маркера не ги е отразил. Как може да се хване това чудо навреме?!
Има по форумите и мъже, с нива на ПСА в норми, и доказан рак.



Тема масло от тиквено семенови [re: bilyana.decheva-1912]  
Автор bilyana.decheva-191211 (ентусиаст)
Публикувано23.01.14 17:17



Кали, приятели,

взех днес масло от тиквено семе, италианско производство на Organic Oils Italia, пресовано, филтрирано.

Но това, което ме впечатли повече, беше масло от коноп....пише, че дори помага за предменструален синдром, ще го взема и него. Скъпи ми се виждат





Тема Re: масло от тиквено семенови [re: bilyana.decheva-1912]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано23.01.14 18:50



Билянче, добре си направила. Не ми показваш сайта, но щом е органик и е студено пресовано е добре. Най-хубаво е австрийското, опитвахме да купим, но нямат доставка извън Европа и за това купихме това, което е близко до него



Най-доброто е това, австрийското, и на сметка е един литър, ако ти е възможно и можеш да си го позволиш купи му го, много качествен продукт е.

Конопеното олио е Омега 3 и 6, органично и студено пресовано, продава се в Амазон, има сметка от 1 галон който е почти 4 литра. Пише, че доставка повече от 30 долара е безплатна - дано важи за България. Продукта е канадски. Ние купуваме от тук.

Да пие отвара от магданоз и хвощ, рецептата е на проф.Мермерски и много хора смъкват тумор маркера до много ниски показатели.

Гравиола на таблетки помага при много видове рак, и по американските форуми хора с рак на простатата пишат за пълното излекуване. Гравиолата трябва да е от листата на дървото и чиста, без примеси, органична, давала съм сайт за такъв, по магазините са с много пълнежи и дори с плод и семена от гравиола което няма лечебен ефект. Оригинално се купува от Перу, това са индиански билки.

Убедена съм, че след 2-3 месеца нещата ще се стабилизират и всичко ще си влезе в норма.

Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от kaloyana_-177704 на 23.01.14 18:53.



Тема Re: масло от тиквено семенови [re: bilyana.decheva-1912]  
Автор azzzyo (непознат )
Публикувано23.01.14 18:52



Някакви народни рецепти за борба с болката при костните метастазии имате ли? Днес изписаха на моя баща Calutide и Eligard. Мислех, че ще изпишат и някакъв биофосфонат да атакуваме болката от костните метастазии но уви... :( Ще се радвам ако споделите някоя идея или житейски опит.



Тема Re: масло от тиквено семенови [re: azzzyo]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано28.01.14 23:30



В Справочника би трябвало да са посочени болкоуспокояващи,
също и в темата "Алтернативи срещу рака" (на първата страница горе)

"Совите не са това, което са..."


Тема Рак на простататанови [re: *jull**]  
Автор bilyana.decheva-191211 (ентусиаст)
Публикувано29.01.14 12:58



Въпросът е на karinate към лекарите, но го копирам и тук, за да се запази, защото развръзката е добра и да се помни, че ИМА надежда.

"Здравейте,

Баща ми е с доказан карцином на простатата Т3Н1М1, от януари 2013 г. Тогава PSA беше 2970 единици, хемоглобин 90. Баща ми беше с много силни болки в кръста и почти се обездвижи. Сцинтиграфията показа "мултипленни огнища на патологична хиперфиксация на радиомаркера, ангажиращи почти целия скелет - череп, раменни стави, клавикули, ребра, торакални и лумбални прешлени, тазови кости, лумбални, бедрени. Данни за множествени огнища на патологично повишен метаболизъм в скелета свързани с основното онкологично заболяване." Премина през кръвопреливане, оттоци и дрениране на белия дроб.

След направена орхиектомия, започна с Андрокур 2 п. в месеца, Зомета - 1 п. в месеца и палиативна лъчетерапия на засегнатите кости. В момента PSA=0.33, кръвните показатели са добри, хемоглобина е 137, няма болки и отдавна се движи както преди. Продължава с Андрокур и Зомета, но лъчетерапията я спряха декември месец и ни казаха, че повече няма да има, а трябва да му се сложи инжекция на основата на стронций (/предполагам, че става въпрос за Метастрон) и ни препратиха към друг лекар, който да разгледа кръвните показатели и да прецени инжекцията може ли да се прави. Всичко е наред с кръвта и със сърцето, правихме и кардиограма, и насрочиха дата, когато ще направят инжекцията. Но никой не споменава за втора сцинтиграфия, а още по-малко какво да очакваме след инжекцията и какъв е ефекта.

От тук и въпросът ми, не трябва ли да се види какво е състоянието на метастазите след почти едногодишно лъчелечение и прилаганата терапия? А след като баща ми няма болки и показателите са в норма и PSA също, дали Метастрона е наложително да се прави на този етап или може да се изчака? Страхувам се да не избързваме.

Много се притеснявам тази инжекция да не влоши състоянието на баща ми и да не върнем нещата в началото. Да изпитва отново на тези адски болки и този път да е много по-трудно да го стабилизираме.

Успех на всички!"

Редактирано от *jull** на 29.01.14 13:41.



Тема минимално инвазивно лечение Токуданови [re: bilyana.decheva-1912]  
Автор bilyana.decheva-191211 (ентусиаст)
Публикувано31.01.14 15:54



С модерен метод за минимално инвазивно лечение бяха оперирани трима пациенти с рак на простата в болница "Токуда", София. Екипът на отделението по Урология извърши авангардните процедури под ръководството на проф. Лиатцикос – началник на отделението по Урология в Университетската болница в Патра, Гърция и консултант на няколко водещи клиники в Европа.



„При този метод се отстранява цялата простата заедно със семенните мехурчета. Ако карциномът на простатата е открит навреме, имаме възможност да отстраним напълно раковите клетки и да не се налага хормоно- или лъчетерапия”, каза д-р Калоян Давидов, началник на отделението по Урология в болница "Токуда".



„Редовните профилактични прегледи след 45-годишна възраст значително намаляват риска от усложнения”, добавя д-р Давидов. Процедурата трае до три часа, а престоят в болница и възстановителният период са сведени до минимум. 24 часа след интервенцията пациентите могат да се движат свободно, а след няколко дни – да се върнат към нормалния си ритъм на живот.



Авангардният метод беше въведен в болница "Токуда" в рамките на програмата за непрекъснато повишаване на квалификацията на медицинските специалисти. Първите три случая бяха предварително обсъдени с проф. Лиатцикос, който ще извършва регулярни визити в японската болница.



""Всички пациенти със съмнение за заболяване на простатата могат да си запишат час за преглед на тел.: 02/403 4000 и 02/403 4910.



Тема Биопсиянови [re: bilyana.decheva-1912]  
Автор bilyana.decheva-191211 ()
Публикувано15.08.14 10:59



Здравейте приятели,

Попълвам темичката:

Днес, след година и половина отлагане на простатна биопсия заради хемороиди, на баща ми взеха биопсия в Онкология София, д- р Табаков, който ми каза, че ще поеме риска от кървене. Процедурата е траела минути, в едноскопски кабинет.
Аз се се обвинявам, защо отлагахме заради тези хемороиди, и изпуснахме момента, когато ТМ беше 10 единици и показен за операция.
Вчера мина на сцинтиграфия в Св. Иван Рилски София по препоръка и подробни разяснения на приятели в клуба. Не мога да не похваля отличната организация на отделението по Нуклеарна Медицина в Св. Иван Рилски. Резултатът му е, че няма данни за мета по костите. Сестрата му е казала- всичко е в простатата (вероятно, както си говорихме, виждат и органите по време на изследването). Защото върху изследването пише също CA простатае.
Еми, има във всяко лошо и по малко добро.
Сега остава да определят вида на лечение според хистологията.
Между другото, ТМ е спаднал от 51 на 46, но не мога да правя изводи, защото е правено в различни лаборатории.
Може би се дължи на тиквеното и конопено масло, което пие, заедно с магданозената отвара.



Хубав празник, мили!
Нека ни закриля Богородица.



Тема Re: Биопсиянови [re: bilyana.decheva-1912]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано03.09.14 06:18





Живота е рисуване без гума за триене.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.